نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: گریه هاو بغض های بی دلیل

20380
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19993
    تشکـر
    29
    تشکر شده 18 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    9

گریه هاو بغض های بی دلیل

سلام

یه مشکلی که خیلی وقتا گرفتارشم احساساتی بودن بیش از حده .جوری که حتی بعضی وقتا خیلی گرون واسم تموم میشه .

با اینکه میدونم توی سن نوجوونی احساسات بیشتر میشه ولی وقتی خودمو با همسن وسالام مقایسه میکنم دربرابر اونا احساسات من خیلی خیلی بیشتره.
    خیلی سعی میکنم مشکلاتمو توی دلم نگه دارم ولی اونقد غرقشون میشم وبهشون فکرمیکنم که آخرش با گریه ختم میشه و همه میفهمن چمه.کمه کم یک روزو درهفته کارم گریه اس واسه چیزایی که خودمم میدونم ارزشی نداره ولی اشکام دست خودم نیس.
    من واقعا خانواده خوبی دارم از نظر کمبود عاطفه هم مشکلی ندارم ولی نمیدونم چرا دوس دارم بهم زیاد توجه بشه همیشه مرکز توجه باشم و همه دوسم داشته باشن.ولی با کمترین بی توجهی یا بدرفتاری بغضم میگیره وبعدش اشک.ممنون میشم کمکم کنین.
    امضای ایشان
    مــــــارو تو شک نشون میدن

تورو تو قلمچــــــی

آخه تو هنو فنچـــی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : گریه هاو بغض های بی دلیل

نقل قول نوشته اصلی توسط almaaa نمایش پست ها
    سلام

یه مشکلی که خیلی وقتا گرفتارشم احساساتی بودن بیش از حده .جوری که حتی بعضی وقتا خیلی گرون واسم تموم میشه .

با اینکه میدونم توی سن نوجوونی احساسات بیشتر میشه ولی وقتی خودمو با همسن وسالام مقایسه میکنم دربرابر اونا احساسات من خیلی خیلی بیشتره.
    خیلی سعی میکنم مشکلاتمو توی دلم نگه دارم ولی اونقد غرقشون میشم وبهشون فکرمیکنم که آخرش با گریه ختم میشه و همه میفهمن چمه.کمه کم یک روزو درهفته کارم گریه اس واسه چیزایی که خودمم میدونم ارزشی نداره ولی اشکام دست خودم نیس.
    من واقعا خانواده خوبی دارم از نظر کمبود عاطفه هم مشکلی ندارم ولی نمیدونم چرا دوس دارم بهم زیاد توجه بشه همیشه مرکز توجه باشم و همه دوسم داشته باشن.ولی با کمترین بی توجهی یا بدرفتاری بغضم میگیره وبعدش اشک.ممنون میشم کمکم کنین.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

علت گریه های بی دلیل و ناگهانی برخی افراد در چیست و چرا این اتفاق برای آنان می افتد و چه عاملی در ایجاد این عارضه موثر است!
    یک روانشناس با اشاره به اینکه چرا بی‌دلیل گریه می کنیم، گفت: تغییرات هورمونی می‌تواند سبب بروز علایمی مانند احساس خشم، گریه بی‌دلیل، سردرد و خستگی شود.
    دلبر نیروشک با بیان اینکه چرا احساسات و هیجانات قبل از وقوع رویدادی رخ می‌دهند، اظهار داشت: گاهی قبل از آنکه بدانید چه خبر است، احساس خشم یا گریه می‌کنید یا بر اثر هیجان می‌لرزید.
    وی افزود: احساسات اغلب واکنش‌هایی در لحظه و سریع هستند و سرچشمه آنها مغز و مواد شیمیایی موجود در بدن است که به آنها هورمون می‌گویند و در بدن جریان دارد.

این متخصص حوزه بهداشت روان ادامه داد: آمیدال قسمت کوچکی از مغز است که به دو قسمت تقسیم می‌شوند و دانشمندان بر این باورند که این قسمت‌ها مسئول بروز احساسات هستند. این دو قسمت کوچک بادامی شکل به طور خودکار به موقعیت‌هایی که مغز فکر می‌کند خنده‌دار، غمگین یا اضطراب‌آور است واکنش نشان می‌دهد مثلاً وقتی بادکنکی می‌ترکد یا از صدای مهیبی جیغ می‌کشید آمیدال شما به شدت کار می‌کند.

وی افزود: هیپوفیز کوچک و به اندازه نخود است که در مغز وجود دارد و مسئول آزاد کردن هورمون‌ها است. بعضی هورمون‌ها سبب رشد می‌شوند و بعضی دیگر سبب تغییراتی مانند قاعدگی.
    این روانشناس گفت: همزمان با بلوغ و قاعدگی با هم بر احساسات فرد اثر می‌گذارد و موجب علایم پیش از قاعدگی مانند احساس خشم، گریه بی‌دلیل، سردرد و خستگی می‌شود.
    نیروشک خاطرنشان کرد: البته همه افراد این حالات را تجربه نمی‌کنند زیرا این علایم در افراد مختلف متفاوت است. همچنین این احساسات معمولاً حدود 2 روز قبل از قاعدگی ناپدید می‌شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25494
    تشکـر
    53
    تشکر شده 49 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

یه قانونی هست به اسم قانون جذب به هر چی فکر کنی یا میل داشته باشی به سمت اون کار کشیده میشی

یه قانون دیگه هم هست کنترل ناخودااگاه

ینی هر کاری رو که به صورت مدام و.خوداگاه انجام بدی کنترل اون از بالای مغز به پایین مغز میاد

به این صورته که شما ابتدا دلت میخاست گریه کنی مدام این کار رو تکرار کردی چون دوست داشتی تمایل داشتی سبک میشدی چون دلت میخاست پس خوداگاه انجام دادی این کار اینقدر تکرار شد که ناخود اگاه وقتی تو شرایط بی توجهی قرار میگیری حتی بی ارزش هم باشه گریت میگیره

دیگه کنترلش از دستت خارج شده حالا باید چکار کنی ؟

برعکس عمل کن شبا که میخابی بگو من دختر صبوری هستم من قدرت تحملم بالا هست من دوست دارم اینگونه .... باشم
    این کار رو اونقدر تکرار کن که کنترل گریه هات بیاد دستت

وقتی تونستی گریه هاتو کنترل کنی به خودت جایزه بده حتی با یه جمله

اگر مورد بی توجهی قرار گرفتی واسه گریه نکردنت دلیل بیار به گوشات بگو.این حرفو.نشنیدی به چشمات بگو.این رفتار رو ندیدی

برو.تو.باغ بقول شاعر که میگه تا به حال حدیث حاضرو غایب شنیده ای ؟ خودم در میان جمع و دلم جای دیگرست

بخواه

تکرار کن

کنترل مغزتو تو دستت بگیر

موفق میشی

(موفق باشید )
    امضای ایشان
    چگونه. وصف کنم لحظه لحظه خود را
    برای این. همه ناباور خیال پرست

5. کاربران زیر از delaram54 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با عرض سلام خدت شما بانوی احساسات
    داشتن احساسات و ابراز آن به شیوه صحیح مشکلی ایجاد نمی کند اما به نظر می رسد که شما با احساساتتان دچار مشکل هستید و آن اینکه بی دلیل و برای مسائل غیر مهم اتفاق می افتد . عزیزم شما سن خود را ننوشته اید و اینکه آیا این مسئله روابط اجتماعی ، پیشرفت تحصیلی شما را تحت تاثیر قرار داده است یا خیر ؟ چنانچه هریک از این فعالیتها اثر گذاشته و مخرب بود است بایستی از یک روانشناس کمک بگیرید در این راستا روانشاناسان کانون مشاوران ایران می توانند یاریتان کنند 88422495

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط almaaa نمایش پست ها
    سلام

سلام

عزیز , مشکل شما ناشی از پرورش و تعلیم و تربیت نادرست و اختلالاتی مثل افسردگیست!

به یکی از همکاران خانم ما جهت گرفتن مشاوره حضوری رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد