نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چگونه عشقمان را تثبیت کنیم .

1190
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

چگونه عشقمان را تثبیت کنیم .

بسیاری از زوجین به دنبال راهی هستند تا روزهای بهتری را در زندگی مشترک تجربه کنند، شاید آنها پاسخ این سوال را که چگونه در زندگی مشترک می توان عشقی پایداربوجود آورد، پیدا نکرده اند.

در مقاله قبلی باعنوان «پیشنهادهای مولانا برای صمیمیت با همسر»، آیا کارهای عملی که پیشنهاد کرده بودیم،انجام دادید؟ اگر بله، افرین به شما، ما باشادی به مرحله بعدی می رویم؛ واگرنه شاید بتوانید آنها را انجام بدهید، بعد این مقاله را مطالعه کنید. البته مرور کوتاه و هدفمندی از مقاله قبلی انجام می شود، به شما کمک خواهد کرد.

یک نگاه کوچولو:

به صورت خلاصه به آنچه در مقاله قبلی آورده شد، همراه باتبیین نحوه کارکرد آنها می پردازیم. قرار بود به عنوان گام اول به شناسایی فضای دردخودتان دستی بزنید؛ این کار موجب آگاهی شما، از جریان پرسرعت حرکت اندیشه ها در ذهن تان می شود. از آنجا که شناسایی، آگاهی به بارمی آورد و آگاهی از هر مشکلی در واقع نیمی از راه حل همان مشکل است، ما می توانیم به نحوه عمل کرد این راهکار پی ببریم. درنتیجه اجرای آن فضای زیادی در ذهن ما ایجاد می شود که اصطلاحا به آن «فضا گشایی» می گوییم. در آموزه های مولانا فضاگشایی مفهوم مهم و پرکاربردی است و شناسایی یکی از راههای دست یافتن به آن به شمارمی آید.قبل از آغاز یک خاطره شیرین،ترجیحا موفقیت های تان را به ذهن بیاورید، فکرکردن به آن را تا جایی که این یادآوری لبخند به لبتان بیاورد ادامه دهید

گام دوم که تعیین هدف بود، در شما انگیزه فراوانی برای تغییر و حرکت، ایجاد می کند. هر زمان خسته و بی انرژی شدید اهدافی که در گام دوم تعیین کردید را دوباره مرورکرده و به آن بیندیشید. به زودی زندگی مشترک تان به شکل اهدافتان درخواهد آمد.
    گامهای سوم (شناسایی ماهیت فضای درد) و چهارم (تخلیه ذهن) کماکان به فضاگشایی به شکل عمقی تر، تخصصی تر و ماندگارتر می پردازند.

تثبیت گامهایی که برای ایجاد صمیمیت باهمسرم

درادامه مطالبی که تحت عنوان ایجاد صمیمیت در زندگی مشترک ارائه می شود به روشهایی خواهیم پرداخت؛که ضمن تکمیل نمودن آنچه قبلا اجرا کردید به پایداری و تثبیت دستاوردهای حاصل از آنها دست یابید.
    چرا صمیمیت مان را تثبیت کنم؟ در اکثر موارد زمانی که گام اول را برداشتید، در واقع دست به تغییر زده اید؛ حالا تصورکنید، درحالی که شما با شادی و انگیزه دست به عمل می زنید، ناگهان با یک مشاجره یا بحث که در اکثر مواقع بی اهمیت هم هست، همه چیز خراب می شود.
    در این شرایط، اولین واکنش ذهن شما نا امیدی ازتغییر است، دربرابر این حس نا امیدی که فشار روانی زیادی به شما وارد می کند، غالبا ازدو راهکار استفاده می شود:
    موادلازم: همان دفترچه یادداشت اشنا و یک قلم، یک عدد آیینه (ازهرنوعی که باشد قدی یاجیبی)

استفاده اصولی از راهکار جادویی شکرگذاری:

چرا شکرگذاری موثراست؟

این راهکار فضای درونی شما را مثبت می کند، انگیزه و انرژی زیادی ایجادکرده و روحیه شما را عوض می کند.
    -برای شروع به این سوال اساسی پاسخ دهید: چه چیزهای ارزشمندی در زندگی ام دارم،که بودنشان مهم و لذت بخش است؟
    -برای انکه منظورم روشن شود مثالی می زنم، مثلا توانایی راه رفتن،صحبت کردن،دیدن ،یا....
    -جملاتتان را با افعال حال مضارع بنویسید. مثلا من می توانم راه بروم و....
    -جملات را زیر هم بنویسید و جلوی آنها را خالی بگذارید، به زودی به آن احتیاج داریم.
    -بهتراست از تواناییهای فیزیکی ظاهری و درونی (مثل ضربان قلب) شروع کنید؛حالا موارد مادی و معنوی و اخلاقی را به لیست تان ضافه کرده و آنها راشماره گذاری کنید. حالا از روی لیست با صدای بلند بخوانید و بعدازهر مورد بگویید؛ « خدایا متشکرم »
    - درجلوی مواردی که به نظرتان خیلی مهم هستند، بسته به میزان اهمیت آنها، از یک تا پنج مرتبه بنویسید؛ «شکر»
    -بسیار مهم است که لیست تان را هر روز مرور کرده و موارد تازه ای که به نظرتان رسیده است را به آن اضافه کنید.

برنامه ریزی دوباره برای زندگی

یکنواختی و تکرار روزهای قشنگ عمر، ازیادمان برده که بعنوان یک انسان، چقد ر ارزشمند هستیم، بعنوان اصول پایه، باید یک خودشناسی و باورمندی نسبت به آنچه هستیم.

ازعنوان راهکار دوم روشن است که هدف از این کار؛ برنامه ریزی مجدد زندگی است؛ به نظرم این کار هیجان انگیز و فریبنده است. اگر موافق هستید، باصمیمت وخوش بینی ؛ بامن همراه شوید.
    قبل از اغاز یک خاطره شیرین،ترجیحا ازموفقیت های تان را به ذهن بیاورید، فکرکردن به آن را تا جایی که این یادآوری لبخند به لبتان بیاورد ادامه دهید.
    برای به کارگیری این روش به یک آیینه احتیاج داریم، فرقی نمی کند روی دیوار باشد یا شما آن را دردست گرفته باشید.
    درمرحله اول قصد دارم ارزش واقع و کرامت انسانی تان را یادآور شوم، یکی ازجملات زیر را انتخاب کرده و درحالی که به آیینه نگاه می کنید، این جمله را بسیار تکرار کنید. بعد از مدتی از احساس بی نیازی و اعتمادی که در شما ایجاد می شود، متوجه تاثیرگذاریش می شوید.
    من با ارزش و بی نظیر هستم.
    من دوست داشتنی و مهم هستم.
    من توانا و داناهستم.
    من خلاق و عزیزهستم.
    یکنواختی و تکرار روزهای قشنگ عمر، ازیادمان برده که بعنوان یک انسان، چقد ر ارزشمند هستیم، بعنوان اصول پایه، باید یک خودشناسی و باورمندی نسبت به آنچه هستیم، دراندیشه های ما وجود داشته باشد، راهکاردوم پایه های این خودشناسی برای ما به عنوان اشرف مخلوقات است، لطفا آن را جدی بگیرید.
    با انجام دادن آنچه پیشنهاد شد، اوضاع شما به لحاظ روحی عوض می شود و اعتمادبه نفس تان، بالا می رود. اما اینها کارهایی بود که باید انجام می دادید و آنچه در این روند تغییر نباید انجام دهید. عدم نشان دادن واکنش است که از همه چیز مهم تر است.
    اجرای اصول یاد شده، به شرط مداومت، فضای ذهن شما وفضای زندگی مشترک تان را لطیف می کند. تمام آنچه در این دومقاله گفته شد مقدمات خودسازی به شمار می رود.
    در ادامه به کارهایی می پردازیم که ما را تبدیل به افراد بهتری برای زندگی، و زندگی را تبدیل به فرایند بهتری برای زیستن ما می کند.

ندای یک بسیجی عاشق
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

2. 9 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : چگونه عشقمان را تثبیت کنیم .

ممنون
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)