نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: رفتار همسر

2158
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار همسر

سلام
    دختری 24 ساله ام که 6 ماهه نامزد کردم
    یه سری رفتارای همسرم و خانوادش هس که خیلی ازارم میده. اگه کاری داشته باشن بجز همسر من هیچ کسو نمیبینن انگار نه انگار که بچه های دیگه ای هم دارن
    خودشم بدش نمیاد و خیلی هم استقبال میکنه از این رفتار با این که احترامی به شخصیتش نمیذارن
    من مخالف نیستم با این که بهشون کمک کنه اما دیگه از حد گذشته انقد اسمشو صدا میکنن اسمش جلبک بسته
    خواهرش میاد میشینه خودشو لوس میکنه اهو ناله میکنه میگه یکی به من قرص بده همسر من پامیشه
    میره حموم لیف میخواد مامانش میاد براش ببره میگه تو چرا پامیشی علی هس دیگه!!!
    خونه رو بخوان جارو کنن- خرید کنن- چیزی رو نصب کنن- چیزی رو جابجا کنن- چیزی رو عوض کنن
    سفره رو میندازه همه میان میخورن میکشن کنار باز خودش پامیشه سفره رو جمع میکنه
    تازه دیروز خواهرش بهش میگفت بیا راننده من باش فلان روزا که میخوام برم فلان جا تو منو ببر پولتو بدم
    داشت کمدو جابجا میکرد داداشش راحت دراز کشیده بود عین خیالشم نبود که پاشه بهش کمک کنه
    فک کنم یه ذره بگذره غذاشونم بدن بگن درس کن
    وقتی میرم خونشون انقد ازین حرفا میشنوم و ازین رفتارا میبینم که تحمل اونجا موندنو ندارم
    دوس دارم باهاش حرف بزنم حداقل بفهمه من ناراحتم ازین کارا ولی نمیدونم چی بهش بگم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : رفتار همسر

سلام دوستم
    اول که نامزدی. بنظرم خودت رو بده نکن جلوی خانواده همسرت . آنها چندین سال همینطور زندگی کردن پس تو شش ماهه کل زندگیشون را نمی تونی تغییر بدی . پس شیوه آنها را نخواه که تغییر بدی .
    تو زندگی بری خودت زندگی خودتون رو درست کن امابازم به خانوادش و نوع روابطشون کاری نداشته باش

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    رفتارایی که میگی واسه هر کس غیر قابل تحمله ولی به نظر منم تو دوران نامزدی حرف زدن و بحث کردن سر این موضوع بی نتیجه اس
    وقتی بریید زیر یه سقف بهتر میتونی درمورد مشکلاتی مثل این باهاش صحبت کنی
    الان بگی ممکنه جبهه گیری کنه نسبت به خانوادش همونطور که خودت گفتی خودشم ناراضی نیس
    اگه برید سر زندگیتون مسلما نمیتونه مثل الانش باشه و سعی میکنه بیشتر تمرکزش واسه زندگیه دونفرتون باشه چون بار مسولیتش در مقابل تو چند برابر میشه
    امضای ایشان
    اگر میخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
    باور محال بودنش را عوض کن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه خیلی تحملش واسم سخته
    میرم اونجا فقط حرص میخورم اخه بدبختی من اینه که بعد از ازدواج هم قراره طبقه بالایی اونا زندگی کنیم اگه دور ازونا بودیم بازم قابل تحمل بود
    ولی اینجوری من هر روز قراره چنین برخوردایی ببینم و ...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

هیچ کس نظری ندارهههه
    مشاورای سایت چرا جواب نمیدن...

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا کسی نیس منو راهنمایی کنههههه؟؟؟؟
    اینجا واقعا انجمن مشاورس..
    هیچ کس نیس شرایط منو درک کنهههههه
    من ازین وضعیت میترسم
    میترسم یه روزی صبرم تموم شه نتونم تحمل کنم

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست خوبم
    باهمسرت صحبت کن بگو این موضوع تورا عذاب میده و دلت میخواد ک شوهرت ابهت داشته باشه و خیلی سنگین ی جابشینه و هرکسی کارخودش را انجام بده کمک کنه اما به اندازه و مثه بقیه.
    بهش بگو ک قدرت نه گفتن را داشته باشه.مثلا موقع سفره گذاشتن بلند نشه و اونا گفتن بگه خودتون انجام بدین کار سنگینی نیست ک از پسش برنیاین و هرکار دیگه ای بگه ک خودتون میتونید انجامش بدین و خودش را با تلویزیون یا چیزی سرگرم کنه و به روی خودش نیاره.
    اصلا به خانواده شوهرت چیزی نگو و باشوهرت صحبت کن و ازش بخواه ک نه بگه
    اگه به همراه شوهرت به مشاوره هم بری خوبه فک کنم همسرت تو نه گفتن مشکل داره و نمیدونه چجوری بگه.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    باهمسرت صحبت کن بگو این موضوع تورا عذاب میده و دلت میخواد ک شوهرت ابهت داشته باشه و خیلی سنگین ی جابشینه و هرکسی کارخودش را انجام بده کمک کنه اما به اندازه و مثه بقیه.
    بهش بگو ک قدرت نه گفتن را داشته باشه.مثلا موقع سفره گذاشتن بلند نشه و اونا گفتن بگه خودتون انجام بدین کار سنگینی نیست ک از پسش برنیاین و هرکار دیگه ای بگه ک خودتون میتونید انجامش بدین و خودش را با تلویزیون یا چیزی سرگرم کنه و به روی خودش نیاره.
    اصلا به خانواده شوهرت چیزی نگو و باشوهرت صحبت کن و ازش بخواه ک نه بگه
    اگه به همراه شوهرت به مشاوره هم بری خوبه فک کنم همسرت تو نه گفتن مشکل داره و نمیدونه چجوری بگه.
    اخه مشکل بزرگتر اینه که خودشم خیلی بدش نماد ازین کار
    امروز سرکار بود زنگ زدن بهش گفتن تو خونه لوله اب خراب شده بیا خونه ببین چی شده اینم پاشده اومده
    اصلا فرقی تو کار ریزو درشت نداره همش همسر من
    نمیدونم چجوری بهش بگم که ناراحت نشه

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17102
    تشکـر
    76
    تشکر شده 105 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    9

من یه رمان خوندم مرده تا 50 سالگی اینجوری بود دیگه زنش میخواس قهر کنه بره که دخترش که روانشناس بود با پدرش و مادربزرگش صحبت کرد همه چی خوب شد. اول باید شوهرتون برن مشاوره

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط hanaaa نمایش پست ها
    اخه مشکل بزرگتر اینه که خودشم خیلی بدش نماد ازین کار
    امروز سرکار بود زنگ زدن بهش گفتن تو خونه لوله اب خراب شده بیا خونه ببین چی شده اینم پاشده اومده
    اصلا فرقی تو کار ریزو درشت نداره همش همسر من
    نمیدونم چجوری بهش بگم که ناراحت نشه
    با محبت این حرفو بزنید و تو حرفاتون حالت مدافعی نگیرین
    بهش بااحترام و بزرگی حرف بزنید و ازش بخواین ک مثه بقیه رفتار کنه.بگین ک رفتارش باعث کوچیک شدنش و حس بدی در شما میشه.باید با محبت و ناز این خواهش را ازش بکنین.
    همسر شما چون تو نه گفتن مشکل دارن به این کار عادت کردن باید به مشاوره برین ک اون بدونه ضعفش کجاس.

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    با محبت این حرفو بزنید و تو حرفاتون حالت مدافعی نگیرین
    بهش بااحترام و بزرگی حرف بزنید و ازش بخواین ک مثه بقیه رفتار کنه.بگین ک رفتارش باعث کوچیک شدنش و حس بدی در شما میشه.باید با محبت و ناز این خواهش را ازش بکنین.
    همسر شما چون تو نه گفتن مشکل دارن به این کار عادت کردن باید به مشاوره برین ک اون بدونه ضعفش کجاس.
    بهش بگم به چه دلیل باهام بیاد مشاوره...؟؟؟؟؟
    نه گفتن به منو خیلی خوب بلده به خانوادش بلد نیس بگه
    الان بهش گفتم بیا 10 دقیقه بریم بیرون قدم بزنیم من خسته شدم روحیم عوض شه دوباره بتونم درسمو بخونم
    گفت بزا کاری که خانوادم ازم خواستنو انجام بدم و برم فلان چیزو درستش کنم اگه وقت کردم میام

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام

لطفا قبل از هر صحبتی به این سوالات و جزئیات پاسخ بدید تا بیشتر شرایطتون مشخص بشه...در صورت امکان کمی بیشتر شخصیت نامزدتون رو از هر لحاظ توصیف کنید...

سن نامزدتون ؟ سن پدر و مادر ایشون ؟ و همینطور با شناختی که تا اینجا ازشون بدست اوردید شخصیت و اخلاق و رفتار پدر و مادر ایشون رو چطور دیدید ؟

دقیقا چنتا برادر و خواهر دارن و اونها چند سالشونه و نامزد شما فرزند چندم هست ؟ میزان تحصیلات رو هم اگر گفتین بد نیست...

و اینکه رفتار پدر و مادر ایشون هرکدام بصورت جداگانه با نامزد شما چطور هست ؟ و همینطور رفتار پدر و مادر با بقیه ی فرزندان اون خونواده به چه صورت هست ؟
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 06-10-2015 در ساعت 10:28 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نامزدم 28 سالشهپدرو مادرش حدودا 45-50
    با توجه ب شناختی که دارم پدرش میشه گفت اخلاق دیکتاتوری داره اگه لازمه مثال هم بزنم
    مادرش مهربون و خوش خلقه ولییییییی به شدت تو مسایل ریزو درشت دخالت میکنه و باعث میشه یه جنجال بینمون به پا شه
    3 تا برادر و یه خواهر داره همه تحصیل کرده و همسرم لیسانس
    رفتارشون با همسرم
    پدرش مدام غر میزنه
    مادرش رفتار محبت امیز داره باهاش ولی اگه همسرم یه کاری براشون انجام میده و یه جاش بلنگه مثلا وسایل اضافی رو جمع نکنه مدام سرش غر میزنه که همش کار میتراشید و ازین مسایل

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

با تشکر...

فقط یک مورد رو یادتون رفت...نامزدتون دقیقا فرزند چندم هست ؟ برادرها بزرگتر هستند یا کوچکتر ؟

و اینکه آیا پدر و مادرشون در رفتار با ایشون فقط اینگونه تبعیض قائل میشن یا اینکه با بقیه ی فرزندان هم مواردی بوده ؟
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    با تشکر...

فقط یک مورد رو یادتون رفت...نامزدتون دقیقا فرزند چندم هست ؟ برادرها بزرگتر هستند یا کوچکتر ؟

و اینکه آیا پدر و مادرشون در رفتار با ایشون فقط اینگونه تبعیض قائل میشن یا اینکه با بقیه ی فرزندان هم مواردی بوده ؟
    همسرم فرزند اخر ولی اختلاف سنیشون زیاد نیست در حد 1.5 سال با هم اختلاف سنی دارن
    متاسفانه فقط با ایشون رفتارشون به این شدته با بقیه اینطور نیستن
    ممنون از وقتی که میذارید

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

متاسفانه این قبیل رفتارها در اکثر خونواده ها هست و دیده شده...تبعیض بین فرزندان و یا کار کشیدن و توقعات بیش از حد و همینطور دخالتهای بیجا...
    و این مورد هم اکثرا دیده شده که فرزند کوچکتر رو حالا به دلایل زیادی مثل خجالتی بودنش یا وابستگی بیش از حد یا مواردی دیگر بعضا بیش از بقیه ی فرزندان ازش انتظار دارن که مصداقش مورد شماست
    ببینید اینکه میگین مثلا خونوادش اعم از پدر و مادر و یا خواهر و برادرها ازشون انتظارات زیادی دارن و کار ازشون میکشن یه چیز هست.اما اینطور که میگید مثل اینکه ایشون هم راضی هستند و با کمال میل و
    رضایت قلبی کارهای ریز و درشت رو انجام میدن.که این قضیه رو پیچیده تر و سخت تر میکنه.بنظر میاد طی سالیان دراز تکرار شدنه این رفتار از سوی والدین و همینطور اطاعت شدن از طرف ایشون دیگه
    قبول این کارها براشون تبدیل به یک عادت شده و ازش راضی هم هستن..اصولا یک مرد باید ثبات و اقتدار شخصیتی داشته باشه.مخصوصا زمانیکه بخواد وارد زندگی مشترک بشه و یک خونواده رو اداره کنه
    این درست هست که انسان باید به خونوادش تا جای امکان کمک و محبت کنه و همیشه تکیه گاهشون باشه اما نه به گونه ای که این کمک دست بودن باعث بشه شخص استقلال و هویت شخصیش رو
    از دست بده و کار به بیگاری کشیدن برسه اونهم بدون اینکه ذره ای تشکر و قدردانی ازش بشه و احترامی به شخص گذاشته بشه.که اصولا باید همونقدر که فرد زحمت میکشه خونواده هم قدر زحماتش رو بدونن
    و براش ارزش و احترام قائل بشن..مخصوصا زمانیکه یک شخص جدید که تا دیروز شاید غریبه بوده حالا به عنوان عروس داره وارد این خونواده میشه و عضو جدیدی از این خونواده.دیگه قضیه خیلی فرق میکنه
    اینجاست که یاد ضرب المثل قدیمی هم میوفتیم که میگه : هر گلی که زدی به سرِ خودت زدی.همونطور که گفتم از اونجاییکه نامزد شما از این نحوه ی برخوردها راضی هست پس کار سخت تره...

در وهله ی اول در برخورد با خونواده ی ایشون همونطور که دوستان در بالاتر اشاره کردن به هیچ وجه بحث و جدلی نکنید و در اول زندگی و دوران نامزدی خودتون رو خراب نکنید.چون احتمالا فایده ای هم نداره
    تنها کسیکه اینجا باید تغییری کنه و بخودش بیاد فقط نامزد شماست و شما هم فقط باید صحبت رو با ایشون شروع کنید...و البته تا جاییکه میتونید در فضایی آرام و محبت آمیز و صادقانه و منطقی.
    کم کم بهشون بفهمونید که از چه چیزهایی واقعا ناراحت و دلخور میشید و این نگرانیهارو برای حفظ ارزش و اعتبار خودتون و خونواده ای که قراره تشکیل بدین دارین.به هر حال قضیه ی بسیار مهمی هست
    و اگر همونوطر که گفتید نمیتونید این رفتارهارو تحمل کنید و اینکه بعد از ازدواج هم قراره با یک طبقه اختلاف در یک خونه و در کنار تمام خونواده ی ایشون باشید پس باید یه فکری برای این قضیه بکنید
    جنگ اول بِه از صلح آخر.که البته در اینجا منظور ما جنگ نیست.اول از همه خودتون حرف دلتون رو صادقانه به نامزدتون بزنید و ایشون رو آماده کنید و بعد به هر طریقی که شده راضیشون کنید برای یک مشاوره
    با روانشناسی مجرّب که حالا یا هردو باهم مراجعه کنید یا بصورت جداگانه.باز هم تکرار میکنم کلید این ماجرا و راه حلش فقط به دست نامزدتون هست و اینکه ایشون چقدر منطقی و تغییر پذیر باشن.
    و البته باز هم تکرار میکنم در تمام این مدت به هیچ عنوان نزارید هیچگونه بحث و دعوا و بی احترامی بین شما و خونواده ی ایشون صورت بگیره و خدای نکرده پرده های احترام و حیایی که هست پاره بشه
    با سیاست جلو برید و صبور باشید و ایشون رو قانع کنید که اگر خونواده ی ایشون نمیتونن این تبعیض بین فرزندان رو کنار بزارن.حداقل خود ایشون قدمی برای حفظ ارزشهای خودشون و همسرشون بردارن
    و اولین و بهترین و مهمترین کار برای رسیدن به این هدف همون مشاوره ی حضوری هست.هر طور که شده راضیشون کنید.به هر حال ایشون قراره یک عمر با شما زندگی کنن.نمیشه از اول با بحث و
    دشمنی و دلخوری و هزارتا حرف و ناراحتیه گفته و ناگفته همراه باشه...باید صادقانه و منطقی همراه با عشق دوطرفه باشه...امیدوارم که به خوبی و خوشی قضیه حل بشه...
    سلامت و سربلند باشید...
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 06-12-2015 در ساعت 04:25 AM

17. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد