نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بد دهاني و بد اخلاقي همسر

924
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14861
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بد دهاني و بد اخلاقي همسر

با سلام
    من و همسرم هم سن هستيم و 4 سال پيش ازدواج كرده و يك فرزند 2 ساله داريم. مشكل اينجاست كه همسر من سر كوچكترين مسئله اي سريعا عصباني شده و داد و فرياد مي كند. اين حالت او نه فقط براي من و فرزندم كه براي پدر و مادر و خواهر و برادر خودش هم چنين است. من هميشه اين اخلاق او را از خانواده ام مخفي مي كردم تا اينكه سر مسئله كوچكي در خانه مادرم به هم ريخت و هر چه از دهانش در آمد نثار همه كرد. وقتي عصباني مي شود پدر و مادر خودش يا من و يا افراد ديگر و يا حتي فرزندش برايش مهم نيستند و فقط سعي مي كند خودش را خالي كند. او با بچه ها اصلا رابطه خوبي نداشته حتي با فرزند خودش كه او را هم بيش از حد محدود مي كند و از بچه 2 ساله توقع همه چيز دارد و به او فحش و ناسزا مي دهد. البته جالب اينجاست كه هميشه هم سريع عصبانيتش فروكش كرده و شروع به عذرخواهي مي كند ولي مگر آب رفته را مي توان به جوي برگرداند. هر چه از او مي خواهم پيش مشاور برود قبول نمي كند. مثلا وقتي پاي كامپيوتر مي خواهد نرم افزاري را نصب كند و نرم افزار نصب نمي شود، فقط ناسزا بار كامپيوتر مي كند و كامپيوتر را مي زند يا يكبار ديدم چون سرش به كابينت خورده بود، داشت به كابينت فحش مي داد و كابينت را مي زد. اين را هم بگويم كه در زمان ازدواج من دانشجوي كارشناس ارشد و ايشان دانشجوي فوق ديپلم بودند كه الان ليسانسشان را گرفته اند. البته ايشان بيكار هم هستندو هر جا كه كار مي كند، 4 يا حداكثر 6 ماه بعد بيرونش مي كنند. مي گويد زيرآب من را مي زنند ولي من فكر مي كنم به خاطر اخلاقش باشد. به من بگويد چه كار كنم؟ به من هم مي گويد اگر دوست نداري مي تواني بروي. من خودم نيز كارمند هستم و تا ساعت 4 سركار مي باشم. فقط مي نشيند و مي گويد براي من بايد يك كار خوب جور شود يا منتظر است از آسمان برايش پول بيفتد پايين. من تا حالا هر جا برايش كار جور كردم بيرونش كردند. خودش هم فقط حرص مي خورد و به دنبال اين نيست كه تلاشي بكند تا به جايي برسد يا كار خوبي گير بياورد. ولي باز هم مشكل من با بيكاريش نيست چون بالاخره درست مي شود، فقط نمي دانم با اين اخلاقش چه كار كنم؟ لطفا راهنماييم كنيد. ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بد دهاني و بد اخلاقي همسر

اخلاق همسرتون مشابه اخلاق منه.کاریش ام نمیشه کرد.حداقل من نتونستم کاری کنم.بارها شده نیت کردم خودمو کنترل کنم.اما نشده ک نشده.منم تو شرایط خلاف میلم سریع عصبانی میشم ام سریع هم آروم میشم.اطرافیان من الان به اخلاق من
    عادت دارن به شدتم بتوپم بهشون به دل نمیگیرن چون میدونن به چند دیقه نکشیده معذرت خواهی میکنم.
    شما هم بهترین کاری که میتونید کنید اینکه رفتارشو به دل نگیرید و اون لحظه ام هیچ عکس العملی نشون ندید و بزارید آروم بشه.
    بیشتر ارثی و خانوادگی هست.تغییر دادنش کار سختیه.

3. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز....
    فرد ذاتا ناسزاگو و بد دهان وجود ندارد؛ یعنی مشکل همسر شما یک مشکل اکتسابی است. البته افرادی که هیجان خشم و احساس تهدید را بیشتر تجربه می کنند، طبیعتا بیشتر در معرض اکتساب چنین رفتارهای اشتباهی هستند. اما فردی وجود ندارد که در مورد وی بتوان گفت بد دهان است و هیچ کاری هم نمی شود کرد!
    همسر شما این عادت را آموخته است. احتمالا در محیط خانه پدری او، در محیط تحصیلی و یا در بین دوستانش فرد یا افرادی وجود داشته اند که این عادت را به همسر شما منتقل کرده اند.نکته اول در زمینه بددهانی و ناسزاگویی، نتایج این رفتار است....
    فرد بددهان می تواند به راحتی دیگران را تحت تاثیر قرار دهد و بترساند. وی گاه با بددهانی خود را محق جلوه می دهد و مزایایی کسب می کند. از سوی دیگر برخی افراد با بددهانی و دشنام دادن احساس بزرگ شدن و بلوغ می کنند. در برخی طبقات اجتماعی، مشاغل و گروه های خاص نیز استفاده از الفاظ زشت و بددهانی نشان دهنده عضویت فرد در آن گروه است و افرادی که در چنین گروه ها و طبقاتی عضویت دارند اگر از الفاظ زشت رایج درگروه استفاده نکنند کم کم طرد می‌شوند.
    راه های غلبه بر این عادت چنین است:
    ۱- قطع مزایای بددهانی: مسئولیت اجرای این امر به عهده شماست. شما باید از خودتان سوال کنید همسر من با بددهنی چه مزایایی کسب می کند؟ تخلیه خشم؟ تاثیر گذاشتن بر من و بچه ها تا به میل وی رفتار کنیم؟ ترساندن دیگران؟ انجام ندادن برخی وظایف؟ و یا اجبار دیگران به پذیرفتن عقاید خود؟ شما باید مزایای بددهانی همسرتان را شناسایی و تا حد امکان آن را قطع کنید....
    ۲- تقویت رفتارهای متضاد: همسر شما در لحظات خاصی بددهانی و ناسزاگویی می کند. حتما لحظاتی، هرچند کم، وجود دارد که او به هنجار سخن می گوید و از الفاظ زیبا استفاده می کند. عکس العمل شما در چنین لحظاتی بسیار مهم است. اگر در هر شرایطی همسر شما زیبا سخن گفت یا از الفاظ درست استفاده کرد باید به شیوه مثبت پاسخ دهید. باید به گونه ای عمل کنید که وی تشویق به ادامه این رفتارها شود. شما باید لحظاتی را که وی زیبا سخن می گوید به رسمیت بشناسید و او را تشویق کنید و از زخم زبان یا انتقام گرفتن در این لحظات بپرهیزید....
    ۳- قطع یا کم کردن رابطه با افراد بددهان: اگر همسر شما همکاران، دوستان و یا اقوام ناسزاگو و بددهانی دارد باید تلاش کنید رابطه و رفت و آمد با آن ها را کم کنید. در تمامی رفتارهای اجتماعی الگوبرداری و مشاهده نقش مهمی در یادگیری و تقلید دارد....
    ۴- در نهایت سعی کنید شما زیبا سخن بگویید. از خودتان بپرسید: آیا خودم موقع رانندگی، خستگی شدید بعد از کار یا تماشای فوتبال از الفاظ زشت استفاده نمی کنم؟ آیا هرگز با همسرم مقابله به مثل نمی کنم؟ اگر شما به عنوان همسر زیبایی کلام را حفظ کنید، به همسر و کودکان تان معیار مناسبی برای مقایسه رفتارها می دهید تا بتوانند انتخاب کنند....
    با تایید صحبت دوستمون تاکیید میکنم در زمان عصبانیت عکس العملی از خودتون نشون ندین ،سکوت راه مناسبی برای خاتمه بحث است....
    شااااد باشییید....
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14861
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماييتان.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14861
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماييتان

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14259
    تشکـر
    41
    تشکر شده 37 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    0

منم زود عصبانی میشم زودم پشیمون میشم . اکثر اوقات در مقابل دروغ . اینکه انتظار حرف یا کاری از کسی دارمو برام انجام نمیده در حالی که من براش همون کارا یا حرفا رو انجام دادم . در مقابل بی عدالتی و سواستفاده دیگران . در مقابل خستگی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد