نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چطوری خودمو عوض کنم

1561
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28430
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چطوری خودمو عوض کنم

سلام دوستان، نمی دونم چطوری مشکلمو بگم من 28 ساله ام هستش ولی خودم قدرت تصمیم گیری ندارم یعنی تا بخوام بگم میخوام فلان جا برم یا ی لباسی بخرم هر کسی ی نظری میگه میدونید نمی تونم قانع شون کنم بابا من دلم اینو می خواد فکر میکنم ناراحت میشن و من دوست ندارم کسی ازم دلخور بشه میدونم به خودم دارم بد می کنم، یا بهم میگن خودت می دونی ولی این کارو کردی که کارت به اینجا رسیده خود سری کردی و حرف ما رو گوش نکردی( منظورشون ی موضوع که بعدا لازم شد بیان میکنم) ولی هر کاری میکنم نمی تونم عوض بشم ، کم رو هستم نمی تونم حق خودمو بخوام بعضا فک می کنم واقعا آدم ضعیفی هستم به خانواده ام وابسته ام شدید( بیشترشم به خاطر این وابستگی هستش) یا وقتی سر ی موضوعی بحث می کنیم با اینکه می دونم حق با منه ولی تو بحث باهاشون کم میارم میگم حق با شماس ، شما راست میگین بعد خودم از دست خودم اعصبانی میشم دیگه از خودم بدم میاد با اینکه از نظر بقیه دختر باهوش و زرنگی هستم و همه ازم تعریف و تمجید میکنن ولی واقعیتش خودم از خودم راضی نیستم چون همیشه سعی می کنم همه از من راضی باشن نمی تونم اونی باشم که خودم میخوام، ی مشکل دیگه ای که دارم خیلی خیال پردازم همیشه تو رویا و خیال واهی سر میکنم ، با اینکه با همه میگم و میخندم و شوخی میکنم ولی درونم اصلا احساس شادی و رضایت ندارم من چیکار کنم، چطوری عوض بشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : چطوری خودمو عوض کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya678 نمایش پست ها
    سلام دوستان، نمی دونم چطوری مشکلمو بگم من 28 ساله ام هستش ولی خودم قدرت تصمیم گیری ندارم یعنی تا بخوام بگم میخوام فلان جا برم یا ی لباسی بخرم هر کسی ی نظری میگه میدونید نمی تونم قانع شون کنم بابا من دلم اینو می خواد فکر میکنم ناراحت میشن و من دوست ندارم کسی ازم دلخور بشه میدونم به خودم دارم بد می کنم، یا بهم میگن خودت می دونی ولی این کارو کردی که کارت به اینجا رسیده خود سری کردی و حرف ما رو گوش نکردی( منظورشون ی موضوع که بعدا لازم شد بیان میکنم) ولی هر کاری میکنم نمی تونم عوض بشم ، کم رو هستم نمی تونم حق خودمو بخوام بعضا فک می کنم واقعا آدم ضعیفی هستم به خانواده ام وابسته ام شدید( بیشترشم به خاطر این وابستگی هستش) یا وقتی سر ی موضوعی بحث می کنیم با اینکه می دونم حق با منه ولی تو بحث باهاشون کم میارم میگم حق با شماس ، شما راست میگین بعد خودم از دست خودم اعصبانی میشم دیگه از خودم بدم میاد با اینکه از نظر بقیه دختر باهوش و زرنگی هستم و همه ازم تعریف و تمجید میکنن ولی واقعیتش خودم از خودم راضی نیستم چون همیشه سعی می کنم همه از من راضی باشن نمی تونم اونی باشم که خودم میخوام، ی مشکل دیگه ای که دارم خیلی خیال پردازم همیشه تو رویا و خیال واهی سر میکنم ، با اینکه با همه میگم و میخندم و شوخی میکنم ولی درونم اصلا احساس شادی و رضایت ندارم من چیکار کنم، چطوری عوض بشم

اگر خصوصيات شخصيتي شما برايتان موثر واقع نمي شوند، مي توانيد شخصيتتان را تغيير دهيد. در اين مقاله به شما نشان مي دهيم که در 7 قدم، شخصيتتان را به کلي عوض کنيد.اگر آماده تغيير هستيد، پس دست به کار شويد. تغيير شخصيت نه تنها امکانپذير است، بلکه زندگي را برايتان لذت بخش تر مي کند.

تغيير ويژگي هاي شخصيتي

تا همين چند وقت پيش، هم متخصصين و هم مردم عادي تصور مي کردند که خصوصيات و ويژگي هاي شخصيتي تا سن 30 سالگي کاملاً در فرد ثابت مي شوند. از اين گذشته، روانشناسان باور داشتند که بسياري از ويژگي هاي شخصيتي ژنتيکي و ارثي هستند.

اين يعني مثلاً شما ذاتاً فردي سازگار، عصبي، برونگرا و ... به دنيا مي آييد و همانطور باقي مي مانيد. مگر اينکه برحسب شرايط محيط تغيير کنيد. آن زمان تصور بر اين بود که تغيير شخصيت مسئله اي امکان ناپذير است.

اما تحقيقات اخير ثابت کرده است که ويژگي هاي شخصيتي قابل تغييرند. شما مي توانيد اگر خواستيد آنها را تغيير دهيد.
    دو تن از محققان دانشگاه کاليفرنيا در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيدند که خصوصيات شخصيتي با گذشت زمان تغيير مي کنند.
    امام علي (ع) : اندازه هر کس به اندازه همت او است . و صداقت هر کس به اندازه شخصيت او است . و شجاعت هر کس به اندازه زهد و بي اعتنائي او [ به ارزشهاي مادي] است . و عفت هر کس به اندازه غيرت او است.

البته اين تغيير بيشتر در دوره بزرگسالي صورت مي گيرد تا دوره کودکي. شما بعنوان يک فرد بزرگسال مي توانيد با تغيير خصوصيات شخصيتي خود زندگي خود را ارتقاء دهيد.

شما هم مي خواهيد شخصيتتان را به کلي تغيير دهيد؟ فکر مي کنيد شخصيت الانتان اذيتتان مي کند و موجب ناراحتيتان است؟ ما به شما نشان مي دهيم که چطور اينکار را انجام دهيد .

قدم اول: ببينيد مي خواهيد شخصيت جديدتان چطور باشد؟ مهربان و دوست داشتني؟ شوخ و بذله گو؟ جدي؟ بعد ببينيد که چه تغييراتي را بايد صورت دهيد.

قدم دوم: ببينيد چه چيزهايي را مي خواهيد از کسي کپي کنيد. فقط به آن طرف نگاه نکنيد و بگوييد، "آره، مي خوام شبيه اون بشم." بايد ببينيد چه خصوصيتي در او وجود دارد که شما آن را تحسين مي کنيد. اينکه چطور با موقعيت هاي مختلف برخورد مي کنند، يا نحوه صحبت کردن يا انتخاب لغاتشان؟ همه اين مطالب را يادداشت کنيد.

قدم سوم: خصوصياتي مثبتي که دوست داريد را انتخاب کنيد. قسمت هاي آن شخصيتي که مي خواهيد شبيه او شويد را يادداشت کنيد. حتماً نحوه واکنش و برخورد آن شخصيت را هم يادداشت کنيد. شايد از نحوه برخورد او با موقعيت هاي مختلف خوشتان آمده است، شايد از نحوه رفتار او با ديگران، دوستيابي او و چيزهاي ديگر.

قدم چهارم: در نحوه حرف زدن خود تغيير ايجاد کنيد. آيا صدايتان موقع عصبانيت مي لرزد يا بلند حرف مي زنيد و يا آرام؟ سعي کنيد لحن صدايتان را عوض کنيد و قبل از رفتن به مرحله بعد، اين نحوه حرف زدن را با خودتان تمرين کنيد.

قدم پنجم: رفتارتان را تغيير دهيد. آيا دوست داريد درمقابل مسائل بي خيال و شاد باشيد؟ دوست داريد باهوش و زيرک به نظر برسيد؟ مي خواهيد از نظر ديگران فردي بذله گو و خوش مشرب باشيد؟ شايد عادت کردن به اين رفتارهاي جديد زمان ببرد، اما دست از تلاش برنداريد و قدم به قدم پيش رويد تا به هدفتان برسيد.

قدم ششم: عادات بدي را که قبلاً داشتيد کنار بگذاريد. هميشه رگه هايي از شخصيت قبل در شما باقي مي ماند و اگر شخصيت بهتري مي خواهيد، پس بايد اعمال و رفتارتان را بهتر کنيد.

چند نکته
    - همه اين کارها را قدم به قدم جلو ببريد. يادتان باشد که مي خواهيد خودتان را به طور کامل تغيير دهيد و مطمئناً اين تلاش زمان زيادي مي برد.
    - شايد بهتر باشد که اين تلاش ها را در فصل تابستان انجام دهيد و بعد در فصل پاييز همه شخصيتي جديد از شما مي بينند.
    - اگر بلافاصله تغيير نکرديد، خسته نشويد. همانطور که قبلاً هم گفتيم، اينکار زمان مي برد.
    - اگر فکر مي کنيد که به خاطر والدينتان يا کسان ديگر نمي توانيد خودتان را تغيير دهيد، تغييرات کوچک در خودتان ايجاد کنيد. عاداتي که دوست نداريد را کم کم کنار بگذاريد و عادات جديد در خودتان ايجاد کنيد. اگر پدر و مادرتان علت را جويا شدند، به آنها توضيح دهيد که هيچ مشکلي در کار نيست و فقط تلاش مي کنيد که خودتان را بهتر کنيد.
    - براي اينکه پدرو مادرتان کمتر از اين تغييرات شما نگران شوند، همه تلاشتان را بکنيد که در مدرسه و دانشگاه بهترين نمره ها را کسب کنيد، دوستان قديميتان را که پدر و مادرتان دوستشان دارند، همچنان حفظ کنيد.
    هشدارها
    - هيچوقت سعي نکنيد که دوباره به شخصيت قبلتان برگرديد، مگر اينکه اين شخصيت جديدتان را دوست نداشته باشيد. اگر بخواهيد دوباره مثل قبل شويد، مردم تصور خواهند کرد که آن شخصيت جديد را فيلم بازي مي کرديد. پس قبل از ايجاد تغييرات مطمئن شويد که واقعاً کارتان درست است و همان شخصيتي است ، که ميخواهيد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)