نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رابطه همسر با خانواده زن

829
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy رابطه همسر با خانواده زن

سلام 12 ساله که ازدواج کردم، تقریبا دوسال و هفت ماه دوران عقد داشتیم ، مادرم در دوران عقد خیلی بهمون گیر میداد، و می گفت نباید انقدر زیاد پیش هم باشین، زمان ما اینجوری نبود یا داماد بزرگمون فقط هفته ای یکبار میومد و تازه خواهرتو میبرد بیرون و غذا می خوردن( شوهرم اون زمان یک کارگر ساده بود با درآمد کم و خیلی هم منو دوست داشت که الانم همینطوریه، اگر یه روز پیش هم نباشیم می بینم کفری میشه)
    از اون دوران به بعد شوهرم نسبت به مادرم نکته سنج شده، میگه مادرت به من سلام نکرد، یا با من حرف نمیزنن و کلا بهونه می گیره ، منهم می گم مادره هر کاری بکنه باید احترامشو داشته باشیم
    یک چند ماه پیش بابام گفت بیاین زیر زمین پیش ما زندگی کنید که شوهرم کلی خوشحال شد و رفتارش عوض شد، گفت پدر و مادرت من رو هم پس می خوان.
    تا اینکه وقتش که شد بیایم مستآجر باباشون خالی نکرد و بابا گفت گناه دارن شما تا سر سالتون باشین بعد بیاین، شوهرم اونجا کلی ناراحت شد چون کار جدیدشو شروع کرده بود به امید اینکه دیگه اجاره نمیده و ما زیاد تو فشار نیستیم، ولی وقتی بابام باهاش صحبت کرد گفت عیب نداره طلبکار نیستیم که این چند ماه رو تحمل می کنیم.
    چند روز پیش خواهر کوچیکم برای شوهرش که توعقدن خونه مامان اینا تولد گرفت، ما رو دعوت کرد اما نگفت مجلس زنونس ، شوهرم بعد از ظهر که از خواب بیدار شد دوش گرفت و گفت زودتر بریم تولد، همینکه وارد خونه شدیم خواهرم خیلی سرد با من برخورد کرد که این چه وقت اومدنه از صبح باید میومدی، چرا شوهرت اومده، من گفتم بابا تو به من نگفتی زنونس ، خلاصه بابا هم اومد، رفت تو اتاق عقب من به جواد گفتم بیا برو پیش بابا تو اتاق عقب، شوهرم عصبانی شد که چرا نگفتی مجلس زنونس و رفت تو پذیرایی نشست، جاری خواهرم که اومد با کنایه گفت اه مگه مردا هم هستن کاش من به شوهرم می گفتم که بیاد، شوهرم بیشتر کفری شد و پاشد رفت، مامان اومد تو ماشین گفت حالا خواهرم نگفته مجلس زنونش چی شده مگه بیا برو پیش بابا تو اتاق عقب، شوهرم گفت عیبی نداره اما اون خانم حق نداره اینجوری بگه و به من گفت برو و خودش رفت.
    مامان اینا خیلی ناراحت شدن و می گن چرا شوهرت اینجوری می کنه و به بابا گفتن رفتار شوهرم رو اما نمیدونم گفتن از صحبت جاری خواهرم ناراحت شده یا نه؟
    حالا اونا از شوهرم خیلی ناراحتن، منم به شوهرم گفتم دیگه نمیخوام برم پیش مامانشون زندگی کنم و اونم بیشتر عصبانی شد. نمیدونم چکار کنم شوهرم نسبت به مامانم بیشتر خیلی حساس شده. میدونم تقصیر منم هست اما چکار کنم که از این به بعد خوب بشه کم کم و بتونیم بریم خونه مامان اینا زندگی کنیم، چون شوهرم الان از لحاظ کاری خیلی تو فشاره و امیدش اینکه بریم پیش مامانشون و یک کم این فشار از روی من برداشته بشه. لطفا کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رابطه همسر با خانواده زن

دوست عزیز بهترین توصیه در این مورد این هست که صحبت کنید

همیشه سعی کنید درباره مشکلی که با همسرتان دارید، با او صحبت کنید حتی اگر ظاهراً به حرف شما گوش نمی کند. می توانید برای او یادداشتی بگذارید یا پیامکی بفرستید. در ضمن از مردها در بیشتر مواقع انتظار جواب نداشته باشید چون مردها به ندرت به اشتباه خود اعتراف می کنند. شاید علت این که همسر شما قهر می کند این است که فکر می کند نمی تواند در صحبت با شما پیروز شود یا به نتیجه دلخواهش برسد.
    برای این که بتوانید همسرتان را برای صحبت کردن با خودتان درباره مشکلات قانع کنید ابتدا سعی کنید به طور کامل به صحبت های او گوش کنید. در این مرحله از خودتان هیچ دفاعی نکنید یعنی سعی نکنید قضیه را توضیح دهید یا حتی نخواهید از ناراحتی همسرتان با این توضیحات کم کنید. از ناراحت شدن همسرتان نترسید، او هم حق دارد گاهی، حتی به اشتباه ناراحت شود. ابتدا همسرتان باید متوجه شود که شما به حرف های او گوش می کنید. خود این کار یعنی گوش کردن، هنر بزرگی است که افراد کمی قادر به انجام آن هستند. وقتی صحبت های همسرتان تمام شد بهتر است در همان موقعیت چیزی در دفاع از خودتان یا برای حل قضیه نگویید و آن را به موقعیت دیگری موکول کنید و اگر نمی توانید تا آن موقع صبر کنید از همسرتان بپرسید که آیا دوست دارد شما در جواب حرف هایش چیزی بگویید یا نه. اگر خواست برایش توضیح دهید.
    نترسید از این که گاهی در بحث ها محکوم شوید یا همسرتان حرف شما را درست متوجه نشود. باز هم در آینده فرصت این را خواهید یافت که درباره آن حرف بزنید شاید وقتی که هیچ کدامتان عصبانی یا ناراحت نیستید و می توانید خوب به حرف های هم گوش بدهید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33134
    تشکـر
    12
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رابطه همسر با خانواده زن

با توجه به این گفته ها رفتار شوهر شما مشکلی نداره ظاهرا و بیشتر رفتار شما و خانوادتون مشکل داره . واقعا منم بودم حساس می شدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد