نمایش نتایج: از 1 به 30 از 30

موضوع: بیکاری و لجبازی شوهر

14928
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    573
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy بیکاری و لجبازی شوهر

سلام خسته نباشد میخوام یه نفر بگه من چی کار کنم کلی مشکل دارم که هیجکس از ذل من خبر نداره دلم داره میترکه .24ساله هستم 1سال و 8 ماهه که عقد کردم .شوهرم فقط یه ماه سر کار بود الان بیکاره دنبال کار میره اما نمیدونم چرا کار پیدا نمیشه به نظره من بی ارضه اس .اخه میشه یه سال و 7 ماه یه کار پیدا نشه .اولا خودم خیلی سخت گیر بودم دوست نداشتم سر هر کاری بره اما الان به هر کاری راضی شدم از بدبختی و بیچارگی اما بازم نمیره سر کار . کاش فقط دردم این بود کاش فقط مشکلم پول بود اصلا اخلاق نداره خیلی لجبازه واقعا رو اعصابمه . زود عصبانی میشه فحش میده به خانوادم بی احترامی میکنه اما بعد معذرت خواهی میکنه که هیچ فایده ای نداره .من خودم صبح تا ساعت 7 شب سرکارم خودم خرج میکنم هیچی واسم خرج نمیکنه حتی خرج اونم من میدم تا پول کرایه تاکسیشو .سطح خانوادگی ما با اونا خیلی فرق داره من همچی خوب میخوام و میخرم اما اونا در مورد همه چی دنبال ارزونن .پدرش خیلی خسیسه خرج نمیکنه بنظر شما من باید جور بیکاری شوهرم رو بکشم یا پدرش ؟ پدرش که اول وعده و وعید داد . من چی کار کم؟

2. 3 کاربران زیر از خسته بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : خواهش میکنم یه نفر منو راهنمایی کنم واقعا خسته ام

شاید ایشون به خاطر مشکل کار پیدا نکردن بی اخلاق و عصبی شدن ولی اگه از اول اینطور بودن یه حرف دیگس

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    573
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بنظر شما من چیکار کنم؟ بیکاریشو با خانوادم در میون بزارم یا تحمل کنم تا کار پدا کنه ؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته نمایش پست ها
    سلام خسته نباشد میخوام یه نفر بگه من چی کار کنم کلی مشکل دارم که هیجکس از ذل من خبر نداره دلم داره میترکه .24ساله هستم 1سال و 8 ماهه که عقد کردم .شوهرم فقط یه ماه سر کار بود الان بیکاره دنبال کار میره اما نمیدونم چرا کار پیدا نمیشه به نظره من بی ارضه اس .اخه میشه یه سال و 7 ماه یه کار پیدا نشه .اولا خودم خیلی سخت گیر بودم دوست نداشتم سر هر کاری بره اما الان به هر کاری راضی شدم از بدبختی و بیچارگی اما بازم نمیره سر کار . کاش فقط دردم این بود کاش فقط مشکلم پول بود اصلا اخلاق نداره خیلی لجبازه واقعا رو اعصابمه . زود عصبانی میشه فحش میده به خانوادم بی احترامی میکنه اما بعد معذرت خواهی میکنه که هیچ فایده ای نداره .من خودم صبح تا ساعت 7 شب سرکارم خودم خرج میکنم هیچی واسم خرج نمیکنه حتی خرج اونم من میدم تا پول کرایه تاکسیشو .سطح خانوادگی ما با اونا خیلی فرق داره من همچی خوب میخوام و میخرم اما اونا در مورد همه چی دنبال ارزونن .پدرش خیلی خسیسه خرج نمیکنه بنظر شما من باید جور بیکاری شوهرم رو بکشم یا پدرش ؟ پدرش که اول وعده و وعید داد . من چی کار کم؟
    باسلام
    به مشاور خوش آمديد
    پس شما در حال حاضر عقد هستيد و خونه ى پدر و مادرتون هستيد, درسته؟
    شوهرتون چند سالشونه؟ تحصيلاتشون چيه؟
    شغلشون چى بود؟
    نظر خانواده تون درمورد ايشون چيه؟
    خانواده ى خودش چى ميگن؟
    درضمن اينکار شما که خرجى ايشونو ميدين اصلا کار درستى نيست

6. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    550
    تشکـر
    29
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم
    با تجربه ای که من دارم میگم از الان هرطور رفتار کنی تا آخر همونو ازت میخوان شایدم بیشتر
    پس حواستو جمع کن و برای همه چیتون حد و مرز قایل شو...کاری که من نکردم و الان مجبورم به سختی همه چی رو تغییر بدم...
    امضای ایشان
    یکی همیشه هست که عاشقه منه...نگام که میکنه پلک نمیزنه
    خودش تنهاست ولی تنهام نمی‌ذاره...دریا که چیزی نیست،عجب دلی داره
    خدایا...دوستت دارم...

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    573
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .اره درسته من تو عقد هستم ایشون 31 سالشه و فوق ذیپلم کشاورزی.قبلا کارمند شرکت گاز بود .الان خانوادم فکر میکنن هنوز کارمنده و یسره میگن چرا دنبال کار دوم نیست از ساعت 4 که بیکاره یه کاره دیگه دست و پا کنه از این که دنباله کار دوم نیست خیلی ناراحتن و میگن تنبلی میکنه به فکر زندگی نیست .بچه باباس .....و این حرفا .حالا اگه بفهمن که 1 ساله و 7 ماهه که بیکاره و اصلا یه کار هم نداره چه برسه به کار دوم مطمئنن خیلی بد میشه شاید تا طلاق هم بکشه .با شوهرم 5 سال دوست بودم و نمیتونم به مامانم بگم بیکاره اخه تا بگم میگن خودت خواستی ..... گیر کردم نمیدونم چیکار کنم.شما میگین خرجشو نده . درسته کار اشتباهییه اما مگه میشه با مامانم اینا میریم بیرون پول همراش نباشه ؟ خودم دلم میخواد شام بریم بیرون اون پول نداره منم نمیتونم برم !میشه وقتی میاد خونه ما پول ئاسه برگشت نداره من بهش پول ندم ؟ میشه یه مهمونی دعوتیم که واسم تیپ شوهرم مهمه واسش لباس نخرم ؟ کاش میشد انلاین با هم بحرفیم اخه زمان میبره تا جوابتون رو بدونم

9. 2 کاربران زیر از خسته بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    573
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام الهام جان .اره حق با تو. و اینکه کم کم هر لطفی که در حقش بکنم میشه وظیفه و تنبل شدنش اما واقعا چاره ای ندارم . ابروم در خطره اگه خرج نکنم .اخه تو فامیل رو من حساب میکنن و شوهرمو بزرگ جلوه دادم دوست دارم همه واسش احترام قائل باشن .ببین الهام حون ما تو عقذیم وقتی میاد خونه ما میخواد برگرده پول نداره چاره ای نیست باید پول بدم بهش یا وقنی مهمونی دعوتیم دوس دارم تیپش شیک باشه مجبورم واسه ابروم بریم بازار همه جی واسش بخرم .البته راضی نمیشه که بخرم اما به اصرار خوئم واسش میخرم دوس دارم تو فامیل سر باشه . واقعا گیر کردم نمیدونم چطور میشه یه جوون یک سال و 7 ماه کار پیدا نکنه و بیکار باشه .تو بگو من چیکار کنم به خانوادش گفتم میگن چشم یه کاری میکنیم اما هیچ کاری نمیکن

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    550
    تشکـر
    29
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم.به نظر من ازش بخواه بره سرکار چون این رفتاری که شما داری خیلی زود واسش عادی میشه...از قدیم گفتن لطف زیادی میشه وظیفه مسلم.
    و به قول یکی از دوستای خوبم عشق فقط تا وقتیه که باعث بشه آدم حالش بهتر بشه اگه بخواد داغونت کنه و بهت فشار بیاره دیگه عشق نیست...
    اگه اونم دوست داشته باشه راضی نیست تو فشار قرارت بده پس بهش بگو تا چه حد از این موضوع ناراحتی و ازش بخواه مردونگیشو بهت ثابت کنه و بره سرکار.
    امضای ایشان
    یکی همیشه هست که عاشقه منه...نگام که میکنه پلک نمیزنه
    خودش تنهاست ولی تنهام نمی‌ذاره...دریا که چیزی نیست،عجب دلی داره
    خدایا...دوستت دارم...

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام .اره درسته من تو عقد هستم ایشون 31 سالشه و فوق ذیپلم کشاورزی.قبلا کارمند شرکت گاز بود .الان خانوادم فکر میکنن هنوز کارمنده و یسره میگن چرا دنبال کار دوم نیست از ساعت 4 که بیکاره یه کاره دیگه دست و پا کنه از این که دنباله کار دوم نیست خیلی ناراحتن و میگن تنبلی میکنه به فکر زندگی نیست .بچه باباس .....و این حرفا .حالا اگه بفهمن که 1 ساله و 7 ماهه که بیکاره و اصلا یه کار هم نداره چه برسه به کار دوم مطمئنن خیلی بد میشه شاید تا طلاق هم بکشه .با شوهرم 5 سال دوست بودم و نمیتونم به مامانم بگم بیکاره اخه تا بگم میگن خودت خواستی ..... گیر کردم نمیدونم چیکار کنم.شما میگین خرجشو نده . درسته کار اشتباهییه اما مگه میشه با مامانم اینا میریم بیرون پول همراش نباشه ؟ خودم دلم میخواد شام بریم بیرون اون پول نداره منم نمیتونم برم !میشه وقتی میاد خونه ما پول ئاسه برگشت نداره من بهش پول ندم ؟ میشه یه مهمونی دعوتیم که واسم تیپ شوهرم مهمه واسش لباس نخرم ؟ کاش میشد انلاین با هم بحرفیم اخه زمان میبره تا جوابتون رو بدونم
    ببينيد دوست عزيز از قديم گفتن جنگ اول به از صلح آخر, شما الان اين مشکلات رو دارين و به خيال خودتون با اينکارهاتون داريد به ايشون خوبى ميکنيد, اما درواقع داريد اوضاع رو از اين که هست بدتر هم مى کنيد
    اگرچه ايشون انتخاب خودتون بودن و چون با هم دوست بودين, الان اگه چيزى به خانوادتون بگيد اونا ميگن خودت خواستى و... ولى بدونيد هرچقدر هم که اونا سرزنشتون کنن به هر حال خانواده تونن و هيچ پدرومادرى بدى بچه شو نميخواد و آرزوشونه که خوشبختى شما رو ببينن
    و بدونيد تا وقتيکه شما خرج ايشونو ميدين و به هيچکس نگفتين که ايشون بيکاره, خيالش راحته و هيچ دغدغه اى نخواهد داشت و به اين شيوه عادت ميکنه
    بنابراين پيشنهادم اينه که اول از همه اين موضوع رو با خانواده تون مطرح کنيد و خرجى هم به ايشون ندين, تا بعد با مشورت با خانواده با ايشون اتمام حجت کنيد تا به شرايط موجود خاتمه بده

13. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    577
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یکی به من کمک دارم میمیرم از عشق
    خیلی عاشقم خیلی شکاکم وخیلی هم از ز دست دادنش میترسم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2267
    تشکـر
    31
    تشکر شده 30 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام خسته جان واقعاحق داری خسته باشی1
    اشتباه میکنی پول خرجش میکنی!اشتباه منونکن عزیزم .اونوقت مجبوری 5ساله دیگه یامثل من که الان بعدازده سال بایه بچه برگشتم خونه بابام.
    منم اوایل باهاش دوست نبودم سرکارمیرفتم وقتی ازدواج کردم دودستی پولموبهش میدادم میگفتم مرده به غرورش برمیخوره هرچی مامانم میگفت نکن تنبل میشه عادت میکنه گوش ندادم.الان دارم چوبشومیخورم
    حرف روانشناسوگوش کن تانرفتی زیره یه سقف درستش کن باخونوادت مشورت کن حتایه مدت بیخیالش شوتاکارپیداکنه!اگه الان جلوش واینسی بدترمیشه .ارزشت خودت میادپایین .
    به فکرزندگی خودت باش .نه ابروت جلوی فامیل .چون هرکس یه ظرفیتی داره
    منم اینجوری بودم امیدوارم واسه شماپیش نیاد!امااستفاده ازتجربه دیگران بهتره ازخدای نکرده تجربه کردنشه!
    موفق باشی عزیزم
    مردمرده زن زن.جوهرمردبه کارش

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2662
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

الهه جان ما ی همسایه داریم دقیقا زندگیشون مثل شما شروع شده و الان 19ساله مرد سر کار نرفته و خانمش بخاطر آبروش پیش خانوادش دم نزده.خانمش قسم میخورد اولش مرده پولدار بوده و شغل مناسبی داشته اما ی مدت ک بیکار میشه خانمش خرج رو بهش میده.مرد هم عادت کرده و این 19سال حتی دوبار هم سرکار نرفته.پدر من بخاطر وضع مالی بدشون براش کار پیدا کرد اما حاضر نشد کارو ببینه.الهه جان برای زندگیت ارزش بزار.همین اول تکلیفتو مشخص کن.

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2853
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست خوبم . ببینید این کاره شما که خونه رو اداره میکنید واقعا کاره اشتباهیه . یک مرد وظیفشه مخارج خانوادش رو تامین کنه . پس از همین الان فقط خرج خودتون رو بدید و برای همسرتون پولی کنار نگذارید . این کار باعث میشه تلاش کامل خودش رو بکنه تا کار پیدا کنه و خرج زندگی رو بده . همچنین شما پول هاتون رو جمع میکنین تا اگر روزی کنارتون نبود یا به هر صورتی یک سرمایه کوچک داشت هباشید . خانواده مهمترین چیز هر فرده . معمولا پدر و مادر بهترین کار رو واسه شما میکنن . به نظر من مشاور توی زندگی شما نیست که بدونه شما چکار میکنید یا طرز زندگی و افکار شما و شوهرتون چیه اما پدر و مادر از تولد تا الان ناظر شما بودن . هیچ پدر و مادری بد فرزندش رو نمیخواد . مخصوصا پدر ها . اگه میبینید پدرتون و مادرتون حتی گفتن طلاق بگیر با این که این کار باید در صورت نبود هیچ راهی انجام بشه اما به صلاحتون میگن . با پدر و مادرتون مشورت کنید . در مورد اخلاق این اقا هم اگر از وقتی بیکار شدن اینطور شدن پس طبیعیه شما یاریشون کنید . به هر حال شریک زندگیتون هستن . جواب اخهم هاش رو با محبت بدید . این کار خودش باعث خجالت فرد میشه و دیگ این کار رو تکرار نمیکنه .

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بیکاری و لجبازی شوهر

...........................
    ویرایش توسط مدیا : 07-16-2015 در ساعت 12:10 PM

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستم . من جای شما نیستم اما اگر بودم اینطور رفتار می کردم
    .فکر می کنم توقع کاری ایشون بالاش مجبور که باشه حتی پیک هم پول درمیاره دیکه کار اینطوری که پیدا میشه پس خودش نمی خواد کار کنه .خیالش راحته حقوق شما هست .
    اول بهونه می آوردم که تعدیل شدم و کار نمیکردم.
    پول تو جیبی و کرایه دیگه ندارم .
    تو فامیل چی بپوشه وظیفه تو نیست منطقی تر باش اون وظیفه تو را داره نه تو وظیفه سامان دادن به او را.
    تنبلش نکن
    عصبانیتش هم بخاطراینه که فکر میکنه چرا کار پشت میزی نداره واینها پس تن به هر اکاری نمی ده.
    بزار دو بار خودش با موضوعات و فامیل و ... روبه رو بشه . بزار بفهمه او مرد و تو زن .
    من خودم حقوقم تو خونه خرج میشه اما وقتی میبینم کار میکنه و کار من فقط منبع پول درآوذدنش نیست .
    قاطع باش ونترس
    باید یه جا تن به سختی بد ی .الان بهتره تا دو روزدیگه با یه بچه

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیا نمایش پست ها
    سلام. منم دقیقا مشکل شمارو دارم.دوساله عقد کردم ولی شوهرم بیکاره. البته کار داشت. ولی بی فایده.نمیشد اسمشو کار گذاشت. تفاوتی که با شما دارم اینه که خانوادم در جریان همه چیز هستند. پدرم بارها چندین ساعت وقت برای همسرم گذاشته و صحبت کرده . ولی انگار نه انگار.... من خودم شاغلم. همسرم همیشه تا ساعت 11 میخوابه بعدش مثلا میره دنبال کار. چندین بتر گفتم رزق و روزی رو صبح میدن نه لنگ ظهر. با خونوادش دعوام شده که چرا اجازه میدن پسرشون انقد ریلکس باشه. خود خونوادشم به غیر از خسیسی و غیر منطق بودن بیخیال هم هستند. سه ماه دیگه عروسیمه ولی من میترسم که اگه سره کاری ام بره نمونه و بیاد بیرون. همه بهش میگن همش خسته س و دل به کار نمیده. پیش مشاور رفتم گفته که این رابطه ادامه پیدا نکنه بهتره. چون تو در آینده یه جور بچه داری میکنی به جای شوهرداری. منم همیشه وقتی بیرون میریم پول خرج میکنم. وقتی میره نصف شب باید پول بدم نمیتونم که ندم. ولی دیگه بریدم و هم به خونواده ی خودش گفتم هم به خونواده ی خودم. منم با اینکه سه سال دوست بودم با همسرم و این احتمال رو میدادم که خونوادم بگن انتخاب خودت بوده ولی گفتم. و اونا بهم گفتن همیشه حمایتت میکنیم. الان میخوام تصمیمم رو بگیرم. با شوهرم خیلی دعوا کردم و الان یک هفتست که بی خبرم ازش و تماسی نگرفتم باهاش. حتی با خواهرشم صحبت کردم و گفت که باهاش صحبت میکنه ولی خانوادگی بیخیالن و براشون هیچی مهم نیست. حتی دیگه یه زنگم نزدن خانوادش.
    مدیااشتباهت اینجاست که تو نقش مرد رو بازی کردی . خیلی سخته آدم کاری رو که دوست داره ول کنه تو این شرایط سخت اما چاره ای نیست بزار کارت رو ول کن . بزار بفهمه سر زندگی دیگه خبری از پول نیست و خودش باید روی زانوهاش وایسته. دوستم ما زنها همیشه احساساتمون بر عقلمون غلبه می کنه . خوب کردی به خانواده گفتی بهترین کارت همین بود.

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستم . من جای شما نیستم اما اگر بودم اینطور رفتار می کردم
    .فکر می کنم توقع کاری ایشون بالاش مجبور که باشه حتی پیک هم پول درمیاره دیکه کار اینطوری که پیدا میشه پس خودش نمی خواد کار کنه .خیالش راحته حقوق شما هست .
    اول بهونه می آوردم که تعدیل شدم و کار نمیکردم.
    پول تو جیبی و کرایه دیگه ندارم .
    تو فامیل چی بپوشه وظیفه تو نیست منطقی تر باش اون وظیفه تو را داره نه تو وظیفه سامان دادن به او را.
    تنبلش نکن
    عصبانیتش هم بخاطراینه که فکر میکنه چرا کار پشت میزی نداره واینها پس تن به هر اکاری نمی ده.
    بزار دو بار خودش با موضوعات و فامیل و ... روبه رو بشه . بزار بفهمه او مرد و تو زن .
    من خودم حقوقم تو خونه خرج میشه اما وقتی میبینم کار میکنه و کار من فقط منبع پول درآوذدنش نیست .
    قاطع باش ونترس
    باید یه جا تن به سختی بد ی .الان بهتره تا دو روزدیگه با یه بچه

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز
    اصلا دوست ندارم شعار بدم یا حرفی بزنم که فکر کنی دارم سرزنشت می کنم. اما راستشو بخوای اگه به طور بنیادین به این قضیه نگاه کنیم میبینیم یه مقدار از رنجی که شما الان داری احساس می کنی به خاطر این هستش که خودتو خیلی بالا می دونی و طبعا همسرت هم میخوای که از همه بالاتر باشه اما خب رنگ کردن یه گنجشک و به جای قناری به دیگران قالب کردن فکر می کنید چقدر دوام بیاره؟ به فرض که الانم یه کاری پیدا کنه و بره سر کار فکر می کنید با درآمد فوق دیپلم کشاورزی(احتمالا دنبال کار درآمدزای غیرمرتبط با رشتش نبوده که تو این مدت پیدا نکرده) چقدر میتونه توی فامیل شما اون بالا بودنی رو که مد نظر شماست پیاده کنه؟
    اینا رو گفتم که بگم که چنانچه شما دنبال از همه سر بودن هستین(که البته تفکر اشتباهیه و موجب عذاب و چشم و هم چشمی مداوم شما در کل زندگی میشه) به کل قید این آقا رو در همین مراحل به نسبت ابتدایی بزنین و نگران بعدش نباشین چون قطعا همیشه موارد بهتری پیدا میشه. اما اگه خواستین از اون طرز فکر نادرستتون(از همه بالاتر بودن) بگذرین و با همین آقا ادامه بدین چنتا سوال از شما دارم.
    شما 5 سال قبل از ازدواج(یعنی وقتی که ایشون کارمند شرکت گاز بود) با ایشون دوست بودین؟ اونموقع از نظر مالی چطور بود؟ آیا به اندازه ی مد نظرتون برای شما هزینه می کرد؟ آیا اخلاق و رفتارش خوب و مناسب بود. اگه اینطور هستش می تونین این موضوع بداخلاق شدنش رو به بیکاری نسبت بدین که واقعا روحیه آدمو بد می کنه و اطمینان داشته باشین که با کار پیدا کردنش رفع میشه. اما اگه همون موقع هم ویژگی های مورد نظر شما رو نداشت که دیگه مشخصه برای هم مناسب نیستین. مورد دیگه ای که می خوام مطرح کنم اینه که ایشون در عصبانیت به خانواده شما بی احترامی می کنه. من احساس می کنم شما روی موضوع اختلاف سطح طبقاتی و فرهنگی خانواده هاتون خیلی زیادی تاکید می کنید و یه جورایی روی مخ میرین که اونم به خانواده شما این حرفا رو میزنه و بعدش عذرخواهی می کنه. یه چیزی که باید مد نظر داشته باشین اینه که یه کمی درکش کنین . این آدم نمیتونه خانوادشو عو کنه و مثلا پدرشو مطابق سلیقه شما لارج و دست و دلباز کنه. طبعا خانواده شما رو هم نمیتونه عوض کنه و مثل خانواده خودش کنه. شما هم همچین انتظاری ندارین. بلکه با این حرفا میخواین بهش گوشزد کنین که بیشتر تلاش کنه و خودشو به سطح توقعات شما و خانوادتون برسونه اما خب با این تاکید مداوم و مداوم و مداوم اونم تو این وضعیت بیکاریش تحت فشار قرارش میدین و اعصابشو به هم میریزین. ای بسا موقعیت ها شغلی کوچیکتر که این آدم خودش به خاطر اینکه دو دوتا چارتا کرده دیده با معیارهای شما جور در نمیاد رد کرده. یه چیزی که هست نمی دونم اصلا از اول چطور شده که ایشون با فوق دیپلم کشاورزی رفته شرکت گاز و به صورت غیر مرتبط با رشته مشغول به کار شده؟ اما خب از این اتفاقا خیلی کم میافته(البته در شرایط بدون پارتی و ...) و اصن چطور شده و چرا ایشون از اون کار (که حتما مورد تایید خانواده شما قرار گرفته که به ازدواجتون رضابت دادن) اومده بیرون؟ به نظر من باید حتما غرور رو کنار بذارین و خانواده خودتون و حتما حتما حتما خانواده ایشون رو در جریان بیکاریش قرار بدین شاید با آشنا بازی بتونن برای ایشون یه کار مناسب پیدا کنن.

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17281
    تشکـر
    121
    تشکر شده 106 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    9

عزیزم اینکه عصبی هست و بعدش از کارش پشیمون میشه بخاطر وضعیت بیکاریشه..

ولی اینکه شما بهش پول میدی درسته داری به همسرت خوبی میکنی ولی در واقع داری شرایط زندگی آیندت رو سخت تر میکنی ... نباید امیدوارم به درآمد شما بشه

و اینکه شما حتما به خانوادت خودت بگو و ازشون بخواه منطقی کمکت کنن مطمئن باش وقتی ببینن دخترشون مستاصل شده کمکت میکنن

شما تو این شرایط خودت هم باید از یک سری مهمانی ها و بیرون رفتن ها دست بکشی تا همسرت متوجه مشکلی که باهاش رو به رو هستید بشه

24. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

.....................
    ویرایش توسط مدیا : 07-16-2015 در ساعت 12:11 PM

25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17281
    تشکـر
    121
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیا نمایش پست ها
    دوست عزیز نازنین ممنون از راهنماییت. همین تصمیم رو دارم که دیگه کار نکنم. و بهش گفتم. خیلی راحت گفت به خودت سخت میگذره. من اولین بچه و تک دختر هستم. تا به الان در ناز و نعمت بزرگ شدم. بعد از تموم کردن درسم مشغول به کار شدم. کارم رو بسیار دوست دارم و درآمدم خوبه. ولی حاضرم به خاطر حفظ زندگیم و اینکه شوهرم تنبل بار نیاد کنار بذارمش. اوایل به من میگفت لازم نیست بری سرکار من مرد خونه هستم.ولی بعدها همچین حرفی رو زد. توی دعوامون حرفای بدی بهش زدم .ولی شوهرم در هر صورتی یکبار هم به من حتی تو نگفته و فقط منو توجیه میکنه و فرداش دوباره روز از نو و روزی از نو... فقطم بهم میگه بذار بریم زیر یه سقف اگه من تو رو و زندگی رو تامین نکردم بعد بگو.
    ولی من دیگه نمیتونم بهش اعتماد کنم. چون دوران نامزدی همش میگفت بزار عقد کنیم همه چی درست میشه. و منو متهم میکرد که تو توی مشکلات دوام نمیاری و یه جور منو راضی میکرد که کنار بیام باهاش...

من خودم هم کارمندم در دوران عقد تمام درآمدم برای خودم بود ولی از زمانی که اومدم سر زندگی مشترکم دیگه منتظر خرید های همسرم نمیشم یعنی برام فرقی نداره اون بخواد خرج کنه یا من .... سر زندگیت که بری مطمئن باش چون خونه و زندگی خودته بییشتر خرج میکنی پس با این امید زندگیتون رو شروع نکنید... حتما قبلش مشکل رو حل کنید

26. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

...............
    ویرایش توسط مدیا : 07-16-2015 در ساعت 12:12 PM

27. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17281
    تشکـر
    121
    میزان امتیاز
    9

آفرین این فکر خیلی خوبیه
    هم همسرت رو وادار میکنی که جدی تر درمورد شغلش فکر کنه هم شما کارت رو از دست ندادی
    امیدوارم خیلی زود مشکلت حل بشه

28. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوستم

29. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

مدیا جون آفرین بر شما . این بهترین شیوه است .اما تحت هیچ شرایطی نزار بفهمه تو مرخصی هستی . جای تحسین داره. اینکه می گه بهت سخت می گذره اشکال نداره راست میگه اما سختیشو بجون بخر تا بعدها با یکی دوتا بچه مجبور به تحمل سختی نشی .
    منم الان بیشتر حقوقم را تو خونه خرج می کنم و اعتراض ندارم.چون خودشم کار میکنه اینطوری یعتی توافق نه جبر

30. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

.........................
    ویرایش توسط مدیا : 07-16-2015 در ساعت 12:13 PM

31. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

می فهمم متاسفانه پسری که دستش تو جیب پدر باشه همینطور میشه .اما قبول کن فعلا شرایط اینطوری . بابت کارهای خانوادت که انجام دادن به سر شوهرت منت نزار و همیشه بگو لطف خانواده من به من بوده و بخاطر من اینکارها رو انجام دادند.دوستم اونها مدلشون اونطوریه تو نمیتونی اونها رو عوض کنی و نمی شه عقل و شعور یادشون بدی اما خودت که عقل و شعور داری پس بیخیال کاراشون باشو حرص نخور .همسرت هم می فهمه اما چاره نداره .فقط سعی کن زودتر برید سر خونه و زندگی .کلا دوره عقد خصوصا اگه طولانی باشه چالشش زیاده .سبک بگیر و برو پی زندگیت. اینو بدون این هم همسرت نبود شاید یکی بدتر یا شاید یکی بهتر بود اما اگه بدتر بود چه می کردی؟ پس سعی کن با داشته هات بیشتر کنار بیای و بدیهاشون رو کمتر ببین .خدا بزرگه

32. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

................
    ویرایش توسط مدیا : 07-16-2015 در ساعت 12:14 PM

33. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24311
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام.دوست عزیز کاش مشخصات کاملتری از قبیل شهرستان محل زندگی و آدرس ایمیلی میدادید تا بتونیم کمکی کرده باشیم.
    درصورتی که هنوز با مشکل کار مواجه هستید با ایمیل زیر در ارتباط باشید.
    با تشکر : h.eslami72@gmail.com

34. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28932
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    شما خودت را دوست نداری؟
    به اینده ات فکر نمیکنی؟
    به اینده بچه هایی که قراره از این مرد داشته باشی چی؟
    هنوز که اتفای نیفتاده که بخوای بگی ابروم رفت
    ایشون یه غریبه است که یه مدت امده تو زندگیت و چون دیدی که باهاش خوشبخت نمیشیو حتی اگه دوسش داری ، باید بگی بره
    خیلی محکم
    منم مشکل شما را داشتم
    نامزدم بعد از یکسال سخت گیری بالاخره ،کار خوب پیدا کردو بعدش عقد کردیم ، ولی چه فایده؟
    ایشون یک سال کار میکنه،یکسال نمیکنه! چون از اول هم اسون گرفتم و برام طلا و .. نخرید،همانطوری عادت کرده
    تا حالا برام طلا نخریده
    اصلا طلبکار و پر رو هم شده
    بابام هم از ترس ابروش اصلا نمیذاره طلاق بگیرم
    خلاصه 8 سال از بهترین روزهای زندگیمو خراب کردم
    الان دیگه واقعا ابروم رفته
    چون زندگیم هیچ پیشرفتی نکرده و از همه تو فامیل عقب موندم
    یادت باشه که اگه بری باهاش زندگی کنی، خیلی سخته طلاق گرفتن
    پس زودتر یه فکری برا خودت و اینده ات بکن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)