نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: حسادت و خسیس بودن شوهرم

2076
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    تشکر شده 15 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    9

حسادت و خسیس بودن شوهرم

سلام به همگی من دو ساله که ازدواج کردم ..همسرم و خانواده اش شدیدا حسود هستند اول فکر میکردم شاید سر موضوعات خاصی حساسن ولی حتی این حرف رو بارها و بارها از خودشون هم شنیدم البته این حسادت رو به قبیله شون نسبت میدن و خودشون رو مستثنی میدونن غافل از اینکه کسی که از دور نگاه میکنه و باصطلاح تازه وارده کاملا حس میکنه.. تو این دو سال کاری نبوده که برای پیشرفت شوهرم نکرده باشم ولی با وجود اینکه بارها تو نامزدی و .. بهش گفنم که من بدون پیشرفت زنده نیستم و این موضوع برام خیلی مهمه اما پیشرفت که هیچ کلی هم بعد ازدواجم پسرفت کردم متاسفانه این حسادت شوهرم نسبت به من هم وجود داره تو این دو سال به خاطر وضع مالی نامناسب از خیلی از خواسته های ضروریم حتی دکتر رفتنم گذشتم و جالب اینجاست که احیانا اگه پولی هم دستش بیاد خودش رو تو الویت میذاره ولی الان واقعا احساس میکنم داره ازم سو استفاده میکنه ..حرف عاشقانه و دوست دارم مدام رو زبونشه ولی واقعا حالم از این حرفهای الکی بهم میخوره
    با وجود اینکه نمیشه تمام شرایط زندگیم رو اینجا شرح بدم ..از بی احترامی هایی که میکنه فحش غر زدن های الکی عصبی بودنش گاهی وقتا میگم به خاطر چیه این آقا من تو این زندگی موندم .. شاید به خاطر ترس از آینده باشه..:/
    امیدوارم بتونم از راهنمایی هاتون استفاده کنم ..ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حسادت و خسیس بودن شوهرم

دوست عزیز عواملی چون خانواده و نوع رشد و تربیت روی این افراد تاثیرگذار بوده و به سختی میتونید رفتارش رو تغییر بدید

به همین خاطر براي رفتار با شوهراني که بار اقتصادي خانواده بر دوش آن هاست ولي اصلاً خرج کردن به مذاق شان خوش نمي آيد، توصيه مي شود اين مطلب را بخوانيد.

حالت اول: اگر بين شما و همسرتان رابطه عاطفي و محبت قلبي برقرار است و در ديگر امور زندگي با هم تفاهم داريد و فقط خساست او شما را آزار مي دهد بايد توجه داشته باشيد که خساست يک مشکل روان شناختي است و ريشه در ناامني دروني افراد دارد. هر فردي در زندگي به هويتي براي خود نياز دارد. براي بعضي از افراد پول و دارايي تکيه گاه هويتي به حساب مي آيد و چنانچه آن را از دست بدهند، دچار احساس ناامني و اضطراب خواهند شد. به همين دليل خرج کردن پول براي آن ها به معناي از دست دادن هويت و ابتلا به نيستي است. اين اشخاص با جمع کردن و حفظ افراطي و بيمار گونه پول در اصل سعي دارند امنيت و آرامش رواني خود را حفظ کنند.

براي اين عده پول و دارايي ملاک شأن و منزلت است. به خصوص در جامعه اي که ثروت يکي از مهم ترين ملاک هاي ارزش گذاري اجتماعي افراد محسوب شود. اين سخن به اين معناست که پول بيشتر براي فرد مساوي با منزلت و احترام بيشتر است؛ بنابراين کسي که دچار اين مشکل روان شناختي است پول خرج کردن برايش به معناي از دست رفتن احترام و ارزشمندي است. نکته مهمي که در اين جا بايد به آن توجه کرد اين است که همسرتان به احتمال زياد نسبت به شما بي توجه نيست بلکه از يک ضعف شخصيتي رنج مي برد و اشتباه است که انتظار داشته باشيد به اين راحتي امنيت، هويت و احترام خواهي خود را کنار بگذارد و ملاک ارزشمندي خود يعني پولش را دائم خرج کند. در اين باره هر قدر تلاش کنيد به نتيجه دلخواه نخواهيد رسيد و تنها عايدي شما دعوا، ناکامي، فاصله و خستگي خواهد بود.

راهکارهايي براي رفتار با همسر خسيس
    در رفتار با همسر خسيس، اول از همه نبايد فراموش کنيم که حل مشکل خساست همسر کار ساده اي نيست بنابراين فقط بايد تلاش کنيم تا رفتار او را تعديل کنيم. اميدواريم با اين راهکارها بتوانيد بيشتر با همسر خسيس تان مدارا کنيد:
    * طبيعت افراد خسيس را باور کنيد و بپذيريد که به بيماري خساست دچار هستند. اين باور باعث مي شود تا رفتارهاي آن ها برايتان قابل تحمل باشد.
    * بعضي افراد مبتلا به خساست، تلاش مي کنند تا اين صفت نامناسب را اصلاح کنند. در اين صورت با درک مشکل شان بايد به آن ها کمک کنيم. نبايد اين افراد را مسخره کنيم يا دائم از آن ها ايراد بگيريم. بلکه بايد کنارشان باشيم تا با کمک هم به تدريج بر مشکل غلبه کنيم.
    * پيش از خريد هر وسيله اي براي منزل با همسرتان مشورت کنيد. با وجود اختلاف نظر، مشورت کردن ضروري است تا پس از خريد با لجبازي او روبه رو نشويم. به اين ترتيب، مانع از بروز جنجال مي شويم.
    * زماني که از رفتار همسرتان غمگين و عصباني مي شويد، ناراحتي تان را ابراز کنيد، البته نه با دعوا و جنجال بلکه به او توضيح دهيد که از رفتارهاي او ناراحت مي شويد و خجالت مي کشيد. اين توضيح و ابراز ناراحتي ما به شکل منطقي، تلنگري براي تجديدنظر در رفتارهاي نامناسب اوست.
    * افراد خسيس با وجودي که ممکن است سليقه خوبي داشته باشند اما براي خريد هر چيزي، ابتدا به مبلغ آن توجه مي کنند؛ بنابراين به جاي دلخور شدن يا مسخره کردن همسرتان، از او تشکر کنيد.
    همين که او هزينه اي را بابت خريد چيزي پرداخت کرده، کافي است. تشکر شما نوعي تشويق براي تکرار اين رفتارهاي مثبت و از بين رفتن برخي مشکلات رفتاري همسرتان است.

نرسيدن به بلوغ عاطفي مانع موفقيت در زندگي
    حالت دوم: اگر ارتباط شما و همسرتان در ديگر زمينه هاي زندگي نيز نامناسب و تيره است، اين مي تواند نشانه اي از وجود مشکلات وسيع تر در رابطه شما با همسرتان باشد و اختلاف شما عميق تر از چيزي است که در سوال تان مطرح کرده ايد. در چنين مواردي همه اعضاي خانواده به بررسي همه جانبه و تغيير در روابط خود نياز دارند تا با تعيين مجدد جايگاه و مسئوليت هاي هر فرد مرزهاي جديدي در خانواده شکل گيرد. چرا که اگر يکي از زوجين رشد عاطفي لازم را کسب نکرده و به بلوغ و پختگي لازم دست نيافته باشد، در زندگي مشترک موفق نخواهد بود.
    اگر همسرتان از قبول مسئوليت هاي خود در زندگي مشترک طفره مي رود و خشم حاصل از اختلافات در ديگر موارد زندگي تان را به اين صورت بروز مي دهد بهتر است به ريشه يابي مشکل او بپردازيد. اگر صاحب فرزند هستيد مي توانيد به همراه آن ها با طلب کردن خواسته ها البته با محبت و تشويق، او را وادار کنيد جايگاه و مسئوليت خود را در خانواده پيدا کند و با ايجاد فضاي مناسب براي گفت وگو همراه با ابراز صحيح عواطف به يکديگر کمک کنيد و اجازه ندهيد که هيجانات سرکوب شده، زندگي تان را تخريب کند.

خرج کردن پول؛ معيار علاقه مندي به همسر!
    اجازه دهيد يک فرض ديگر را نيز بررسي کنيم. چنانچه همسرتان در حد توان و عرف نيازهاي مالي شما را تأمين مي کند ولي شما باز هم ناراضي هستيد، آنگاه مشکل به شما برمي گردد. شايد ملاک شما براي علاقه مندي و توجه همسرتان نسبت به شما، ميزان پول خرج کردن اوست. در اين صورت شما نيز گرفتار سيستمي هستيد که ارزش آدم ها را با پول تعريف مي کند و مي خواهيد با طلب بيشتر پول در واقع توجه و احترام بيشتري طلب کنيد.
    به هر حال تمام آن چه درباره شما و همسرتان گفته شد فرض هايي است که بايد با دريافت اطلاعات بيشتر مورد بررسي دقيق تري قرار بگيرد و من پيشنهاد مي کنم به همراه همسرتان به يک مشاور مجرب خانواده مراجعه کنيد. در نهايت يادآور مي شوم که در هر رابطه اي، هر ۲ نفر سهيم هستند و با رفتارهاي شان خواسته يا ناخواسته به تداوم يا فروپاشي آن کمک مي کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

حرفهاتون درست ..ولی آخه منم برای تامین نیازهای خودم نمیتونم مدام کوتاه بیام و نادیده بگیرم و درک و پذیرفتن خساست آقا شاید فقط یه مقدلر از فشار روانی من کم کنه ..و البته اینکه میگید خانواده موثر بوده بله درسته بیشتر مادرش کار میکرده و به نظر پدر خرجی نمیداده... ولی خب من الان باید چیکار کنم ..از طرفی میگم خودم برم کار کنم با شناختی که ازش دارم ..دو دستی باید اونم بیارم تقدیم کنم که البته صد در صد به خاطر رفتارهای گذشته اش اینکار رو نمیکنم ... و با این کارم لجبازتر هم میشه و البته بی مسئولیت تر ..ممکنه درباره حسادت هم راهنماییم کنید ..این دو تا ویژگیش واقعا برام آزاردهنده است ..
    ویرایش توسط zahra mehr : 02-18-2017 در ساعت 12:45 PM

5. کاربران زیر از zahra mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra mehr نمایش پست ها
    حرفهاتون درست ..ولی آخه منم برای تامین نیازهای خودم نمیتونم مدام کوتاه بیام و نادیده بگیرم و درک و پذیرفتن خساست آقا شاید فقط یه مقدلر از فشار روانی من کم کنه ..و البته اینکه میگید خانواده موثر بوده بله درسته بیشتر مادرش کار میکرده و به نظر پدر خرجی نمیداده... ولی خب من الان باید چیکار کنم ..از طرفی میگم خودم برم کار کنم با شناختی که ازش دارم ..دو دستی باید اونم بیارم تقدیم کنم که البته صد در صد به خاطر رفتارهای گذشته اش اینکار رو نمیکنم ... و با این کارم لجبازتر هم میشه و البته بی مسئولیت تر ..ممکنه درباره حسادت هم راهنماییم کنید ..این دو تا ویژگیش واقعا برام آزاردهنده است ..
    سلام

یعنی با اینکه پول دارن خریدهای مورد نیاز خونه رو انجام نمیدن؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

یعنی با اینکه پول دارن خریدهای مورد نیاز خونه رو انجام نمیدن؟
    خرید خونه رو که انجام میدن منظورم نیازهای شخصی خودم هستش...به عنوان مثال خودش هر چیزی که بخواد سریع برای خودش تهیه میکنه ولی من باید چند بار بگم آخرش هم هیچی.. خودش رو به ندونستن میزنه و دفتر حساب کتابش رو برای من باز میکنه..شاید یکم دارم تند میرم ولی وقتی میبینم که بخاطرش از همه چیزم گذشتم و هر چی داشتم و نداشتم دادم بهش اونوقت اینطوری رفتار میکنه خیلی بهم برمیخوره
    ویرایش توسط zahra mehr : 02-18-2017 در ساعت 06:18 PM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خرید خونه رو که انجام میدن منظورم نیازهای شخصی خودم هستش...به عنوان مثال خودش هر چیزی که بخواد سریع برای خودش تهیه میکنه ولی من باید چند بار بگم آخرش هم هیچی.. خودش رو به ندونستن میزنه و دفتر حساب کتابش رو برای من باز میکنه..شاید یکم دارم تند میرم ولی وقتی میبینم که بخاطرش از همه چیزم گذشتم و هر چی داشتم و نداشتم دادم بهش اونوقت اینطوری رفتار میکنه خیلی بهم برمیخوره
    پس خسیس نیستن میشه گفت در مورد شما سهل انگاری میکنن

شاید بهتر باشه خواسته هاتونو جور دیگه ای ازش بخواین

یه جوری که جر و بحث و دعوا نباشه اما شما به خواستتون برسین

در موردش فکر کنید ببینید چطور میشه این کارو کرد؟

9. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

پس خسیس نیستن میشه گفت در مورد شما سهل انگاری میکنن

شاید بهتر باشه خواسته هاتونو جور دیگه ای ازش بخواین

یه جوری که جر و بحث و دعوا نباشه اما شما به خواستتون برسین

در موردش فکر کنید ببینید چطور میشه این کارو کرد؟
    آره درسته میشه اینطوری هم به قضیه نگاه کرد ..ممنونم

11. کاربران زیر از zahra mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خانم عزیز
    معمولا تعداد خانمای ایرانی که با ازدواج از پیشرفت عقب موندن کم نیست .چند نمونه اش دوستای خودم که نمره های دانشگاهشون کلی افت کرد و بعضیاشون حتی انصراف دادن. متسفانه توی ایران و جهان سوم زن ها نقش نردبان برای مردان رو دارن.به نظرم اگر توی ذهنتون اهداف و برنامه هایی دارید اصلا متوقف نشید و ادامه بدید و در صورتی که همسرتون مانع شدن به قیمت جدایی هم شده از رسیدن به هدفتون دست نکشید.من اعتقاد دارم ادم یا ازدواج نمیکنه یا با با ادم سالم و خوب ازدواج میکنه که زندگیش بهتر بشه نه اینکه تا آخر عمر حسرت بخوره و عقب بمونه!!اونم همسر شما مشکلات دیگه ای هم که گفتید دارن.

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام خانم عزیز
    معمولا تعداد خانمای ایرانی که با ازدواج از پیشرفت عقب موندن کم نیست .چند نمونه اش دوستای خودم که نمره های دانشگاهشون کلی افت کرد و بعضیاشون حتی انصراف دادن. متسفانه توی ایران و جهان سوم زن ها نقش نردبان برای مردان رو دارن.به نظرم اگر توی ذهنتون اهداف و برنامه هایی دارید اصلا متوقف نشید و ادامه بدید و در صورتی که همسرتون مانع شدن به قیمت جدایی هم شده از رسیدن به هدفتون دست نکشید.من اعتقاد دارم ادم یا ازدواج نمیکنه یا با با ادم سالم و خوب ازدواج میکنه که زندگیش بهتر بشه نه اینکه تا آخر عمر حسرت بخوره و عقب بمونه!!اونم همسر شما مشکلات دیگه ای هم که گفتید دارن.
    طبق توضیخاتی که دادن به نظر میاد اگه در حال حاضر ایشون شاغل باشن تمام درامدشونو باید به شوهرشون بدن

مشکل اصلی در اخلاق شوهرشون هست که باید به نحوی توجیه و اصلاح شه

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

سلام خانم عزیز
    ممنونم ولی نمیشه آدم خوب و بد رو برای ازدواج تشخیص داد چون تو فقط ظاهر رو میبینی چیزی که هر طرف سعی میکنه تا زمان بدست آوردن طرف مقابلش خوب جلوه بده و بعد از اون که دیگه دیر شده٬ خودش رو نشون میده ..خیلی ها هستن که جدا میشن .. ولی من بخاطر پدر و مادرم مخصوصا مادرم و البته با این طرز فکر که یکی دیگه هم بیاد اونم مثل این..همچنان دارم ادامه‌ میدم

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    0

منم تقریبا مشکل شما رو دارم،کاری که کردم این بود:
    اون اوایل هر وقت از بی پولی می‌نالیدبا لبخند میگفتم من دارم که یعنی نگران نباش ،نمیدونم منظورم و میفهمید؟یکی دو سال گذشت دیدم نه بابا ،اصلا خوشحالی و روحیه و احساس من براش مهم نیست،دیگه مثل قبل نشدم،خییییلی کمک هام به خودم فشار می اومد،البته وقتی رفتاراشو میدیدم،گفتم دیگه حداقل خودم به خودم فشار نیارم،دیگه نگفتم نگران نباش من دارم،یه مبلغی هم بهش قرض داده بودم من قرار بود پس بده نداد،تصمیم ندارم بگذرم،بعد دوسال کمکم به روش میارم پولمو میخوام،من کل پس انداز مو بهش دادم،دریغ از ذره ای توجه به نیازهای شخصیم،بگذریم چقدر بابت این پول که دادم بدهکار شدم بهش!! در صورتی من بی منت دادم،برخلاف خودش که بابت وظایفش همه منت میذاره!!! جلوی ادامه تحصیل مو گرفت ،بر خلاف قول و قرار قبل ازدوج،با این وجود من کمکش کردم،اما آدم نشده هنوز

16. کاربران زیر از Sepideh7273 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

طبق توضیخاتی که دادن به نظر میاد اگه در حال حاضر ایشون شاغل باشن تمام درامدشونو باید به شوهرشون بدن

مشکل اصلی در اخلاق شوهرشون هست که باید به نحوی توجیه و اصلاح شه
    درسته اینم مشکلشون هست منتها گفتن که برای پیشرفت همسرشون دریغ نکردن و کمک ایشون کردن اما همسرشون باعث پسرفتشون شده.بعضی وقتا هم نمیشه توجیح کرد کسی رو اگر راه حل های مختلف کارساز تبود و روش های مختلف رو امتحان کردن ولی همسرشون نخواست رفتارشو تغییر بده مرحله اخر جدایی اخرین گزینه هست.

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh7273 نمایش پست ها
    منم تقریبا مشکل شما رو دارم،کاری که کردم این بود:
    اون اوایل هر وقت از بی پولی می‌نالیدبا لبخند میگفتم من دارم که یعنی نگران نباش ،نمیدونم منظورم و میفهمید؟یکی دو سال گذشت دیدم نه بابا ،اصلا خوشحالی و روحیه و احساس من براش مهم نیست،دیگه مثل قبل نشدم،خییییلی کمک هام به خودم فشار می اومد،البته وقتی رفتاراشو میدیدم،گفتم دیگه حداقل خودم به خودم فشار نیارم،دیگه نگفتم نگران نباش من دارم،یه مبلغی هم بهش قرض داده بودم من قرار بود پس بده نداد،تصمیم ندارم بگذرم،بعد دوسال کمکم به روش میارم پولمو میخوام،من کل پس انداز مو بهش دادم،دریغ از ذره ای توجه به نیازهای شخصیم،بگذریم چقدر بابت این پول که دادم بدهکار شدم بهش!! در صورتی من بی منت دادم،برخلاف خودش که بابت وظایفش همه منت میذاره!!! جلوی ادامه تحصیل مو گرفت ،بر خلاف قول و قرار قبل ازدوج،با این وجود من کمکش کردم،اما آدم نشده هنوز
    ممنون از همدردیتون ..آره مثل اینکه این آدما درست بشو نیستن البته ما هم نمیخواییم درستشون کنیم...( آخه برا چی زن میگیرید... )اگه همه چی مساوی و عادلانه بود میشد طاقت آوورد ولی وقتی یکی سختی میکشه اون یکی عین خیالش هم نیست...:/
    من الان فقط دنبال یه راه حل برای خودم و امثال خودم هستم که کمتر اذیت بشیم..
    خودمم نمیدونم چه راه حلی سر در گمم..

19. کاربران زیر از zahra mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همدردیتون ..آره مثل اینکه این آدما درست بشو نیستن البته ما هم نمیخواییم درستشون کنیم...( آخه برا چی زن میگیرید... )اگه همه چی مساوی و عادلانه بود میشد طاقت آوورد ولی وقتی یکی سختی میکشه اون یکی عین خیالش هم نیست...:/
    من الان فقط دنبال یه راه حل برای خودم و امثال خودم هستم که کمتر اذیت بشیم..
    خودمم نمیدونم چه راه حلی سر در گمم..
    کاش اونقدر که به اداب ظاهری اسلام اهمیت داده میشد به رعایت حقوق هم بها میدادن.توی اسلام مرد وظیفه داره تمام تلاش و سختی بکشه تا همه ی امکانات مادی همسرش رو بهتر از خونه پدرش تامین کنه!
    در ضمن حق کوچکترین بدرفتاری رو نداره حتی اگر برن مطالعه کنن میبینن زن وظیفه غذا درست کردن و بچه شیر دادن رو نداره و اگر بخواد مرد باید براش خدمتکار بگیره!. ولی الان این حقوق نه تنها رعایت نمیشه بلکه لگدمال میشه و حتی زندگی زنها بطور نرمال نیست حالا خدمتکار پیشکش!مرده نه از لحاظ مالی تامین میکنه نه احترام و محبت سرش میشه نه صداقت و وفاداری بعد تازه طلب هم دارن! کدوم مردی واقعا این قوانین اسلام رو قبول داره؟!
    ویرایش توسط saba95 : 02-19-2017 در ساعت 02:08 PM

21. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34015
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه ممکنه بگین قبل از ازدواج چه مدت همدیگه رو میشناختین.

فرستاده شده از HUAWEI G730-U10ِ من با Tapatalk

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

البته ناگفته نمونه که متاسفانه منم دیگه کم طاقت شدم... نمیدونم چیکار کنم ..یکی دو بار پیش مشاور رفتم ولی نمیخوام توهین کنم ولی خب به هر حال تو هر شغل مسلما خوب و بد داریم که تو این مدت بیشتر وقتم گرفته شد ..امیدوارم این مشاور رو که با کلی تحقیق پیداش کردم کمکم کنه ....
    .
    .
    آره صبا خانم ای کاش یه قدرتی داشتیم که حرفهامون به گوش خیلی ها میرسید اون وقت میان برا ما از آمار طلاق میگن ..

24. کاربران زیر از zahra mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

کاش اونقدر که به اداب ظاهری اسلام اهمیت داده میشد به رعایت حقوق هم بها میدادن.توی اسلام مرد وظیفه داره تمام تلاش و سختی بکشه تا همه ی امکانات مادی همسرش رو بهتر از خونه پدرش تامین کنه!
    در ضمن حق کوچکترین بدرفتاری رو نداره حتی اگر برن مطالعه کنن میبینن زن وظیفه غذا درست کردن و بچه شیر دادن رو نداره و اگر بخواد مرد باید براش خدمتکار بگیره!. ولی الان این حقوق نه تنها رعایت نمیشه بلکه لگدمال میشه و حتی زندگی زنها بطور نرمال نیست حالا خدمتکار پیشکش!مرده نه از لحاظ مالی تامین میکنه نه احترام و محبت سرش میشه نه صداقت و وفاداری بعد تازه طلب هم دارن! کدوم مردی واقعا این قوانین اسلام رو قبول داره؟!
    آره وظیفه مرد هست که برا رفاه خانوادش تلاش کنه

وظیفه خانما خوردن و خوابیدن و استراحت کردن هست نه شاغل بودن چون در مرحله اول خودشون ضرر میکنن همینجور که دوستان توضیحشو دادن

26. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

آره وظیفه مرد هست که برا رفاه خانوادش تلاش کنه

وظیفه خانما خوردن و خوابیدن و استراحت کردن هست نه شاغل بودن چون در مرحله اول خودشون ضرر میکنن همینجور که دوستان توضیحشو دادن
    اولا وظیفه خانما خوردن و خوابیدن نیست بلکه تربیت فرزندان هست که خیلی وظیفه سختی هست که شما بتونی یه بچه درست تحویل جامعه بدید.علاوه بر این یه سری وظایف دیگه رو هم داره.
    توی این جامعه چون مردانفقه زن ها رو بنا به وظیفه حسابی نمیدن یا به قول این خانم بابت دادنش کلی منت میزارن و تحقیر میکنن طرفو زن خودش میره کار میکنه که مستقل بشه و به قول معروف دستش توی جیب خودش باشه.
    دینمون هم هیچ محدودیتی برای کار خانما ایجاد نکرده روحیه خانما با هم فرق میکنه یکی روحیه اش با کار کردن بیشتر سازگاره که خود من اینطوری هستم و علاقه ام به کار بیرون بیشتره.یکی با کار خونه مثل خیلی خانما.
    ولی در کل اونقدر که مردم دم از اسلام میزنن هنوز خیلی از قوانینشو اجرا نمیکنن و حتی باور ندارن.حتی این قران که همه معنی تحت الفظی شو میان بیان میکنن کلی تفصیر داره و مطابق نیاز روز تغیر میکنه.
    ویرایش توسط saba95 : 02-19-2017 در ساعت 08:25 PM

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اولا وظیفه خانما خوردن و خوابیدن نیست بلکه تربیت فرزندان هست که خیلی وظیفه سختی هست که شما بتونی یه بچه درست تحویل جامعه بدید.علاوه بر این یه سری وظایف دیگه رو هم داره.
    توی این جامعه چون مردانفقه زن ها رو بنا به وظیفه حسابی نمیدن یا به قول این خانم بابت دادنش کلی منت میزارن و تحقیر میکنن طرفو زن خودش میره کار میکنه که مستقل بشه و به قول معروف دستش توی جیب خودش باشه.
    دینمون هم هیچ محدودیتی برای کار خانما ایجاد نکرده روحیه خانما با هم فرق میکنه یکی روحیه اش با کار کردن بیشتر سازگاره که خود من اینطوری هستم و علاقه ام به کار بیرون بیشتره.یکی با کار خونه مثل خیلی خانما.
    ولی در کل اونقدر که مردم دم از اسلام میزنن هنوز خیلی از قوانینشو اجرا نمیکنن و حتی باور ندارن.حتی این قران که همه معنی تحت الفظی شو میان بیان میکنن کلی تفصیر داره و مطابق نیاز روز تغیر میکنه.
    بعله خوب محدودیتی نیست ولی دلیلتون چیه برا شاغل بودن؟

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

بعله خوب محدودیتی نیست ولی دلیلتون چیه برا شاغل بودن؟
    اینکه به یه نون و نوایی برسم شوخی کردما
    خودم فکر میکنم به خاطر یسری عوامل روحیه ام اینطور شکل گرفته.
    ویرایش توسط saba95 : 02-19-2017 در ساعت 10:02 PM

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21334
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    9

حرف هر دوی شما درست..
    مساله اینه که تو زندگی مشترک عدالت باید باشه مثل تو کفه ترازو نه اینکه بار سنگین زندگی رو دوش یه نفر باشه ..اگه تو یه بار گذشت کردی انتظار داری طرف مقابلت هم یه جای دیگه این گذشت رو داشته باشه و الا احساس سو استفاده شدن میکنی..به هر حال واقعا از همگی تون ممنونم مشورت کردن باعث میشه یه قضیه رو از چند بعد نگاه کنی برای همین مشکلم رو مطرح کردم و انصافا هم استفاده کردم و یکم دیدم بازتر شد ولی خب برای حل و حذف کامل این مساله پیش مشاور هم میرم انتظار ندارم معجزه بشه ولی تمام تلاشم رو میکنم
    از همگی ممنون..

31. کاربران زیر از zahra mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)