نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بد اخلاقی و بد زبانی همسر

1075
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32707
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بد اخلاقی و بد زبانی همسر

با سلام خدمت همه خانم ها واقایان
    من نزدیک 5 ساله ازدواج کردم با خانومی از بستگانم.بعد از یک سال یه دعوای خانوادگی بین خانواده من با خانواده همسرم بوجود امد که با جدایی 1 ماهه ما از هم شد.بعد از یک ماه ما سر خونه وزندگیمون رفتیم و تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم.الان بچمون دوسال و نیمشه.بعد از اون دعوا دیگه این زن زن زندگی نشد و مدام به همه چیز و همه کس غر میزنه و حتی با خانواده خودش هم نمیسازه.یعنی اگه من بهش گفتم الان شبه میگه مگه خودم نمیدونم که تو میگی.نمیدونم چکار کنم.مجبورم بخاطر پسرم باهاش سر کنم.حرف کسیم گوش نمیکنه.3 باری هم بردمش مشاوره ولی انگار ن انگار.خواستم که شما اگه میتونین.کمکم کنین.در ضمن چند وقتی هم هست که خیلی بد زبون شده وهر چیزی به زبونش بیاد میگه.این قضیه بیشتر منو عصبانی میکنه.تا بهشم چیزی میگم فورا تلافیشو سر بچه در میاره.اگه کسی میتونه راهنمایم کنه.ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : بد اخلاقی و بد زبانی همسر

احتراما بینتون از بین رفته با شماره مشاوره همین سایت تماس بگیرید و اول خودتون تنهایی مراجعه کنید باید راهکارایی که میدن و قدم به قدم رعایت کنید وقتی کسی نخواد درست بشه شما پیش هزارتا کارشناسم ببریدش فرقی نمیکنه رفتارش خودتون تنها بریدو راهکار بگیرید که چطوری با خانومتون رفتار کنید
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32707
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

متوجه منظورتون نشدم.به کجا مراجعه کنم؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

۱- قطع مزایای بددهانی:
    مسئولیت اجرای این امر به عهده شماست. شما باید از خودتان سوال کنید همسر من با بددهنی چه مزایایی کسب می کند؟ تخلیه خشم؟ تاثیر گذاشتن بر من و بچه ها تا به میل وی رفتار کنیم؟ ترساندن دیگران؟ انجام ندادن برخی وظایف؟ و یا اجبار دیگران به پذیرفتن عقاید خود؟ شما باید مزایای بددهانی همسرتان را شناسایی و تا حد امکان آن را قطع کنید.

۲- تقویت رفتارهای متضاد:
    همسر شما در لحظات خاصی بددهانی و ناسزاگویی می کند. حتما لحظاتی، هرچند کم، وجود دارد که او به هنجار سخن می گوید و از الفاظ زیبا استفاده می کند. عکس العمل شما در چنین لحظاتی بسیار مهم است. اگر در هر شرایطی همسر شما زیبا سخن گفت یا از الفاظ درست استفاده کرد باید به شیوه مثبت پاسخ دهید. باید به گونه ای عمل کنید که وی تشویق به ادامه این رفتارها شود. شما باید لحظاتی را که وی زیبا سخن می گوید به رسمیت بشناسید و او را تشویق کنید و از زخم زبان یا انتقام گرفتن در این لحظات بپرهیزید.

۳- قطع یا کم کردن رابطه با افراد بددهان:
    اگر همسر شما همکاران، دوستان و یا اقوام ناسزاگو و بددهانی دارد باید تلاش کنید رابطه و رفت و آمد با آن ها را کم کنید. در تمامی رفتارهای اجتماعی الگوبرداری و مشاهده نقش مهمی در یادگیری و تقلید دارد.

۴- در نهایت سعی کنید شما زیبا سخن بگویید. از خودتان بپرسید:
    آیا خودم موقع رانندگی، خستگی شدید بعد از کار یا تماشای فوتبال از الفاظ زشت استفاده نمی کنم؟ آیا هرگز با همسرم مقابله به مثل نمی کنم؟ اگر شما به عنوان همسر زیبایی کلام را حفظ کنید، به همسر و کودکان تان معیار مناسبی برای مقایسه رفتارها می دهید تا بتوانند انتخاب کنند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31779
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی 66 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه خانم ها واقایان
    من نزدیک 5 ساله ازدواج کردم با خانومی از بستگانم.بعد از یک سال یه دعوای خانوادگی بین خانواده من با خانواده همسرم بوجود امد که با جدایی 1 ماهه ما از هم شد.بعد از یک ماه ما سر خونه وزندگیمون رفتیم و تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم.الان بچمون دوسال و نیمشه.بعد از اون دعوا دیگه این زن زن زندگی نشد و مدام به همه چیز و همه کس غر میزنه و حتی با خانواده خودش هم نمیسازه.یعنی اگه من بهش گفتم الان شبه میگه مگه خودم نمیدونم که تو میگی.نمیدونم چکار کنم.مجبورم بخاطر پسرم باهاش سر کنم.حرف کسیم گوش نمیکنه.3 باری هم بردمش مشاوره ولی انگار ن انگار.خواستم که شما اگه میتونین.کمکم کنین.در ضمن چند وقتی هم هست که خیلی بد زبون شده وهر چیزی به زبونش بیاد میگه.این قضیه بیشتر منو عصبانی میکنه.تا بهشم چیزی میگم فورا تلافیشو سر بچه در میاره.اگه کسی میتونه راهنمایم کنه.ممنونم .[replacer_a] ، خرید کفش ، خرید ساعت ، پرسشنامه ، [replacer_a]

ای وای ... خدا بداد شما برسه و امیدوارم مشاورین بتونن کمکتون کنن.
    ویرایش توسط khabis : 12-10-2016 در ساعت 05:09 PM
    امضای ایشان
    http://jorda.ir

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد