نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: حس خساست همسر

1331
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22039
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

حس خساست همسر

با سلام و خسته نباشید و تشکر بسیار از افرادی که من را راهنمایی می کنند

من 26 سالمه و حدود 5 ماه است که ازدواج کردم قبل از ازدواج به مدت 2 سال با همسرم دوست بوده ایم در همان روز های اشنایی احساس می کردم یکمی خسیس هستن ولی با خودم می گفتم شاید جنبه احتیاطی دارد چون ما هنوز ازدواج نکردیم در همان دوران دوستی هم از خیلی از علایقم می گذشتم.تا اون رو راضی نگه دارم و به مشکلی بر نخوریم راستش خیلی هم خسیس نبود چیز هایی که خودش صلاح میدونست در حدی که خودش صلاح میدونست انجام می داد. الانم که ازدواج کردیم یه احساسی در من به وجود اومده من خودم ادم اقتصادی هستم اصلا اهل زیادروی نیستم ولی الان طوری شده اگر یه چیزی دلم بخواد که یه مقدار کم گرون باشه یا ازش میگذرم میگم نه خوشم نمیاد و از درون خود خوری میکنم و نسبت به همسرم احساس بدی پیدا میکنم یا با کلی کلنجار با خودم می خرمش بعد کلی عذاب وجدان میگیرم در صورتی که الان هر موقع چیزی میخوام که یکم گرونه همسرم میگه بخر ولی نمی دونم چرا احساس میکنم با اکراه میگه از صمیم قلب نمیگه با اینکه وضع مالی بدی نداره خدارو شکر و من خودم شاغل هستم اما هیچ گونه اختیاری در مورد مبلغ حقوق خودم ندارم و شوهرم به شدت اهل برنامه ریزی مالی. ممنون می شم که راهنماییم کنید چگونه این احساسم رو درست کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حس خساست همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshe.bf نمایش پست ها

من 26 سالمه و حدود 5 ماه است که ازدواج کردم قبل از ازدواج به مدت 2 سال با همسرم دوست بوده ایم در همان روز های اشنایی احساس می کردم یکمی خسیس هستن ولی با خودم می گفتم شاید جنبه احتیاطی دارد چون ما هنوز ازدواج نکردیم در همان دوران دوستی هم از خیلی از علایقم می گذشتم.تا اون رو راضی نگه دارم و به مشکلی بر نخوریم راستش خیلی هم خسیس نبود چیز هایی که خودش صلاح میدونست در حدی که خودش صلاح میدونست انجام می داد. الانم که ازدواج کردیم یه احساسی در من به وجود اومده من خودم ادم اقتصادی هستم اصلا اهل زیادروی نیستم ولی الان طوری شده اگر یه چیزی دلم بخواد که یه مقدار کم گرون باشه یا ازش میگذرم میگم نه خوشم نمیاد و از درون خود خوری میکنم و نسبت به همسرم احساس بدی پیدا میکنم یا با کلی کلنجار با خودم می خرمش بعد کلی عذاب وجدان میگیرم در صورتی که الان هر موقع چیزی میخوام که یکم گرونه همسرم میگه بخر ولی نمی دونم چرا احساس میکنم با اکراه میگه از صمیم قلب نمیگه با اینکه وضع مالی بدی نداره خدارو شکر و من خودم شاغل هستم اما هیچ گونه اختیاری در مورد مبلغ حقوق خودم ندارم و شوهرم به شدت اهل برنامه ریزی مالی. ممنون می شم که راهنماییم کنید چگونه این احساسم رو درست کنم

دوست عزیز خیلی خوبه که دخل و خرج شما حساب و کتاب داشته باشه ولی مهمه که شما هم از زندگی خودتون لذت ببرید

به هر حال شما و یا هر کسی دیگه ای کسب درآمد و پول میکنه که زندگی مرفه ای رو تجربه کنه

در ضمن حق حقوق شما با خود شماست و تا اول زندگی هستید این موضوع رو برای ایشون روشن کنید

متاسفانه تعلل شما خانم ها مشکلاتی در روشن شدن زندگی به وجود میاره که فقط وفقط باعث گله و شکایت شما میشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

اينكه خيلي خوبه كاش شوهر منم برنامه ريزي ميكرد شوهر من هم خسيسه البته نسبت به من اصلا اهل پس انداز نيست معمولا خانمها عاشق خريد كردن هستند مال ما برعكسه از اين موضوع ناراحتم منم عزيزم اين خوبه كه برنامه ريزي داره و هدف داره مشكلات ما رو ببين...
    هر كس يه طوريه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22039
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکراز پاسخ گویی شما
    من مشکل دیگه ام اینه کهیه حس دلسوزی افراطی دارم هیچ وقت دلم نمی تونم درخواستم رو به کسی بگم احساس میکنم مکنه برنجه یا ناراحت بشه وقتی هم ناراحت میشه من بیشتر خوردم اذیت میشم حرف شما کاملا منطقی مشکل من اینه که نمی تونم حرفم رو بگم نیازم رو بگم بعد درون خورم میریزم و در درون خودم از همسرم ناراحت می شوم
    بازم ممنون از پاسختون

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22039
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی خوبه که دخل و خرج شما حساب و کتاب داشته باشه ولی مهمه که شما هم از زندگی خودتون لذت ببرید

به هر حال شما و یا هر کسی دیگه ای کسب درآمد و پول میکنه که زندگی مرفه ای رو تجربه کنه

در ضمن حق حقوق شما با خود شماست و تا اول زندگی هستید این موضوع رو برای ایشون روشن کنید

متاسفانه تعلل شما خانم ها مشکلاتی در روشن شدن زندگی به وجود میاره که فقط وفقط باعث گله و شکایت شما میشه

با تشکراز پاسخ گویی شما
    من مشکل دیگه ام اینه کهیه حس دلسوزی افراطی دارم هیچ وقت دلم نمی تونم درخواستم رو به کسی بگم احساس میکنم مکنه برنجه یا ناراحت بشه وقتی هم ناراحت میشه من بیشتر خوردم اذیت میشم حرف شما کاملا منطقی مشکل من اینه که نمی تونم حرفم رو بگم نیازم رو بگم بعد درون خورم میریزم و در درون خودم از همسرم ناراحت می شوم
    بازم ممنون از پاسختون

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29415
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام من خانم 26 ساله ای هستم شاغل.دو ساله که ازدواج کردم.شوهرم از همان دوران عقد خسیس بود و هست.اصلا برای من خرج نمیکنه.برای خانوادش خیلی خوب خرج می کنه.سر کوچکترین مناسبات هدیه می خره براشون.بعد برای منی که همسرشم هیچییییییییی.فکرشم عذاب آوره که برای سالگرد ازدواج برای بازکردن از سر خودش یه اودکلان ارزان قیمت بخره و بگه این برا سالگرد ازدواجمون.برای کادوی تولد اشک منو دربیاره و بگه اینم کادو.من خیلی احمقم چونکه خیلی بیشتر براش مایه میذارم.گاهی وقتا خودم با خودم میگم هر عملی عکس العملی داره.نخر براش اینطوری اعصابت آرومه.خودم چون سرکار میرم همه ی مسئولیت با خودمه خرید خودم و ما یحتاج خونه.اونقدری که حواسش به مادرشه و خواهراش یک سر سوزن به من نیست.من بهش میگم یک زمانی اگر خیلی بهم فشار بیاد حتی اگر بچه داشته باشیم ازت طلاق می گیرم.من از خساست بدم میومد تو خانوادم نبوده همچین خصوصیتی.متاسفانه خدا یکی جلوم گذاشته مثل آیینه دق.کمکم کنید.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshe.bf نمایش پست ها

سلام
    میگن خساست مثل شکاکی خصلتیه که نمیشه تغییرش داد
    باید باهاش کنار بیاید و قبولش کنید
    ولی یه نکته ای که تو حرفهاتون بود این بود که دلسوزید و نیازهاتون رو بازگو نمیکنید
    مردها ازینکه زنشون نیازی نداشته باشه متنفرن حتی اگر خسیس باشن
    پس پیشنهاد خیلی جدی من به شما اینه
    حتما حتما
    نیازهاتون رو بهش بگید
    دکتر حبشی میگه همیشه نیازهاتون رو در قالب احتیاج بیان کنید نه دستور
    مثلا نگید برام مانتو بخر وظیفته
    وقتی بیرون بودید بگو وای چقدر این مانتو قشنگه
    یا اینکه بگید چقدر مانتوهام کهنه شده
    نگید بریم مسافرت وظیفته
    بگید چقدر دلم مسافرت میخاد
    نگید پاشو بریم خونه مادرم
    بگید دلم برای مادرم تنگ شده
    میدونی
    مردها کیف میکنن زنشون نیازی داشته باشه و برطرفش کنن

پس از همین الان دلسوزی افراطی رو بزار کنار
    نیازهاتو بیان کن نکنی دوتا حالت بد داره
    1.شوهرت احساس تامین گری بهش دست نمیده ممکنه کج خلقی کنه
    2.اینکه هیچوقت نمیفهمه دلسوزی فکر میکنه واقعا نیازی نداری و توقع پیدا میکنه تا ابد همینطور بمونی
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

چندتا نکته تو صحبت هاتون هست که به نظر میرسه اونقدرها هم که به نظر میاد همسرتون خسیس نباشه!

ایشون برای تولد شما یه ادکلن ارزون قیمت خریده و شما عصبانی هستین؟
    شما همیشه ابراز عشق رو با ریال و تومن میسنجین؟ یعنی اگه هدیه ای که همسرتون وقت گذاشته و سلیقه خرج کرده از یه مبلغی کمتر باشه این مفهوم رو میرسونه که زیاد بهتون علاقمند نیست ولی مثلا اگه یه چک فلان مبلغی بده بهتون یعنی خیلی دوستتون داره؟
    حدس میزنم بهش هم گفتین این عطر ارزون قیمت چیه خریدی؟ یا مثلا واسه خانواده ت هم اینجوری خرج میکنی؟ (که البته از صمیم قلب امیدوارم نگفته باشین)

نکته دوم. شما چرا همه چیز رو با هم قاطی کردین؟ عطر ارزون خریدن ربطی به خرج کردن شما تو منزل نداره. اره این قضیه جای بحث داره ولی دلیل نمیشه چون شما هم در تامین مایحتاج خونه شریک هستین، پس اجازه دارین هر رفتاری رو ابراز کنین.

خانم عزیز شما یه تیشه برداشتین و دارین میزنین به ریشه زندگی تون. رک بگم. با این رویه بزودی به بن بست میرسین.
    اصلا حرف قشنگی نزدین که گفتین هروقت بهم فشار میاد میگم اگه بچه هم داشتم طلاق میگرفتم!!!
    یعنی چی این حرف؟
    این حرف سمه. چه اون اقا به شما بگه چه شما به ایشون. وقتی شما اینو میگین غرور و اقتدار مردتون نابود میشه. وقتی ایشون میگه عواطف و احساسات شما داغون میشه. پس خواهشا این دیالوگ رو کلا از زندگی تون حذف کنین.

لحن پست تون که خیلی پرخاشگرانه س. امیدوارم لحن حرف زدن تون اینجوری نباشه. خودتون رو بذارین جای همسرتون. یه خانمی دارین که از صبح میره سرکار. همه انرژی و طراوتش رو تو کارش خرج میکنه، وقتی مثل جنازه میرسه خونه، اولا که هیچ حالی واسه همسرش نداره و خسته س. ثانیا تا شوهرش حرفی خلاف میلش میزنه فوری داد و بیداد راه میندازه و میگه: منم دارم جون میکنم تو این خونه. منم دارم کمک خرجت رو میدم. مسئولیت خرید فلان چیز با منه، قسط فلان با منه، خسته شدم. تازه توقع داری قربون صدقه ت هم برم؟ و....

مردها هم که کلی نگر هستن. تنها چیزی که میشنون اینه که یه نفر داره سرشون جیغ میزنه و بطور کلی میگه تو بی عرضه ای.

حالا تولد اون خانم شده. شما خودت باشی واسه همچین ادمی اصلا خرج میکنی؟

نمیخوام بگم شوهرتون طیب و طاهره ولی شما بد هستین.
    نه.
    منظورم اینه که هرعملی عکس العملی داره.
    شما نمیتونین توقع داشته باشین هرجور دلتون خواست برخورد کنین ولی کسی بهتون نگه بالای چشمتون ابروئه.

برای اصلاح روابط تون بهتره از خودتون شروع کنین. باور کنین اگه رفتارهای بد خودتون رو اصلاح کنین، خیلی از واکنشهای منفی همسرتون هم خودبه خود حل میشه. اینقدر مادی نگر نباشین. اگه همسرتون یه جفت جوراب هم بهتوت هدیه داد از اینکه به یادتون بوده تشکر کنین. ابراز محبت و قدردانی کنین تا تشویق بشه دفعه بعد چیز بهتری براتون بگیره.
    اینقدر خودتون رو مقایسه نکنین. اگه واسه مادرش فلان چیز رو خریده باید واسه من دوبرابرش رو بخره!!!
    از قدیم گفتن با زیون نرم مار رو از تو لونه میشه بیرون کشید. همسرتون از مار که بدتر نیست. مردها تشنه محبت هستن. نگاه به ظاهر زمختشون نکنین. هرجا محبت ببینن میرن اونوری. پس تا دیر نشده اول زبون تون رو نرم کنین بعد ببینین چطور زندگی تون از این رو به اون رو میشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)