نمایش نتایج: از 1 به 27 از 27

موضوع: اشتباهات گذشته

3161
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباهات گذشته

سلام و خسته نباشید .
    من 20 سالمه و دانشجوی پزشکی هستم.در تمام دوران تحصیلم در دبیرستان وضعیت تحصیلیم خوب بوده و پزشکی هم قبول شدم.در خانواده ای با سطح فرهنگی ه خوبی بزرگ شدم و پدر ومادرم فرهنگی هستند.اما من در دوران دبیرستان واقعا اشتباهاتی مرتکب شدم که حالا فقط و فقط باعث عذاب من شده.این اشتباهات نه تنها برای من بلکه برای خیلی از دخترها در رده ی سنی من پیش میاد چون در خانواده های ما هرگز فضای گفتمان آزاد و راحت درباره ی این مسائل وجود نداره و بهش توجهی نمیشه.من دوم دبیرستان که بودم بمدت 1سال و نیم با پسری دوست بودم که توو عالم بچگی ه اون زمان حتی تصمیم گرفتیم وقتی رفتیم دانشگاه با هم ازدواج کنیم.من اون زمان حتی هیییچ شناخت درستی از خودم و معیارهام و یک رابطه ی عاطفی نداشتم و واقعا نمیدونم چرا درگیر یک رابطه شدم،شاید برام جذاب و ناشناخته بود و خواستم تجربه ش کنم و اسمشو به غلط و از روی جهل گذاشتم دوست داشتن ،وقتی من بااین فرد در رابطه بودم ، پسری به من ابراز علاقه میکنه که از همه نظر از اون فرد قبلی بهتر بود،دانشجوی پزشکی بود ،مدال المپیاد داشت ، پدر و مادرش هردو پزشک بودن و خلاصه خییلی وضعیت خوبی داشت ،من سوم دبیرستان بودم و بخاطر این موقعیت که خب بنظرم خیلی بهتر اومد اون قبلی رو که بعد از گذشت 1سال و نیم فهمیدم نه تنها هیچ علاقه ای توش نبوده بلکه هیچی نبوده رو ول کردم و یه رابطه ی تازه رو شروع کردم که همه چیش خوب بود ! خانواده های ما میدونستن همه چیز رو و قرار بود ما ازدواج کنیم بعد کنکور و من واقعا تووی این رابطه علاقه رو حس میکردم اما اینبار بعد از گذشت 1سال و نیم، اون پسر منو ترک کرد! درست مثل رابطه ی قبلی حالا بااین تفاوت که در قبلی ترک کننده من بودم!من ضربه خوردم ! خیلی زیاد! از قبلی ضربه ای نخوردم چون بچه بودم و حتی درک نمیکردم که اون ادم در شان من نیست! و وقتی اینو فهمیدم راحت ولش کردم بااینکه اون خیلی ضربه خورد همینطور که من از دومین رابطه خیلی ضربه خوردم!عملن این دورابطه مثال بارز این حرف بود که چوب خدا صدا نداره!توو اولی من بخاطر یک موقعیت بهتر بااون پسر بازی کردم و راحت ولش کردم و توو دومی کس دیگه ای بخاطر موقعیت بهتر منو گذاشت و رفت و باهام بازی کرد! من اونقدر توو وضعیت بدی بودم بعد از دومین رابطه که حتی پیش روانپزشک هم رفتم!به شدت از نظر روانی ضعیف شده بودم و انگار فقط میخواستم کسی باشه تا بهش وابسته شم و تکیه کنم و اصلا مهم نیست کی!! من حالا میفهمم چقدر پشت هم اشتباه کردم اما اون زمان متوجه نمیشدم! و دو رابطه ی خییلیی کوتاه مدت دیگه ای رو مثلا درحد دو روز ، یا یک هفته شروع کردم و واقعا هم نمیدونستم چرا !چون باز هم هیچ علاقه ای نبود و من میدونستم که نمیخوام بااین ادم بمونم اما باز هم نمیدونم چرا یک رابطه رو شروع میکردم!! که متاسفانه یکی از این دورابطه ی کوتاه مدت ! باز هم بهم صدمه زد!چون من اول پیشنهاد دوستی ه یک پسری رو قبول کردم ! و یک روز ! فقط بمدت یک روز باهم بعنوان دوست چت کردیم اما روز بعد گفتم نه !تو بدرد من نمیخوری برو دنبال کارت! اما اون شروع کرد به تهدید کردن من که یا باید با من دوست باشی یا آبروتو توو این شهر میبرم!پشت سرت بدگویی میکنم و میرم به همه میگم که تو با من دوستی که همه فکرکنن تو با من دوستی و کسی دیگه نخواد باهات رابطه داشته باشه! و از اینجور تهدیدها و متاسفانه بعدها شنیدم این آدم پیش یکی از دوستانش،فقط یک نفر، گفته که این دختر،ینی من!! با من دوست بوده و اومده خونمون !!! تاکید میکنم که همه ی این روابطی که من گفتم با پیام دادن توو تلگرام و ...بود و اصلا نشده که من بطور فیزیکی به کسی نزدیک شم و اصلا تااون سن من بدون پدر و مادرم از خونه بیرون نمیرفتم که اون آقا اون حرف و پشت سر من پیش دوستش گفت!! حالا شما تصور کنید برای دختری مثل من که حتی یک بار هم بدون پدر و مادرش تااون سن از خونه بیرون نرفته و هرجایی رفته با اطلاع اونها بوده،تحمل همچین حرفی چقدر سنگین و عذاب آوره !! که من به پدرم گفتم که کسی مزاحمم میشه و پدرم پیگیری میکنه و اون آقا کلن دیگه مزاحمم نمیشه و تهدیدی هم نمیکنه و کلن رفت دنبال کار خودش!! یک سال گذشته از این وقایع و من اومدم دانشکده ی پزشکی و ترم دوی رشته ی پزشکی هستم و هرچقدر که بیشتر کتاب میخونم و بیشتر میفهمم که چقدر من اشتباه کردم بیشتر عذاب میکشم!! مدام توو گذشته م و این حس و دارم که میخوام سرمو بکوبم به دیوار از اشتباهات خنده دار و مسخره ای که کردم !! آخه چرا باید با 4 نفر پسر توو تلگرام در بازه های زمانی مختلف راحت و صمیمی حرف میزدم؟؟؟ من ،خانواده ی من ،وضعیت تحصیلی و عقاید و طرز فکر من اصلن در این وادی ها نیست که ذره ای بتونم بپذیرم اون حرکاتم رو !! یکی که منو میشناسه اگه اینارو بخونه باور نمیکنه که شخص من همه ی این کارارو کرده !! من توی مدرسه ی تیزهوشان درس خوندم و همیشه از نظر تحصیلی و انضباطی جزء نفرات اول بودم!!از طرفی ما توی یه شهر کوچیک زندگی میکنیم!جایی که حرف ها توش راحت پخش میشه !! یک سال گذشته و من هرلحظه نگرانی هایی از این قبیل دارم و لحظه ای نیست که این نگرانی ها و ترس ها منو راحت بذاره ! مثلا اگر اون افراد پیام های منو توی تلگرام به کسای دیگه نشون بدن چی؟؟ اگر پخش شه توی شهر که من با فلانی و فلانی و...رابطه داشتم چی؟؟ اگر اون حرفی که اون پسر پشت من زد که من رفتم خونشون درصورتیکه من نرفتم رو باز هم پیش کس دیگه ای تکرار کنه و پخش بشه چی ؟؟ گاهی حس میکنم من محکومم بخاطر این گذشته و تااخر عمرم نمیتونم راحت زندگی کنم و تمام آروزها و اهدافم بخاطر گذشته م تباه میشه ! چون همه ی اون 4نفر پسر از شهر خودمون بودن!! و اینکه من از وقتی اومدم دانشگاه ، به پسری علاقمند شدم که سال آخر پزشکی هست و اگرچه تهران درس میخونه اما همشهری ه منه و خب خونش اینجاست!!هیچ رابطه ای درکار نیست اما یک علاقه هایی از طرف اون هم حس میکنم !!! اما میدونم باید این فکر و این آرزو رو برای همیشه به گور ببرم !! چون دیر یا زود اون یکی از اون حرف هارو میشنوه و علاقه ش به من از بین میره و کلن طرز فکرش نسبت به من عوض میشه!! حتی اگر خوش شانس باشم و نشنوه ترس اینکه هرلحظه ممکنه بفهمه که من در دوران دبیرستانم با 4نفر مختلف هرچند دونفرشون خیلی کوتاه مدت در ارتباط بودم ،میکشتم و نمیذاره خوب زندگی کنم!! گرچه این پسر خودش قبلن با دختری بمدت 3سال دوست بوده و بهم خورده و درموردش اومده به من گفته ! و من هم درباره ی رابطه ی ناموفق قبلی که ازش ضربه خوردم بهش گفتم! و آدم روشن فکری هم هست و طبق گفته ی خودش رابطه در دوران نوجوونی اصلا بد و شرم آور نیست !یک اشتباهه خوبه! اما خب آدم هرچقدر روشنفکر باشه ظرفیت پذیرش یک رابطه رو درگذشته ی فرد مورد علاقه ش داره !! حال اونکه من با 3پسر دیگه هم توو تلگرام چت کردم و اون نمیدونه و اگر بدونه خب مسلمن منصرف میشه و میذاره رو حساب اینکه اینکار عادت من شده و چه تضمینی هست که من بعدا بازهم اون اشتباهات رو تکرار نکنم ؟؟ بازهم تاکید میکنم تمام اون روابط فقط درحد چت کردن توی تلگرام بوده !! یک سال گذشته!من 20ساله م شده و هنوز دارم توی 17 تا 19 سالگیم سیر میکنم !نمیتونم زندگی کنم!نمیتونم خوب زندگی کنم!نمیتونم پیشرفت کنم ! نمیتونم به کسی از ترس گذشته م علاقمند شم! هییییچ کاری نمیتونم بکنم از ترس اینکه الان یکی از اون 4نفر پشت سرم حرفی چیزی میزنند!!! فکرو ذکرو هرلحظه م شده گذشته !! خواهش میکنم کمکم کنید..
    ویرایش توسط fakhteh : 05-14-2016 در ساعت 01:52 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : اشتباهات گذشته

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhteh نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.

من 20 سالمه و دانشجوی پزشکی هستم.در تمام دوران تحصیلم در دبیرستان وضعیت تحصیلیم خوب بوده و پزشکی هم قبول شدم.در خانواده ای با سطح فرهنگی ه خوبی بزرگ شدم و پدر ومادرم فرهنگی هستند.اما من در دوران دبیرستان واقعا اشتباهاتی مرتکب شدم که حالا فقط و فقط باعث عذاب من شده.این اشتباهات نه تنها برای من بلکه برای خیلی از دخترها در رده ی سنی من پیش میاد چون در خانواده های ما هرگز فضای گفتمان آزاد و راحت درباره ی این مسائل وجود نداره و بهش توجهی نمیشه.من دوم دبیرستان که بودم بمدت 1سال و نیم با پسری دوست بودم که توو عالم بچگی ه اون زمان حتی تصمیم گرفتیم وقتی رفتیم دانشگاه با هم ازدواج کنیم.من اون زمان حتی هیییچ شناخت درستی از خودم و معیارهام و یک رابطه ی عاطفی نداشتم و واقعا نمیدونم چرا درگیر یک رابطه شدم،شاید برام جذاب و ناشناخته بود و خواستم تجربه ش کنم و اسمشو به غلط و از روی جهل گذاشتم دوست داشتن ،وقتی من بااین فرد در رابطه بودم ، پسری به من ابراز علاقه میکنه که از همه نظر از اون فرد قبلی بهتر بود،دانشجوی پزشکی بود ،مدال المپیاد داشت ، پدر و مادرش هردو پزشک بودن و خلاصه خییلی وضعیت خوبی داشت ،من سوم دبیرستان بودم و بخاطر این موقعیت که خب بنظرم خیلی بهتر اومد اون قبلی رو که بعد از گذشت 1سال و نیم فهمیدم نه تنها هیچ علاقه ای توش نبوده بلکه هیچی نبوده رو ول کردم و یه رابطه ی تازه رو شروع کردم که همه چیش خوب بود ! خانواده های ما میدونستن همه چیز رو و قرار بود ما ازدواج کنیم بعد کنکور و من واقعا تووی این رابطه علاقه رو حس میکردم اما اینبار بعد از گذشت 1سال و نیم، اون پسر منو ترک کرد! درست مثل رابطه ی قبلی حالا بااین تفاوت که در قبلی ترک کننده من بودم!من ضربه خوردم ! خیلی زیاد! از قبلی ضربه ای نخوردم چون بچه بودم و حتی درک نمیکردم که اون ادم در شان من نیست! و وقتی اینو فهمیدم راحت ولش کردم بااینکه اون خیلی ضربه خورد همینطور که من از دومین رابطه خیلی ضربه خوردم!عملن این دورابطه مثال بارز این حرف بود که چوب خدا صدا نداره!توو اولی من بخاطر یک موقعیت بهتر بااون پسر بازی کردم و راحت ولش کردم و توو دومی کس دیگه ای بخاطر موقعیت بهتر منو گذاشت و رفت و باهام بازی کرد! من اونقدر توو وضعیت بدی بودم بعد از دومین رابطه که حتی پیش روانپزشک هم رفتم!به شدت از نظر روانی ضعیف شده بودم و انگار فقط میخواستم کسی باشه تا بهش وابسته شم و تکیه کنم و اصلا مهم نیست کی!! من حالا میفهمم چقدر پشت هم اشتباه کردم اما اون زمان متوجه نمیشدم! و دو رابطه ی خییلیی کوتاه مدت دیگه ای رو مثلا درحد دو روز ، یا یک هفته شروع کردم و واقعا هم نمیدونستم چرا !چون باز هم هیچ علاقه ای نبود و من میدونستم که نمیخوام بااین ادم بمونم اما باز هم نمیدونم چرا یک رابطه رو شروع میکردم!! که متاسفانه یکی از این دورابطه ی کوتاه مدت ! باز هم بهم صدمه زد!چون من اول پیشنهاد دوستی ه یک پسری رو قبول کردم ! و یک روز ! فقط بمدت یک روز باهم بعنوان دوست چت کردیم اما روز بعد گفتم نه !تو بدرد من نمیخوری برو دنبال کارت! اما اون شروع کرد به تهدید کردن من که یا باید با من دوست باشی یا آبروتو توو این شهر میبرم!پشت سرت بدگویی میکنم و میرم به همه میگم که تو با من دوستی که همه فکرکنن تو با من دوستی و کسی دیگه نخواد باهات رابطه داشته باشه! و از اینجور تهدیدها و متاسفانه بعدها شنیدم این آدم پیش یکی از دوستانش،فقط یک نفر، گفته که این دختر،ینی من!! با من دوست بوده و اومده خونمون !!! تاکید میکنم که همه ی این روابطی که من گفتم با پیام دادن توو تلگرام و ...بود و اصلا نشده که من بطور فیزیکی به کسی نزدیک شم و اصلا تااون سن من بدون پدر و مادرم از خونه بیرون نمیرفتم که اون آقا اون حرف و پشت سر من پیش دوستش گفت!! حالا شما تصور کنید برای دختری مثل من که حتی یک بار هم بدون پدر و مادرش تااون سن از خونه بیرون نرفته و هرجایی رفته با اطلاع اونها بوده،تحمل همچین حرفی چقدر سنگین و عذاب آوره !! که من به پدرم گفتم که کسی مزاحمم میشه و پدرم پیگیری میکنه و اون آقا کلن دیگه مزاحمم نمیشه و تهدیدی هم نمیکنه و کلن رفت دنبال کار خودش!! یک سال گذشته از این وقایع و من اومدم دانشکده ی پزشکی و ترم دوی رشته ی پزشکی هستم و هرچقدر که بیشتر کتاب میخونم و بیشتر میفهمم که چقدر من اشتباه کردم بیشتر عذاب میکشم!! مدام توو گذشته م و این حس و دارم که میخوام سرمو بکوبم به دیوار از اشتباهات خنده دار و مسخره ای که کردم !! آخه چرا باید با 4 نفر پسر توو تلگرام در بازه های زمانی مختلف راحت و صمیمی حرف میزدم؟؟؟
    خوش حالم که پی به اشتباهاتت بردی .

با این که تاوان اشتباهت رو دادی ولی باز هم نگرانی .

همه روزهای سخت رفته اند میبینی .

تمام شد .

الان تو موقعیت وشرایطی هستی که هر دختر ارزوشه در موقعیت شما قرار داشته باشه .

الهی شکر خانواده خوبی داری در رشته خوبی پذیرفته شدی .

الان فکر کردن به گذشته اجلزه نمیده که درس بخونی .

با دوستان دانشگاهت بیشتر وقت بگذرون . فعلا وارد رابطه جدیدی نشو چون از نظر روحی در موقعیت مناسبی نیستی .

ممکنه احساساتی تصمیم بگیری
    .
    مطمعن باش این اقایونی که بهشون اشاره کردی مناسب شما نبودن

شما سنی نداری موقعیت های بسبار خوبی در انتظارته به شرط این که احساساتی تصمیم نگیری .

موفق باشی واسه پسر منم دعا کن امسال کنکور داره .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

3. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام خانم دکتر آینده
    عزیزم حالا که خودت متوجه اشتباه گذشته ات شدی و ازش درس عبرت گرفتی به عنوان یه پل بهش نگاه کن که تو رو از خیلی اتفاقات ناگوارتر دور کرده
    و الانم نیازی نیست خودتو سرزنش کنی گاهی آدم برای به دست آوردن یک تجربه باید تاوان بده اینم فقط در خصوص شما نیست مهم اینکه آدم غرق کار اشتباهش نشه و از اون کار اشتباه درس بگیره

فقط به حال فکر کن و گذشته و خاطرات بدش رو بریز دور که باعث میشه راکد بمونی و نتونی پیشرفت کنی
    امیدوارم درست خیلی خوب بخونی و در جرگه ی پزشکای خیلی خوب ببینیمت
    موفق باشی
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

5. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام و خسته نباشید.

من 20 سالمه و دانشجوی پزشکی هستم.در تمام دوران تحصیلم در دبیرستان وضعیت تحصیلیم خوب بوده و پزشکی هم قبول شدم.در خانواده ای با سطح فرهنگی ه خوبی بزرگ شدم و پدر ومادرم فرهنگی هستند.اما من در دوران دبیرستان واقعا اشتباهاتی مرتکب شدم که حالا فقط و فقط باعث عذاب من شده.این اشتباهات نه تنها برای من بلکه برای خیلی از دخترها در رده ی سنی من پیش میاد چون در خانواده های ما هرگز فضای گفتمان آزاد و راحت درباره ی این مسائل وجود نداره و بهش توجهی نمیشه.من دوم دبیرستان که بودم بمدت 1سال و نیم با پسری دوست بودم که توو عالم بچگی ه اون زمان حتی تصمیم گرفتیم وقتی رفتیم دانشگاه با هم ازدواج کنیم.من اون زمان حتی هیییچ شناخت درستی از خودم و معیارهام و یک رابطه ی عاطفی نداشتم و واقعا نمیدونم چرا درگیر یک رابطه شدم،شاید برام جذاب و ناشناخته بود و خواستم تجربه ش کنم و اسمشو به غلط و از روی جهل گذاشتم دوست داشتن ،وقتی من بااین فرد در رابطه بودم ، پسری به من ابراز علاقه میکنه که از همه نظر از اون فرد قبلی بهتر بود،دانشجوی پزشکی بود ،مدال المپیاد داشت ، پدر و مادرش هردو پزشک
    الان مشکلتون چیه ؟ ناکامله ، یه داستان تعریف کردید فقط :|
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    الان مشکلتون چیه ؟ ناکامله ، یه داستان تعریف کردید فقط :|
    نه من این پستم رو چون ناقص اومد حذفش کردم نمیدونم چرا حذف نشده!!! (((این متن ناقصه!!

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

اینجا هم کامل بود متنتون که من نقل قول کردم .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

احتمالا مشکل از سایت بوده چون من این تاپیک رو نقل قول کردم وپاسخ دادم .پس کامل بوده .

ایرادی نداره آقای مدیر خودش تغییرات لازم رو میدن خودتون هم میتونید .

اون متن کامل رو کپی کنید بعد اینجا تاپیک رو ویرایش کنید متن کامل رو قرار بدین .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

چند بار سعی کردم ویرایش کنم اما باز هم هربار ناقص میاد.تازه از قسمت کنترل پنل این تاپیک رو حذف کردم اما نمیدونم چرا باز دارم میبینم و میتونم پاسخ بذارم اینجا..دوباره سعی میکنم ویرایش کنم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    احتمالا مشکل از سایت بوده چون من این تاپیک رو نقل قول کردم وپاسخ دادم .پس کامل بوده .

ایرادی نداره آقای مدیر خودش تغییرات لازم رو میدن خودتون هم میتونید .

اون متن کامل رو کپی کنید بعد اینجا تاپیک رو ویرایش کنید متن کامل رو قرار بدین .
    حالا کامل شد! نه اونی که شما نقل قول کردید کامل تر بود اما بازهم ادامه داشت! در هر صورت خیلی خیلی لطف کردید و وقت گذاشتید و چیزی که نوشتم رو خوندید! پسرتون هم انشاا..به زودی نتیجه ی تلاششو میگیره...

12. کاربران زیر از fakhteh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

ادیت
    ویرایش توسط omidd : 05-14-2016 در ساعت 03:11 PM

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16666
    تشکـر
    32
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    0

به هر حال هر کسی تو زندگیش اشتباه میکنه و بعدا عاقبتشو میبینه.
    شمام نباید زیاد نگران باشین چون بعدا یکی نصیبتون میشه که قبلا اشتباهاتی انجام داده و الان پشیمون شده
    ولی انتظار نداشته باشید پسری که تا حالا با هیچ دختری نبوده و حرف هم نزده نصیبتون بشه چون عادلانه نیست

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته از زندگی نمایش پست ها
    به هر حال هر کسی تو زندگیش اشتباه میکنه و بعدا عاقبتشو میبینه.
    شمام نباید زیاد نگران باشین چون بعدا یکی نصیبتون میشه که قبلا اشتباهاتی انجام داده و الان پشیمون شده
    ولی انتظار نداشته باشید پسری که تا حالا با هیچ دختری نبوده و حرف هم نزده نصیبتون بشه چون عادلانه نیست

من نه تنها این انتظارو ندارم بلکه دلم هم نمیخواد با کسیکه هیچ رابطه ای رو تجربه نکرده و اشتباه نکرده در گذشته ش،در آینده ازدواج کنم!! تفکر من هم اینه که رابطه ی قبل از ازدواج تجربه زیاد میکنه و کمک میکنه در اینده در مورد ازدواج ادم با کمک اون اشتباهاتی که انجام داد و تجربه هایی که کسب کرد سنجیده تر تصمیم بگیره!! من مشکلم فقط با تکرار اشتباهم بود!! اگر فقط یک رابطه ی ناموفق رو تجربه میکردم و وارد بعدی ها نمیشدم و تکرار اشتباه نمیکردم الان اصلا خودم رو سرزنش نمیکردم!چون یکبار اشتباه برای هرکسی حتی همسر اینده ی ادم پذیرفته ست اما تکرارش نه!

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    سلام خانم دکتر آینده
    عزیزم حالا که خودت متوجه اشتباه گذشته ات شدی و ازش درس عبرت گرفتی به عنوان یه پل بهش نگاه کن که تو رو از خیلی اتفاقات ناگوارتر دور کرده
    و الانم نیازی نیست خودتو سرزنش کنی گاهی آدم برای به دست آوردن یک تجربه باید تاوان بده اینم فقط در خصوص شما نیست مهم اینکه آدم غرق کار اشتباهش نشه و از اون کار اشتباه درس بگیره

فقط به حال فکر کن و گذشته و خاطرات بدش رو بریز دور که باعث میشه راکد بمونی و نتونی پیشرفت کنی
    امیدوارم درست خیلی خوب بخونی و در جرگه ی پزشکای خیلی خوب ببینیمت
    موفق باشی

خیلی خیلی متشکرم از نظر و راهنماییتون دوست من

17. کاربران زیر از fakhteh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16666
    تشکـر
    32
    میزان امتیاز
    0

من نه تنها این انتظارو ندارم بلکه دلم هم نمیخواد با کسیکه هیچ رابطه ای رو تجربه نکرده و اشتباه نکرده در گذشته ش،در آینده ازدواج کنم!! تفکر من هم اینه که رابطه ی قبل از ازدواج تجربه زیاد میکنه و کمک میکنه در اینده در مورد ازدواج ادم با کمک اون اشتباهاتی که انجام داد و تجربه هایی که کسب کرد سنجیده تر تصمیم بگیره!! من مشکلم فقط با تکرار اشتباهم بود!! اگر فقط یک رابطه ی ناموفق رو تجربه میکردم و وارد بعدی ها نمیشدم و تکرار اشتباه نمیکردم الان اصلا خودم رو سرزنش نمیکردم!چون یکبار اشتباه برای هرکسی حتی همسر اینده ی ادم پذیرفته ست اما تکرارش نه!

خوب دیگه همیند.اگه الان یه پسر می مومد میگفت من تو گذشته همچین اشتباهاتی انجام دادم همه جلوش جبهه میگرفتند که تو در برابر اون دختر مسئول بودی و بعدا عذابشو میبینی که باهاش همچین کاری کردی
    ولی اگه یه دختر پسریو ول کنه میشه ادم خوبه داستان که جلوی ضررو گرفته
    به نظرم هیج دختری وجود نداره که اشتباه رو تجربه تکرده باشه ولی همه خودشون رو پاک و عفیف میدونند.

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب دیگه همیند.اگه الان یه پسر می مومد میگفت من تو گذشته همچین اشتباهاتی انجام دادم همه جلوش جبهه میگرفتند که تو در برابر اون دختر مسئول بودی و بعدا عذابشو میبینی که باهاش همچین کاری کردی
    ولی اگه یه دختر پسریو ول کنه میشه ادم خوبه داستان که جلوی ضررو گرفته
    به نظرم هیج دختری وجود نداره که اشتباه رو تجربه تکرده باشه ولی همه خودشون رو پاک و عفیف میدونند.
    جبهه گرفتن در روانشناسی یه بحث باطل و اشتباهی هست و ربطی به جنسیت افراد نداره!

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16666
    تشکـر
    32
    میزان امتیاز
    0

جبهه گرفتن در روانشناسی یه بحث باطل و اشتباهی هست و ربطی به جنسیت افراد نداره!
    خواستم بگم دخترای مثل شما نباید خودشون رو پاک و عفیف بدونند هر چند که پشیمون شده باشند

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستم بگم دخترای مثل شما نباید خودشون رو پاک و عفیف بدونند هر چند که پشیمون شده باشند

من ادعایی در این زمینه نکردم ! نظر شخصی ه خودم رو میگم که " تمیز نیک و بد روزگار کار شما نیست " ینی پاکی و عفت چیزهایی نیستند که ظاهر اعمال حکم به اونها بکنه ! و ثانیا 90 درصد کسانیکه اشتباهی از اونها سرنمیزه کسانی هستند که اصلا در ورطه ی اشتباه قرار نگرفتند و اگر قرار بگیرند چه بسا اشتباهات بد تر و بزرگ تر...پس پاکی و عفتی که ازش میگید کاملن بالقوه ست...این دو صفت والایی که ازش نام بردید رو در صورتی شخص لایقش هست که با تمرین خویشتن داریه زیاد نفس خودش رو پاک کنه و بارها و بارها در ورطه ی گناه و اشتباه قرار بگیره اما اشتباهی ازش سر نزنه! من تا این سن جوون با این ویژگی ندیدم!

22. کاربران زیر از fakhteh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

من ادعایی در این زمینه نکردم ! نظر شخصی ه خودم رو میگم که " تمیز نیک و بد روزگار کار شما نیست " ینی پاکی و عفت چیزهایی نیستند که ظاهر اعمال حکم به اونها بکنه ! و ثانیا 90 درصد کسانیکه اشتباهی از اونها سرنمیزه کسانی هستند که اصلا در ورطه ی اشتباه قرار نگرفتند و اگر قرار بگیرند چه بسا اشتباهات بد تر و بزرگ تر...پس پاکی و عفتی که ازش میگید کاملن بالقوه ست...این دو صفت والایی که ازش نام بردید رو در صورتی شخص لایقش هست که با تمرین خویشتن داریه زیاد نفس خودش رو پاک کنه و بارها و بارها در ورطه ی گناه و اشتباه قرار بگیره اما اشتباهی ازش سر نزنه! من تا این سن جوون با این ویژگی ندیدم!
    من یه اعتقاد دارم و اون اینه که تا وقتی که نفس می کشم خدا به من امیدواره چون اجازه نفسهام دست اونه، مهم اینه که به اشتباهت پی بردی و درس گرفتی. موفق باشی خانم دکتر.

24. 3 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16666
    تشکـر
    32
    میزان امتیاز
    0

اینا همش توجیه.پیدا میشند جونایی که اشتباه ازشون سر نزده باشه البته تو جنس مونث فکر نکنم همچین ادمی پیدا بشه.

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

اینا همش توجیه.پیدا میشند جونایی که اشتباه ازشون سر نزده باشه البته تو جنس مونث فکر نکنم همچین ادمی پیدا بشه.
    با نهایت احترام برای شما، ذهن شما کاملن نسبت به موضوع جهت یابی شده هست و بحث در این باره به جایی نمیرسه ! موفق باشید.

27. 3 کاربران زیر از fakhteh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

ادبیات می خوندید موفق تر بودی!!

یعنی هر کی موقعیت قرار بگیره حتما اشتباه می کنه!!! استسنا نداره!! البته منظورم کلی هر زمینه ای باشه!! یعنی دخترا های که ماجرجویی نکردند موقعیت نبودند !! بودند می کردند؟؟

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    ادبیات می خوندید موفق تر بودی!!

یعنی هر کی موقعیت قرار بگیره حتما اشتباه می کنه!!! استسنا نداره!! البته منظورم کلی هر زمینه ای باشه!! یعنی دخترا های که ماجرجویی نکردند موقعیت نبودند !! بودند می کردند؟؟

ادبیات خیر !اما ما رفرنس روانشناسی هیلگارد و یه چندتا رفرنس دیگه برای درس روانشناسیمون میخونیم! ظاهرن من بدجایی مشکلم رو مطرح کردم ! تالار گفتمان جایی هست که بر اساس موضوعی بنام "جدال احسن " پایه گذاری شده ! من 2ساعت نیست وارد این سایت و وارد این تالار شدم چون فکر میکردم روانپزشک یا حداقل روانشناس بحث هارو نظارت میکنند، پیش بینی نمیکردم بعد از ارسال مشکلم ، در پیغام خصوصی ناسزا دریافت کنم و با رفتارهایی تااین حد جهت دهی شده مواجه شم!
    موفق باشید.

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

ادبیات خیر !اما ما رفرنس روانشناسی هیلگارد و یه چندتا رفرنس دیگه برای درس روانشناسیمون میخونیم! ظاهرن من بدجایی مشکلم رو مطرح کردم ! تالار گفتمان جایی هست که بر اساس موضوعی بنام "جدال احسن " پایه گذاری شده ! من 2ساعت نیست وارد این سایت و وارد این تالار شدم چون فکر میکردم روانپزشک یا حداقل روانشناس بحث هارو نظارت میکنند، پیش بینی نمیکردم بعد از ارسال مشکلم ، در پیغام خصوصی ناسزا دریافت کنم و با رفتارهایی تااین حد جهت دهی شده مواجه شم!
    موفق باشید.
    خانم این فرم بیشتر در مورد این مسایل بحث میشه و هرکسی و با هر تخصصی هم حضور داره و این سایت روانشناس زبده هم داره ولی خب وقت زیادی اینجا قرار نمی دهند و اگر هم بیاند مطالب کلی بیان می کنند جای مشاوره حضوری نمیده.

هر کسی هم به شما توهین کرده به مدیر گزارش بدهید.

در مورد ادبیات هم خب نوع نوشتار شما نگارش ادبی خوب رعایت شده بود برخلاف خودم که یک درخواست نوشته بودم استادم چند دقیقه سکوت کرد خخخخخخخخ

در مورد هیلگارد و... خب صرف خوندن کتاب های مثل هیلگارد و فیزیولوژی گایتون و.... نمی تونه بگه دیگه همه چی دونستم وحله !!

در مورد جهت گیری هم با بقیه کار ندارم، ولی خودم جالب بود نظر شما بدونم ، بعضی ها شاید کار شما اشتباه ندونند حتی به روابط فیزکی کشیده میشد !!!
    ولی خب بعضی اشتباه ها هست که نباید بشه حالا در زمان نوجوانی یک سری ماجراجویی ها هست شاید بعضی ها انجام بدهند ، حال شما گفتی کسی که موقعیت قرار نگرفته!! خب این بعد که بزرگ شد ممکنه این کار انجام بده؟

یک سوال دیگه بلوغ فکری دخترا میگن زودتر از پسرا هست شما خودت اعتقاد داری و چه سنی هست؟
    ویرایش توسط omidd : 05-14-2016 در ساعت 05:48 PM

31. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    خانم این فرم بیشتر در مورد این مسایل بحث میشه و هرکسی و با هر تخصصی هم حضور داره و این سایت روانشناس زبده هم داره ولی خب وقت زیادی اینجا قرار نمی دهند و اگر هم بیاند مطالب کلی بیان می کنند جای مشاوره حضوری نمیده.

هر کسی هم به شما توهین کرده به مدیر گزارش بدهید.

در مورد ادبیات هم خب نوع نوشتار شما نگارش ادبی خوب رعایت شده بود برخلاف خودم که یک درخواست نوشته بودم استادم چند دقیقه سکوت کرد خخخخخخخخ

در مورد هیلگارد و... خب صرف خوندن کتاب های مثل هیلگارد و فیزیولوژی گایتون و.... نمی تونه بگه دیگه همه چی دونستم وحله !!

در مورد جهت گیری هم با بقیه کار ندارم، ولی خودم جالب بود نظر شما بدونم ، بعضی ها شاید کار شما اشتباه ندونند حتی به روابط فیزکی کشیده میشد !!!
    ولی خب بعضی اشتباه ها هست که نباید بشه حالا در زمان نوجوانی یک سری ماجراجویی ها هست شاید بعضی ها انجام بدهند ، حال شما گفتی کسی که موقعیت قرار نگرفته!! خب این بعد که بزرگ شد ممکنه این کار انجام بده؟

یک سوال دیگه بلوغ فکری دخترا میگن زودتر از پسرا هست شما خودت اعتقاد داری و چه سنی هست؟

منظورم از اوردن اسم اون کتاب ابدن این نبود که چیزی میدونم! من ترم 2ی پزشکی هستم و یک ترم دویی نمیتونه هیچ ادعایی داشته باشه ،منظورم این بود که تاجایی که خوندم از روی خونده هام میگم و تاجایی که نه اظهار نظر نمیکنم یا دیدید که مینویسم نظر شخصی ه من اینه که ...! این دقیقا حرفی بود که استاد درس روانشناسی ه ما که متخصص اعصاب و روان هستند سر کلاس زدند، یک سری اشتباهاتی هست که باید در سنین خاصی انجام بشند تا مشکلات بزرگتری در سنین بالاتر اتفاق نیفته !مثال میزنم ،اومدند تحقبق کردند روی یک ناهنجاری ه اجتماعی مثل دزدی و متوجه شدند اغلب کسانی که دزدی میکنند در سنین 3تا 5سالگی (بازه های سنی رو دقیق نمیگم و تاکید میکنم که این فقط مثال هست برای بیان اصل موضوع ) توسط مثلا خانواده یا عوامل بیرونی ه دیگه تحت فشار بودند ! مثلا بچه در 3سالگی ادرارشو نمیگه و خودشو خراب میکنه و مادر هربار دعواش میکنه !! ما بررسی کردیم مادرانی که خیلی بخاطر این مشکل دعوا میکردند و سخت گیری میکردند و مادرانی که اصلا سخت گیری نمیکردند ینی کلن براشون مهم نبود بچه خودشو خراب کنه هردو با رفتارشون باعث نوعی اختلال رفتاری در سنین نوجوانی بچه میشن ! این کار اشتباهه و بچه باید یاد بگیره ادرارشو توو شلوارش نکنه اما توو 3سالگی باید بهش اجازه داد این اشتباه رو بکنه ! اما کنترل شده ! این مثال رو خودتون تعمیم بدید به موضوع! من هم گفتم مشکلی با اولین اشتباهم نداشتم !خودمو سرزنش میکنم که چرا 3بار دیگه تکرارش کردم ! و این ممکنه برام بد شه در اینده ...
    در مورد بلوغ هم من اطلاعاتی ندارم اما نظر شخصیم اینه که بنظرم بیشتر به محیط ارتباط داره تا جنسیت !
    ویرایش توسط fakhteh : 05-14-2016 در ساعت 10:01 PM

32. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

عزیزم اصلا خودتو اذیت نکن, نذار فکرای منفی زندگیتو تحت شعاع قرار بده یه چیزی بوده و تموم شده رفته, 99 درصد فکرایی که نگرانمون میکنن هرگز اتفاق نمیفتن و حتی اگر 1 درصد اتفاق بیفتن راه چاره داره ,تو این دنیا جز مرگ بقیه مسائل راه حل داره, نمیفهمم چرا خودتو سرزنش میکنی,تمرکزت به اینده باشه که یه زندگی عالی در انتظارته ,سعی کن افکار منفیو از خودت دور کنی...

33. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

منظورم از اوردن اسم اون کتاب ابدن این نبود که چیزی میدونم! من ترم 2ی پزشکی هستم و یک ترم دویی نمیتونه هیچ ادعایی داشته باشه ،منظورم این بود که تاجایی که خوندم از روی خونده هام میگم و تاجایی که نه اظهار نظر نمیکنم یا دیدید که مینویسم نظر شخصی ه من اینه که ...! این دقیقا حرفی بود که استاد درس روانشناسی ه ما که متخصص اعصاب و روان هستند سر کلاس زدند، یک سری اشتباهاتی هست که باید در سنین خاصی انجام بشند تا مشکلات بزرگتری در سنین بالاتر اتفاق نیفته !مثال میزنم ،اومدند تحقبق کردند روی یک ناهنجاری ه اجتماعی مثل دزدی و متوجه شدند اغلب کسانی که دزدی میکنند در سنین 3تا 5سالگی (بازه های سنی رو دقیق نمیگم و تاکید میکنم که این فقط مثال هست برای بیان اصل موضوع ) توسط مثلا خانواده یا عوامل بیرونی ه دیگه تحت فشار بودند ! مثلا بچه در 3سالگی ادرارشو نمیگه و خودشو خراب میکنه و مادر هربار دعواش میکنه !! ما بررسی کردیم مادرانی که خیلی بخاطر این مشکل دعوا میکردند و سخت گیری میکردند و مادرانی که اصلا سخت گیری نمیکردند ینی کلن براشون مهم نبود بچه خودشو خراب کنه هردو با رفتارشون باعث نوعی اختلال رفتاری در سنین نوجوانی بچه میشن ! این کار اشتباهه و بچه باید یاد بگیره ادرارشو توو شلوارش نکنه اما توو 3سالگی باید بهش اجازه داد این اشتباه رو بکنه ! اما کنترل شده ! این مثال رو خودتون تعمیم بدید به موضوع! من هم گفتم مشکلی با اولین اشتباهم نداشتم !خودمو سرزنش میکنم که چرا 3بار دیگه تکرارش کردم ! و این ممکنه برام بد شه در اینده ...
    در مورد بلوغ هم من اطلاعاتی ندارم اما نظر شخصیم اینه که بنظرم بیشتر به محیط ارتباط داره تا جنسیت !
    قصد نداشتم که گفته شما زیر سوال ببرم ، استاد روانشناس یا رون پزشک شما هم از روی تجربه و مقالات و تحقیقات انجام شده حرف زده ولی برای همه صدق نمی کنه. در ثانی بچه 5 ساله با ادمی که خوب و بد می فهمه و بهش گوشطد شده هنجار ها خیلی فرق داره. نزدیک بلوغ جنسی باشه می تونیم بگیم ماجرا جویی موجب شده و باز همگیری نداره .

حالا شما اگر به بلوغ فکری رسیده بودید و این کار کردید اشتباه از روی عمد هست اینم باز جای سرزنش کردن خودتون نداره چون باعث عوارض دیگه میشه که از من بهتر می دونید.

اون طرف هم که رفته حرف دراورده نباید نگران باشید چون شما کاری نکردید و الان از یاد رفته و اگر هم خدا نکرده فاش بشه ، شما باید از اون فرد شکایت کنید و ادعای شرافت کنید و مطمینا همه چی رو میشه و شما تبره میشی.

اره اشتباه تکرار خیلی بد هست ولی هیچ وقت اخر راه نیست. و میشه تجربه تا دوباره تکرار نشه. رابطه عاطفی که بدون تهعد (ازدواج) باشه ریسک هست.

امید وارم مشکلی پیش نیاد و با کسی که دوسش دارید ازدواج کنید و خوشبخت باشید.

موفق باشید.

34. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18129
    تشکـر
    529
    تشکر شده 195 بار در 125 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز من حوصله نصیحت و حرف های زیادو ندارم فقط ی جمله بهت میگم بگرد دنبال درکش، اگه تونستی درکش کنی همه ی مسائلت حل میشه.
    «فقط سعی کن در حال زندگی کنی»

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد