نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: یه دختر با وضعیت روحی حاد

1292
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    417
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

یه دختر با وضعیت روحی حاد

سلام از طرف دوستم این پست ارسال میکنم خیلی سپاس گذار میشم کمک کنین چون به مشاور مراجعه نمی کنه
    سلام والا من 22 سالمه ولی بنابر مسائل گذشتم بسیار غمگینم با هر چیز کوچیکی ناراحت میشم و زود رنجم
    دلم می خواد یه دختر شوخ و شاد باشم و دنبال کارای شاد برم اوقاتمو با زود رنجی تلخ نکنم احساساتی هستم و جایی که باید منطقی برخورد کنم احساساتی میشم دلم می خواد به جاش آدمای اطرافمو درک کنم
    باید عرض کنم به اعتماد بنفسم از 100 نمره 50 میدم شدیدا به کمک نیاز دارم
    و کاملا بی انگیزه هستم آرزو های بزرگی دارم ولی انگیزه ای برای قدم برداشتن ندارم

2. کاربران زیر از baaran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : یه دختر با وضعیت روحی حاد

نقل قول نوشته اصلی توسط baaran نمایش پست ها
    سلام از طرف دوستم این پست ارسال میکنم خیلی سپاس گذار میشم کمک کنین چون به مشاور مراجعه نمی کنه
    سلام والا من 22 سالمه ولی بنابر مسائل گذشتم بسیار غمگینم با هر چیز کوچیکی ناراحت میشم و زود رنجم
    دلم می خواد یه دختر شوخ و شاد باشم و دنبال کارای شاد برم اوقاتمو با زود رنجی تلخ نکنم احساساتی هستم و جایی که باید منطقی برخورد کنم احساساتی میشم دلم می خواد به جاش آدمای اطرافمو درک کنم
    باید عرض کنم به اعتماد بنفسم از 100 نمره 50 میدم شدیدا به کمک نیاز دارم
    و کاملا بی انگیزه هستم آرزو های بزرگی دارم ولی انگیزه ای برای قدم برداشتن ندارم
    سلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتونو خوندم. توی صحبتهاتون اشاره ای کردید که "بنابر مسائل گذشتم بسیار غمگینم" ، در گذشته چه اتفاقاتی براتون افتاده که باعث رنجش خاطرتون میشه و فکرتونو درگیر کرده؟
    لطفا بیشتر برامون توضیح بدین تا بتونیم کمکتون کنیم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    417
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ravanshenas نمایش پست ها
    سلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتونو خوندم. توی صحبتهاتون اشاره ای کردید که "بنابر مسائل گذشتم بسیار غمگینم" ، در گذشته چه اتفاقاتی براتون افتاده که باعث رنجش خاطرتون میشه و فکرتونو درگیر کرده؟
    لطفا بیشتر برامون توضیح بدین تا بتونیم کمکتون کنیم
    سلام ممنون و سپاس به خاطر توجهتون
    در واقع گدشته ی بدی که داشتم کاملا باهاش کنار اومدم قادر به توضیح نیستم ولی دنبال یه راهکارم یه کمک برای ادامه. چنتا مشکل شخصیتی دارم.1 من آرزوهای خاک خورده ی زیادی دارم ولی انگیزه ای ندارم. 2 الان تو یه رابظه ی عاشقانه هستم و به خاظر زود رنج بودنم هم عشقم هم خودم عذاب می کشیم دلم می خواد شاد و خوشحال باشم به جای ناراحت شدن به حرف های دیگرون جواب اونارو با شوخی بدم راهکاری برای رفع زود رنجی ندارین؟ 3 در مورد احساسی بودن. چجوری میشه همیشه منطقی برخورد کرد و تحت تاثیر احساسات قرار نگرف. برای مثال وقتی من با کسی بحث می کنم به جای اینکه بشینم اشکالات خودمو ببینم و دنبال راهکار باشم زود احساساتی میشم میگم چرا بام اینجوری رفتار می کنه چرا این حرفو زد و....

5. کاربران زیر از baaran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط baaran نمایش پست ها
    سلام ممنون و سپاس به خاطر توجهتون
    در واقع گدشته ی بدی که داشتم کاملا باهاش کنار اومدم قادر به توضیح نیستم ولی دنبال یه راهکارم یه کمک برای ادامه. چنتا مشکل شخصیتی دارم.1 من آرزوهای خاک خورده ی زیادی دارم ولی انگیزه ای ندارم. 2 الان تو یه رابظه ی عاشقانه هستم و به خاظر زود رنج بودنم هم عشقم هم خودم عذاب می کشیم دلم می خواد شاد و خوشحال باشم به جای ناراحت شدن به حرف های دیگرون جواب اونارو با شوخی بدم راهکاری برای رفع زود رنجی ندارین؟ 3 در مورد احساسی بودن. چجوری میشه همیشه منطقی برخورد کرد و تحت تاثیر احساسات قرار نگرف. برای مثال وقتی من با کسی بحث می کنم به جای اینکه بشینم اشکالات خودمو ببینم و دنبال راهکار باشم زود احساساتی میشم میگم چرا بام اینجوری رفتار می کنه چرا این حرفو زد و....
    شما چند مطلب رو بیان کردید: یکی اینکه آرزوهای بسیاری دارید اما انگیزه ای برای رسیدن بهشون ندارید، دوم اینکه غمگین هستید و میخواین شاد باشید ولی نمیتونید... در رابطه با این موارد باید بگم که اینها میتونه نشانه هایی از افسردگی باشه که درصورتیکه این روند ادامه پیدا کنه مزمن تر خواهد شد.

و اما در رابطه با مقابله با حساسیت و زودرنجیتون باید بگم که
    براي حل زودرنجي نياز به كمي صبر و تحمل و انجام راهكارهاي عملي و تمرين و ممارست است تا بتوان براحتي بر اين مسأله فائق آمد.
    شناخت مشكل، اقرار به وجود آن و تصميم بر انتخاب راه حل مناسب براي آن، نيمي از راه براي حل مشكل است.

قدم اول : موقعیت ها و شرایط مشکل ساز را شناسایی کنید

قدم دوم : از افکار و اعتقادات خود در رابطه با این موقعیت ها آگاه شوید. هنگامیکه شرایط و موقعیت های مشکل ساز را شناسایی نمودید، به تفکر خود در رابطه با آنها دقت کنید. ببینید در این شرایط به خود چه می گویید؟ تفسیر شما از این موقعیت ها چیست؟ تفکر شما در این شرایط ممکن است مثبت، منفی و یا خنثی باشد. ممکن است شما در این شرایط منطقی عمل کنید و یا بر پایه یکسری واقعیت ها و دلایل و اعتقادات اشتباه فکر نمایید؛ و یا بالعکس.

قدم سوم : افکار منفی و نادرست خود را به چالش بکشید.برداشت اولیه شما از یک موقعیت ممکن است تنها راه نگاه به آن شرایط خاص نباشد، بنابراین باید در صحت افکارتان تامل بیشتری نمایید. از خود بپرسید: آیا نگاهم با منطق و واقعیت سازگار هست؟ البته گاهی اوقات تشخیص بی دقتی ها در تفکر مشکل است. بیشتر افراد یک تفکر دیرینه و ثابت درباره خود و زندگی شان دارند. این اعتقادات دیرینه از نظر آنها می تواند نرمال و کاملا منطبق بر واقعیت تلقی گردد؛ در حالیکه بیشتر آنها ممکن است تنها یک ایده یا احساس باشند.
    در این میان بعضی الگوهای فکری نیز در ذهن افراد ممکن است باعث تضعیف عزت نفس گردد که باید به آنها دقت کرد. این الگوها عبارتند از :1 - تفکر همه یا هیچ2 - نیمه خالی لیوان3 - تبدیل دستاوردهای مثبت به منفی4 - نتیجه گیری منفی بدون داشتن دلایل کافی5 - اشتباه گرفتن احساسات با واقعیت ها6 - دست کم گرفتن خود

قدم چهارم : افکار و عقاید خود را تعدیل کنید. هم اکنون زمان آنست که افکار منفی و نادرست را با افکار سازنده و دقیق جایگزین کنید.
    - از عبارات باید و نباید اجتناب کنید
    بر روی جنبه های مثبت زندگی خود متمرکز شوید
    - با افکار پریشان کننده جور دیگر برخورد کنید.بجای اینکه با افکار منفی، منفی برخورد کنید، از آنها کمک بگیرید تا به الگوهای جدید و سالمتری در زندگی خود دست یابید. از خود بپرسید: «برای بهتر کردن شرایط چگونه باید عمل کرد؟»
    - خود را تشویق کنید

سعی کنید در مواقع عصبانیت, واقع بینی رو در خودتون افزایش بدین.

گفتگوهای درونی مثل: "قرار نیست همه طبق میل من رفتار کنند, شاید من اشتباه برداشت و فکر می کنم, باید پذیرفت که افرادی این چنین هستند, من کاملاً قادرم بر خودم مسلط بشوم"؛ و نفس عمیق بکشید, برای شروع واکنش شمارش کنید تا به تعویق بیفتد و ... میتونه به شما در کنترل خشم و تحریک پذیری کمک کند.
    شما نباید فکر کنید که دچار مشکل خاصی هستید، چرا که افراد دیگر هم تا حدودی این حالت را تجربه کرده‌اند. چیزیکه جای نگرانی دارد، باقی ماندن این حالت است یعنی باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که حالت زودرنجی پس از مدت زمان کوتاهی خاموش شود و گرنه ممکن است در دراز مدت، مشکلات بسیاری را بدنبال داشته باشدکه از جمله آنها اعتماد به نفس ضعیف، افسردگی، یأس و ناامیدی و... میباشد

بنابراین مهمترین درد افراد زودرنج اینستکه توقع آنها همیشه از مردم توقعی مثبت و به فراخور روحیه خودشان باید باشد که چنین رفتاری هم به ندرت از جانب مردم صورت میپذیرد . در ثانی همیشه انتظار دارند که مردم به واقعیات آنها احترام بگذارند که با توجه نوع دیدگاه و سلائق متفاوت افراد این مهم میسور نیست . با این تفاسیر درمان این درد نیز بدست خود افراد زودرنج است چه این که باید زودرنجی را در چهار چوب آسیب شناسی شخصیت خود قرار داده و آن را بعنوان یک آسیب اجتماعی تلقی کنند تا بتوانند در براندازی و سرکوب آن موفق شوند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)