نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: توقعات بیجای شوهر

2598
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

توقعات بیجای شوهر

سلام .خسته نباشید .من وشوهرم از اول همدیگرو میخواستیم والانم من واقعا شوهرمو دوست دارم ولی تو زندگی خیلی مشکل دارم.خونواده من شوهر من نمیخواستن وشوهرمن به شدت باهاشون مخالفه در هر موردی که بگین اصلا هر حرفی از خونواده من میشه دیگه کت زدن شروع میشه وقتی نخواد چیزیرو قبول کنه دیگه هیچی باهمین کتک زدنا نتیجه ی خوبی گرفته هر چی میخواد از پدر مادرم بگیره همین کارو میکنه الان سر خونه خودمونیم ولی میگه چون از اول پول دانشگاه میدادن الانم باید بدن پول گواهینامتم به زور بگیر به من ربطی نداره دیشب با کتک کاری کرده زنگ زدم به مامانم گفتم پول دانشگاه بدین واقعا موندم چیکار کنم چندتا مشکل دیگم دارم از جمله حرف شویشون از مامانشون دیدن فیلمای افتضاح خرد کردن من که تو عقل نداری وگرنه مامان بابات پول همه چیو بهت میدادن حق جای رفتن ندارم بخاطر بی اعتمادی بیجاشون من حجاب کامل دارم ولی با همین وجود میگن جامعه خرابه کاهل نمازیشون و... وای خدایا .هر مشکلی که داشتن کنارشون بودم انقدر بودم که خوبیای من وظیفه شده نمیخوامم به روش بیارم که غرورش خرد بشه ولی دلم خیلی شکسته نمیدونم چیکار کنم

2. کاربران زیر از nazi0 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : توقعات بیجا

ببخشید ولی این مرد مرد زندگی نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : توقعات بیجای شوهر

انتظارات بی مورد و غیر منطقی از عوامل مخرب رابطه زناشویی هستند. هر انتظاری که در حیطه رابطهزناشویی تعریف نشده باشد، شریک رابطه از آن بیزار باشد، آن را انکار کند و قادر به انجام دادن آن نباشد انتظاری بی‌جا و نامعقول است. تنها نتیجه این نوع توقعات خشم، عصبانیت و ناامیدی است.

در ازدواج، درخواست‌ها و توقع‌ها مشخص هستند. هیچ کس به کسی که دوستش دارد، نمی‌گوید «اگر من با تو ازدواج کنم خودم را بدبخت می‌کنم. با این حال بیا با من ازدواج کن». حداقل انتظاری که در رابطهمشترک زناشویی انتظار دارید احساس خوشبختی و خوشحالی است. شما انتظار دارید احساس امنیت، قدردانی عشق را تجربه کنید دروغی نشنوید و آرامش داشته باشید. ازدواج پر است از انتظارات معقول و مناسب. این انتظارات برای همه تعریف شده اند و کسی آنها را انکار نمی‌کند.

منابع انتظارات ما

خواسته‌های ما، آنچه آن را مطابق میلمان می‌دانیم، دوستش داریم و می‌خواهیم به دستش بیاوریم منابع انتظاراتمان هستند. اگر به چیزی عادت کرده باشیم و یا به شیوه‌ای خاص و متفاوت تربیت شده باشیم اما همگی به یکسان رشد کرده‌ایم. یعنی طبیعی و مشابه هم هستیم و انتظارات معمول همه ما شبیه هم است.

آیا شما هیچ‌یک از این انتظارات و باورهای غیرواقعی را درباره زندگی زناشویی خودتان دارید؟ آیا این انتظارات در زندگی‌تان برآورده می‌شود؟

اگر این انتظارات برآورده نمی‌شود، به این دلیل است که این انتظارت و باورها به طور کلی غلط هستند. تنها شما نیستید که چنین انتظارات نامعقولی دارید بسیاری از زن و شوهرها با این مسایل روبرو هستند. اگر این باورها و انتظارات را تغییر ندهید، شانس داشتن یک زندگی زناشویی سالم را از دست می‌دهید، با این انتظارات شما نمی‌توانید مشکلات را حل کنید.

بیشتر آدم‌ها ایده‌ها و افکار خاص و غیر واقعی درباره عشق و ازدواج دارند و زمانی که نتوانند این افکار را با آنچه در واقعیت می‌گذرد، تطبیق بدهند دچار مشکل و اختلاف می‌شوند. بیایید افکار واقعی را جایگزین این توقعات غیر واقعی بکنید و نتیجه‌اش را ببینید.

انتظاراتی که اشتباه هستند

عشق یعنی مجبور نباشید از همسرتان عذر خواهی کنید

آیا واقعا اینطور فکر می‌کنید؟ آیا هیچکس این برداشت را تایید می‌کند؟ بسیاری از ما بدون قصد قبلی حرف می‌زنیم و عمل می‌کنیم وحتی متوجه تاثیرات منفی و میزان آسیبی که به دیگری می‌زنیم، نیستیم.

حتی آدم‌های خیلی خوب هم می‌توانند بد عمل کنند. رفتارها و اظهارات ما ممکن است باعثکج‌فهمی دیگران شود. عذرخواهی و طلب بخشایش برای بهبود و سلامت یک رابطه لازم است. عشق یعنی اشتباهاتتان را بفهمید، مسئولیت پذیر باشید، عذر خواهی کنید و دیگران را ببخشید.

شما مجبور نیستید برای رابطه‌تان تلاش کنید

کسانی که سالهای طولانی است که ازدواج کرده اند، به شما خواهند گفت که رابطه نیاز به تلاش دارد. بهبود رابطه زناشویی تان را جز اولویت‌هایتان قرار دهید. رفتار و افکار عاشقانه، برنامه‌ریزی، آرامش و درک تفاوت‌ها، تلاش‌های شما برای رسیدن یک رابطه زناشویی سالم است. حفظ رابطه راحت نیست. عشق اساس کار است.

خوشحالی شخصی مهمتر از بودن در یک رابطه بدون عشق است

وقتی که در یک رابطه موفق هستید، «من» را از دست نمی‌دهید اما «ما» بیشترین کاربرد را دارد.

شما می‌توانید هر دوی این‌ها باشید فقط کافی است تلاش کنید راه حل مشکلات را در ازدواج با درک عمیق مشکلات و ریشه‌های آن پیدا کنید. همه مشکلات شما به ازدواج ربط ندارد و با ازدواج حل نمی‌شود. اگر اینطور است هرگز نباید تصمیم به جدایی بگیرید.
    پیدا کردن راه‌هایی برای بیشتر دوست داشتن همسر" onclick="replacer_hook(93)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f132">دوست داشتن همسرتان و پرورش آن باعثخوشحالی خود شما می‌شود.

بحثکردن رابطه را خراب می‌کند. هیچ وقت نباید با همسرتان بحثکنید

ممکن است زن و شوهری به شما بگویند که ما هرگز با هم مخالفتی نداریم، اما برای همه اینگونه نیست. اشتباه است که فکر کنید شما و همسرتان در هیچ موضوعی با هم اختلاف ندارید. رابطه جنسی، مسایل مالی، فرزندان و بستگان شما بالاخره باعثبرخی از اختلاف نظرها می‌شود.

اگر تلاش نکنید تا اختلافات را حل کنید، تنهایی و جدایی نتیجه طبیعی این رابطه خواهد بود. بحثکردن، سازش کردن و جستجو برای پیدا کردن راه حل اختلافات بهترین روش برای زن و شوهرهایی است که تلاش می‌کنند به هم نزدیک باشند.

همه مشکلات زناشویی را می‌توان حل کرد

بیشتر جر و بحث‌های زناشویی درباره موضوعات ثابت رابطه است. همه مشکلات حل نمی‌شوند. اگر یاد بگیرید درباره تفاوت هایتان با احترام حرف بزنید خوشحال خواهید بود.

زن و شوهر‌هایی که در مورد مسایل مالی با هم اختلاف دارند جر و بحثهایشان در مورد پرداخت قبض، قسط، خرج کردن و پس انداز است. آنهایی که در مورد شیوه‌های تربیتی کودک با هم اختلاف دارند در مورد هر موضوع کوچکی تربیتی درگیر هستند. تفاوت‌ها غیرقابل پیش بینی نیستند. زن و شوهر باید یاد بگیرند با حرف زدن درباره آنها از تفاوت‌ها عبور کنند.

زن و شوهر یک روح در دو بدن هستند و باید مثل هم به رابطه و زندگی نگاه کنند

زن و شوهر با دو شیوه متفاوت تربیت شده اند.. والدین هر کدام از شما شیوه تربیتی متفاوتی داشته اند، شرایط اقتصادی متفاوت، تعداد فرزندان، سلامت رابطه پدر و مادر و تفاوت فرهنگ و تحصیلات زمینه‌های پرورشی متفاوتی ایجاد می‌کند و این تفاوت‌ها در دیدگاه شخصی شما در مورد مشکلات، موضوعات، ایده‌ها و موقعیت‌ها تاثیر می‌گذارد.

شما شبیه هم نیستید تفاوت‌های شما هدیه است. یکی از رازهای زندگی شما کشف و شناخت همسرتان است. یادتان باشد که داشتن توقع و انتظارات زیاد خوب است اما آنها باید واقع‌گرایانه و عملی باشد.

خطر توقعات رنگارنگ

در بعضی از موارد توقعات متفاوت به خاطر تربیت‌های متفاوت است. فرض کنید شما در یک اصول خاص رفتاری تربیت شده باشید مثلا مادرتان همیشه خانه را مرتب می‌کرد، همه چیز در خانه شما سر جای خودش بود و همه اعضای خانواده از این روش پیروی می‌کردند اما همسرتان فردی است که با بهم ریختگی و آشفتگی بزرگ شده است. او هر روز که به خانه می‌آید کفش‌هایش را بی‌توجه جلوی در رها می‌گذارد، لباس‌هایش را تلنبار می‌کند کتاب‌ها و وسایل کارش را روی میز می‌ریزد و کار هر روز شما مرتب کردن آشفتگی‌های خانه است. مسلم است که بعد از مدتی خسته می‌شوید، غر می‌زنید، عصبانی می‌شوید و توهین می‌کند. مشکل اینجاست که انتظارات و توقعات شما با هم متفاوت است.

اگه یکی از شما ده و دیگری یک باشد مشکل چند برابر می‌شود. یکی از شما در این رابطه همیشه عصبانی است و دیگری مدام زیر فشار است. فردی که همیشه به او برای مرتب بودن گیر می‌دهید بعد از مدتی ممکن است واکنشی مشابه شما داشته باشد. چون او اصلا به این فکر نمی‌کند که نامرتب بودن مساله بزرگی باشد و از عصبانیت شما متعجب می‌شود.

مشکلات وقتی شروع می‌شود که شما توقعات متفاوتی با همسرتان داشته باشید چه کنید؟

وقتی یکی از شما در جایگاه ۸ و دیگری در جایگاه ۳ است.

۱ - کسی که در جایگاه ۸ ایستاده است می‌تواند کمی توقعاتش را پایین بیاورد

اگر چه همیشه این کار ممکن نیست اما این کوتاه آمدن به همسرتان این انگیزه را می‌دهد تا او هم چند قدم جایگاهش را بالاتر بیاورد. مثلا هر دوی شما توقعات خودتان را به پنج برسانید.

۲ اگر چه همسرتان می‌تواند برای رسیدن به جایگاه هشت تلاش کند اما این کار فشار زیادی به او وارد خواهد کرد و او مضطرب، پریشان و نا آرام خواهد شد. او باید به جای این کار به همان جایگاه ۵ برسد و شما را راضی نگه دارد.

۳ - اگر نمی‌توانید این مساله را حل کنید، غر نزنید

اگر همسرتان از جایگاه سه بالاتر نمی‌رود، تلاش‌های شما باعثبدتر شدن اوضاع می‌شود. یاد بگیرید در همین موقعیت با هم زندگی کنید.

۴ - هر تلاش برای تغییر و پیشرفت در این مسیر را تحسین کنید

اگر همسرتان همه تلاشش را می‌کند تا به جایگاه پنج برسد اما شما مدام غر بزنید، او از تلاش کردن دست بر می‌دارد. یادتان باشد این کار همسرتان را خسته می‌کند و وقتی بی‌توجهی شما را می‌بیند به راحتی از ادامه دادن دست می‌کشد.

۵ - سازش کنید

موفقیت یک رابطه زناشویی در تلاش برای رسیدن به توافق است. یک حد وسط را پیدا کنید و هر دو برای رسیدن به آن تلاش کنید. شاید این حد وسط برای هر دو شما ایده آل نباشد اما برای کسی که تلاش می‌کند تا به خواسته‌های همسرش نزدیک شود خوب است.

۶ - در مورد انتظارات متفاوتتان با هم حرف بزنید

دلایل‌تان را بیاورید. اگر همسرتان دلایل شما را بداند ممکن است برای تغییر تلاش بیشتری بکند. یاد بگیرید که چگونه احساسات و افکارتان را بیان کنید.

۷ - از مشاور کمک بگیرید

دوست و آشنا نمی‌توانند به شما کمک کنند. از کسی کمک بخواهید که رابطه شما را از دور رصد می‌‌کند. راه حل‌های مشاور را به کار ببندید.

۸ - مطمئن شوید انتظارات شما غیر واقعی نیست

نباید همسرتان را به برآوردن خواستههایی وادار کنید که او اصلا آنها را نمیپذیرد. ایده آلگرایی را کنار بگذارید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اینجا باید نتیجه گرفت که در ازدواج اخلاق از همه چیز مهمتره. یه شوهر بی پول اگه با اخلاق و انسانیت باشه اذیت نمیکنه. ولی ادمای دیگه معلوم نیس. خیلیارو میشناسم که انسان اند واقعا و به دلیل بیکاری رد میشن در حالی که مطمئنم کار پیدا میکنن و انوقت میشن بهترین شوهر برای اونی که جوب مثبت داده بود

8. 5 کاربران زیر از yekketaz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yekketaz نمایش پست ها
    اینجا باید نتیجه گرفت که در ازدواج اخلاق از همه چیز مهمتره. یه شوهر بی پول اگه با اخلاق و انسانیت باشه اذیت نمیکنه. ولی ادمای دیگه معلوم نیس. خیلیارو میشناسم که انسان اند واقعا و به دلیل بیکاری رد میشن در حالی که مطمئنم کار پیدا میکنن و انوقت میشن بهترین شوهر برای اونی که جوب مثبت داده بود
    ولی من شوهرمو دوست دارم شوهرم توی خیلی چیزا خوبه من مشکلاتمون گفتم که راه حل پیدا کنم وگرنه اگه زندگیم شیرینی نمیداشت دنبال حل مشکل نبودم زنگیمو تموم میکردم

10. کاربران زیر از nazi0 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ببخشید ولی این مرد مرد زندگی نیست
    چرا عزیزم مرد زندگی هست مشکل ازمنه که با این مشکلات بلد نیستم کاری بکنم حتما راهی هست

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    انتظارات بی مورد و غیر منطقی از عوامل مخرب رابطه زناشویی هستند. هر انتظاری که در حیطه رابطهزناشویی تعریف نشده باشد، شریک رابطه از آن بیزار باشد، آن را انکار کند و قادر به انجام دادن آن نباشد انتظاری بی‌جا و نامعقول است. تنها نتیجه این نوع توقعات خشم، عصبانیت و ناامیدی است.

در ازدواج، درخواست‌ها و توقع‌ها مشخص هستند. هیچ کس به کسی که دوستش دارد، نمی‌گوید «اگر من با تو ازدواج کنم خودم را بدبخت می‌کنم. با این حال بیا با من ازدواج کن». حداقل انتظاری که در رابطهمشترک زناشویی انتظار دارید احساس خوشبختی و خوشحالی است. شما انتظار دارید احساس امنیت، قدردانی عشق را تجربه کنید دروغی نشنوید و آرامش داشته باشید. ازدواج پر است از انتظارات معقول و مناسب. این انتظارات برای همه تعریف شده اند و کسی آنها را انکار نمی‌کند.

منابع انتظارات ما

خواسته‌های ما، آنچه آن را مطابق میلمان می‌دانیم، دوستش داریم و می‌خواهیم به دستش بیاوریم منابع انتظاراتمان هستند. اگر به چیزی عادت کرده باشیم و یا به شیوه‌ای خاص و متفاوت تربیت شده باشیم اما همگی به یکسان رشد کرده‌ایم. یعنی طبیعی و مشابه هم هستیم و انتظارات معمول همه ما شبیه هم است.

آیا شما هیچ‌یک از این انتظارات و باورهای غیرواقعی را درباره زندگی زناشویی خودتان دارید؟ آیا این انتظارات در زندگی‌تان برآورده می‌شود؟

اگر این انتظارات برآورده نمی‌شود، به این دلیل است که این انتظارت و باورها به طور کلی غلط هستند. تنها شما نیستید که چنین انتظارات نامعقولی دارید بسیاری از زن و شوهرها با این مسایل روبرو هستند. اگر این باورها و انتظارات را تغییر ندهید، شانس داشتن یک زندگی زناشویی سالم را از دست می‌دهید، با این انتظارات شما نمی‌توانید مشکلات را حل کنید.

بیشتر آدم‌ها ایده‌ها و افکار خاص و غیر واقعی درباره عشق و ازدواج دارند و زمانی که نتوانند این افکار را با آنچه در واقعیت می‌گذرد، تطبیق بدهند دچار مشکل و اختلاف می‌شوند. بیایید افکار واقعی را جایگزین این توقعات غیر واقعی بکنید و نتیجه‌اش را ببینید.

انتظاراتی که اشتباه هستند

عشق یعنی مجبور نباشید از همسرتان عذر خواهی کنید

آیا واقعا اینطور فکر می‌کنید؟ آیا هیچکس این برداشت را تایید می‌کند؟ بسیاری از ما بدون قصد قبلی حرف می‌زنیم و عمل می‌کنیم وحتی متوجه تاثیرات منفی و میزان آسیبی که به دیگری می‌زنیم، نیستیم.

حتی آدم‌های خیلی خوب هم می‌توانند بد عمل کنند. رفتارها و اظهارات ما ممکن است باعثکج‌فهمی دیگران شود. عذرخواهی و طلب بخشایش برای بهبود و سلامت یک رابطه لازم است. عشق یعنی اشتباهاتتان را بفهمید، مسئولیت پذیر باشید، عذر خواهی کنید و دیگران را ببخشید.

شما مجبور نیستید برای رابطه‌تان تلاش کنید

کسانی که سالهای طولانی است که ازدواج کرده اند، به شما خواهند گفت که رابطه نیاز به تلاش دارد. بهبود رابطه زناشویی تان را جز اولویت‌هایتان قرار دهید. رفتار و افکار عاشقانه، برنامه‌ریزی، آرامش و درک تفاوت‌ها، تلاش‌های شما برای رسیدن یک رابطه زناشویی سالم است. حفظ رابطه راحت نیست. عشق اساس کار است.

خوشحالی شخصی مهمتر از بودن در یک رابطه بدون عشق است

وقتی که در یک رابطه موفق هستید، «من» را از دست نمی‌دهید اما «ما» بیشترین کاربرد را دارد.

شما می‌توانید هر دوی این‌ها باشید فقط کافی است تلاش کنید راه حل مشکلات را در ازدواج با درک عمیق مشکلات و ریشه‌های آن پیدا کنید. همه مشکلات شما به ازدواج ربط ندارد و با ازدواج حل نمی‌شود. اگر اینطور است هرگز نباید تصمیم به جدایی بگیرید.
    پیدا کردن راه‌هایی برای بیشتر دوست داشتن همسرتان و پرورش آن باعثخوشحالی خود شما می‌شود.

بحثکردن رابطه را خراب می‌کند. هیچ وقت نباید با همسرتان بحثکنید

ممکن است زن و شوهری به شما بگویند که ما هرگز با هم مخالفتی نداریم، اما برای همه اینگونه نیست. اشتباه است که فکر کنید شما و همسرتان در هیچ موضوعی با هم اختلاف ندارید. رابطه جنسی، مسایل مالی، فرزندان و بستگان شما بالاخره باعثبرخی از اختلاف نظرها می‌شود.

اگر تلاش نکنید تا اختلافات را حل کنید، تنهایی و جدایی نتیجه طبیعی این رابطه خواهد بود. بحثکردن، سازش کردن و جستجو برای پیدا کردن راه حل اختلافات بهترین روش برای زن و شوهرهایی است که تلاش می‌کنند به هم نزدیک باشند.

همه مشکلات زناشویی را می‌توان حل کرد

بیشتر جر و بحث‌های زناشویی درباره موضوعات ثابت رابطه است. همه مشکلات حل نمی‌شوند. اگر یاد بگیرید درباره تفاوت هایتان با احترام حرف بزنید خوشحال خواهید بود.

زن و شوهر‌هایی که در مورد مسایل مالی با هم اختلاف دارند جر و بحثهایشان در مورد پرداخت قبض، قسط، خرج کردن و پس انداز است. آنهایی که در مورد شیوه‌های تربیتی کودک با هم اختلاف دارند در مورد هر موضوع کوچکی تربیتی درگیر هستند. تفاوت‌ها غیرقابل پیش بینی نیستند. زن و شوهر باید یاد بگیرند با حرف زدن درباره آنها از تفاوت‌ها عبور کنند.

زن و شوهر یک روح در دو بدن هستند و باید مثل هم به رابطه و زندگی نگاه کنند

زن و شوهر با دو شیوه متفاوت تربیت شده اند.. والدین هر کدام از شما شیوه تربیتی متفاوتی داشته اند، شرایط اقتصادی متفاوت، تعداد فرزندان، سلامت رابطه پدر و مادر و تفاوت فرهنگ و تحصیلات زمینه‌های پرورشی متفاوتی ایجاد می‌کند و این تفاوت‌ها در دیدگاه شخصی شما در مورد مشکلات، موضوعات، ایده‌ها و موقعیت‌ها تاثیر می‌گذارد.

شما شبیه هم نیستید تفاوت‌های شما هدیه است. یکی از رازهای زندگی شما کشف و شناخت همسرتان است. یادتان باشد که داشتن توقع و انتظارات زیاد خوب است اما آنها باید واقع‌گرایانه و عملی باشد.

خطر توقعات رنگارنگ

در بعضی از موارد توقعات متفاوت به خاطر تربیت‌های متفاوت است. فرض کنید شما در یک اصول خاص رفتاری تربیت شده باشید مثلا مادرتان همیشه خانه را مرتب می‌کرد، همه چیز در خانه شما سر جای خودش بود و همه اعضای خانواده از این روش پیروی می‌کردند اما همسرتان فردی است که با بهم ریختگی و آشفتگی بزرگ شده است. او هر روز که به خانه می‌آید کفش‌هایش را بی‌توجه جلوی در رها می‌گذارد، لباس‌هایش را تلنبار می‌کند کتاب‌ها و وسایل کارش را روی میز می‌ریزد و کار هر روز شما مرتب کردن آشفتگی‌های خانه است. مسلم است که بعد از مدتی خسته می‌شوید، غر می‌زنید، عصبانی می‌شوید و توهین می‌کند. مشکل اینجاست که انتظارات و توقعات شما با هم متفاوت است.

اگه یکی از شما ده و دیگری یک باشد مشکل چند برابر می‌شود. یکی از شما در این رابطه همیشه عصبانی است و دیگری مدام زیر فشار است. فردی که همیشه به او برای مرتب بودن گیر می‌دهید بعد از مدتی ممکن است واکنشی مشابه شما داشته باشد. چون او اصلا به این فکر نمی‌کند که نامرتب بودن مساله بزرگی باشد و از عصبانیت شما متعجب می‌شود.

مشکلات وقتی شروع می‌شود که شما توقعات متفاوتی با همسرتان داشته باشید چه کنید؟

وقتی یکی از شما در جایگاه ۸ و دیگری در جایگاه ۳ است.

۱ - کسی که در جایگاه ۸ ایستاده است می‌تواند کمی توقعاتش را پایین بیاورد

اگر چه همیشه این کار ممکن نیست اما این کوتاه آمدن به همسرتان این انگیزه را می‌دهد تا او هم چند قدم جایگاهش را بالاتر بیاورد. مثلا هر دوی شما توقعات خودتان را به پنج برسانید.

۲ اگر چه همسرتان می‌تواند برای رسیدن به جایگاه هشت تلاش کند اما این کار فشار زیادی به او وارد خواهد کرد و او مضطرب، پریشان و نا آرام خواهد شد. او باید به جای این کار به همان جایگاه ۵ برسد و شما را راضی نگه دارد.

۳ - اگر نمی‌توانید این مساله را حل کنید، غر نزنید

اگر همسرتان از جایگاه سه بالاتر نمی‌رود، تلاش‌های شما باعثبدتر شدن اوضاع می‌شود. یاد بگیرید در همین موقعیت با هم زندگی کنید.

۴ - هر تلاش برای تغییر و پیشرفت در این مسیر را تحسین کنید

اگر همسرتان همه تلاشش را می‌کند تا به جایگاه پنج برسد اما شما مدام غر بزنید، او از تلاش کردن دست بر می‌دارد. یادتان باشد این کار همسرتان را خسته می‌کند و وقتی بی‌توجهی شما را می‌بیند به راحتی از ادامه دادن دست می‌کشد.

۵ - سازش کنید

موفقیت یک رابطه زناشویی در تلاش برای رسیدن به توافق است. یک حد وسط را پیدا کنید و هر دو برای رسیدن به آن تلاش کنید. شاید این حد وسط برای هر دو شما ایده آل نباشد اما برای کسی که تلاش می‌کند تا به خواسته‌های همسرش نزدیک شود خوب است.

۶ - در مورد انتظارات متفاوتتان با هم حرف بزنید

دلایل‌تان را بیاورید. اگر همسرتان دلایل شما را بداند ممکن است برای تغییر تلاش بیشتری بکند. یاد بگیرید که چگونه احساسات و افکارتان را بیان کنید.

۷ - از مشاور کمک بگیرید

دوست و آشنا نمی‌توانند به شما کمک کنند. از کسی کمک بخواهید که رابطه شما را از دور رصد می‌‌کند. راه حل‌های مشاور را به کار ببندید.

۸ - مطمئن شوید انتظارات شما غیر واقعی نیست

نباید همسرتان را به برآوردن خواستههایی وادار کنید که او اصلا آنها را نمیپذیرد. ایده آلگرایی را کنار بگذارید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

ببخشید به نظر م سرتون خیلی شلوغه که فقط عنوان سوال خوندید وجواب دادید اگه امکان داره سوالم هم مطالعه کنید ممنون میشم

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi0 نمایش پست ها
    سلام .خسته نباشید .من وشوهرم از اول همدیگرو میخواستیم والانم من واقعا شوهرمو دوست دارم ولی تو زندگی خیلی مشکل دارم.خونواده من شوهر من نمیخواستن وشوهرمن به شدت باهاشون مخالفه در هر موردی که بگین اصلا هر حرفی از خونواده من میشه دیگه کت زدن شروع میشه وقتی نخواد چیزیرو قبول کنه دیگه هیچی باهمین کتک زدنا نتیجه ی خوبی گرفته هر چی میخواد از پدر مادرم بگیره همین کارو میکنه الان سر خونه خودمونیم ولی میگه چون از اول پول دانشگاه میدادن الانم باید بدن پول گواهینامتم به زور بگیر به من ربطی نداره دیشب با کتک کاری کرده زنگ زدم به مامانم گفتم پول دانشگاه بدین واقعا موندم چیکار کنم چندتا مشکل دیگم دارم از جمله حرف شویشون از مامانشون دیدن فیلمای افتضاح خرد کردن من که تو عقل نداری وگرنه مامان بابات پول همه چیو بهت میدادن حق جای رفتن ندارم بخاطر بی اعتمادی بیجاشون من حجاب کامل دارم ولی با همین وجود میگن جامعه خرابه کاهل نمازیشون و... وای خدایا .هر مشکلی که داشتن کنارشون بودم انقدر بودم که خوبیای من وظیفه شده نمیخوامم به روش بیارم که غرورش خرد بشه ولی دلم خیلی شکسته نمیدونم چیکار کنم
    بنظر من با همسرتون حرف بزنید تو موقعیت مناسب اول از خوبی هاش بگید بعد کم کم شروع کنید بهشون بگید که دلت شکسته بخاطر بعضی کارهاشاگر منطقی حرف زدید و ایشون اشتباهشون نپذیرفتن اونوقت شما بهتره برید با مشاور صحبت کنید و چاره ای برای مشکلتون پیدا کنید اگر مقدور است قبل اینکه با همسرتون صحبت کنید به مشاوره مراجعه کنید و مشکلتون رو بیان کنید
    امضای ایشان
    ​یا علی

14. کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

چرا عزیزم مرد زندگی هست مشکل ازمنه که با این مشکلات بلد نیستم کاری بکنم حتما راهی هست
    مردی که کتک میزن مرد زندگی ؟؟؟
    مردی که میگه خانوادت باید خرج دانشگاه و گواهینامت بدن مرد ؟؟؟
    حق نمیده جای بری مرده ؟؟؟

ببخشید ولی شما اصلا برا خودتون و خانوادتون ارزش قائل نیستی چون دوستش داری چشمت رو همه چیز بستی

بخوای همینجوری ادامه بدی و خودت و مقصر 100درصد بدونی الان بتونی تحمل کنی 5سال دیگه به هیچ وجه نمیتونی خانم ها تو سن بین 30 تا 40 سالگی یه بحران از زندگی میرسن که زندگیشون و برسی میکنن

و وقتی متوجه این چیزا میشید که خرد شدی پس برا خودت احترام قائل باش هرچقدر دوستش داری نباید بذاری اینجور رفتار کنه
    شاید الان حرفم و نتونی درک کنی ولی مطمعن باش بخوای. همینجوری پیش برید شک نکن به حرفم میرسی

وظیفشه تک تک مخارج تورو باید بده کار خیلی اشتباهی کردی زنگ زدی به خانوادت گفتی خرجو بدید پرو میکنی شوهرت و و همین باعث میشه به خانوادت احترام نذاره

حق دست بلند کردن روت نداره مگه دختر مردم از سر راه امده

تو زندگی مشترک اعتماد جزو شرط اول ولی بهت نداره ...

و لطفا تا همه چیز حل نشده بچه دار نشید فکر نکنید با اوردن بچه همه چیز درست میشه که کاملا فکر اشتباهی

مشاور حضوری لازم اول برا خودت بعد با شوهرت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. 6 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

انشالله که مشکلتون حل بشه ماهم دعامیکنیم. بعضی وقتا باعث تعجبه که چرا اونایی که جفتایی خوب اند به هم نمیرسن و معمولا یه خوب با یه بد میفته اخرش

18. 2 کاربران زیر از yekketaz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

شما هم برای مجردین دعا کنین که خوب خوب رو پیدا کنه و بد رو هم خدا درستش کنه

20. کاربران زیر از yekketaz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume نمایش پست ها
    بنظر من با همسرتون حرف بزنید تو موقعیت مناسب اول از خوبی هاش بگید بعد کم کم شروع کنید بهشون بگید که دلت شکسته بخاطر بعضی کارهاشاگر منطقی حرف زدید و ایشون اشتباهشون نپذیرفتن اونوقت شما بهتره برید با مشاور صحبت کنید و چاره ای برای مشکلتون پیدا کنید اگر مقدور است قبل اینکه با همسرتون صحبت کنید به مشاوره مراجعه کنید و مشکلتون رو بیان کنید
    خیلی ممنون بله واقعا نیاز به مشاور دارم ولی اجازه رفتن ندارم تلفنیم مشکلم حل نمیشه خیلی صحبت کردم نتیجه نداشته شوهرم باید بیاد مشاور که نمیاد

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

انشالله که مشکلتون حل بشه ماهم دعامیکنیم. بعضی وقتا باعث تعجبه که چرا اونایی که جفتایی خوب اند به هم نمیرسن و معمولا یه خوب با یه بد میفته اخرش
    واقعا ممنونم

23. کاربران زیر از nazi0 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

میگن رسم دنیا برای ازدواج همینه
    هیچوقت دو تا خوب با هم نمیفتن چون اینجوری باشه غیر خوب ها تنها میشن
    من تو اطرافیان زیاد دیدم مصداقش رو
    ولی ای کاش همیشه هم اینجوری نباشه.

25. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

واااااااااااقعااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااا
    امضای ایشان
    ​یا علی

27. 2 کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    چیزایی ک شما از همسرتون گفتین به ما اینو میگه ک همسرتون اصلا مرد مناسبی برای زندگی نیست اما اینکه میگین خوبی هایی داره ک ذکر نکردین و هنوز کاملا دلسردتون نکرده جای امیدواری هست
    باید باهمسرتون حرف بزنید و با ناز و اشوه اونو وابسته خودتون کنین تا حرفتون را بخونه و قبول کنه باهم برین مشاوره
    بهش بگو حس افسرده شدن دارین و دلتون میخواد ی زندگی گرم داشته باشیم بخاطره من باهم بریم مشاوره تا بفهمیم مشکل از کجاست و حل کنیم کمکم کن ک ی زندگی شاد کنارت داشته باشم و با از این قبیل حرفا دلش را نرم کن.
    سعی کن میاد خونه با چهره ای آراسته و لباشی ناز به استقبالش بری و کمی براش دلبری کن تا خستگیش دربره
    غذاهای باب میلش درست کن و میز را زیبا بچین
    از چیزی شکایت نکن و با زبان شکایت وارد هیچ صحبتی نشو
    اول با عشقم عزیزم و ی کم تعریف ازش شروع کن مثلا همسر خوبم و بهترین همسر دنیا و بهترینم و از این چیزا شروع کن و اگه از چیزی ناراحت هسی بهش با غور زدن نگو با ی مهربونی بگو و سعی کن طوری چیزی ازش بخوای ک خودش به زبون بیاره و حرف دل تورا با زبون خودش بگه.
    همیشه یادت باشه
    مردا با غذا و آرایش و لباس ناز و عشوه میشه جذب کرد...
    موفق و خوشبخت بشین ان شاالله

فرستاده شده از GT-I9105ِ من با Tapatalk

29. 3 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31609
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    چیزایی ک شما از همسرتون گفتین به ما اینو میگه ک همسرتون اصلا مرد مناسبی برای زندگی نیست اما اینکه میگین خوبی هایی داره ک ذکر نکردین و هنوز کاملا دلسردتون نکرده جای امیدواری هست
    باید باهمسرتون حرف بزنید و با ناز و اشوه اونو وابسته خودتون کنین تا حرفتون را بخونه و قبول کنه باهم برین مشاوره
    بهش بگو حس افسرده شدن دارین و دلتون میخواد ی زندگی گرم داشته باشیم بخاطره من باهم بریم مشاوره تا بفهمیم مشکل از کجاست و حل کنیم کمکم کن ک ی زندگی شاد کنارت داشته باشم و با از این قبیل حرفا دلش را نرم کن.
    سعی کن میاد خونه با چهره ای آراسته و لباشی ناز به استقبالش بری و کمی براش دلبری کن تا خستگیش دربره
    غذاهای باب میلش درست کن و میز را زیبا بچین
    از چیزی شکایت نکن و با زبان شکایت وارد هیچ صحبتی نشو
    اول با عشقم عزیزم و ی کم تعریف ازش شروع کن مثلا همسر خوبم و بهترین همسر دنیا و بهترینم و از این چیزا شروع کن و اگه از چیزی ناراحت هسی بهش با غور زدن نگو با ی مهربونی بگو و سعی کن طوری چیزی ازش بخوای ک خودش به زبون بیاره و حرف دل تورا با زبون خودش بگه.
    همیشه یادت باشه
    مردا با غذا و آرایش و لباس ناز و عشوه میشه جذب کرد...
    موفق و خوشبخت بشین ان شاالله

فرستاده شده از GT-I9105ِ من با Tapatalk
    واقعا ممنونم مرسی عزیزم خیلی دلگرم شدم

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

خوبی ها و بدی هاشو لیست کن ... یا اینجا یا برای خودت
    خوبی ها و بدی های خودتم لیست کن
    همه مشکلات با ارامش حل میشه
    مشخصه چقدر کلافه و ناراحتین
    پس وقتی اروم بودین ... نه خوشحال ، نه ناراحت ..بشین و لیست کن

32. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خانمی 39 ساله هستم گه 23 ساله زندگی مشترک دارم همسرم 8 سال از من بزرگتره
    شوهرم از من توقع داره تحت هر شرایطی بهش محبت کنم و از لحاظ جنسی ایشون رو راضی کنم حتی اگر از لحاظ سلامت روح وجسم مشکل داشته باشم من تا دو سال پیش همانگونه که ایشون میخواستند بودم ولی دیگه خسته شدم اصلا دست خودم نیست نسبت به ایشون سرد شدم نمیتونم مثل گذشته محبت کنم لطفا کمکم کنید زندگیم خیلی سرد شده

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط آرامش واقعی نمایش پست ها
    سلام خانمی 39 ساله هستم گه 23 ساله زندگی مشترک دارم همسرم 8 سال از من بزرگتره
    شوهرم از من توقع داره تحت هر شرایطی بهش محبت کنم و از لحاظ جنسی ایشون رو راضی کنم حتی اگر از لحاظ سلامت روح وجسم مشکل داشته باشم من تا دو سال پیش همانگونه که ایشون میخواستند بودم ولی دیگه خسته شدم اصلا دست خودم نیست نسبت به ایشون سرد شدم نمیتونم مثل گذشته محبت کنم لطفا کمکم کنید زندگیم خیلی سرد شده
    سلام
    تنوع تو زندگی همه لازمه
    همه ادما از یکنواختی خسته و سرد میشن
    این تنوع میتونه با کارهای بسیار ساده باشه
    با آرایش و تغییر لباس و تغییر شیوه حرف زدن.
    پیاده روی برین تا انرژی منفی ازتون دور بشه
    خودتون را خسته نشون ندین و سرحال باشین
    به هربهونه ای باهمسرتون دوتایی بیرون برین و قدم بزنین و با آرامش و محبت باهم حرف بزنین.
    همین کارهای کوچک تو زندگی رعایت بشه همیشه زندگیتون گرم و دلنشینه
    خانه ات را پراز ارامش و محبت کن .

یا علی مدد

35. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیز
    ببینید مشخصه که همسرتون مرد مناسبی نیست.چون مردی که همسرش رو دائم کتک میزنه برای زنش احترام قائل نیس.کسی که به خانواده زنش احترام نمیزاره بازم برای زنش احترام قائل نیس.بعد جالبه خانواده همسر که به اسم دین شما رو مجبور به حجاب کردن خب همین دین میگه خرج زن رو باید همسرش بدن نه خانواده!!اونوقت خرج دانشگاه و گواهینامه شما رو نمیدن.شما تحت تاثیر احساساتتون هستید و به خاطر دلایل نامشخص داریدراحت میزارید حقتون پایمال بشه.این خودتون هستید که میتونید انتخاب کنید نه کس دیگه که با احساستون به این قضیه پاسخ بدید یاسبک سنگین کردن شرایط و برخورد منطقی.چون ممکنه تا یه جایی تحمل کنید .اصلا به نظرتون زندگی خوب زندگی هست که توش تحمل باشه؟؟؟!!!!یا اینکه دونفر کنار هم نهایت ارامش رو ببرن؟؟

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

ابتدا از خصوصیا ت خوبی که همسرتون دارد تعریف کنید بعدش مثلا اگر فلان رفتار می داشتی خیلی بهتر می شوی معمولا خانمها شگردهای خاص خودشون برای متقاعد کردن همسرشان دارند باید شما او را به صورت غیرمستقیم راضی کنی تا با شما به مشاوره بیاید مثلا به او بگویید من نمی توانم تنها بروم مشاوره دوست دارم توام باهم بیایی این طوری فکر میکنم راحتتر مشکلم حل بشود

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18129
    تشکـر
    529
    تشکر شده 195 بار در 125 پست
    میزان امتیاز
    9

ببين خواهر من ب نظرم بايد با مامان بابات صحبت كني درموردش ببيني چي ميگن

Sent from my iPhone using Tapatalk

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

ببخشید ولی خودتونم مقصرید. چرا زیر بار حرف زور میرید؟ چند بار که ببینه با کتک زدن و پرخاشگری به هدفش نمیرسه لااقل یه کم فکر میکنه به کارهاش.

39. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)