نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: رفتار پرخاشگرانه من

906
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25405
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار پرخاشگرانه من

سلام من همین الآن عضو این سایت شدم و اصلاً با روش کار این مجموعه آشنایی ندارم. نمیدونم اینجا مشاوره به چه صورته...افراد معمولی اینجا تبادل نظر میکنن یا اینکه مشاورهای واقعی بهمون راهکار میدن؟؟ ماجرا از این قراره که من و شوهرم حدود 7 ماهه که با هم ازدواج کردیم و خیلی هم همدیگرو دوس داریم...ولی من خیلی دعوا را میندازم، همش اذیتش میکنم، دلشو میشکنم، ولی وقتایی که حالم خوبه خیییلی باهاش خوبم، میشم فرشته...ولی چه فایده؟؟؟ فک میکنم تعادل رفتاری ندارم...وقتی از دستش ناراحت میشم، هر حرفی میزنم، چه فحش چه هر حرف بی جا و بی منطقی. دیگه از دست خودمو زبونمو رفتارام خسته شدم...بدبختی اینجاس که با همه افراد دور و برم همینم...ولی شوهرمو خیلی اذیت میکنم، حس میکنم دارم همه احساساتشو از بین میبرم، اون خیلی با من خوبه، ولی من نمک نشناس عوضیم...خاک بر سر من اصن موقع عصبانیت حتی به خودم ثانیه ای فرصت نمیدم که یکم فکر کنم که لااقل جلو خشممو بگیرم...خیلی از خودم بیزارم خواهش میکنم کمکم کنید که من باید چطوری خودمو درست کنم؟؟؟ اصن درست بشو هستم یا نه؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : منِ نفرت انگیز :(

به این فکر کن که اونم تا یه جایی میتونه بهت حس داشته باشه ، میتونست مث خیلی دیگه از پسرا باهات دوست بشه و تا یکی از این کاراتو دید باهات تموم کنه و بره با بعدی ، مرض که نداشته باهات ازدواج کرده ، ارزش وقت و محبتی را که داره بهت میکنه را داشته باش ، تا سرد بشه دیگه به این راحتی ها گرم نمیشه و ممکنه هم هیچوقت نشه ، به زندگیت گند نزن ، اگه دیدی کلا نمیتونی کنترل کنی برو مشاوره ، یه دوره کنترل خشم میتونه خیلی برات مفید باشه .

3. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : رفتار پرخاشگرانه من

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شمالی نمایش پست ها
    سلام من همین الآن عضو این سایت شدم و اصلاً با روش کار این مجموعه آشنایی ندارم. نمیدونم اینجا مشاوره به چه صورته...افراد معمولی اینجا تبادل نظر میکنن یا اینکه مشاورهای واقعی بهمون راهکار میدن؟؟ ماجرا از این قراره که من و شوهرم حدود 7 ماهه که با هم ازدواج کردیم و خیلی هم همدیگرو دوس داریم...ولی من خیلی دعوا را میندازم، همش اذیتش میکنم، دلشو میشکنم، ولی وقتایی که حالم خوبه خیییلی باهاش خوبم، میشم فرشته...ولی چه فایده؟؟؟ فک میکنم تعادل رفتاری ندارم...وقتی از دستش ناراحت میشم، هر حرفی میزنم، چه فحش چه هر حرف بی جا و بی منطقی. دیگه از دست خودمو زبونمو رفتارام خسته شدم...بدبختی اینجاس که با همه افراد دور و برم همینم...ولی شوهرمو خیلی اذیت میکنم، حس میکنم دارم همه احساساتشو از بین میبرم، اون خیلی با من خوبه، ولی من نمک نشناس عوضیم...خاک بر سر من اصن موقع عصبانیت حتی به خودم ثانیه ای فرصت نمیدم که یکم فکر کنم که لااقل جلو خشممو بگیرم...خیلی از خودم بیزارم خواهش میکنم کمکم کنید که من باید چطوری خودمو درست کنم؟؟؟ اصن درست بشو هستم یا نه؟؟؟

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

راز مقابله، تنها این است که با کنترل خود سعی کنید ضمن درک مشکلات و حالات روحی دیگران، خود و زندگی تان را عمیقا" تحت تأثیر آن قرار ندهید.

"شناخت نقاط تاریک خودتان همیشه بهترین راه برای درک نقاط تاریک دیگران است"
    حتی بعضی از مشاورین

که خود نیز از این مشکل حساس بودن رنج می بردند، در حین برخورد و بررسی در مورد افرادی که درگیر این مشکل بودند، به راه حل های مناسب برای رفع این حالات در خود و مراجعین، دست یافتند.

بیشتر مراجعه کنندگان شرح حالهای متفاوتی داشتند ولی با یک نقطه ی مشترک: یعنی "حساس بودن " ( HSP:Hypersensitive pepole). در اینجا به نکاتی برای رفع این مشکل از دیدگاه محققین و مشاورین، اشاره می کنیم :

بله! افراد حساس، در حالتی ناخودآگاه در مشکلات عاطفی دیگران غرق می شوند.
    حتی والدین فرزندان حساس (HSP) که از ابتدا با این حالت بسر می برند، هیچ کمکی در رفع این مشکل نمی توانند بکنند، چرا که خود والدین همواره تحت ناملایمات زندگی، دارای فشار روحی هستند!

در واقع این کودکان، به دلیل نتیجه ی یک باروری، تحت فشارهای عاطفی بوده اند، به مرور زمان سعی می کنند با رفتاری مهربانانه پدر و مادر خود را خوشحال کنند و یا آنها را آشتی دهند و حالت عصبی آنها را کاهش دهند، تصور این فرزندان این است که در این حالت، خود نیز به آرامش و امنیت خاطر می رسند، ولی دریغ از این که تمامی این فشارات احساسی موجود در محیط خانه و خانواده در خود این فرزندان رفته رفته جمع می شود و نهایتا" در آینده به یک فرد حساس تبدیل می شوند.

و در این حال است که آنها همواره مثل یک "رادار" مراقب امواج اطراف خود هستند تا مبادا امنیت خاطر آنها در خانواده تحت خطر قرار گیرد.

این افراد حساس در بزرگسالی نیز خیلی زود متوجه موقعیت های ناخوشایندی همچون، عصبانیت، خشم و ... می شوند و متأسفانه تا زمانی که بزرگ شوند این رادار آنها برای تشخیص سریع این حالات در محیط و خانواده به فعالیت خود ادامه می دهد! بنابراین آنها یک عمر به جای اینکه زندگی کنند در حالت نجات دادن اطرافیان خود هستند.

اگر فکر می کنید که شما هم حساس هستید بهتر است به این علائم توجه کنید:

* شما همیشه فکر می کنید که مسئول خوشحال بودن دیگران هستید، مخصوصا" در مورد کسانی که دوستشان دارید.
    * بعد از اینکه در یک جمع قرار می گیرد، همیشه احساس رنجش و ناراحتی می کنید.
    * وقتی که کسی از دوستان یا خانواده شما مشکل عاطفی دارد، ساعتها وقت خود را صرف صحبت با او می کنید تا آنها را آرام کنید، این در حالی است که بعد از آن خود دچار افسردگی می شوید.
    * حتی در مواقع دردهای جسمی آنها، مثل سردرد، کمر درد و... ناخودآگاه شاید خود نیز این دردها را در خود احساس کنید!

در تحقیقاتی که به روی کودکان حساس و بسیار عاطفی انجام شده است، به این نتیجه رسیده اند که این کودکان در گذشته و آینده همواره سعی می کنند خود را در احساسات دیگران و ناراحتی هایشان شریک بدانند و با این حس رشد کرده اند. بیشتر مشاورین وقتی این مطلب را به مراجعین می گویند، آنها اظهار می کنند که "تا حالا به این موضوع فکر نکرده اند! "

اما آیا براستی می دانید که چطور باید با این مشکل کنار بیایید ؟ خیلی پیچیده نیست، تنها بدانید که :

به دلیل اینکه می توانید مشکلات عاطفی دیگران را درک کنید، مجبور نیستید که بار فکری آنها را نیز با خود به دوش بکشید و مسئول این مشکلات شما نیستید!

با تکرار این جمله و تمرکز بر آن دقیقا" به عمق آن پی می برید .

مادامی که احساس دیگران را درک می کنید و به دردهای آنها گوش فرا می دهید و متعاقبا" در مورد ناراحتی هایشان نگران می شوید، با خود این جمله را تکرار کنید:" این که من آنها را درک می کنم درست است، ولی مجبور نیستم که همراه با مشکلات آنها خود نیز غرق شوم. نفسی عمیق بکشید ، با این نفس است که مشکلات آنها را نیز با نفستان بیرون داده اید و در ادامه ،حل این مشکل را به دست خدا بسپارید و دنبال این قضیه را در مغز خود نگیرید.

شما در جایگاهی مناسب نیستید که بتوانید اساسا" مشکلات آنها را رفع کنید. در حقیقت باید این طور به قضیه نگاه کنید که هر کس در زندگی درگیر این مشکلات می شود و با تلاش و غلبه کردن بر این موانع می تواند به تکامل روحی برسد.

حال می دانید که با حساس بودن بیش از حد خود خیلی کمکی به دیگران نخواهید کرد، به یاد فرزندی باشید که برای ایجاد امنیت خاطر برای خود، همواره برای ایجاد صلح بین پدر و مادرش در تکاپو است.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شمالی نمایش پست ها
    سلام

عزیز شما دچار اختلال خشم و عصبانیت و پرخاشگری هستی که قابل کنترل و درمانه. منتها نباز به بک مشاور حاذق(خانم) دارید که با شما کار کنه و بتونه متد رو بهتون یاد بده.

حتما به یکی از همکاران مشاور در شهر خود رجوع کنبد.

موفق باشید

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25436
    تشکـر
    5
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

این رفتار ها در موقع عادت ماهانه شما رخ میده یا در تمامی مواقع؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز بهترین پیشنهادد من برای شما مراجعه به روانشناسی هست
    این کار شدیدا لازمه برای شما
    نمیخوام بترسونمتون اما این رفتار تبعات خیلی خیلی بدی برای زندگی مشترک شما و حتی خود شما و همسرتون داره
    این رفتار شما باعث تغییر ایشون هم خواهد شد ...
    پس اصلا وقت و تلف نکنید و در اولین فرصت به روانشناسی حضوری مراجعه کنید

چون خشم باید ریشه یابی بشه و از ریشه حل بشه ...
    راستی هرچقدر زودتر حلش کنید کارتون راحتر هست ....بخصوص آلان که تازه 7 ماه از ازدواجتون میگذره ( و از نظر شخصیتی و جسمی هم جوون هستید و قابل تغییر)
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13603
    تشکـر
    1
    تشکر شده 31 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    10

ایشالله که مشگلاتت حل بشه عزیزم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25405
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی های دوستان تقریباً میشه گفت زمان خاصی نداره، ولی به نظرم بعد از دوره عادت ماهیانه بیشتر میشه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25436
    تشکـر
    5
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

رابطه پدر و مادرتون با هم و با شما در خانوادتون چطوری بوده؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد