نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: کلمات آلرژی زا برای خانم ها

1453
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

کلمات آلرژی زا برای خانم ها

خانم های عزیز: چند باراتفاق افتاده است که با مرد زندگی تان مشغول صحبت باشید و او به یکباره چیزی بگوید که براستی عمیقاً شما را ناراحت و یا عصبانی کرده باشد؛ در حالیکه خود او نیز اصلاً متوجه نباشد که چرا اینقدر شما را ناراحت و عصبانی کرده است؟ وبا ناباوری از شما می پرسد:" مگر من چی گفتم؟" یا "چه حرف بدی زدم؟" و شما پیشخودتان فکر می کنید: چطور متوجه نیست که چه می گوید؟

اما چرا خود مردها متوجه نیستند که گاهی اوقات حرفهایی میزنند که زن ها از شنیدن آن بیزارند؟

** آنچه مردها می گویند تا احساسات زنان را کم اهمیت جلوه دهند.

آروم باش ...لحظه ای که این جمله به گوش زن ها برسد فشار و اضطراب آنهارا بالا می برد. هنگامی که به آن ها دستور می دهید آرام باشید برای آن ها به این معنا است که احتمالاً فکر می کنید زیادی از خود واکنش نشان داده اند و از هم پاشیده و غیر منطقی شده اند و نمی توانند از پس چیزی بر آیند از آن بالاتر ازاین کار، بوی فخر فروشی می آید که مردها به خود مسلطند و زنها نمی توانند بر خودمسلط باشند.

سخت نگیر ...بی اعتنایی و بی تفاوتی تا چه حد؟ این جمله اهمیت احساسات زنان و نیز آنچه را که درباره اش صحبت یا مذاکره می¬کنند راکوچک جلوه می¬دهد و ضمناً به این معناست که زیادی موضوع را جدی و مشکل گرفته اند ترجمه" نمی¬خواهم درباره این موضوع با تو هیچ صحبتی بکنم." پاسخ زنان"خودت سخت نگیر. زنان میخواهند صحبت کنند نه اینکه روی شما عمل جراحی قلب باز انجام دهند"

به اعصابت مسلط باش ...درست مانند آروم باش و سخت نگیر و حتی به مراتب بدتر است، هنگامی که به زن ها می گویید بر اعصاب خودت مسلط باش برایشان به این معناست که از کاهی کوه ساخته اند. خب مردان عزیز چه فکر می کنید؟ اگر زنان میخواهند در آن باره صحبت کنند پس حتماً برای آن ها موضوع مهمی است.

انقدر بچه نشو ...احساس توهین و تحقیر و بی احترامی به زن ها دست می دهد.

** آنچه مردها می گویند تا از صحبت کردن و برقراری ارتباط با زنان سرباز بزند.

دوست ندارم درباره ی آن صحبت کنم ...زنان هم از بسیاری از کارها خوششان نمی آید ولی آنها را انجام می دهند، اما پیام این جمله به زنان این است که احساسات تو برای من اهمیتی ندارد مهم نیست که ناراحت باشی و نمی خواهم روی این رابطه کار کنم.

دیگر تحملش را ندارم ... این جمله معمولاً با یک خروج فیزیکی و جسمانی نیز همراه است. بدین معنا که مردها این جمله را می گوید و ناپدید می شوند و زنان را دل شکسته و رنجیده خاطر و بسیار خمشگین و عصبانی رها می کنند. این جمله به زن احساس نا امیدی و درماندگی می دهد. چنانچه آمادگی صحبت کردن را ندارید راه ها و روش های مودبانه تری نیز برای بیان آن وجود دارند.

دوباره شروع شد ...معمولا مردان این جمله را در ابتدای مکالمه و پیش از آن که هنوز زنان چیزی گفته باشند می¬گویند مثلا زنان می پرسند عزیزم آیا در چند روز آینده زمان بیشتری داری ؟ مردان پاسخ می دهند دوباره شروع شد از کجا می¬دانید که قرار است بعد از این جمله چه گفته شود، در واقع آنچه در ذهن مردان می¬آید این است که "دوباره می خواهد درباره رابطه مان صحبت کند" زنان می خواهند در مورد رابطه صحبت کنند زیرا که به دلایل عجیب و غریب شما را و رابطه ی با شمارا دوست دارند.

ایندفعه چیه ؟ ...با شنیدن این عبارت زنان احساس می کنند که از پیش به آن¬ها اخطار داده اید و می¬خواهیدآن ها را بترسانید در این گونه اوقات چاره ای ندارند جز این که تسلیم خواسته ی شما شوند و بگویند"باشه اصلا ًهیچی" که احتمالا همان چیزی است که شما دوست دارید بشنوید!

دوباره نشستی با دوستات حرف زدی؟ ...آیا منظورمردها از این جمله این است که زن ها فکر، ذهن و تفکر مستقل ندارند؟ یا هر بار که از چیزی ناراحت هستند و یا می خواهند موضوعی را حل و فصل کنند توسط زن های دیگر شست و شوی مغزی داده شده اند؟ مهارتی که در این جمله به کار رفته است این است که از پیش و از همان ابتدا آنچه را که زنان می خواهند درباره اش صحبت کنند از درجه ی اهمیت و اعتبار ساقط می¬شود گویی که احمقانه است یا خوب درباره اش فکر نشده است و عقل و منطقی در آن به کار نرفته است و بنابراین ارزش آن را ندارد که وقت تان را روی آن بگذارید.

** آنچه مردها می گویند تا مکالمه و گفت و گو با زنها را متوقف کنند.

باشه باشه مثل همیشه حق با توست و من اشتباه می کنم حالا راضی شدی ...زنان راضی نمی شوند چرا که صحبت کردن و برقراری ارتباط بر سر درست و غلط، برد و باخت یا حق به جانب جلوه کردن و محکوم کردن دیگری نیست. بلکه هدف فقط برقراری ارتباط متقابل و برگرداندن تفاهم است. مکالمه یک مسابقه نیست که باید در آن برنده شوید بلکه نوعی ارتباط است.

اصلا بابا فراموشش کن ... پرواضح است که چیزی گفته شده که به مذاق مردان خوش نیامده است، اما به جای اینکه این احساسات خود را با همسرشان در میان بگذارند، مکالمه را در نطفه خفه می کنند. به علاوه اینکه زنان قادر نخواهند بود آن موضوع را فراموش کنند و شما نیز این را خود می دانید.

خودم می دونم چکار دارم می کنم ...یعنی به نظر مردان نیازی به زنان نیست و فکر زن ها بی اهمیت است و مردان نمی خواهند در این مورد هیچ توضیحی بدهند.

** آنچه مردها می گویند تا خود را متعهد و پای بند چیزی نکنند و بتوانند آزاد باشند.

نمی توانم اینقدر جلو جلو فکر کنم ...با این جمله مردان می خواهند شانه خالی کنند طفره بروند و فرار کنند. این کار مردان موجب می شود زنان احساس کنند اهمیت ندارند و شایسته چشم پوشی هستند .

یکاریش میکنیم ...هنگامی که زنان سعی دارند برای آینده برنامه ریزی کنند یا مشکلی را حل و فصل کنند و مردها این پاسخ را به آن ها می دهند زنان می دانند که فقط می خواهید وعده سر خرمن بدهند، البته به روش نرم و ملایم و زیرکانه.

من هم همینطور ... زنان می گویند" دوستت دارم" و شما می گویید" من هم همین طور" آن ها می گویند:"خیلی خوشحالم تونستیم درباره ی آن موضوع با هم صحبت کنیم." شما می گویید:"من هم همین طور"استفاده از این عبارت از دو حال خارج نیست یا به لحاظ گفتاری کلامی مردان تنبل هستند و حوصله ندارند همان فکر یا احساس را تمام و کمال دوباره ابراز و بیان کنند و یا اینکه عمداً دوست ندارند آن را بر زبان بیاورند و اعتقادی هم به آن ندارند.

من همینطوری هستم ... و اینک بزرگترین عذر و بهانه برای سرباز زدن از انجام آنچه ندارید یا نمی خواهید انجام دهید سرباز زدن از تغییر و رشد شخصی، طفره رفتن از کار کردن بر روی خودتان و رابطه و فرار کردن از جدی گرفتن نظر ها و بازتاب های زنان. خب چنانچه نمی خواهید تعهد و پای بندی خود را به چیزی نشان دهید بهتر نیست دقیق تر بگویید که : "من انتخاب کرده ام که همین طوری باشم".

ما خواهان آنیم تا آنچه را که زن ها تلاش می کنند به شما بگویند درک کنید و زندگی سرشار از تفاهم را تجربه کنید.

2. 5 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : کلمات آلرژی زا برای خانم ها

وای چقدر صحبت کردن با خانمها سخته ازین زاویه بهش نگاه نکرده بودم|بعضی هاش اصلا بنظرم بد نمیومد بعضی هاش هم معلومه بکار بردنش جالب نیست ولی تعجبم از اونهایی هست که که فکر میکردم بد نیست بکار بردنشون مثل آروم باش، سخت نگیر، به اعصابت مسلط باش، یکاریش میکنیم فکر نمیکردم چیز بدی باشن حالا اگه برا اینا که گفتم یه پسوند عزیز دلم بگذاریم بازم مشکل حل نمیشه؟ یا بدتر میشه؟

4. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad. نمایش پست ها
    وای چقدر صحبت کردن با خانمها سخته ازین زاویه بهش نگاه نکرده بودم|بعضی هاش اصلا بنظرم بد نمیومد بعضی هاش هم معلومه بکار بردنش جالب نیست ولی تعجبم از اونهایی هست که که فکر میکردم بد نیست بکار بردنشون مثل آروم باش، سخت نگیر، به اعصابت مسلط باش، یکاریش میکنیم فکر نمیکردم چیز بدی باشن حالا اگه برا اینا که گفتم یه پسوند عزیز دلم بگذاریم بازم مشکل حل نمیشه؟ یا بدتر میشه؟
    از بین اینایی که گفتید من خودم به آروم باش آلرژی ندارم . تازه هی دوس دارم بیتابی کنم هی بهم بگه آروم باش

سخت نگیر ، به اعصابت مسلط باش اینا خودشون یعنی اینکه درک نمیکنی حالا اگه عزیز دلم اضاف کنی بهش از شدت منفی بودنش کم میکنی ولی بازم تو ذهن خانمت یعنی (( درکم نمیکنی )) .

یکاریش میکنیم هم اگه بگید یعنی دغدغه ای که الان من دارم واست مهم نیست و اینم یعنی (( منو نمیفهمی )) .

6. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

ممنون از توضیحاتتون، ولی بنظرم این کلمات به تنهایی بار منفی دارند و شاید اگه توی یه جمله استفاده بشه معنی بدی نداشته باشه مثلا بگیم عزیزم بالاخره با همفکری هم یکاریش میکنیم، نگران نباش. اینجا دیگه فکر نمیکنم یکاریش میکنیم معنی بدی داشته باشه. ولی در کل فکر میکنم چه زن چه مرد نباید روی واژه ها خیلی حساس بشن باید به این فکر کنن که ته ته همه این حرفها عاشق همن البته اینم مهمه که آدم هر حرفی نزنه و با توجه به شرایط روحی طرف مقابل درک داشته باشه.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 04-24-2016 در ساعت 02:19 PM

8. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

ممنون از توضیحاتتون، ولی بنظرم این کلمات به تنهایی بار منفی دارند و شاید اگه توی یه جمله استفاده بشه معنی بدی نداشته باشه مثلا بگیم عزیزم بالاخره با همفکری هم یکاریش میکنیم، نگران نباش. اینجا دیگه فکر نمیکنم یکاریش میکنیم معنی بدی داشته باشه.
    ببینید زمانی این جمله ها آزار دهنده میشه که مثلا مرد بخواد بی توجهیشو نشون بده ، یا با این کلمات بخواد به زن بفهمونه که حرفت واسم مهم نیست یا اصلا توی بحثا باشه اونوقت زن بهشون واکنش نشون میده .

ولی اگه توی حرف زدنای معمولی و آروم باشه خب حرف زدنه دیگه امکان داره هر کلمه ای بگی . زن هم وقتی توجه شوهرشو ببینه این کلمات هم واسش دیگه اون بار منفی رو ندارن .

یه چیز دیگه اینکه مثلا راجب یکاریش میکنیم ، فکر میکنم اگه زنی بیاد راجب یه موضوعی با همسرش صحبت کنه ، از اونجایی که خانما یکم عجولن میخوان همون موقع به نتیجه برسن و این موکول کردن به بعد شاید آزار دهنده باشه ، چون اونوقته زنه تو ذهنش مدام با اون موضوع کلنجار میره تنهایی ، و نمیتونه هم به زبون بیارتش چون شوهرش گفته بعدا یکاریش میکنیم .

البته من حرفم فقط سر همین کلماتیه که گفتید ، وگرنه بقیشون واقعا آلرژی زان .
    ویرایش توسط love : 04-24-2016 در ساعت 02:33 PM

10. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

اینم مهمه که آدم هر حرفی نزنه و با توجه به شرایط روحی طرف مقابل درک داشته باشه.
    این تمام حرفیه که میخواد بگه این مطلب و خانما انتظار دارن .( البته درک کردن هم دوطرفست )

12. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    این تمام حرفیه که میخواد بگه این مطلب و خانما انتظار دارن .( البته درک کردن هم دوطرفست )
    اینجا چون بحث در مورد گفته شدن این کلمات از زبان مرد هست بیشتر منظورم درک از طرف مرد بود اما در کل درک باید دو طرفه باشه.

14. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

اینجا چون بحث در مورد گفته شدن این کلمات از زبان مرد هست بیشتر منظورم درک از طرف مرد بود اما در کل درک باید دو طرفه باشه.
    البته اینم بگم ، رعایت اینچیزا ریشه های یه زندگی نیستن ، یه جیزی مثل کود و آبیه که برای قویتر شدن ریشه ست ، بهتره رعایت بشه .

وگرنه انقدر ازین حرفا شنیدیم که سرمونو انداختیم پایینو گفتیم : هوم باشه

16. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

البته اینم بگم ، رعایت اینچیزا ریشه های یه زندگی نیستن ، یه جیزی مثل کود و آبیه که برای قویتر شدن ریشه ست ، بهتره رعایت بشه .

وگرنه انقدر ازین حرفا شنیدیم که سرمونو انداختیم پایینو گفتیم : هوم باشه
    دقیقا همینطوره، دقت به این ظرایف لازمه پرورش عشقه، ولی رابطه زن و شوهر اینقدر باید عمیق باشه که با یکی دو واژه که معمولا سهواً ممکنه بکار بره نگاه دو طرف به هم عوض نشه.

18. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

دقیقا همینطوره، دقت به این ظرایف لازمه پرورش عشقه، ولی رابطه زن و شوهر اینقدر باید عمیق باشه که با یکی دو واژه که معمولا سهواً ممکنه بکار بره نگاه دو طرف به هم عوض نشه.
    دقیقا .

20. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

هوووووم باشه .

الهی بمیرم واسه خودمون چقدر ما مظلومیم.
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

22. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها

هوووووم باشه .

الهی بمیرم واسه خودمون چقدر ما مظلومیم.
    خدا نکنه

چاره ای جز این نداریم ستیلا جونم

ولی باید همچین حالت مظلوم بگیری و سرتو کج کنی بگی هووووم باشه که دور از جون جیگرشونو کباب کنیم شاید دلشون سوخت واسمون

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

خدا نکنه

چاره ای جز این نداریم ستیلا جونم

ولی باید همچین حالت مظلوم بگیری و سرتو کج کنی بگی هووووم باشه که دور از جون جیگرشونو کباب کنیم شاید دلشون سوخت واسمون
    خداییش این زبونی که شما خانوما دارید اگه بلد باشید چطور ازش استفاده کنید قدرتش از توپ و تانک و کلاشینکف بیشتره کباب چه عرض کنم ولی خداییش ازین قدرتتون سوءاستفاده نکنید یا کم سوءاستفاده کنید

25. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

خداییش این زبونی که شما خانوما دارید اگه بلد باشید چطور ازش استفاده کنید قدرتش از توپ و تانک و کلاشینکف بیشتره کباب چه عرض کنم ولی خداییش ازین قدرتتون سوءاستفاده نکنید یا کم سوءاستفاده کنید
    نمیتونیم استفاده نکنیم ولی باشه کم استفاده میکنیم

27. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نمیتونیم استفاده نکنیم ولی باشه کم استفاده میکنیم
    استفاده زیاد کنید سوءاستفاده کم کنید.

29. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

استفاده زیاد کنید سوءاستفاده کم کنید.
    باشه کم سوءاستفاده میکنیم

31. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد