نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بی احساسی وقدرنشناسی همسر

895
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23764
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی احساسی وقدرنشناسی همسر

سلام.من ۹سال ازدواج کردم ۲فرزند دارم.همسر من قبل ازدواج حتی سرکار نمیرفت هیچ سرمایه ای نداشت.با کمک من وخانوادم به هم سرکار رفت وهمینطورصاحب خانه شدیم .یه چندسالی همسرمن به یه خانم صحبت میکردوبعد این قضیه ایشون نصبت به من وفرزنداش سرد هستن . واصلا احساس ندارن .وچندوقتیه که اذیت میکنه ومیگه تو هیچ کاری برامن نکردی وازت خوشم نمیاد وبچه ها رو ازت میگیرم .لطفا منو راهنمایی کنید چیکارکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18924
    تشکـر
    24
    تشکر شده 43 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بی احساسی وقدرنشناسی همسر

چه بد من يكي همينطوري ديده بودم مرده ميگفت صد ميليون بده تا طلاقت بدم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی احساسی وقدرنشناسی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh:) نمایش پست ها
    سلام.من ۹سال ازدواج کردم ۲فرزند دارم.همسر من قبل ازدواج حتی سرکار نمیرفت هیچ سرمایه ای نداشت.با کمک من وخانوادم به هم سرکار رفت وهمینطورصاحب خانه شدیم .یه چندسالی همسرمن به یه خانم صحبت میکردوبعد این قضیه ایشون نصبت به من وفرزنداش سرد هستن . واصلا احساس ندارن .وچندوقتیه که اذیت میکنه ومیگه تو هیچ کاری برامن نکردی وازت خوشم نمیاد وبچه ها رو ازت میگیرم .لطفا منو راهنمایی کنید چیکارکنم

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495

وقتی زنان فداکاری می کنند اما فداکاری شان دیده نمی شود یا به اندازه کافی چیزی به دست نمی آورند، به عنوان مثال به اندازه کافی حمایت نمی شوند یا مورد قدردانی و توجه قرار نمی گیرند فداکاری خود را یک فشار تلقی می کنند یعنی فداکاری منفی! ولی آن چه ارزش دارد یک فداکاری مثبت است. در فداکاری مثبت زن با کنار گذاشتن آرزوها و خواسته های خود به منظور حمایت از دیگری (همسر، فرزند و ...) اهمیت بیشتری به شخص مقابل می دهد و توانایی خود را در دوست داشتن تقویت می کند.

اگر همسر قدرشناسی ندارید, بخوانید شوهر,عشق,قدرشناسی از پدر,قدرشناسی از مادر,قدرشناسی در اسلام,قدر شناسی به انگلیسی,شعر قدرشناسی,جملات قدرشناسی,اس قدرشناسی,مفهوم قدرشناسی,sms قدرشناسی,جمله قدرشناسی,آیین همسرداری

فداکاری توأم با « توقع » چندان موجب تحریک هورمون عشق و الفت نمی شود، زیرا آمیخته با منفی بودن و عصبانیت است. فداکاری بدون قید و شرط تولید کننده قوی آرامش و عشق است و هرگز فرد را دچار نفرت و پشیمانی نمی کند، مثل بیدار شدن در نیمه شب و مراقبت از فرزند مریض یا آرام کردن نوزادی که گریه می کند. البته اگر شوهر قدرنشناسی دارید، این نکات می تواند به شما کمک کند:

1 - انتظارات خود از همسرتان را به او بگویید

به عنوان مثال به او بگویید که با یک تشکر ساده احساس بهتری در ادامه این رفتار خواهید داشت.

2 - معنای مثبتی برای رفتارتان بیابید

به عنوان مثال کاهش فشار مالی از همسرتان، پیشرفت اقتصادی خانواده، انجام یک کار خیر و معنوی (گره گشایی از مشکلات مالی همسر)، تقویت احساس مردانگی در همسر و جلوگیری از احساس ضعف او و ... می تواند دلایل خوبی برای مشارکت شما در امور اقتصادی خانواده باشد.

کارهایی که باید انجام داد

اجازه ندهید مسائل مالی تنها حرف مشترک شما باشد

مهم نیست که یکی از شما ۱۰ میلیون در سال درآمد دارد و آن دیگری ۱۰۰ میلیون. مهم این است که هر دوی شما براساس توانایی های خود کار می کنید پس باید ساعت های مشخصی در روز و هفته را به خود و خانواده تان اختصاص دهید. حتی اگر بر سر مسائل مالی اختلاف دارید، باز هم فرصت های با هم بودن را از دست ندهید، این کار باعث می شود، اختلافات تان تنها در حد مسائل مالی بماند و به دیگر حوزه های زناشویی سرایت نکند.

به طور قطع مشکلات مالی بین شما و همسرتان یک شبه حل نخواهد شد

چرا که ذهن هر زوج با الگوهای سنتی، انتظارات و توقعات خود و والدینشان و البته نظرات خودشان درگیر است. این مسائل ساده نیست و معمولا به طرقی پیچیده و عجیب پیش می رود. پس اگر با چند جلسه گفت وگو به نتیجه نرسیدید، ناامید نشوید و باز هم درباره تصمیم گیری های مالی صحبت کنید. البته بهتر است این گفت وگوها زمانی باشد که لازم نیست هیچ تصمیم مهمی آن زمان گرفته شود.

درباره جزئیات به نتیجه برسید

وقت بگذارید و در این باره حرف بزنید که درآمد هر کدامتان چقدر است؟ به چه حساب های بانکی نیاز دارید؟ کدامتان به کدام هزینه ها و پول ها دسترسی دارید؟ قبض ها چطور باید پرداخت شود؟ کدام تصمیمات مالی را باید به تنهایی و کدام ها را در کنار هم بگیرید؟ هزینه های اصلی و بزرگ تر مانند اجاره خانه، شهریه دانشگاه و... چگونه باید پرداخت شود و...

برای کمک گرفتن از مشاور تردید نکنید

اینکه صرفاً مسائل مالی بخواهد یک رابطه خوب را خراب کند واقعاً ناراحت کننده است.

اگر شما و همسرتان مدام سربحث های مالی، تصمیم گیری ها و کارهای خانه مشاجره می کنید لطفاً به این نتیجه نرسید که مشکل همسر شماست، در اولین قدم به یک مشاور متخصص و بی طرف مراجعه کنید که احساسات، برخوردها و رفتارهای هر کدام از شما را بررسی و راهکار مناسبی را به شما ارائه کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)