نمایش نتایج: از 1 به 46 از 46

موضوع: دختر خانم ها بجای مهریه سنگین این شرط را بگذارند

6699
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

دختر خانم ها بجای مهریه سنگین این شرط را بگذارند

شروط ضمن عقد بسیار ارزشمند است و بهتر است خانم‌ها به جای مهریه‌های سنگین، شروط ضمن عقد محكمی برای همسران‌شان بگذارند تا در طول زندگی به استناد آنها بتوانند حقوق نسبتا برابری با همسر خود داشته باشند.

ازدواج یك قرارداد است كه حقوق و تكالیفی را بر دوش مرد و زن قرار می‌دهد، اما رسوم حاكم بر جامعه باعث شده ما كمتر به این مساله توجه كنیم همه افراد اوایل ازدواج توجه‌شان به حاشیه‌های ازدواج است، خواستگاری و مراسم عروسی، جهیزیه و... ،توجه نمی‌كنند كه پای یك قرارداد و عقد را دارند امضا می‌كنند و باید متوجه این مساله باشند كه به موجب این قرارداد چه تعهداتی نسبت به طرف مقابل دارند. متاسفانه در كشور ما بیشتر مردم عادت دارند نخوانده پای قراردادها را امضا كنند، این مساله در ازدواج بیشتر هم اتفاق می افتد و بیشتر اوقات دختر و پسری كه می‌روند برای ازدواج، همان موقع كه سند ازدواج‌شان می‌خواهد امضا شود، سند نكاحیه را كه شرایط در آن نوشته شده برای اولین بار می‌بینند و امضا می‌كنند و در آن موقع هم زیاد از مفاد سند ازدواج سر در نمی‌آورند، چون از طرفی اصطلاحات فنی و حقوقی است و از طرف دیگر آن موقع دو طرف در حال و هوای دیگری هستند.

یک وكیل دادگستری با بیان این كه براساس قوانین مدنی ایران حقوق و تكالیف به صورت برابر بین زن و شوهر تقسیم نمی‌شود، عنوان كرد: زن به موجب عقد ازدواج بسیاری از حقوق مدنی و معنوی خود همچون حق سفر، اشتغال، انتخاب مسكن، ولایت بر فرزندان و جدایی از همسر را از دست می‌دهد و در قبال آن حقوق مادی مانند مهریه و نفقه را به دست می‌آورد كه در بسیاری از موارد دستیابی به این حقوق مادی هم با مشكل همراه است.

برای رفع نابرابری میان زن و مرد و برای اینكه یك تعادلی بین این حقوق و تكالیف برقرار شود، می‌توانیم از شروط ضمن عقد استفاده كنیم.

شروط ضمن عقد متاسفانه در جامعه ما رایج نشده است و حتی بسیاری از افراد تحصیل‌كرده هم از آن استفاده نمی‌كنند چون اولا، همه جامعه از این شروط آگاه نیستند و نمی‌دانند كه چنین شروطی را می‌توانند بگذارند، دوما هم اینكه ما می‌گوییم از این شروط استفاده كنید بسیاری می‌گویند اصلا زندگی كه بخواهد با این شرط و شروط باشد بهتر است كه شروع نشود.

هر 12 موردی كه زن و مرد برای عقد امضا می‌كنند. شروطی است كه مرد به زن وكالت می‌دهد با اثبات آن شرایط برای طلاق وكالت داشته باشد، یعنی آن 12 مورد را برای ازدواج امضاء نمی‌كنیم بلكه برای طلاق امضاء می‌كنیم.

این شروط شامل حق مسكن، كار، تحصیل، طلاق، تقسیم دارایی‌های مشترك در هنگام جدایی و حضانت فرزندان است، باید در هنگام عقد نكاح در دفتر خانه ثبت اسناد رسمی در قباله ازدواج ثبت شود.

با استناد به ماده 1119 قانون مدنی طرفین می‌توانند تمامی شروطی را كه مخالف مقتضای ذات عقد نباشد برای یكدیگر بگذارند.

البته شروط نباید مخالف مقتضای ذات باشد بنابراین اگر زنی حین عقد شرط كند كه از همسرش تمكین نكند شرط هم باطل است و هم عقد را باطل می‌كند.

منبع:ایسنا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : دختر خانم ها بجای مهریه سنگین این شرط را بگذارند

خب من به شخصه این چیزا یه چیزایی خیلی عادی میبینم چرا فکر میکنید عجیب هرکسی باید این حقو داشته باشه :/ لطف که نیست حقه! !!! الکی این چیزا رو غیر عادی نکنید فکر نکنید لطف هستش که تو شرایط عقد به جای مهریه قرار بدید!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط پریماه. : 01-29-2018 در ساعت 10:00 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

الان یعنی ما مهریه نخایم شرط بذاریم؟؟؟؟
    اولا مهریه که حق زن هست و اصلا نمیشه گفت مهر نخواه بجاش اینو بخواه!
    دوما این چیزایی که گفتید کاملا بستگی به فرد داره که بخاد یا نه و بحثشون از مهریه جدا هست!
    سوما این مشروط کردن اول زندگی واقعا واژه‌ی قشنگی نیست
    اگه کسی شعورش نرسه که همسرش یه سری حقوق انسانی داره هیچ شرطی هم نمیتونه وادارش کنه!
    الکی مسئله مهریه رو با بقیه چیزا قاطی نکنین!
    من خودم اعتقاد به مهریه بالا ندارم!
    ولی دلیلی هم نداره اگه فرد یه شرطی میذاره از مهریه‌اش بزنه!!!

5. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    تشکر شده 92 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    7

مهریه یه بحث جداست.اما. من کلن مهریه دوست ندارم!!

بجاش همه دارایی بعد ازدواج نصف نصف واسه هردو باشه!

و حق طلاق را ضمن عقد حتمن میگیرم!

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    این شرایط و همچنین مهریه بالا هیچ کدام ضامن یک زندگی خوب نیست اصلا به زندگی نباید نگاه حقوقی کرد مهمترین ضمانت برای زندگی صداقت و وفاداری و عشق و محبت زوجین نسبت به هم هست.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیا * نمایش پست ها
    مهریه یه بحث جداست.اما. من کلن مهریه دوست ندارم!!

بجاش همه دارایی بعد ازدواج نصف نصف واسه هردو باشه!

و حق طلاق را ضمن عقد حتمن میگیرم!
    مورد مهریه را قبول دارم برای وقتی که زندگی کاملا از صفر شروع می شود و هر دوی زوجین برای زندگی تلاش می کنند. به زن نباید حق طلاق داد باعث دردسر میشود.
    ویرایش توسط ماه سیاه : 01-29-2018 در ساعت 10:53 PM

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه سیاه نمایش پست ها
    مورد مهریه را قبول دارم برای وقتی که زندگی کاملا از صفر شروع می شود و هر دوی زوجین برای زندگی تلاش می کنند. به زن نباید حق طلاق داد باعث دردسر میشود.
    وااا !!چرا باعث دردسر میشود،،؟؟؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

وااا !!چرا باعث دردسر میشود،،؟؟؟
    باعث دردسر نشود باز هم حق طلاق حق طبیعی مرد هست و انسان عاقل حقش را نمی بخشد.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

باعث دردسر نشود باز هم حق طلاق حق طبیعی مرد هست و انسان عاقل حقش را نمی بخشد.
    اگ شما به زنتون حق طلاق بدی حق طلاق شما سلب نمیشه!!

فقط اونم حق طلاق و داره!!

حق طلاق واسه شما نیست که ببخشید حق طلاق زن جداست.شما حق خودت و دارید

12. 2 کاربران زیر از دنیا * بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

اگ شما به زنتون حق طلاق بدی حق طلاق شما سلب نمیشه!!

فقط اونم حق طلاق و داره!!

حق طلاق واسه شما نیست که ببخشید حق طلاق زن جداست.شما حق خودت و دارید
    نه حق طلاق خوبیش به این است که فقط در اختیار مرد باشد و زنی که از ابتدای کار این حرفها را بزند به درد زندگی نمی خورد.

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

نه حق طلاق خوبیش به این است که فقط در اختیار مرد باشد و زنی که از ابتدای کار این حرفها را بزند به درد زندگی نمی خورد.
    نظرتون رد میشه

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نظرتون رد میشه
    از اول حق طلاق نگیرد اما اگر شوهرش آن طور که می خواست نشد برود درخواست طلاق بدهد.

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

با همین افکار موفق خواهید شد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    با همین افکار موفق خواهید شد
    غیر از حق طلاق چیزهای دیگرش را هم بگیرد تا دیگر به مرد در خانه نیاز نباشد

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

غیر از حق طلاق چیزهای دیگرش را هم بگیرد تا دیگر به مرد در خانه نیاز نباشد
    جالبه بگم اینجور که معلوم شما بیشتر دیدتون به زندگی حقوقی:/ :||||||||
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

جالبه بگم اینجور که معلوم شما بیشتر دیدتون به زندگی حقوقی:/ :||||||||
    درست است. چه اشکالی دارد این که بخواهم هر چیزی سر جای خودش باشد؟

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

هیچکدوم از اینها نمیتونه خوشبختی یک دختر رو در زندگی تضمین کنه به هیچ وجه

یه دیالوگی تو یه فیلمی بود که خیلی قشنگ میگفت :‌توی اون فیلم زن و شوهره مشکل داشتن و خانواده دختره قدرتمند بودن و گفتند ازش تعهد و تضمین و ... میگیریم بعدش مادره دختره دیالوگ جالبی گفت , گفتش هیچ تعهد و تضمینی تا حالا یه مرد رو مرده زندگی نکرده , دوستان کسی که اهل زندگی باشه درست میشینه زندگی میکنه و نیازی به هیچکدوم از این شروط نداره کسی هم که آدم درستی نباشه هرچی هم مهریه سنگین داشته باشین و تعهد و حق طلاق و .... اینقدر عاصی تون میکنه که ترجیح میدین همه چیتون رو ببخشین فقط این آدم بره

واقعا نباید به زندگی دید حقوقی داشت اصلا دختران ما همین دید رو دارند که زندگی ها به اینجا کشیده شده وقتی زندگی مشترک هستش همه مسایلش هم با کمک و همفکری و توافق هم صورت میگیره خیلی زشته اول زندگی بگیم درباره کار و مسکن و طلاق و ... باید به من حق و امضا و ... بدی این یعنی اینکه من به تو اعتماد ندارم و با پیش شرط دارم وارد زندگی تو میشم و اگه مطابق میل من نباشی این حق رو اجرا میزارم . شما وقتی تو خونه باباتی واسه اینکه بری دانشگاه یا سره کار یا رشته خاص رو انتخاب کنی و ... ازش حق و امضا میگیری؟؟؟؟ نه چون یه خانواده هستین و بهم اعتماد و اطمینان دارین و میدونین هر تصمیمی گرفته میشه به صلاحه همه اعضای خانوادست پس با همسرتون هم باید همینجوری باشین در واقع میخواین پیوند داشته باشین معامله که نمیخواین بکنین.
    به نظر من مهمترین عامل برای جلوگیری از مشکلات بعدی انتخاب درست هستش , وقتی انتخاب درست باشه دیگه اکثر مشکلات بعدی اصلا بوجود نمیاد

22. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    هیچکدوم از اینها نمیتونه خوشبختی یک دختر رو در زندگی تضمین کنه به هیچ وجه

یه دیالوگی تو یه فیلمی بود که خیلی قشنگ میگفت :‌توی اون فیلم زن و شوهره مشکل داشتن و خانواده دختره قدرتمند بودن و گفتند ازش تعهد و تضمین و ... میگیریم بعدش مادره دختره دیالوگ جالبی گفت , گفتش هیچ تعهد و تضمینی تا حالا یه مرد رو مرده زندگی نکرده , دوستان کسی که اهل زندگی باشه درست میشینه زندگی میکنه و نیازی به هیچکدوم از این شروط نداره کسی هم که آدم درستی نباشه هرچی هم مهریه سنگین داشته باشین و تعهد و حق طلاق و .... اینقدر عاصی تون میکنه که ترجیح میدین همه چیتون رو ببخشین فقط این آدم بره

واقعا نباید به زندگی دید حقوقی داشت اصلا دختران ما همین دید رو دارند که زندگی ها به اینجا کشیده شده وقتی زندگی مشترک هستش همه مسایلش هم با کمک و همفکری و توافق هم صورت میگیره خیلی زشته اول زندگی بگیم درباره کار و مسکن و طلاق و ... باید به من حق و امضا و ... بدی این یعنی اینکه من به تو اعتماد ندارم و با پیش شرط دارم وارد زندگی تو میشم و اگه مطابق میل من نباشی این حق رو اجرا میزارم . شما وقتی تو خونه باباتی واسه اینکه بری دانشگاه یا سره کار یا رشته خاص رو انتخاب کنی و ... ازش حق و امضا میگیری؟؟؟؟ نه چون یه خانواده هستین و بهم اعتماد و اطمینان دارین و میدونین هر تصمیمی گرفته میشه به صلاحه همه اعضای خانوادست پس با همسرتون هم باید همینجوری باشین در واقع میخواین پیوند داشته باشین معامله که نمیخواین بکنین.
    به نظر من مهمترین عامل برای جلوگیری از مشکلات بعدی انتخاب درست هستش , وقتی انتخاب درست باشه دیگه اکثر مشکلات بعدی اصلا بوجود نمیاد
    دقیقا نظرم با شما یکی هست،تشکر بابت پست مفیدتون

24. 2 کاربران زیر از Yas26 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

یه موردی هم نظرم رو در مورد بحث بین کاربر پریماه و ماه سیاه و دنیا و بعضی از کاربران خانم سایت نظرم رو جلب کرده بود مخصوصا اون خانمی که در یه تاپیکه دیگه ای نوشته

بود فقط من و دختر عموم و پریماه از حقوق خانمها در این انجمن دفاع میکنیم و بقیه جرات ندارن یا ....

کلا دخترانی که در زندگی و برخورد با جنس مخالف بدینگونه رفتار میکنن در ازدواج دنبال گرفتن حق طلاق یا ... یا حقوق برابر با مردها هستن و از زنانگی خودشون فرار میکنن و

دوست دارند مثل مردها کار کنند و همیشه فکر میکنن در حقشون ظلم شده و .... و همیشه در حال کل کل کردن با مردهان و دوست ندارن کم بیارن ازشون و فکر میکنن مردها

حقشون رو خوردن و اونها چیزی از مردها کمتر ندارن و به شدت دنبال پیشرفتهای شغلی و تحصیلی و ... هستند افکاری مثل این , اینگونه دختران تیپ شخصیتی آرتمیس دارند و

نیمه مردانشون بیشتر فعال هستش و با نیمه زنانشون غریبه هستن.اینجور دختران شاید خیلی موفق در تحصیل و شغل و ... هستند و از بیرون جذابیت زیادی برای آقایون دارند.

اما اینقدر درگیر کار و موفقیتهای شغلی و ... میشوند که از بعد وجودی زنانه خود دور میشوند و در ارتباطات عاطفی با جنس مخالف دچار مشکل هستند

و متاسفانه به خاطر انقلاب جنسی که در کشور ما در حال رخ دادن هستش (همون انقلابی که در اروپا و آمریکا حدود ۲۰۰ سال پیش رخ داد) اکثر دختران جامعه ما الان آرتمیس یا

آفرودیت شدند و این اصلا نه به نفع نه خوده دختران نه جامعمون هستش و نتیجش شده این اوضاعی که در مملکت میبینیم

البته اینکه چرا دختران ما به این سمت رفتن و از اونطرف چرا پسران ما به سمت دیگری دلایلی داره که خودش یه بحث میطلبه

خیلی برام جالب بود که این موارد حتی در ادبیات و سبک نوشتن بعضی از کاربرای خانم سایت هم به راحتی قابل مشاهدست

در مورد حق طلاق هم به نظرم اصلا کاره جالبی نیستش و من به شخصه دختری که بهم بگه حق طلاق بده اصلا همونجا اون ازدواج رو بهم میزنم

دختری که حق طلاق میخواد یعنی سو نیت داره , مثل این میمونه که مردی همون اول بعد ازدواج به خانمش بگه اگه منو دوست داری بیا مهریت رو ببخش مشخصه نیتی داره

داشتن حق طلاق برای زن از اون جهت مناسب نیست چون خانها احساساتی هستند و تا کوچکترین مشکلی پیش میاد زود برای طلاق اقدام میکنند

در کل چندین مورد که در اطرافم دیدم که خانم حق طلاق رو داشته اون زندگی ها آخر و عاقبتی نداشته

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

درست است. چه اشکالی دارد این که بخواهم هر چیزی سر جای خودش باشد؟
    اره واقعا هرچیزی سر خودش باید باشه همه این چیزایی که نام برده شده حق یه زنه که باید سر جای خودش باشه !!!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

27. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

یه موردی هم نظرم رو در مورد بحث بین کاربر پریماه و ماه سیاه و دنیا و بعضی از کاربران خانم سایت نظرم رو جلب کرده بود مخصوصا اون خانمی که در یه تاپیکه دیگه ای نوشته

بود فقط من و دختر عموم و پریماه از حقوق خانمها در این انجمن دفاع میکنیم و بقیه جرات ندارن یا ....

کلا دخترانی که در زندگی و برخورد با جنس مخالف بدینگونه رفتار میکنن در ازدواج دنبال گرفتن حق طلاق یا ... یا حقوق برابر با مردها هستن و از زنانگی خودشون فرار میکنن و

دوست دارند مثل مردها کار کنند و همیشه فکر میکنن در حقشون ظلم شده و .... و همیشه در حال کل کل کردن با مردهان و دوست ندارن کم بیارن ازشون و فکر میکنن مردها

حقشون رو خوردن و اونها چیزی از مردها کمتر ندارن و به شدت دنبال پیشرفتهای شغلی و تحصیلی و ... هستند افکاری مثل این , اینگونه دختران تیپ شخصیتی آرتمیس دارند و

نیمه مردانشون بیشتر فعال هستش و با نیمه زنانشون غریبه هستن.اینجور دختران شاید خیلی موفق در تحصیل و شغل و ... هستند و از بیرون جذابیت زیادی برای آقایون دارند.

اما اینقدر درگیر کار و موفقیتهای شغلی و ... میشوند که از بعد وجودی زنانه خود دور میشوند و در ارتباطات عاطفی با جنس مخالف دچار مشکل هستند

و متاسفانه به خاطر انقلاب جنسی که در کشور ما در حال رخ دادن هستش (همون انقلابی که در اروپا و آمریکا حدود ۲۰۰ سال پیش رخ داد) اکثر دختران جامعه ما الان آرتمیس یا

آفرودیت شدند و این اصلا نه به نفع نه خوده دختران نه جامعمون هستش و نتیجش شده این اوضاعی که در مملکت میبینیم

البته اینکه چرا دختران ما به این سمت رفتن و از اونطرف چرا پسران ما به سمت دیگری دلایلی داره که خودش یه بحث میطلبه

خیلی برام جالب بود که این موارد حتی در ادبیات و سبک نوشتن بعضی از کاربرای خانم سایت هم به راحتی قابل مشاهدست

در مورد حق طلاق هم به نظرم اصلا کاره جالبی نیستش و من به شخصه دختری که بهم بگه حق طلاق بده اصلا همونجا اون ازدواج رو بهم میزنم

دختری که حق طلاق میخواد یعنی سو نیت داره , مثل این میمونه که مردی همون اول بعد ازدواج به خانمش بگه اگه منو دوست داری بیا مهریت رو ببخش مشخصه نیتی داره

داشتن حق طلاق برای زن از اون جهت مناسب نیست چون خانها احساساتی هستند و تا کوچکترین مشکلی پیش میاد زود برای طلاق اقدام میکنند

در کل چندین مورد که در اطرافم دیدم که خانم حق طلاق رو داشته اون زندگی ها آخر و عاقبتی نداشته
    شما با اطمینان کامل میتونید بگید در ارتباط. با جنس مخالف دچار مشکل هستیم و از زنانگی فرار میکنیم ؟؟؟ اییین اطمینان صدرصد و به حرفتون میتونید بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! با اطمینان میتونید بگید نسبت به جنس مخالف بدبین هستم ؟؟؟؟؟؟!!!
    ویرایش توسط پریماه. : 01-30-2018 در ساعت 02:58 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

شما با اطمینان کامل میتونید بگید در ارتباط. با جنس مخالف دچار مشکل هستیم ؟؟؟ اییین اطمینان صدرصد و به حرفتون میتونید بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
    ابتدا عرض سلام خانم پریماه

دوم اینکه همونطور که میدونید علوم انسانی مرز نداره و مثل علوم مهندسی نمیشه صفر و یکی فرض کرد هیچ چیز در زندگی صد در صد نیست ما داریم راجبه یه طرز تفکر و

کلیت و اکثریت اون صحبت میکنیم نه صد در صد مطلق آرکی تایپ آرتمیس هم که بنده عرض کردم یکی از ۸ نوع انواع زنان هستش که این ۸ نوع در وجود همه خانمها وجود داره

در یک خانمی بیشتر و غالب هستش و دریک خانمی کمتر هستش و دقیقا این آرکی تایپ در شما بیشتر هستش و جزو دو سه تا آرکی تایپ قالب شخصیتتون هستش از نوع

نوشتتون کاملا پیداست و میتونم اینو بهتون ثابت کنم بله شخصیت آرتمیس در کل تفکراتی به این شکل داره , در ارتباط با جنس مخالف منظورم در ارتباطات عاطفی و زندگی

زناشویی هستش و گرنه در محیط کار و ... ارتباطات خیلی بهتری با مردها دارند تا زنها. اصلا خیلی وقتها با خانمها کنار نمیان و ترجیح میدن با یه آقا کار کنن یا در بعضی مسایل

دخترها رو سوسول ترسو و ... میدونن یکی از دوستانم خانمی هستش که اونم همین شخصیت رو داره و اتفاقا خودشم میدونه و همیشه میگه , الان کلاس موسیقیش رو شروع

کرده و از من خواست براش معلم پیدا کنم من براش معلمخانم پیدا کردم و گفت نه من با خانمها کنار نمیام و معلم آقا میخوام و در همه موارد کاری و ... دوستانش اکثرا آقا هستن

ولی در ارتباطات عاطفی اکثرا ناموفق هستند

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ابتدا عرض سلام خانم پریماه

دوم اینکه همونطور که میدونید علوم انسانی مرز نداره و مثل علوم مهندسی نمیشه صفر و یکی فرض کرد هیچ چیز در زندگی صد در صد نیست ما داریم راجبه یه طرز تفکر و

کلیت و اکثریت اون صحبت میکنیم نه صد در صد مطلق آرکی تایپ آرتمیس هم که بنده عرض کردم یکی از ۸ نوع انواع زنان هستش که این ۸ نوع در وجود همه خانمها وجود داره

در یک خانمی بیشتر و غالب هستش و دریک خانمی کمتر هستش و دقیقا این آرکی تایپ در شما بیشتر هستش و جزو دو سه تا آرکی تایپ قالب شخصیتتون هستش از نوع

نوشتتون کاملا پیداست و میتونم اینو بهتون ثابت کنم بله شخصیت آرتمیس در کل تفکراتی به این شکل داره , در ارتباط با جنس مخالف منظورم در ارتباطات عاطفی و زندگی

زناشویی هستش و گرنه در محیط کار و ... ارتباطات خیلی بهتری با مردها دارند تا زنها. اصلا خیلی وقتها با خانمها کنار نمیان و ترجیح میدن با یه آقا کار کنن یا در بعضی مسایل

دخترها رو سوسول ترسو و ... میدونن یکی از دوستانم خانمی هستش که اونم همین شخصیت رو داره و اتفاقا خودشم میدونه و همیشه میگه , الان کلاس موسیقیش رو شروع

کرده و از من خواست براش معلم پیدا کنم من براش معلمخانم پیدا کردم و گفت نه من با خانمها کنار نمیام و معلم آقا میخوام و در همه موارد کاری و ... دوستانش اکثرا آقا هستن

ولی در ارتباطات عاطفی اکثرا ناموفق هستند
    سلام و خسته نباشید
    حرفهاتون تا حدودی قبول دارم فقط تا حدودی اینکه دخترا رو لوس میبینم اینجور نیست اینکه از نظر عاطفه اصلا مشکلی ندارم با مرد ها. من تو هرچیزی تعادل رفتار میکنم و برام مهمه حتی اونجاهایی که فکر میکنم تعادل نمیکنم باید رو خودم کار کنم که درست شه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

31. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام و خسته نباشید
    حرفهاتون تا حدودی قبول دارم فقط تا حدودی اینکه دخترا رو لوس میبینم اینجور نیست اینکه از نظر عاطفه اصلا مشکلی ندارم با مرد ها. من تو هرچیزی تعادل رفتار میکنم و برام مهمه حتی اونجاهایی که فکر میکنم تعادل نمیکنم باید رو خودم کار کنم که درست شه

ممنون و همچنین شما

البته جسارت نشه بنده منظورم بررسی شخصیت صرفا شخص شما نبود

اینی هم که گفتم دخترهارو رو لوس میبینن صرفا یه مثال از یه نفر بود همیشه اینجوری نیست
    اینی هم که میفرمایید در هرچیزی تعادل رو رعایت میکنید کاملا درسته منظورم قسمت دیگه ای بود , مثلا یکی از خانمهایی که اتفاقا خودشم روانشناس هست و میدونه این تیپ شخصیتی رو داره و خیلی هم در شغل و تخصصش موفق هست و به شخصه از خیلی از دکترها و روانشناسهای مرد ایشون رو بیشتر قبول دارم به گفته خودشون برای توازن بین همه بعد شخصیتش
    بعضی وقتها که اینقدر درگیر کار و مراجعه دیدن و مطالعات و برگزاری همایشهای روانشناسی میشه چون خودش این ویژگیش رو میدونه دو هفته همه کار رو زندگیش رو تعطیل میکنه و میشینه تو خونه ناخن هاش رو لاک میزنه عکاسی میکنه واسه خودش آشپزی میکنه آرایشی که دوست داره میکنه و میشینه ظرفهارو میشوره خونه داری میکنه و ...

در ارتباط با مردها هم هنوز چون مجرد هستید , نگفتم از نظر عاطفه با مردها مشکل دارید (احتمالا) در زندگی مشترک مشکل بوجود بیاد.چون یه مرد در زندگی زناشویی زنانگی یه زن رو میخواد نه موفقیتهای شغلی و ... (که البته قبل ازدواج عاشق همین استقلال و موقعیت شغلی و ... خانم میشه) اما بعد ازدواج میبینه اون خانم بیشتر وقتش صرف کار و شعل و تحصیل و ... در کنارزندگی مشترک میشه و شروع میکنه غر زدن و بهانه گرفتن و توقع آقا این هستش که از لحاظ خونه داری و همسر داری و ... رسیدگی بیشتری بشه من خواهرم دقیقا همچین شخصیتی داره و قبل ازدواجش خیلی با شوهرش خوب بودن و شوهرش میگفت خیلی خوشم میاد اینجوری هستی و فعال و اکتیو از پس خودت برمیای و به من وابسته نیستی و ... و هر دو خیلی با هم خوش بودن اما بعد ازدواج کم کم کشکلات شروع شد و باعث طلاقشون شد و من دقیقا پیش بینی میکردم.خواهرم به واسطه فعالیت زیادش اکثر اوقات روز بیرون از خونه بود یا بواسطه اینکه فعالیت بیرون زیاد داشت خونه داری کمتر میکرد و یا این مواردی که آقایون بیشتر دوست دارن و از یه زن توقع میره و دقیقا همون مواردی که اون آقا به خاطرش جذب شده بود همون عوامل باعث طلاقشون شد چون قبل ازدواج با بعد ازدواج و زیر یه سقف کاملامتفاوت هستش
    یه نکته هم بگم که منظورم این نبود که این ویژگی ها خوب یا بد نیستن فقط نکتش این هستش در چه حد هستن و اینکه که باید بدونیم کجا و تا چه حد از اون استفاده کنیم . آرکی تایپ آرتمیس به اندازش برای یه خانم خیلی هم خوب هستش و میتونه باعث پیشرفت شغلی و تحصیلی و ... بشه اما در ارتباط با همسر باید یه جور باشه در محل کار یه جور و در برخورد با دوستان یه جور و .... در کل باید بتونیم در موقعیتهای مختلف بین شخصیتهای متفاوت سوییچ کنیم تا بتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

مهریه یعنی مهر مرد به زن
    ولی تو ایران متاسفانه شده ابزار گروکشی

با مهریه موافق هستم در صورتی که خودم و همسرم تعیین کنیم نه هیچکس دیگه ای و اینکه قشنگی زندگی اینه که اگه اسم شریک زندگی میاد یعنی واقعا شریکت باشه پس اگه یه فرش هم واسه خونت گرفتی نصفش واسه تو باشه نصفش همسرته و قشنگتر اینه که کل درآمد های هردو هم بیاد تو زندگی و به طور مساوی خرج بشه

34. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام اولا که عاقد باید شروط ازدواج رو بخونه و بعد از عروس و داماد بخواد امضا کنن
    من تابحال ندیدم نخونن
    روز عقد خودم هم عاقدمون البته با شوخی و خنده و خلاصه تمام این شروط رو خوند و تک تک بله رو گرفت همینش درسته
    و البته فکر نمیکنم ارتباطی به مهریه داشته باشه این شروط!!
    مثلا حق طلاق یا سفر پشتوانه مالی میشه ؟؟
    هیچ ارتباطی نداره به هرحال باید مقداری مهریه در نظر گرفته باشه در حد معمول
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

35. 2 کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37116
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .به نظر من مهریه بالا به عنوان یه پشتوانه مالی برای زن لازمه .مثلا واسه کسی مثل من که همسرم رو از دست دادم اگه مهریه نداشتم که بخشی زیادی از اموال همسرم به بچه ها و مابقی به پدرو مادرش میرسید و من هم باید میرفتم کاسه گدایی دست میگرفتم .بچه ها هم که از نظر قانونی صغیر بودن و دست به مالشون نمیشد زد .هیچکی از فرداش با خبر نیست .فکر میکنم خانمها با توجه به آسیب پذیری بیشترشون هم باید مهریه بالا داشته باشن هم شرایط منطقی ضمن عقد.

37. کاربران زیر از jayran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ممنون و همچنین شما

البته جسارت نشه بنده منظورم بررسی شخصیت صرفا شخص شما نبود

اینی هم که گفتم دخترهارو رو لوس میبینن صرفا یه مثال از یه نفر بود همیشه اینجوری نیست
    اینی هم که میفرمایید در هرچیزی تعادل رو رعایت میکنید کاملا درسته منظورم قسمت دیگه ای بود , مثلا یکی از خانمهایی که اتفاقا خودشم روانشناس هست و میدونه این تیپ شخصیتی رو داره و خیلی هم در شغل و تخصصش موفق هست و به شخصه از خیلی از دکترها و روانشناسهای مرد ایشون رو بیشتر قبول دارم به گفته خودشون برای توازن بین همه بعد شخصیتش
    بعضی وقتها که اینقدر درگیر کار و مراجعه دیدن و مطالعات و برگزاری همایشهای روانشناسی میشه چون خودش این ویژگیش رو میدونه دو هفته همه کار رو زندگیش رو تعطیل میکنه و میشینه تو خونه ناخن هاش رو لاک میزنه عکاسی میکنه واسه خودش آشپزی میکنه آرایشی که دوست داره میکنه و میشینه ظرفهارو میشوره خونه داری میکنه و ...

در ارتباط با مردها هم هنوز چون مجرد هستید , نگفتم از نظر عاطفه با مردها مشکل دارید (احتمالا) در زندگی مشترک مشکل بوجود بیاد.چون یه مرد در زندگی زناشویی زنانگی یه زن رو میخواد نه موفقیتهای شغلی و ... (که البته قبل ازدواج عاشق همین استقلال و موقعیت شغلی و ... خانم میشه) اما بعد ازدواج میبینه اون خانم بیشتر وقتش صرف کار و شعل و تحصیل و ... در کنارزندگی مشترک میشه و شروع میکنه غر زدن و بهانه گرفتن و توقع آقا این هستش که از لحاظ خونه داری و همسر داری و ... رسیدگی بیشتری بشه من خواهرم دقیقا همچین شخصیتی داره و قبل ازدواجش خیلی با شوهرش خوب بودن و شوهرش میگفت خیلی خوشم میاد اینجوری هستی و فعال و اکتیو از پس خودت برمیای و به من وابسته نیستی و ... و هر دو خیلی با هم خوش بودن اما بعد ازدواج کم کم کشکلات شروع شد و باعث طلاقشون شد و من دقیقا پیش بینی میکردم.خواهرم به واسطه فعالیت زیادش اکثر اوقات روز بیرون از خونه بود یا بواسطه اینکه فعالیت بیرون زیاد داشت خونه داری کمتر میکرد و یا این مواردی که آقایون بیشتر دوست دارن و از یه زن توقع میره و دقیقا همون مواردی که اون آقا به خاطرش جذب شده بود همون عوامل باعث طلاقشون شد چون قبل ازدواج با بعد ازدواج و زیر یه سقف کاملامتفاوت هستش
    یه نکته هم بگم که منظورم این نبود که این ویژگی ها خوب یا بد نیستن فقط نکتش این هستش در چه حد هستن و اینکه که باید بدونیم کجا و تا چه حد از اون استفاده کنیم . آرکی تایپ آرتمیس به اندازش برای یه خانم خیلی هم خوب هستش و میتونه باعث پیشرفت شغلی و تحصیلی و ... بشه اما در ارتباط با همسر باید یه جور باشه در محل کار یه جور و در برخورد با دوستان یه جور و .... در کل باید بتونیم در موقعیتهای مختلف بین شخصیتهای متفاوت سوییچ کنیم تا بتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم
    و برعکس نظر شما اکثر اطرافیان بنده اصلا همچنین نظری راجب من ندارن. و میگن یه زندگی خیلی قشنگی پیش روته ! یا هنوز دقیق مفهموم ارتمیس توجه نشدید به چه کسی میگن یا اینکه کلا متوجه من شخصیت من نیستید! !
    من کلا طرف حق هستم نه فقط زن ها برای مرد ها هم همینجورم من فقط بحثم این خیلی چیزا که حق زن هست بهش نمیدن وقتی میدن زن فکر میکنه بهش لطف شده و یا مثل این تایپک میگه جایگزین مهریه کنید!!!!!!!! این منصفانست, ؟؟؟؟؟ عملا گول زدن!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

39. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

شما با این افکار متحجرت کلا تا میتونی از زنا دور بمون
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 01-30-2018 در ساعت 02:00 PM

41. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

قضاوتتون رو به هیچ وجه قبول ندارم و کاملا اشتباهه.شما فکر میکنید زن هایی که تنها دغدغشون ظاهرشونه حس زنانگیشون بیشتره ؟
    من توی اون تاپیک اینو گفتم چون هیچ دختری نیومد به تاپیک حجاب اجباری که زدیم عکس العمل نشون بده تازه بعضیام اومدن جبهه گرفتن در صورتی که حجاب اجباری در حال حاضر یه ظلم توی جامعه ما در حق زنهاست و اگر اینو قبول ندارین حرفی برای گفتن نمیمونه.
    در مورد عاطفه و احساسم بهتون بگم تا وقتی یکیو نمیشناسین روش برچسب مردونگی نزنید چون واقعا به خود من برمیخوره کسی بخواد منو خلاف جنسیتیم برچسب بزنه.نمیخوام از زندگی خصوصیم بگم ولی اتفاقا دوستاییم که بقول شما تنها دغدغشون لاک ناخونشونه و از نظر شما کاملا زنانه هستن فقط بلدن از دوست پسراشون یا شوهراشون پول بکشن بدون اینکه مهارت دیگه ای بلد باشن و فقط میفتن گل پسرای پولدار اما دختری که از خودش تفکر مستقل داشته باشه و نسبت به مسائل اطرافش بیتفاوتی نباشه و ذهنش تو همه ابعاد کار کنه اتفاقا برخلاف گفته شما ارتباط بهتری با همسرش داره.
    من با بچه های مشاوره تو گروه هستم میتونید از اونا راجب احساسات یا عواطف من یا دوستم یا دختر عموم بپرسین و واستون توضیح میدن که احساسات ما از یه دختر معمولی هم بیشتره و اون چیزی نیس که شما تو ذهنت ساختی.
    کلا هیچ وقت به طور قطع وقتی اطلاع راجب ادما ندارین واسه شخصیتشون نسخه نپیچید.
    ویرایش توسط saba95 : 01-30-2018 در ساعت 02:34 PM

43. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

شما با اطمینان کامل میتونید بگید در ارتباط. با جنس مخالف دچار مشکل هستیم و از زنانگی فرار میکنیم ؟؟؟ اییین اطمینان صدرصد و به حرفتون میتونید بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! با اطمینان میتونید بگید نسبت به جنس مخالف بدبین هستم ؟؟؟؟؟؟!!!
    واقعا برام سواله چرا رو کسایی که حرف حق میزنن میخوان برچسب مردونگی بزنن.
    جدا از حرف دوستمون که ممکنه بر اساس تاثیر جو این فکرو میکنه حکومت ما چون توان مقابله با منطق این زن ها رو نداره که قدرتمندن و واسه حقوقشون مث ورود ب ورزشگاه،حجاب اجباری و خیلی از قوانین مردسالارانه میجنگند یا برچسب هرزگی میزنن یا برچسب مردونگی چرا؟چون میخوان از این راه اونا رو تحقیر و سرکوب کنن یه نمونه اش مسیح علی نژاد.
    ویرایش توسط saba95 : 01-30-2018 در ساعت 02:40 PM

44. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    واقعا برام سواله چرا رو کسایی که حر حق میزنن میخوان برچسب مردونگی بزنن.
    جدا از حرف دوستمون که ممکنه بر اساس تاثیر جو این فکرو میکنه حکومت ما چون توان مقابله با منطق این زن ها رو نداره که قدرتمندن و واسه حقوقشون مث ورود ب ورزشگاه،حجاب اجباری و خیلی از قوانین مردسالارانه میجنگند یا برچسب هرزگی میزنن یا برچسب مردونگی چرا؟چون میخوان از این راه اونا رو تحقیر و سرکوب کنن یه نمونه اش مسیح علی نژاد.
    سلام
    چرا اینقدر خشم نسبت به مردان دارید ناسلامتی 50 درصد جامعه ما را مردان تشکیل می دهند. همه را با یک چوب نزنید ضمنا من مرد کجای این دنیا را گرفتم که فکر می کنید در بهشت برین هستیم و زنان در جهنم.
    ویرایش توسط سعید62 : 01-30-2018 در ساعت 02:56 PM

46. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    چرا اینقدر خشم نسبت به مردان دارید ناسلامتی 50 درصد جامعه ما را مردان تشکیل می دهند. همه را با یک چوب نزنید ضمنا من مرد کجای این دنیا را گرفتم که فکر می کنید در بهشت برین هستیم و زنان در جهنم.
    سلام
    من گفتم مشکل ما بیشترش از جانب جکومته که قوانین مردسالارانه ایجاد کرده نه تک تک مردای جامعه و حالا یه عده از مردا حتی خود زنها به نفع مردا از این قدرت استفاده میکنن و یه عده خواستار اینن زن ها هم حقوق برابر داشته باشن.
    اینو میدونم که تو ایران اوضاع کشور کلا سرجاش نیست و مردم فارغ از جنسیت تحت فشار هستن اما قوانین های تبعیض جنسیتی رو نمیشه انکار کرد.حتی عربستان که از نظر ما کشور عقب مونده ای بود داره این قوانین تبعیض امیز رو کم کم اصلاح میکنه.

48. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

و برعکس نظر شما اکثر اطرافیان بنده اصلا همچنین نظری راجب من ندارن. و میگن یه زندگی خیلی قشنگی پیش روته ! یا هنوز دقیق مفهموم ارتمیس توجه نشدید به چه کسی میگن یا اینکه کلا متوجه من شخصیت من نیستید! !
    من کلا طرف حق هستم نه فقط زن ها برای مرد ها هم همینجورم من فقط بحثم این خیلی چیزا که حق زن هست بهش نمیدن وقتی میدن زن فکر میکنه بهش لطف شده و یا مثل این تایپک میگه جایگزین مهریه کنید!!!!!!!! این منصفانست, ؟؟؟؟؟ عملا گول زدن!!!!
    منظورم اصلا شخص شما نبود و صرفا مثالهایی زدم برای روشن تر شدن موضوع

من دقیق مفهوم آرتمیس رو درک کردم چون تیم ما ۳ سال این مفاهیم رو تدریس کردیم و همایشهای آموزشیمون رو برای دانشجویان روانشناسی که نوع برخورد با مراجعه رو یاد بگیرن یا شرکتها و

سازمانها برگزار کردیم ولی حق با شماست ایراد از بنده بود که درست نتونستم مطلب و مفهوم حرفم رو بیان کنم و بحث به سمت دیگه رفت

یه تست از یه سایت معتبر بهتون معرفی میکنم اون تست رو بزنید جوابش و توضیحاتش رو خودش میده البته این سایت نسخه اسلامیزیشن شده این مفاهیم

رو نوشته نه غربیش , و البته تفسیر جوابش احتیاج به علم و تجربه داره , نوع جواب به تست هم روش و توضیحات خودش رو داره تا نتیجه درست در بیاد که اول تست توضیح میده

احتمالا تو ۴ تا آرکیتایپ اولتون با نمره بالا آرتمیس دارید میتونید امتحان کنید . دوست داشتید نتیجش رو بزارید ببینیم

سایت خودشناس - صفحه اصلی آزمون کهن الگوها رو بزنید

49. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

تو تایپیکتون گفتین بخاطر شرایط مالیتون کسی باهاتون ازدواج نمیکنه و توهین کردید به کسایی که جواب رد بهتون داده،
    مطمن باشید با این طرز فکر اگه بهترین وضع مالی رو هم داشتید کسی باهاتون ازدواج نمیکرد...
    پس اخلاق و رفتارتون هم باب میل نیست پس جای ناله و نفرین سعی کنید اخلاق و رفتارتون خوب کنید

می خواید دختری باهاتون ازدواج کنه که هیچی نخواد مهریه هم نخواد حق طلاق نخواد اخلاقتونم که خوب نیست...
    ببخشید پدرو مادر یه دختر به چیه شما باید دلخوش بشن و دختر دست گلشون رو در اختیارتون بزارن؟؟

طلای ناب اخلاق و رفتاره که متاسفانه شما نداریدش

28 سالتونه الان که هیچ تا 38 سالگی هم فکر نمیکنم دختری با این مشخصات پیدا کنید
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

50. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

قضاوتتون رو به هیچ وجه قبول ندارم و کاملا اشتباهه.شما فکر میکنید زن هایی که تنها دغدغشون ظاهرشونه حس زنانگیشون بیشتره ؟
    من توی اون تاپیک اینو گفتم چون هیچ دختری نیومد به تاپیک حجاب اجباری که زدیم عکس العمل نشون بده تازه بعضیام اومدن جبهه گرفتن در صورتی که حجاب اجباری در حال حاضر یه ظلم توی جامعه ما در حق زنهاست و اگر اینو قبول ندارین حرفی برای گفتن نمیمونه.
    در مورد عاطفه و احساسم بهتون بگم تا وقتی یکیو نمیشناسین روش برچسب مردونگی نزنید چون واقعا به خود من برمیخوره کسی بخواد منو خلاف جنسیتیم برچسب بزنه.نمیخوام از زندگی خصوصیم بگم ولی اتفاقا دوستاییم که بقول شما تنها دغدغشون لاک ناخونشونه و از نظر شما کاملا زنانه هستن فقط بلدن از دوست پسراشون یا شوهراشون پول بکشن بدون اینکه مهارت دیگه ای بلد باشن و فقط میفتن گل پسرای پولدار اما دختری که از خودش تفکر مستقل داشته باشه و نسبت به مسائل اطرافش بیتفاوتی نباشه و ذهنش تو همه ابعاد کار کنه اتفاقا برخلاف گفته شما ارتباط بهتری با همسرش داره.
    من با بچه های مشاوره تو گروه هستم میتونید از اونا راجب احساسات یا عواطف من یا دوستم یا دختر عموم بپرسین و واستون توضیح میدن که احساسات ما از یه دختر معمولی هم بیشتره و اون چیزی نیس که شما تو ذهنت ساختی.
    کلا هیچ وقت به طور قطع وقتی اطلاع راجب ادما ندارین واسه شخصیتشون نسخه نپیچید.
    سلام

بنده همچین چیزی عرض نکردم که خانمها نتها دغدعشون ظاهرشون باشه یا خانمهایی که اینجورین زنانگیشون بیشتره یا شما عاطفتون کمتره یا ....
    اصلا منظورم شخص شما نبود و صرفا مثالهایی زدم

بازم میگم اشتباه از من بود که نتونستم مفهوم رو درست بیان کنم

در اینکه در این مملکت مشکلاتی وجود داره یا حجاب اجباری زوره و اینکه خانمها حق دارن به ورزشگاه برن یا نرن شکی نیست و قطعا تو هر جامعه ای هم این مسایل هست
    اینکه شما فکر میکنید همه عالم و آدم بسیج شدن و در حق خانمها ظلم میکنن اشتباهه و در حق هر کسی ممکنه ظلم بشه و متاسفانه شرایط الان مملکت ما هم همینه

ببینید شرایط مملکت رو که منو شما نمیتونیم یه شبه عوض کنیم , میتونیم؟؟ اما برای موفقیت باید با توجه به شرایط و موقعیت عمل کرد خیلی خانمها تو همین جامعه ما با تمام محدودیتهایی که واسشون بوده به موقعیتها و جاهایی رسیدن که حتی واسه آقایونم سخت بوده , صد البته اونا هم از نمیدونم حجاب اجباری یا ... ناراضی بودن ولی به جای مجکوم کردن بقیه یا جامعه یا تفکر مرد ستیزی و ... با توجه به شرایط موجود دنبال راهی برای رسیدن به هدفشون بودن و پیدا کردن

تو همین مملکت و شرایط خیلی جاها در حق آقایون هم ظلم میشه

مثلا همین دین و حکومتی که از نظر شما خیلی در حق خانمها ظلم کرده در بحث ازدواج میگه زن هیچ وظیفه ای نداره و مرد باید تمام هزینه های زندگی رو بده و باید مهریه و نفقه بده چه زن کار و درآمد داشته باشه چه نداشته باشه ماله خودشه و حتی در انجام کارهای خونه زن هیچ وظیفه ای نداره و میتونه کلا کار نکنه
    و کلی خانم هستند که حق هم باهاشون نبوده و بواسطه این قانون تو خونه میشینن و از آقا مهریه و نفقه و ... هم میگیرن ولی در خارج از ایران وقتی زندگی مشترک هستش همه چی هم مشترکه و اصلا چیزی به اسم نفقه و مهریه و ... ندارن (البته این صرفا مثال بود باز بحث مهریه و ... مساله ساز نشه منظور اصلا اون نبود)

منظورم از شخصیت آرتمیس سبک برخورد ستیزه جویانه این دختران مخصوصا در برخورد با آقایون هستش که کاملا از نوع ادبیاتتون معلومه و حتی بقیه کاربران مثل آقای سعید۶۲ براحتی متوجه این موضوع میشوند

اون دخترانی هم که میگید صرفا دغدغشون لاک ناخنشونه و فقط بلدن پسرا رو تیغ بزنن کاملا حق با شماست اونها هم به صورت افراط گونه آفرودیتشون فعال هستش و من نگفتم اونها زنانگیشون بیشتره و اگه گفتم اون شخص میره سراغ آشپزی لاک زدن یا ... فقط منظورم این بود مثالهایی از مسایل زنانه زدم که حال خوب به یه زن میتونه بده

51. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام

بنده همچین چیزی عرض نکردم که خانمها نتها دغدعشون ظاهرشون باشه یا خانمهایی که اینجورین زنانگیشون بیشتره یا شما عاطفتون کمتره یا ....
    اصلا منظورم شخص شما نبود و صرفا مثالهایی زدم

بازم میگم اشتباه از من بود که نتونستم مفهوم رو درست بیان کنم

در اینکه در این مملکت مشکلاتی وجود داره یا حجاب اجباری زوره و اینکه خانمها حق دارن به ورزشگاه برن یا نرن شکی نیست و قطعا تو هر جامعه ای هم این مسایل هست
    اینکه شما فکر میکنید همه عالم و آدم بسیج شدن و در حق خانمها ظلم میکنن اشتباهه و در حق هر کسی ممکنه ظلم بشه و متاسفانه شرایط الان مملکت ما هم همینه

ببینید شرایط مملکت رو که منو شما نمیتونیم یه شبه عوض کنیم , میتونیم؟؟ اما برای موفقیت باید با توجه به شرایط و موقعیت عمل کرد خیلی خانمها تو همین جامعه ما با تمام محدودیتهایی که واسشون بوده به موقعیتها و جاهایی رسیدن که حتی واسه آقایونم سخت بوده , صد البته اونا هم از نمیدونم حجاب اجباری یا ... ناراضی بودن ولی به جای مجکوم کردن بقیه یا جامعه یا تفکر مرد ستیزی و ... با توجه به شرایط موجود دنبال راهی برای رسیدن به هدفشون بودن و پیدا کردن

تو همین مملکت و شرایط خیلی جاها در حق آقایون هم ظلم میشه

مثلا همین دین و حکومتی که از نظر شما خیلی در حق خانمها ظلم کرده در بحث ازدواج میگه زن هیچ وظیفه ای نداره و مرد باید تمام هزینه های زندگی رو بده و باید مهریه و نفقه بده چه زن کار و درآمد داشته باشه چه نداشته باشه ماله خودشه و حتی در انجام کارهای خونه زن هیچ وظیفه ای نداره و میتونه کلا کار نکنه
    و کلی خانم هستند که حق هم باهاشون نبوده و بواسطه این قانون تو خونه میشینن و از آقا مهریه و نفقه و ... هم میگیرن ولی در خارج از ایران وقتی زندگی مشترک هستش همه چی هم مشترکه و اصلا چیزی به اسم نفقه و مهریه و ... ندارن (البته این صرفا مثال بود باز بحث مهریه و ... مساله ساز نشه منظور اصلا اون نبود)

منظورم از شخصیت آرتمیس سبک برخورد ستیزه جویانه این دختران مخصوصا در برخورد با آقایون هستش که کاملا از نوع ادبیاتتون معلومه و حتی بقیه کاربران مثل آقای سعید۶۲ براحتی متوجه این موضوع میشوند

اون دخترانی هم که میگید صرفا دغدغشون لاک ناخنشونه و فقط بلدن پسرا رو تیغ بزنن کاملا حق با شماست اونها هم به صورت افراط گونه آفرودیتشون فعال هستش و من نگفتم اونها زنانگیشون بیشتره و اگه گفتم اون شخص میره سراغ آشپزی لاک زدن یا ... فقط منظورم این بود مثالهایی از مسایل زنانه زدم که حال خوب به یه زن میتونه بده
    سلام
    ایشون هم منو به هیچ وجه نمیشناسن و اشتباه برداشت میکنن. از نظر دینی هم نمیخوام بحثو باز کنم که موضوع تاپیک منحرف بشه ولی شما که میگی خرج با مرده این طرفم نگاه کنیدکه سهم و دیه زن نصف مرد هست علاوه بر اون هزینه جهیزیه رو هم معمولا خانواده دختر میده و اینام هست یه عالمه قوانین دیگم هست که گفتم بحثو باز نمیکنم .
    در مورد خودمم هیچ مشکلی در رابطه با جنس مخالف نمیبینم .
    مشکلی هم در رابطه با موفقیتم ندارم که شما میگید زن های موفق اینجورن من راجب تبعیض ها حرف زدم همین و بس!!
    ویرایش توسط saba95 : 01-30-2018 در ساعت 06:15 PM

52. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط javaheri69 نمایش پست ها
    شروط ضمن عقد بسیار ارزشمند است و بهتر است خانم‌ها به جای مهریه‌های سنگین، شروط ضمن عقد محكمی برای همسران‌شان بگذارند تا در طول زندگی به استناد آنها بتوانند حقوق نسبتا برابری با همسر خود داشته باشند.

ازدواج یك قرارداد است كه حقوق و تكالیفی را بر دوش مرد و زن قرار می‌دهد، اما رسوم حاكم بر جامعه باعث شده ما كمتر به این مساله توجه كنیم همه افراد اوایل ازدواج توجه‌شان به حاشیه‌های ازدواج است، خواستگاری و مراسم عروسی، جهیزیه و... ،توجه نمی‌كنند كه پای یك قرارداد و عقد را دارند امضا می‌كنند و باید متوجه این مساله باشند كه به موجب این قرارداد چه تعهداتی نسبت به طرف مقابل دارند. متاسفانه در كشور ما بیشتر مردم عادت دارند نخوانده پای قراردادها را امضا كنند، این مساله در ازدواج بیشتر هم اتفاق می افتد و بیشتر اوقات دختر و پسری كه می‌روند برای ازدواج، همان موقع كه سند ازدواج‌شان می‌خواهد امضا شود، سند نكاحیه را كه شرایط در آن نوشته شده برای اولین بار می‌بینند و امضا می‌كنند و در آن موقع هم زیاد از مفاد سند ازدواج سر در نمی‌آورند، چون از طرفی اصطلاحات فنی و حقوقی است و از طرف دیگر آن موقع دو طرف در حال و هوای دیگری هستند.

یک وكیل دادگستری با بیان این كه براساس قوانین مدنی ایران حقوق و تكالیف به صورت برابر بین زن و شوهر تقسیم نمی‌شود، عنوان كرد: زن به موجب عقد ازدواج بسیاری از حقوق مدنی و معنوی خود همچون حق سفر، اشتغال، انتخاب مسكن، ولایت بر فرزندان و جدایی از همسر را از دست می‌دهد و در قبال آن حقوق مادی مانند مهریه و نفقه را به دست می‌آورد كه در بسیاری از موارد دستیابی به این حقوق مادی هم با مشكل همراه است.

برای رفع نابرابری میان زن و مرد و برای اینكه یك تعادلی بین این حقوق و تكالیف برقرار شود، می‌توانیم از شروط ضمن عقد استفاده كنیم.

شروط ضمن عقد متاسفانه در جامعه ما رایج نشده است و حتی بسیاری از افراد تحصیل‌كرده هم از آن استفاده نمی‌كنند چون اولا، همه جامعه از این شروط آگاه نیستند و نمی‌دانند كه چنین شروطی را می‌توانند بگذارند، دوما هم اینكه ما می‌گوییم از این شروط استفاده كنید بسیاری می‌گویند اصلا زندگی كه بخواهد با این شرط و شروط باشد بهتر است كه شروع نشود.

هر 12 موردی كه زن و مرد برای عقد امضا می‌كنند. شروطی است كه مرد به زن وكالت می‌دهد با اثبات آن شرایط برای طلاق وكالت داشته باشد، یعنی آن 12 مورد را برای ازدواج امضاء نمی‌كنیم بلكه برای طلاق امضاء می‌كنیم.

این شروط شامل حق مسكن، كار، تحصیل، طلاق، تقسیم دارایی‌های مشترك در هنگام جدایی و حضانت فرزندان است، باید در هنگام عقد نكاح در دفتر خانه ثبت اسناد رسمی در قباله ازدواج ثبت شود.

با استناد به ماده 1119 قانون مدنی طرفین می‌توانند تمامی شروطی را كه مخالف مقتضای ذات عقد نباشد برای یكدیگر بگذارند.

البته شروط نباید مخالف مقتضای ذات باشد بنابراین اگر زنی حین عقد شرط كند كه از همسرش تمكین نكند شرط هم باطل است و هم عقد را باطل می‌كند.

منبع:ایسنا
    مهریه من اینه 1000 کیلو یونجه برای آهوهای ایرانی(goitered gazele) یک منبع آب برای پناهگاه حیات وحش نائین (نذر طبیعت. این بخش مهریه ام خیلی مهمه عندالمطالبه گذاشتم و به زودی خواهم گرفت)14 مثقال طلا و 20 سکه . اینارم من نمیخواستم خانوادم خیلی اصرار داشتند. من معتقدم اگر روزی انقدر با همسرم به مشکل برخوردم که نتونستم حتی حلش کنم نگه داشتنش از ترس مهریه کار احمقانه ای خواهد بود.پس میبخشمش

53. 2 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

کدوم انقلابو میگی،؟؟

انقلاب دختر _خیابان _انقلاب!!!؟؟؟

حیف که به یک نفر قول دادم جواب آدمایی مثل شما رو ندهم!!! اما. خوشحالم حرفای ما باعث شده حرصتون درآد

55. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

واقعا برام سواله چرا رو کسایی که حرف حق میزنن میخوان برچسب مردونگی بزنن.
    پیر پسرای کشور ما که کپسول حیاتشون به کم و زیاد مهریه زن وصله اسم مردونگی روی خودشون میذارن !! و به زن هایی که حق و حقوقشون و میشناسن انگ مردونگی میزنند!!

چون که خیال میکنند تنها راه متوقف کردن زن های امروز اینه اما کور خوندند!!

56. کاربران زیر از دنیا * بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

پیر پسرای کشور ما که کپسول حیاتشون به کم و زیاد مهریه زن وصله اسم مردونگی روی خودشون میذارن !! و به زن هایی که حق و حقوقشون و میشناسن انگ مردونگی میزنند!!

سلام
    زندگی میدان جنگ نیست که برنده و بازنده داشته باشد زندگی خانوادگی یعنی با هم بودن با هم زیستن یعنی در کنار هم بودن.هر کس که بذر کینه و عدوات را در دل بکارد حاصلی متناسب با آن را درو می کند خواهر گرامی هر عملی عکس العملی دارد به خود آن شخص برمیگردد. لطفا تایپیک زیر را بخوانید با کلیک روی آن به تایپیک مورد نظر هدایت می شوید.
    [replacer_a]

ویرایش توسط سعید62 : 01-31-2018 در ساعت 12:46 AM

58. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

پیر پسر؟
    چرا پیر؟
    میخوای جوون باشن؟
    مشکلات مالی توقع بالای شما دختر خانم ها مشکل بیکاری نگرانی از اینده نداشتن تفریح و سرگرمی سالم خراب بودن اوضاع جامعه و ... با اینا میخوای پیر نشن؟
    تو پسرهایی جوون لات و بی سرو پا که فقظ عیش و نوش میکنن و میرن باشگاه تیپ میزنن و مخ دختر میزنن و صد تا خلاف دیگه روش میخوای

60. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

کدوم انقلابو میگی،؟؟

انقلاب دختر _خیابان _انقلاب!!!؟؟؟

حیف که به یک نفر قول دادم جواب آدمایی مثل شما رو ندهم!!! اما. خوشحالم حرفای ما باعث شده حرصتون درآد
    خانم محترم مخاطب بنده اصلا شما نیستین که بخواین جواب بنده رو بدین یا ندین.
    اینجا هم یه سایت روانشناسی هستش و همه نظراتمون رو میگیم و مسایل فرهنگی جامعمون رو نقد میکنیم دعوا که باهم نمیخوایم بکنیم میدون جنگ که نیست و نمیخوایم همدیگرو محکوم کنیم

انقلابی هم که گفتم اسمش انقلاب جنسی هستش و یه اتفاق مهم در تاریخ اروپا و آمریکا هستش و شبیه اون الان داره در ایران رخ میده (میتونید مستند انقلاب جنسی ساخته حسین شمقدری رو هم ببینید) و یه مقدار تحقیق تو اینترنت و ... بکنید متوجه میشید چی هستش , یه توضیه برادرانه راجبه مفاهیمی که نمیدونی اول یه مطالعه بکن بعد راجبش صحبت کن که همه نفهمن چیزی راجبش بلد نیستی و با چیزه دیگه ای اشتباه گرفتی

معلومه سن و ساله کمی هم دارید و به هرحال این رفتارها و گفتارها ی بچه گانه رو میزارم به پای اینکه اقتضای سنتون هستش
    دیگه با شما صحبتی ندارم

61. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    یه سوالی هست میخام بپرسم ببینم میشه توی مراسم عقد ذکر بشه و به صورت کتبی نوشته بشه یا نه
    شرایط من در ازدواج به این صورته :
    1-هرگونه خیانت های حقیقی و مجازی شامل طلاق میشود و مرد حق طلاق رو داره
    2-حق طلاق با مرد باشه
    سلام
    از نام کاربریتون نفهمیدم شما مرد هستید یا زن
    نیازی نیست تو عقد ذکر بشه اما در صورتی که فرد بتونه خیانت همسرش رو ثابت کنه میتونه حق طلاق رو خود به خود بگیره مثلا اگر مرد بتونه خیانت زنش رو ثابت کنه دیگه نه مهریه و نفقه و .. به زن تعلق نمیگیره و مرد میتونه بدون حق و حقوقات طلاقش بده ولی اثباتش خودش شرایط داره. منظورتون رو از خیانت مجازی نفهمیدم ولی صرف اینکه شما بگید همسرم تو تلگرام با خانمهای دیگه چت میکنه دلیل محکمه پسندی نیست تا جایی که میدونم
    یکی از خانمها یادمه کشیک همسرش رو کشیده بود و وقتی همسرش با یه خانمه دیگه رفته بودند تویه خونه با پلیس تماس گرفته بود و اون دو نفر رو توی خونه دستگیر کرده بودند و شانسش در بازجویی اون خانم دوم اعتراف کرده بود با همسره این خانم رابطه جنسی داشته وگرنه میتونسته هم انکار کنه هرچند تحت شرایطی میتونن آزمایش بگیرن و تشخیص بدن
    و اینجوری تونسته بود خیانت همسرش رو ثابت کنه

62. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    7

خانم محترم مخاطب بنده اصلا شما نیستین که بخواین جواب بنده رو بدین یا ندین.
    اینجا هم یه سایت روانشناسی هستش و همه نظراتمون رو میگیم و مسایل فرهنگی جامعمون رو نقد میکنیم دعوا که باهم نمیخوایم بکنیم میدون جنگ که نیست و نمیخوایم همدیگرو محکوم کنیم

انقلابی هم که گفتم اسمش انقلاب جنسی هستش و یه اتفاق مهم در تاریخ اروپا و آمریکا هستش و شبیه اون الان داره در ایران رخ میده (میتونید مستند انقلاب جنسی ساخته حسین شمقدری رو هم ببینید) و یه مقدار تحقیق تو اینترنت و ... بکنید متوجه میشید چی هستش , یه توضیه برادرانه راجبه مفاهیمی که نمیدونی اول یه مطالعه بکن بعد راجبش صحبت کن که همه نفهمن چیزی راجبش بلد نیستی و با چیزه دیگه ای اشتباه گرفتی

معلومه سن و ساله کمی هم دارید و به هرحال این رفتارها و گفتارها ی بچه گانه رو میزارم به پای اینکه اقتضای سنتون هستش
    دیگه با شما صحبتی ندارم
    شما به هیچ عنوان حق نداشتی وقتی منو نمیشناسی اسم من را بیاری و درباره من حرف بزنی!!

نباید هم صحبتی داشته باشی !!!

آخرین دفه باشه منو نقل قول میکنی!!

63. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

برادران و خواهران گرامی ، آنچه خداوند عالم متعال برای انسان تعیین و مشخص نموده جایگزین و تغییر ندارد ، خداوندی که هم خالق مرد و هم خالق زن می باشد و به تمام زوایای ذاتی ، باطنی ، اخلاقی و مجموعاً هر آنچه متصور می شوید آگاه و عالم است و از این جهت هم برای این دو در ازدواج اختیارات و لوازمی قرار داده که البته به صلاح هر دو است .

حال شما بهتر می دانید یا خالقتان که این لوازم و اختیاراتی را که خداوند به زوجین داده ، سلب و ساقط کنید و جایگزینی بر آن بگمارید !

به عنوان مثال حق طلاق با مرد است و زن هیچ گونه اختیاری در طلاق ندارد مگر با داشتن وکالت از مرد در طلاق که می تواند بدون اذن مرد در طلاق یک طرفه اقدام کند . این داشتن حق طلاق هم از همان لوازمی است که خداوند بزرگ متعال در اختیار فقط مرد قرار داده و خودش نسبت به آن عالم است . حال خانواده ی عروسی را ببنید که این ابزار مهلک را به دست دختر خود می دهند و به فکر و زعم خودشان اقدامی پشتوانانه زندگی دخترشان قرار داده اند ولی خدا می داند که این طور نیست و همانند مادری است که کودکش گریه می کند و از مادر چاقو می خواهد !!

هر آنچه خدا در ازدواج قرار داده درست و صحیح است نه آنکه ما بنا به سلیقه و توجیهات به ظاهر درست خودمان اقدام به تغییرات و شرایط ازدواج بنماییم.
    به عنوان نمونه زن موجودی لطیف و احساساتی است لذا اعمال زن هم غالباً از روی احساسات و عواعف شکل می گیرد و به دنبال آن پندار ها جامه عمل می پوشند.

خدا شاهد است پرونده ای را در رابطه با وکالتم در دست داشتم که خانم در بدو ازدواج به دلایل خاص خودش و به عنوان پشتوانه بیشتری برای زندگی مشترکش از آقا وکالت در طلاق گرفته بود ، و خانم هم به زعم و تصور خود که این کار موجبات استحکام و ضمانت زندگی خودش باشد ، بعد از سه سال و هفت ماه زندگی عاشقانه مشترک و با مشاجره ای حادث شده با همسر خود ، طی اقدامی عجولانه و نسنجیده و مسلماً شتاب آلود مبادرت به مطلقه کردن خود نمود و برای همیشه به زندگی خود پایان بخشید البته مهمتر از آن بعد از مدتی کوتاه که بنده با ایشان صحبت کردم ایشان از کرده خود پشیمان بود . و فاجعه ای دردناک را برای هم زندگی خود و فرزندش و هم برای همسرش رقم زد که دیگر جای برگشت نداشت .

حالا باز هم ندانسته می خواهید شرط و شروط بر شروع زندگی خود بگذارد و سنت الهی و آنچه را خدا مقرر نموده اصلاح یا تغییر بدهید ؟؟؟

«وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ» و خود را به دست خود به هلاکت نیفکنید . بقره 195
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 08-26-2021 در ساعت 12:38 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد