نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سردرگمی و انفعال

698
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26545
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی و انفعال

حدود 9 ماه است که فارغ التحصیل شدم اوایل از آنجاییکه برای رشته تحصیلی ام انرژی و عمر خود را هزینه کرده بودم متعصبانه تصمیم داشتم که در همین رشته تخصصی کسب کنم و مشغول به کار شوم حدود دو ماه در شرکتی کارآموزی کردم اما هرچه گذشت میلم به رشته م بیشتر نشد که هیچ گاهی فکر می کنم که خیلی هم دوستش ندارم بعد از آن هم هر چه موقعیت کاری پیش آمد یا به خاطر دوری مسیرم از مصاحبه صرف نظر کردم یا به دلیل بی تجربگی قبول نشدم، در حال حاضر احساس می کنم راه گم کردم و هیچ حرکت رو به جلویی ندارم تمام اشتیاقم برای یادگیری مهارت های مربوط به رشته م تقریبا از بین رفته و هر اتفاقی منو به سمت خودش می کشونه مثلا چندوقت پیش برادرم در کنکور ارشد شرکت کرد و من که هیچ برنامه ای برای این کار نداشتم هم شرکت کردم اما گرایشم به سمت این اتفاق هم دوامی نیاورد رکود وضعیت موجود (که گه گاهی با جرقه های مختلف شعله ور می شه و سریعا خاموش می شه) منو بدجوری از اجتماع دورم کرده و داره یواش یواش اذیتم می کنه!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سردرگمی و انفعال

از اونجایی که گفتین رشته تحصیلیتون مورد علاقتون نبوده، یکی از راه ها اینه که می تونید برای ارشد تغییر رشته بدین و رشته مورد علاقتون رو انتخاب کنین و ادامه تحصیل رو در رشته مورد علاقتون بگذرونین و بعد وارد بازار کارش بشین. لازمش خوندن منابع رشته مورد علاقتون هست. اینطوری به چیزی که علاقه دارین میرسین و درس خوندن و کار کردن توی زمینه مورد علاقتون براتون شیرین خواهد بود.

اگر علاقه مندین رشته خودتون یا زیرشاخه هاش رو برای ارشد بخونین، میتونین چیزی که بهش علاقه مندین یادگیریش رو به عنوان یک حرفه شروع کنید و به عنوان شغل اصلی در کنار تحصیلتون یا بعد از تحصیلتون ادامه بدین.

البته این رو هم توجه داشته باشین، شاید اگه با همین رشته وارد بازار کار شدین و در محیط کاری قرار گرفتین به رشته و کارتون علاقه مند شدین و محیط کاری انقدر براتون شیرین شد که نبود علاقه چندان به چشم نیاد، و اینطور میتونین شغل اصلیتون رو با توجه به مدرک تحصیلی و چیزی که دانش تئوریش رو دارین تعیین کنین و در کنارش هم به فعالیت ها و علاقه مندی هاتون بپردازین.

اما لازمه هم اینها اینه افکار منفی که براتون به وجود اومده رو با افکار مثبت ساخت یک آینده روشن به روش های مختلف جایگزین کنین و اجازه ندین افکار منفی رشد کنن و کارها و انگیزه هاتون رو تحت کنترل خودشون بگیرن، چرا که این افکار منفی واقعیت ندارن و ساخته ذهن موقع ناکامی یا ناراحتی هستن، پس افکار منفی رو دور بریزین و واسه ساخت آینده ای که میخواین برنامه ریزی کنین و به سمتش پیش برین
    ویرایش توسط desboy : 02-13-2016 در ساعت 10:20 PM
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : سردرگمی و انفعال

رشتت چیه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد