نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: رفتار مشكوك همسر

1192
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

رفتار مشكوك همسر

سلام
    من حدود 4 ماه هست ك با همسرم زندگي ميكنم ، خدائيش از همه چيز راضي هستم و از لحاظ امكانات همه چيز را براي بنده مهيا كردن و از لحاظ اخلاق عالي هستن تنها ايراد ايشون اين هستش ك هنگام عصبانيت كنترلش رو از دست ميده و بعدش سريع پشيمون ميشه همچنين مدام سرش توي گوشيه و اين ب شدت من رو كلافه ميكنه چون من قبل از ازدواج ب ايشون گفتم ب همه مردها مشكوكم و همش حس ميكنم دارن خيانت ميكنن ، ايشون گفتن من اعتماد شما رو جلب ميكنم و من از اون دسته مردها نيستم و....
    اما الان با اينكه ميدونه من حساسم ولي باز ب كارش ادامه ميده و مدام سرش توي گوشيش هستش واقعا با اين كارش روح من رو سوهان ميكشه
    حتي يك سري قبل از عيد ب خاطر اينكه سرش توي گوشي بود و در كارهاي سنگين منزل كمك من نميدادن بحثمون شد و عصباني شدن و حتي من رو به ترك منزل اجبار كردن ك من مجبور شدم با چشماي اشكي برم خونه پدرم و بعد از دو ساعت آمدن منت كشي و من رو برگرداندن منزل اما با اين اتفاقات فقط من تخريب روحيه ميشم
    با اين اوضاع من چيكار كنم ؟؟ واقعا چيزي ب ذهنم نميرسه
    اگر دوستان راه حلي دارن ممنون ميشم كمك كنن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفتار مشكوك همسر

8 زنگ هشدار را در روابط زناشویی مورد بررسی قرار می دهیم. شاید این مـوارد بـه دلـیـل رفـتـارهـای شما به وجود آمـده باشند. به هر حال دلیـل بـروز آنها هر چه که باشد، احتمالا وقت آن رسیده که نگـاه دقیقتری به رفتار و کلام خود بیندازیـد .

در طول روز با شما تماس نمی گیرد: البته این علامت لزوما نشان دهنده بی توجهی او به شما نیست، اما اگر او سابقا عادت داشته که در طی روز به شما تلفن کند، پس بدانید که یک جای کار اشتباه است.
    دعوا کردن : آیا او به تازگی بیش از حد معمول از کوره به در می شود؟ آیا به خاطر مسائل جزئی و بی ارزش بحث و مشاجره راه می اندازد؟ علت بیقراری او را کشف کنید.
    او مرموز می شود : او به شما نمی گوید که کجا بوده و یا با چه کسی در حال برقراری مکالمه تلفنی است. شما دیگر نمی توانید به حریم شخصی او نفوذ داشته باشید. ممکن است برای چندین ساعت ناپدید شود بدون اینکه هیچ توضیح قانع کننده ای برای کار خود داشته باشد.
    در تامین خواسته‌های او تلاش کنیم و به جای درونریزی احساسات منفی و انباشته شدن آن ، مشکلات را با مباحثه و مکالمه حل و فصل نماییم.
    "من" جایگزین "ما" می شود : شما سابق بر این می نشستید و با هم در مورد آینده مشترکتان، تحصیل فرزندان، و اهدافتان صحبت می کردید: "ما این کار را می کنیم، ما آن کار را می کنیم". ولی حالا او به شما می گوید: "من می خواهم این کار را انجام دهم" دیگر شما جزئی از آینده او به حساب نمی آیید.
    او بیشتر وقت خود را با دوستانش صرف می کند : آیا می خواهید با دوستانش بجنگید یا با توجهی که به شما ندارد؟ شما قبلا مهم ترین و با ارزش ترین دارایی او بودید، اما حالا دوستانش برایش مهمتر از شما هستند.
    با هم اختلاط نمی کنید : شاید قبلا سالی یکبار می نشستید و در مورد هرچیزی از آب و هوا گرفته تا اینکه چه بلایی بر سر لایه ازن خواهد آمد بحث می کردید، اما دیگر هیچ خبری از آن بحث‌های طولانی مدت نیست.
    اطرافیان نسبت به رابطه شما مشکوک می شوند : دوستان و اطرافیان متوجه وجود تنش و خلاء عاطفی در زندگی شما شده و سوال‌هایی از این قبیل را از شما می پرسند: "آیا همه چیز خوب پیش می رود؟" ، "باهم خوش هستید؟"
    بیش از هر زمانی از شما انتقاد می کند : می گوید "این چه لباس زشتی است؟!" البته این در حالی است که همین چند هفته پیش خود او پیشنهاد خرید لباس را به شما داده بود.
    توجه داشته باشید که این علائم تنها به عنوان هشدار محسوب می شوند و اگر بتوانید دوباره ارزش‌های از دست رفته را باز جویید، ارتباط شما کماکان پابرجا خواهد ماند. پیش از آنکه دست به هر گونه اقدامی بزنید، باید بنشینید و با هم صحبت کنید تا بعدها از کرده خود پشیمان نشوید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    خانوم میگید ایشون از هر نظر عالی ان و فقط یه بدی دارن اونم زود جوش میارن خب خداروشکر که انقدر خوبن ولی خب هرکسی بدیهایی داره هیچکس خوب مطلق نیست شما خودتونم خوب مطلق نیستید!
    اینکه شما شکاکی مشکل شماست نه شوهرتون الکی زندگیتون واسه هیچی خراب نکنید !
    چیکار میکنه مگه با گوشیش؟خیلیا الان سرگرم گوشی و تلفنشونن اینکه دعوا نداره!!قهر نداره!!بجاش با طنازی زنونتون بکشیدش پیش خودتون
    من خودم مردم اگه خانومم واسه این مسئله سرم دادو بیداد کنه قهر کنه از خونه بره بیرون بیشتر عصبانی میشم!!!اینکارا مثل رفتارای مرداست نه زنا!یکم با ملایمت باهاش رفتار کنید و با زبون خوش مهربونی کاری کنید که بندازتشون اونور بیاد پیش شما البته نباید همیشه توقع داشته باشید 6دنگ حواسش پیش شما باشه که بزارید گاهی کاری که دوست داره انجام بده
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

5. 2 کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

البته كه همه جوره عالي هستن ، اما من روي اين حركت خيلي حساسم و روز ب روز زندگيم داره بدتر ميشه و من هر وقت ميبينم خودخوري ميكنم جوري كه همون لحظه آرزوي مرگ ميكنم توهم خيانت رو دارم با اين حركتش در صورتيكه ي وقتا جلوي چشم من خبرخوان گوشيش رو باز ميكنه ك من باور كنم داره فقط خبر ميخونه ، اما فوبيا دارم از اين حركتش و نميخوام باور كنم ميترسم ازم دلسرد بشه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 4 ماه هست ك با همسرم زندگي ميكنم ، خدائيش از همه چيز راضي هستم و از لحاظ امكانات همه چيز را براي بنده مهيا كردن و از لحاظ اخلاق عالي هستن تنها ايراد ايشون اين هستش ك هنگام عصبانيت كنترلش رو از دست ميده و بعدش سريع پشيمون ميشه همچنين مدام سرش توي گوشيه و اين ب شدت من رو كلافه ميكنه چون من قبل از ازدواج ب ايشون گفتم ب همه مردها مشكوكم و همش حس ميكنم دارن خيانت ميكنن ، ايشون گفتن من اعتماد شما رو جلب ميكنم و من از اون دسته مردها نيستم و....
    اما الان با اينكه ميدونه من حساسم ولي باز ب كارش ادامه ميده و مدام سرش توي گوشيش هستش واقعا با اين كارش روح من رو سوهان ميكشه
    حتي يك سري قبل از عيد ب خاطر اينكه سرش توي گوشي بود و در كارهاي سنگين منزل كمك من نميدادن بحثمون شد و عصباني شدن و حتي من رو به ترك منزل اجبار كردن ك من مجبور شدم با چشماي اشكي برم خونه پدرم و بعد از دو ساعت آمدن منت كشي و من رو برگرداندن منزل اما با اين اتفاقات فقط من تخريب روحيه ميشم
    با اين اوضاع من چيكار كنم ؟؟ واقعا چيزي ب ذهنم نميرسه
    اگر دوستان راه حلي دارن ممنون ميشم كمك كنن
    البته كه همه جوره عالي هستن ، اما من روي اين حركت خيلي حساسم و روز ب روز زندگيم داره بدتر ميشه و من هر وقت ميبينم خودخوري ميكنم جوري كه همون لحظه آرزوي مرگ ميكنم توهم خيانت رو دارم با اين حركتش در صورتيكه ي وقتا جلوي چشم من خبرخوان گوشيش رو باز ميكنه ك من باور كنم داره فقط خبر ميخونه ، اما فوبيا دارم از اين حركتش و نميخوام باور كنم ميترسم ازم دلسرد بشه
    سلام

مطلب شما رو خواندم عزیز,ببینید بهتره از ایشون در کمال دوستی و آرامش بخواهین که بخاطر شما و به علت اختلال شخصیت پارانوئیدی(شکاک) و و اختلال خودشون(عدم کنترل خشم و عصبانیت) به یکی

از همکاران حاذق مشاور ما ,جهت گرفتن مشاوره و رسیدن به ثبات و آرامش , هر دو با هم رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

8. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,909 بار در 979 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

اولا تبریک میگم و خوشحالم که از زندگیت راضی هستی

ببین عزیزم اینکه میگی به همه مردها مشکوکی و فکر میکنی در حال خیانتن مشخصه که طبیعی نیست!

خودت هم حرف از توهم و فوبیا میزنی!

شما باید حتما حضوری به یک مشاور خانوم مراجعه کنی تا با صحبت و ریشه یابی انشاءالله چنین فکری رو از سرت بندازی بیرون.

بعد از اون وقتی این افکار آزاردهنده کاملا از بین رفت شاید دیگه کاملا با این رفتارهای شوهرت کنار بیای و اصلا واست موضوع خاصی نباشه اما حتی اگر باز هم موردی بود که اذیتت میکرد مطمئنا با آرامشی که پیدا کردی خیلی بهتر میتونی مسائل رو ریشه یابی و حل و فصل کنی.

و اینو از خواهر دلسوزت بشنو:
    در مورد عصبانیت همسرت اینو بدون که ابدا نمیتونی تغییرش بدی٬( البته اگر طبق گفته آقای شهرام ایشون به منظور کنترل خشم و عصبانیت به مشاور مراجعه کنن ٬یک حرف دیگه س و قطعا این تغییر به خواست خودشون شدنیه)

اما در غیر این صورت اگه خودشون نخوان به فکر تغییر ایشون نباش و سعی کن با انجام رفتار صحیح به عصبانیتش دامن نزنی ؛
    هیچ وقت موقعی که عصبانیه باهاش بحث نکن و وقتی آروم شد حرفاتو بگو اونم نه با دعوا که باز عصبانی بشه!

باور کن مردها پشت اون ظاهر بزرگ و مردونه و شاید خشنی که بعضیاشون دارن ٬یک قلب کوچولوی دوس داشتنی دارن که فقط تشنه محبت و احترامه؛
    با محبت ٬ احترام و اقتداری که بهش میدی خیلی راحت میتونی کاری کنی که واسه یک عمر اگه بیرون از خونه واسه هر کی بزن بهادره ٬ توی خونه واسه تو بشه فرشته مهربون!

اینم بگم که قهر کار بچه هاست چون بلد نیستن مشکلاتشونو چجوری حل کنن و قدرت تشخیص رفتار درست رو ندارن!

از الان که اول زندگیتونه اینو واسه خودت و همسرت جا بنداز اگه مشکلی پیش اومد اون خونه٬ خونه هر دوی شماست؛

و هیچ کس حق نداره چه مستقیم و جدی و چه غیر مستقیم و با شوخی از رفتن یا قهر خودش یا رفتن طرف مقابل حرفی بگه!

حتی اگر شوهرت وسط عصبانیت گفت اگه ناراحتی برو خونه بابات٬ تو باید محکم بایستی و البته نه با پرخاش و دعوا بلکه آروم و جدی بگی اینجا خونه منم هست و من از خونم هیچ جا نمیرم و از مشکلم فرار نمیکنم!

و بیشتر از این هیچی نگو و بحث نکن و ترجیحا از محیط دور شو و مثلا برو توی اتاق تا همسرت آروم بشه٬
    همین دو تا جمله کافیه تا تأکید قوی و محکمی باشه بر جدیت جایگاه هر دوتون و شوهرت هم متوجه میشه باید مسئولیت مشکلات رو بپذیره و حتی اشاره ای به رفتن نکنه!

وقتی هم که آروم شد اگه شما آروم و منطقی باهاش صحبت کنی و با جدیت در صدد رفع مشکلتون باشی دلیلی نداره که ایشون عصبانی بشه و با دیدن جدیت و علاقه شما برای حل مشکل٬ مطمئن باش ایشون هم ترغیب میشه رفتار صحیحی نشون بده.
    ویرایش توسط رامونا : 04-12-2017 در ساعت 04:06 PM

10. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

ببین عزیزم اینکه میگی به همه مردها مشکوکی و فکر میکنی در حال خیانتن مشخصه که طبیعی نیست!

شما باید حتما حضوری به یک مشاور خانوم مراجعه کنی تا با صحبت و ریشه یابی انشاءالله چنین فکری رو از سرت بندازی بیرون.

بعد از اون وقتی این افکار آزاردهنده کاملا از بین رفت شاید دیگه کاملا با این رفتارهای شوهرت کنار بیای و اصلا واست موضوع خاصی نباشه اما حتی اگر باز هم موردی بود که اذیتت میکرد مطمئنا با آرامشی که پیدا کردی خیلی بهتر میتونی مسائل رو ریشه یابی و حل و فصل کنی.

در مورد عصبانیت همسرت اینو بدون که ابدا نمیتونی تغییرش بدی٬( البته اگر طبق گفته آقای شهرام ایشون به منظور کنترل خشم و عصبانیت به مشاور مراجعه کنن ٬یک حرف دیگه س و قطعا این تغییر به خواست خودشون شدنیه)

اما در غیر این صورت اگه خودشون نخوان به فکر تغییر ایشون نباش و سعی کن با انجام رفتار صحیح به عصبانیتش دامن نزنی ؛
    هیچ وقت موقعی که عصبانیه باهاش بحث نکن و وقتی آروم شد حرفاتو بگو اونم نه با دعوا که باز عصبانی بشه!

باور کن مردها پشت اون ظاهر بزرگ و مردونه و شاید خشنی که بعضیاشون دارن ٬یک قلب کوچولوی دوس داشتنی دارن که فقط تشنه محبت و احترامه؛
    با محبت ٬ احترام و اقتداری که بهش میدی خیلی راحت میتونی کاری کنی که واسه یک عمر اگه بیرون از خونه واسه هر کی بزن بهادره ٬ توی خونه واسه تو بشه فرشته مهربون!

اینم بگم که قهر کار بچه هاست چون بلد نیستن مشکلاتشونو چجوری حل کنن و قدرت تشخیص رفتار درست رو ندارن!

از الان که اول زندگیتونه اینو واسه خودت و همسرت جا بنداز اگه مشکلی پیش اومد اون خونه٬ خونه هر دوی شماست؛

و هیچ کس حق نداره چه مستقیم و جدی و چه غیر مستقیم و با شوخی از رفتن یا قهر خودش یا رفتن طرف مقابل حرفی بگه!

حتی اگر شوهرت وسط عصبانیت گفت اگه ناراحتی برو خونه بابات٬ تو باید محکم بایستی و البته نه با پرخاش و دعوا بلکه آروم و جدی بگی اینجا خونه منم هست و من از خونم هیچ جا نمیرم و از مشکلم فرار نمیکنم!

و بیشتر از این هیچی نگو و بحث نکن و ترجیحا از محیط دور شو و مثلا برو توی اتاق تا همسرت آروم بشه٬
    همین دو تا جمله کافیه تا تأکید قوی و محکمی باشه بر جدیت جایگاه هر دوتون و شوهرت هم متوجه میشه باید مسئولیت مشکلات رو بپذیره و حتی اشاره ای به رفتن نکنه!

وقتی هم که آروم شد اگه شما آروم و منطقی باهاش صحبت کنی و با جدیت در صدد رفع مشکلتون باشی دلیلی نداره که ایشون عصبانی بشه و با دیدن جدیت و علاقه شما برای حل مشکل٬ مطمئن باش ایشون هم ترغیب میشه رفتار صحیحی نشون بده.
    مرسی از توضیحات کامل و خوبتون خوشحالم که این عضوین
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

12. 2 کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

مطالعه این تاپیکم خالی از لطف نیست٬ یه سر بهش بزن!
    امیدوارم موثر واقع بشه و بتونه بهت کمک کنه.

http://forum.moshaver.co/f124/%DA%86...F%D9%85-34664/
    ویرایش توسط رامونا : 04-12-2017 در ساعت 05:38 PM

14. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما رو خواندم عزیز,ببینید بهتره از ایشون در کمال دوستی و آرامش بخواهین که بخاطر شما و به علت اختلال شخصیت پارانوئیدی(شکاک) و و اختلال خودشون(عدم کنترل خشم و عصبانیت) به یکی

از همکاران حاذق مشاور ما ,جهت گرفتن مشاوره و رسیدن به ثبات و آرامش , هر دو با هم رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    ممنون از راهنمائيتون

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

ممنون رامونا جان خيلي با حرفات آروم شدم چقدر خوبه كه شماها هستين و گوش شنوا براي حرفهاي من دارين و با راهنمائي هاي خوبتون كمكم ميكنيد

17. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

لطفا گیر الکی ندید

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    لطفا گیر الکی ندید
    يعني چي گير الكي؟؟؟!!!!

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

ممنون رامونا جان خيلي با حرفات آروم شدم چقدر خوبه كه شماها هستين و گوش شنوا براي حرفهاي من دارين و با راهنمائي هاي خوبتون كمكم ميكنيد
    خواهش میکنم عزیزم.

اینجا افراد زیادی هستن که هم حاضرن درد دلهای دیگرانو بشنون و همدردی کنن و هم راهنمایی بدن.

مطمئن باش با سعی و تلاش خودت همراه با استفاده از راهکارهای درست میتونی از پس مشکلاتت بربیای.

از خدا میخوام پایه آرامش توی زندگیت سفت و محکم باشه.

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

يعني چي گير الكي؟؟؟!!!!
    ببینید
    قرار نیست هر مردی سرش تو گوشیش باشه صرفا داره خیانت میکنه یا سر و گوشش میجنبه
    شما باید به عنوان یه زن اینقدر فضای خونه را گرم و رمانتیک بکنید که مرد اصلا زده بشه از اینکه تو خونه بخواد نگاش تو گوشی باشه و منتظر باشه بیاد خونه تا در محیط خونه قرار بگیره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد