نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: اختلاف نظر خانوادگی

1168
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14920
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف نظر خانوادگی

با عرض سلام وادب اینجانب جوان 35 ساله ای هستم که 13 ساله ازداواج کرده ام و دو بچه پسر دارم من به خاطر والدینم که هر دوپیر هستند و کسی نیست از آنها مراقبت کند وهزینه زندگی آنها را تأمین کند خیلی دوست دارم که به شهرستان بروم و در کنار والدینم باشم منتها همسرم به شدت از با این مساله مخالف است و هروقت بخوام مبلغی خیلی ناچیز برای آنها بفرستم باید منتظر درگیری و اختلاف هفتگی و گاه ماهانه باشم که دیگر نمی دونم چه باید کرد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اختلاف نظر خانوادگی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadali نمایش پست ها
    با عرض سلام وادب اینجانب جوان 35 ساله ای هستم که 13 ساله ازداواج کرده ام و دو بچه پسر دارم من به خاطر والدینم که هر دوپیر هستند و کسی نیست از آنها مراقبت کند وهزینه زندگی آنها را تأمین کند خیلی دوست دارم که به شهرستان بروم و در کنار والدینم باشم منتها همسرم به شدت از با این مساله مخالف است و هروقت بخوام مبلغی خیلی ناچیز برای آنها بفرستم باید منتظر درگیری و اختلاف هفتگی و گاه ماهانه باشم که دیگر نمی دونم چه باید کرد
    خب در این مورد باید باتفاق هم برای رفتن به شهرستان تصمیم گیری کنید

پس برای اینکار باید تمام شرایط رو بررسی کنید و بعد اقدام کنید البته اگر بتونید به تفاهم برسید

ولی در مورد ارسال پول دلیلی نداره که ایشون باخبر بشن ... شما وقتی میدونید نمیتونه این موضوع رو هضم کنه

پس دلیلی هم نداره که برای کمک به پدر و مادرتون اطلاع رسانی کنید

شاید خیلی ها داد سخن بدن که این چه حرفیه و دورغ و خیانته ....

ولی وقتی کسی نمیتونه شرایط خاص رو اونم در مورد والدین که تکرار نشدنی هستند تحمل کنه بهترین راه حل مخفی کردنه

3. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14920
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام گرفتاری من اینکه اولا ایشون کاملا می دونند چقدر حقوق می گیروم تا ریال آخر حسابررسی هم میکنه واقعیتش خانواده ایشون هم در همان شهرستان هستند ولی نمی دونم چرا حاضر نیستند از قم خارج شوند و واقعا زندگی برای من در اینجا خیلی سخته نه به لحاظ درآمد بلکه به خاطر نگرانی که در مورد والدینم دارم از طرفی هم من یک طلبه هستم نمی تونم با همسر با مثل افراد عادی برخورد کنم حداقل به خاطر ملاحظه آبروی روحانیت و خودم که طلبه هستم همه جوره با ایشنون صحبت کردم من یک مبلغ مثلا هستم عاجز شدم وبرای همین دست به دامان شما شدم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14910
    تشکـر
    30
    تشکر شده 103 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    10

خوب همون قدر که میخای برا خونواده خودت بفرستی برا خونواده همسرتم بفرست ببین بازم مخالفت می کنه ؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadali نمایش پست ها
    سلام گرفتاری من اینکه اولا ایشون کاملا می دونند چقدر حقوق می گیروم تا ریال آخر حسابررسی هم میکنه واقعیتش خانواده ایشون هم در همان شهرستان هستند ولی نمی دونم چرا حاضر نیستند از قم خارج شوند و واقعا زندگی برای من در اینجا خیلی سخته نه به لحاظ درآمد بلکه به خاطر نگرانی که در مورد والدینم دارم از طرفی هم من یک طلبه هستم نمی تونم با همسر با مثل افراد عادی برخورد کنم حداقل به خاطر ملاحظه آبروی روحانیت و خودم که طلبه هستم همه جوره با ایشنون صحبت کردم من یک مبلغ مثلا هستم عاجز شدم وبرای همین دست به دامان شما شدم

خب درسته که شما باید ملاحظه لباس و شخصیت روحانیت رو بکنید ولی کمی برخورد مناسب با ایشون لازمه

گاهی لازمه افراد در برخورد با همدیگه حریم و مرزهای شخصی و فردی رو مشخص کنن

به هرحال مردان قیم و سرپرست زنان قرار داده شدن (قرآن)

چون خداوند میدونسته که زنان تابع چه شرایطی هستند که سرپرستی رو به مردان واگذار کرده

و البته خدایی نکرده قصدمون بی احترامی و بی حرمتی به خانم ها نیست ولی گاهی لازمه که برای ایجاد تعادل در زندگی رفتارهای اینچنینی داشت

که خود شما به عنوان مبلغ بهتر میدونید چه نوع رفتارهایی هست

در مرتبه دوم میتونید از فردی قابل اعتماد برای وساطت در این مورد استفاده کنید و امیدوار باشید که بتونید روی خواسته همسرتون تاثیرگذار باشید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14920
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلم فقط مسائل مالی نیست واقعیتش من بیشتر به فکر اینم که چطور راضی کنم که باخوشی و بدون اختلاف و درگیری به شهرستان بریم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14920
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلم فقط مسائل مالی نیست واقعیتش من بیشتر به فکر اینم که چطور راضی کنم که باخوشی و بدون اختلاف و درگیری به شهرستان بریم
    بلی حق با شماست منتها اگر نگاه و انتظار جامعه را درنظر باید گرفت
    و البته با خانواده اش هم چندبار مطرح کردم نظرشان این است که پیشرفت در شهرهای بزرگ است و شرستان جای پیشرفت و زندگی نیست

9. کاربران زیر از mohamadali بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام جناب محمد علی...
    تکریم پدرو مادر بر فرزند واجب و لازمه...
    اگر در شرایطی هستین که در کهولت سن والدین فرد دیگری جز شما برای نگهداری آنها نیست و همچنین برای پیشرفت زندگی خودتون و فرزندانتون هم نمیتونید به شهر کوچکی نقل مکان کنید میتونید اونهارو به شهر خودتون بیارید و از نزدیک به احوالات اونها رسیدگی کنید...
    و یا با استخدام پرستار که البته مستلزم شرایط مالی نسبتا مناسب هست از رسیدگی به اونها اطمینان داشته باشید...
    قطعا خود شما به عنوان یک روحانی این باور رو دارین که نتیجه رفتار مناسب و نگهداری از والدین در کهولت مخصوصا از جانب فرزند ذکور که دارای اختیارات مالی در زندگی شخصی هست، در دوران سالمندی به خود شما برمیگرده و فرزندان شما هم در این مورد پدر و مادر رو الگو قرار میدن...
    این تفکر نیازی به عقاید مذهبی قوی و بالایی نداره ، انسانیت این حکم رو میده که در کنار اداره و رسیدگی به امور زندگی شخصی هرگز پدر و مادر رو فراموش نکنیم و در دورانی که به ما نیازمندند اونهارو به حال خودشون رها نکنیم.....
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14259
    تشکـر
    41
    تشکر شده 37 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    0

دیگه به خانومتون چیزی نگید و پدر و مادرتون رو بیارید به شهر خودتون . در همسایگی خودتون . قبلش هم حسابرسی درآمدتون رو از خانومتون بگیرید . نه دعواو ناراحتی با ارامش بگید از این به بعد خودم حساب و کتاب می کنم شما نگران چیزی نباش .
    وقتی به خونه و زندگی و خانوم و بچه های خودتون برسید دیگه ایشون هم نمی تونه اعتراضی بکنه در این صورت شما حتما ایشون رو چندین جلسه به مشاوره ببرید . احادیث مختلف رو درباره پدر و مادر برای اشون تقسیر کنید . طور یکه وجدان به خواب رفته ی خانومتون بیدار بشه .

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    تشکر شده 145 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام اقای روحانی
    چندی پیش در مورد امام خامنه ای مطالعاتی داشتم که ایشان به خاطر پدرشان شهرقم که در ان تحصیل میکردند را رها کرده وبه مشهد رفتند وخودشان میگویند اگر توفیقاتی حاصل شده نتیجه خدمت رسانی به پدرومادر است.
    از طرفی احادیثی پیرامون اینکه بهتر است پدر ومادر با عروس زندگی نکنند هست وچون والده شما پیر هستند بهترین راه اوردن ایشان در کوچه خود ونه حتی در یک اپارتمان چون پیرند واحترامشان واجب بهتر است جایی نزدیک شما امادور از همسرتان باشند.
    امااگر استطاعت مالی ندارید بیشتر به ایشان سر بزنید ومراقبشان باشید ونیازهایشان را هم براورده کنید بهتر است حسابی بانکی برای پدرومادر خویش بدون اطلاع از همسر باز کنید.اما باید همسر خویش را هم راضی نگه دارید به امورات خانه رسیدگی کنید مثلا اگر اب گرم کن خانه خراب است درست کنید ودر کل نیاز عاطفی اورا براورده کنید چون برای یک زن نیاز عاطفی مهمتر از نیاز اقتصادی است اگر وضع مالی خوبی ندارید بامحبت بگویید عزیزم بعدا برایت میخرم چون زندگی همین برخوردهای ساده است فقط بامحبت وارد شوید.

13. کاربران زیر از zramzni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14920
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از نظرات دوستان کماکان منتظر پیشنهادات سازنده دوستان هستیم امیدوارم هیچکس گرفتار همچین مسائلی نشود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد