نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: سختگیری همسر

1961
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy سختگیری همسر

سلام.من23سالمه ونامزدم25سالشه 10ماهه عقدکردیم.اوایل خیلی خوب بود اما الان خیلی سختگیرتر شده.تنهایی اجازه ندارم جایی برم خونه اقوام اجازه ندارم برم.گوشی ندارم با اینکه چادری اما بازم گیر میده چرا دستات بیرونه چرا موهات دیده میشه.باخونوادش بارها حرف زدم بهم میگه نباید بامردنامحرم احوال پرسی کنی منواز دامادش قایم میکنه توی شهر بجز صورتش وسنگ فرش خیابون نباید چشمم ب چیزی بیفته.خونوادم خیلی حساس شدن بابام میگه اگ دوسش داری دیگه طرف من ومادرت نباید بیای.مشکل اینجاس ک هروقت بحث کردیم من کوتاه اومدم و واسه درست شدن رابطمون غرورموشکستم اما اون ی بار این کارو کرد فقط.من بخاطر دوس داشتنش وداشتنش حاضرم هرکاری میکنم اما اون پا پیش نمیذاره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سختگیری همسر

نفس سخته اما چرا با یه مشاوره صحبت نمی کنی ؟ شاید بلد نیست درست دوست داشتنش رو ابراز کنه ؟ شاید مشکل خاصی هست که بهش فکر نکرده باشی مثلا دامادشون چشم یکم یدوه نمی دونم شایدها زیاده . بهش صادقانه بگو قضیه اذیتت می کنه و برید پیش مشاوره عالی نه هر مشاوره ای .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اینجاس ک هیچ مشاوری رو قبول نداره وگرنه من حرفی ندارم.خونوادم خیلی اتیشی شدن الان

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تا بهش میگم داری سخت میگیری عصبی میشه ومیگه نمیتونی؟خودم یادت میدم یا میگه تو حرف منونمیفهمی منو تو ب درد هم نمیخوریم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    10

شاید بد نباشه دنبال موضوعات دیگه بگردی فارغ از سختگیریهاش . شاید در مورد موضوعی مشکل داره و مستقیم بهت نمی گه ببین چیزی هست که اذیتش کنه؟
    متاسفانه مردها ایرانی درمورد مشاورهمینطورند . خودت برو پیش مشاور

6. کاربران زیر از نازنین 1394 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب برم هرچی بگه بگم چشم همینجور ک الان میگم.بعدش چی؟نباید یکم کوتاه بیاد؟دیروز توپاساژجلوی اون همه ادم سرم داد زدو تحقیرم کرد ک فروشنده ب مامانم گفت خانوم ولش کنید دامادتون خیلی ناراحته.جلو مامانم گف میزنمت ادمت میکنم باعث شد اینا بیشتر تحریک بشن.ک متاسفانه هم شدن.همه چیز واسم میخره اما خودم اجازه ی کاری رو ندارم باید باشه.تاخونمون تنهانباید برم.بابامو عصبی کرده.ی بار جلو بابام برداشت گفت دخترتون ب نامحرم ب ی چشم دیگ نگاه میکنه اشک بابامو در اورد بازم ب روش نیاوردیم هفته ای 2بار بحث داریم اونم من همش سکوت میکنم وگرنه میشه هر روز

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بهم میگه تو باید بشی مثل خودم.میگم نمیشه 100درصد ی ادمو عوض کرد میگه چرامیشه

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اینجاس ک من ی ادم بیش از اندازه عاطفی هستم وخیلی هم بهش وابسته شدم و دوسش دارم

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بس ک تو اقوام همه گفتن ببینیم کی میاد خواسگاریش.بسک دل زدن وحرفمو زدن.بسکه حسادت کردن.پسرخالمو پسرداییمو رد کردم بسکه همه آه زدن پشت سرم.بسکه چشم کشیدن شدم این

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دلم واسش تنگ شده............................................ ................

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی.

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

چشم گفتن همیشه جواب نمیده گاهی لازمه جلوش بایستی تا متوجه اشتباهش بشه
    اتفاقا چشم گفتن و قبول کردن حرفاش وضیعتتو بدتر میکنه باید به یه طریقی بهش بفهمونی کارش درست نیست
    حالا میتونی از طریق مشاور این کارو انجام بدی یا با توجه به شناختی ک ازش داری یه راه دیگه پیدا کنی
    امضای ایشان
    اگر میخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
    باور محال بودنش را عوض کن

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز این بحث و دعواها حالا حالاها ادامه خواخد داشت چون شوهر شما تعصب و غیرت بیمارگونه داره

اگه این مشکل توی دوران عقد حل نشه بعد عروسی هم حل نخواهد شد

تا کی میتونی با این سختگیری ها دوام بیاری؟

حتما باید دو تایی پیش مشاور برید تا ببینه صلاحه با این ادم زیر یه سقف بری یا نه
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17894
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

• شوهر من از یه خانواده غیر منسجمی هست که با همه چیز و همه کس مشکل داره. در برخورد با دیگران میشینه یه گوشه و برای همه قیافه میگیره. بعدا غر میزنه که چرا هیچکس به من توجه نکرد و من رو مقصر میدونه که با اونها در ارتباط هستم . و انتظار داره که من هم ارتباطمو با اونها قطع کنم. اگر قطع نکنم، میگه معنیش اینه که شوهرت برات اهمیت کمتری داره.
      به همه مشکوک هست. من الان 5 ماهه آلمان هستم. هر بار که میخوام برم دانشگاه، سرتا پای منو چک میکنه. از زوایای مخنلف نگاه میکنه بهم که ببینه سینه ام پیدا نباشه. ایران که بودیم و این رفتارهارو ازش میدیدم، با خودم میگفتم به مردهای ایران مشکوک هست چون همیشه میگه اکثرشون خراب هستن. ولی الان که با اختیار خودش اومدیم آلمان و آلمان و مردم آلمان رو همیشه بهترین میدونسته و میدونه، چرا داره به رفتارهاش ادامه میده. من به هیچ وجه دختر اهل خودنمایی نیستم. لباس هایی که میپوشم به هیچ وجه بد و بدن نما نیستند ولی هربار که میخوام برم دانشگاه، سرتا پای منو چک میکنه و از زوایای مختلف و از بالای سرم هزار بار نگاه میکنه بهم که ببینه یه وقت سینه ام پیدا نباشه!!! هرروز 6 صبح با اینکه شب قبلش تا دیروقت بیدار بوده و بیدار شدن براش سخته، پامیشه با من تا ایستگاه میاد که ببینه توی اتوبوس کجا و کنار کی میشینم. دارم روانی میشم از کاراش!
    • میگه دوستم داره ،عاشقمه.. پس معنی این کاراش چیه؟ چرا با رفتارهاش بهم توهین میکنه و حس بدی بهم میده؟
    • مرتب ناز و نوازشش میکنم هواشو دارم براش هدیه میخرم . ولی خیلی بی ظرفیت هست.یه اتفاق خیلی کوچیکی که میفته، دیگه آشنا و غریبه حالیش نمیشه. بارها جلوی دیگران بخاطر موضوعی که من اصلا تقصیری نداشتم، سر من داد کشیده و منو تحقیر کرده. با اینکه بعدش پشیمون شده، ولی خودشو خیلی خیلی از چشمم انداخته.
      توی همه کارهای خونه دخالت میکنه. و میگه این اسم این ساپورت کردن هست!!! همه چیز رو سخت میگیره! همه اش استرس داره! وسواس داره. به همه چی..
    • برای یه برنج پختن ،وایمیسته بالا سر من و میگه این کارو کن اون کارو نکن. از یه غذا پختن به این سادگی ،یه پروژه درست میکنه. توی یه آشپزخونه خیلی کوچیک و یه نفره، همه اش میاد وسط آشپزی من از همه چیز ایراد میگیره! هرکاری من توی خونه انجام بدم، ایراد میگیره.
      خیلی منزوی هست. همیشه بوده ،بخاطر مادر بد و سختگیری که توی بچگیش داشته. از اجتماع و از جمع بیزاره. یه دیوار کشیده دور هردوتامون که با هیچکس ارتباطی نداشته باشیم. با هرکس کوچکترین ارتباطی داشته باشم، شروع میکنه به بدگویی کردن ازش تا من ارتباطمو با اون شخص قطع کنم و خیالش راحت بشه!
    • منمتاسفانه نمیتونیم باهم راجع به مسایل صحبت کنیم. هیچ انتقادی رو قبول نمیکنه.فوری عصبانی میشه و قهر میکنه..
      کارش هم طراحی سایت هست و همیشه خونه است. خیلی اخلاقش دخترونه اس، اعصابمو بهم میریزه! مثه این دخترای لوس و حساس ،سر همه چی قهر میکنه.
      بهش با زبون خوش و خیلی مهربون میگم تو به درس و کارت برس با خیال راحت، من همه کارای خونه رو انجام میدم .قهر میکنه باهام!!!! هر غذایی که یه جایی بخوره و دوست داشته باشه و ازش تعریف کنه، یاد من میمونه.. دفعه بعد که با کلی ذوق و شوق میخوام براش درست کنم، میزنه توی ذوقم میگه من اون غذا رو دوست ندارم، درست نکن! در حالیکه وقتی درست میکنم دوست داره و تعریف میکنه ها! فقط در برابر هرکاری که من میخوام با خوشحالی شروع کنم و خوشحالش کنم، جبهه میگیره و غر میزنه!!
      با هیچکس نمیسازه. توی جمع یه گوشه میشینه و برای همه قیافه میگیره. بعد از مهمونیخاله زنک بازی درمیاره. هی میگه فلانیو دیدی اینو گفت، منظورش چی بود؟ یعنی به ما حسودی کرد؟ یعنی منظورش ما بودیم؟؟
      اگر چیزی نگم، شاکی میشه که چرا طرفداری میکنی. برای جلوگیری از بحث و دعوا هم که شده، منم باید مثل خودش بشم و عین خاله زنکا بعد هر مهمونی همه رو مسخره کنم و پشت سر همه حرف بزنم! بدم میااااااااد.. من اینجوری نیستم. خیلی به اعصابم فشار میاد!
      وای بخدا دارم روانی میشم. کمکم کنین توروخدا. خواهش میکنم
    ویرایش توسط 9738 : 06-20-2015 در ساعت 01:58 AM

16. کاربران زیر از 9738 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    تشکر شده 173 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    دوست عزیز این آدم مشکل شخصیتی حاد داره و باید با مشاور صحبت کنه
    البته رفتارها و واکنش های شما تاثیر مستقیم رو شدت بیماری های ایشون داره
    پس اگر خودشم نرفت پیش مشاور شما حتما برید و با مشورت های مشاور سعی کنید مشکل حل بشه

شما از روز اول این اخلاق هارو حتما میدونستید پس توجیهی برای فرار از مشکل ندارید
    فعلا باید باهوش باشید و زرنگ
    میدونم سخته کنترل کردن این آدم ولی هرکسی ی نقظه ضعف هایی داره که میشه ازش استفاده کرد
    مشاوره رو حتما برید چون این مشکل کم کم بزرگتر میشه و جدی تر میشه و طاقت شما هم کمتر میشه هر روز

روحیه شما باید قوی باشه وگرنه خیلی زود کم میارید که آوردید
    قوی باشید و امیدوار
    با کمک خدا و تلاش های خودتون میتونید این مشکل و ححل کنید
    فقط ناامید نباشید .

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17894
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ReepaaR نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز این آدم مشکل شخصیتی حاد داره و باید با مشاور صحبت کنه
    البته رفتارها و واکنش های شما تاثیر مستقیم رو شدت بیماری های ایشون داره
    پس اگر خودشم نرفت پیش مشاور شما حتما برید و با مشورت های مشاور سعی کنید مشکل حل بشه

شما از روز اول این اخلاق هارو حتما میدونستید پس توجیهی برای فرار از مشکل ندارید
    فعلا باید باهوش باشید و زرنگ
    میدونم سخته کنترل کردن این آدم ولی هرکسی ی نقظه ضعف هایی داره که میشه ازش استفاده کرد
    مشاوره رو حتما برید چون این مشکل کم کم بزرگتر میشه و جدی تر میشه و طاقت شما هم کمتر میشه هر روز

روحیه شما باید قوی باشه وگرنه خیلی زود کم میارید که آوردید
    قوی باشید و امیدوار
    با کمک خدا و تلاش های خودتون میتونید این مشکل و ححل کنید
    فقط ناامید نباشید .
    ممنونم از پاسختون. ولی براتون نوشتم. من آلمان هستم و مشاوری رو که اینجا بتونه به زبان انگلیسی صحبت کنه، نمیشناسم. زبان آلمانیم هم در حدی خوب نیست که بتونم این مسایلو به خوبی شرح بدم. خواهش میکنم اگر امکانش هست، یه مشاوری که بتونه بهم کمک کنه رو معرفی کنین. هزینه اش رو میتونم واریز کنم.

الآن فقط کافیه بهش بگم بیا بریم پیش مشاور!!
    بله. قبل از ازدواج میدونستم که مادرش از بچگی خیلی سختگیری میکرده و از همه چی ایراد میگرفته و با همه کس مشکل داشته (طبق گفته های خودش..وگرنه من از مادر ایشون رفتار بدی توی این دو سال به هیچ عنوان ندیدم)
    آدم تا با یکی زندگی نکنه، نمیتونه خوب بشناستش. منم هیچ تصوری از چنین خانواده ای نداشتم. همیشه فکر میکردم همین که از اون خانواده بیاد بیرون و به اهدافش (از جمله خارج شدن از ایران و شغل راحتتر) برسه، همه مشکلاتش حل میشه. ولی الان میبینم توی این پنج ماه باز هم از ایران و مردم ایران و همه چیز ایران بدگویی میکنه. باز هم از کسایی که توی ایران هستن و هیچ ارتباطی باهاشون نداریم، حرف میزنه و تمسخرشون میکنه! همه اش داره غر میزنه ..
    قبل از ازدواجمون یه سری رفته بود پیش مشاور، ولی بعد از یه مدت گفت ازش خوشم نمیاد و ادب نداره. دیگه نرفت. همونطوری که گفتم با هیچکس نمیسازه.
    من نمیخوام از این مشکل فرار کنم. میدونم که انتخاب چنین شخصی اشتباه زندگیم بوده و هر اشتباهی هم یه تاوانی داره !
    میخوام اصلاح کنم. میخوام آرامش بیاد توی زندگیمون. میخوام همونطوری که کمکش کردم به هدفاش رسید، به ارامش توی زندگیش هم برسه. میدونم که اینجوری خودشم داره اذیت میشه. منم دارم زجر میکشم. قهر هم که میکنه، من برای آشتی پیش قدم میشم، ولی سخت میگیره. آشتی نمیکنه.
    بدترین کاری هم که میکنه اینه که شبایی که باهام قهره، جای خوابش رو از من جدا میکنه و میره توی نشیمن میخوابه!!! این کارش بیشتر از همه چی لطمه میزنه به زندگی و به رابطمون. ولی قبول نمیکنه!
    خواهش میکنم یه مشاوری که بتونم از طریق ایمیل و یا چت باهاش در تماس باشم رو بهم معرفی کنین. چون تلفنی هم نمیتونم صحبت کنم، همسرم همیشه توخونه هست!
    بی نهایت ممنونم از وقتی که میذارین
    ویرایش توسط 9738 : 06-20-2015 در ساعت 05:45 PM

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    تشکر شده 173 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط 9738 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. ولی براتون نوشتم. من آلمان هستم و مشاوری رو که اینجا بتونه به زبان انگلیسی صحبت کنه، نمیشناسم. زبان آلمانیم هم در حدی خوب نیست که بتونم این مسایلو به خوبی شرح بدم. خواهش میکنم اگر امکانش هست، یه مشاوری که بتونه بهم کمک کنه رو معرفی کنین. هزینه اش رو میتونم واریز کنم.

الآن فقط کافیه بهش بگم بیا بریم پیش مشاور!!
    بله. قبل از ازدواج میدونستم که مادرش از بچگی خیلی سختگیری میکرده و از همه چی ایراد میگرفته و با همه کس مشکل داشته (طبق گفته های خودش..وگرنه من از مادر ایشون رفتار بدی توی این دو سال به هیچ عنوان ندیدم)
    آدم تا با یکی زندگی نکنه، نمیتونه خوب بشناستش. منم هیچ تصوری از چنین خانواده ای نداشتم. همیشه فکر میکردم همین که از اون خانواده بیاد بیرون و به اهدافش (از جمله خارج شدن از ایران و شغل راحتتر) برسه، همه مشکلاتش حل میشه. ولی الان میبینم توی این پنج ماه باز هم از ایران و مردم ایران و همه چیز ایران بدگویی میکنه. باز هم از کسایی که توی ایران هستن و هیچ ارتباطی باهاشون نداریم، حرف میزنه و تمسخرشون میکنه! همه اش داره غر میزنه ..
    قبل از ازدواجمون یه سری رفته بود پیش مشاور، ولی بعد از یه مدت گفت ازش خوشم نمیاد و ادب نداره. دیگه نرفت. همونطوری که گفتم با هیچکس نمیسازه.
    من نمیخوام از این مشکل فرار کنم. میدونم که انتخاب چنین شخصی اشتباه زندگیم بوده و هر اشتباهی هم یه تاوانی داره !
    میخوام اصلاح کنم. میخوام آرامش بیاد توی زندگیمون. میخوام همونطوری که کمکش کردم به هدفاش رسید، به ارامش توی زندگیش هم برسه. میدونم که اینجوری خودشم داره اذیت میشه. منم دارم زجر میکشم. قهر هم که میکنه، من برای آشتی پیش قدم میشم، ولی سخت میگیره. آشتی نمیکنه.
    بدترین کاری هم که میکنه اینه که شبایی که باهام قهره، جای خوابش رو از من جدا میکنه و میره توی نشیمن میخوابه!!! این کارش بیشتر از همه چی لطمه میزنه به زندگی و به رابطمون. ولی قبول نمیکنه!
    خواهش میکنم یه مشاوری که بتونم از طریق ایمیل و یا چت باهاش در تماس باشم رو بهم معرفی کنین. چون تلفنی هم نمیتونم صحبت کنم، همسرم همیشه توخونه هست!
    بی نهایت ممنونم از وقتی که میذارین

برای مشاوره از صفه اصلی سایت پایین ی چندتا شماره هست که میتونید تماس بگیرید
    مشاوره با چت هم بهتره یکی از دوستانتون و بفرست پیش یک مشاور تو ایران بعد با ایشون هماهنگ کنید که از طریق چت شما رو راهنمایی کنن.

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17830
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.شوهرم تو این جریان با صحبت بزرگترا برگشته وخیلی هم باهام خوبه.اما خونوادم نگرانن ک 1ماه بعد ما بریم سرخونه ی خودمون اجازه نده بیام خونه ی مامانم.خودم ک اینجوری فک نمیکنم

21. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14076
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    منم این مشکلو دارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد