نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شوهرم خودخواه

1020
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31115
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهرم خودخواه

دو ساله ازدواج کردم،اولش شوهرم خوب بود سر کار میرفت با خونوادم رابطش عالی بود اما بعد از یه سال کم کم سر کارشو ول کرد و بیشتر به دوستاش چسبید و به من خیلی کمتر توجه میکرد همین روال ادامه داشت تا 10 ماه پیش،10 ماه پیش برادرم تصادف کردوفوت کرد،وقتی بررادرم فوت کرد من هفت ماهم بود،پسرم هنوز به دنیا نیومده بود که منو همسرم خیلی دعوای بدی باهم داشتیم،طوری که همسرم دیگه خونه ی پدرم نیومد وبه من پیغام داد که بچه رو بزار تو بیمارستانو خودت برو
    اما بعد از حدود یه ماه عموم پادر میونی کرد و منو برد خونه ی خودم،از اون به بعد این ادم مثه قبل نبود و زیادبهمنو بچم توجه نمیکرد و همه ی وقتشوبا دوستاش میگذروندو فقط واسه خواب پیش ما می اومد
    خلاصه اینکه 3 ماه پیش طی دعوایی که باهم داشتیم من به عنوان قهر اومدم خونه ی پدرم،اینبار پسر عموم وساطت کردن و با این اقا صحبت کردن اما گفت که ما نمیتونیم باهم زندگی کنیم،اما دوباره چند روز پیش پسر عموم باهاش حرف زده بود و این اقا گفته باید فک کنم
    ضمن اینکه ماردشون هم خیلی حرف میارنو میبرن
    کلا ادمای صادقی نیستن و هرجا که به ضررشون باشه حرفشونو عوض میکنن
    به نظر شما ارزش داره با این ادم زندگی کرد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شوهرم خودخواه و حق به جانبه و همیشه فکر خودشه

سلام
    خدارحمت کنه برادرتون رو
    خیلی سخته که به شما بگیم نه ارزش نداره!
    چون پای یه بچه بیگناه وسطه...
    ولی خب اینکه هربار همسرتون حرف جدایی پیش میکشه و شما بوسیله واسطه برمیگردید سرخونه زندگیتون خیلی از احترام شما تو خونه کم میکنه !
    و این اصلا درست نیست.
    بنظر من مشاوره مراجعه کنید.
    چون رفتارشون کاملا غیر عادیه بنظر میاد دلشون هوای دوران مجردیرو کرده...
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

3. 2 کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شوهرم خودخواه

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

۱)مراقب اعتماد به نفس خودتان باشید: یک فرد خودشیفتههمواره عزت نفس شریک زندگی خویش را ویران می کند مگر این که شما شخصیت بسیارمستحکمی داشته باشید. نیاز نیست که همواره مشغول برآوردن خواسته های فرد خودشیفتهباشید. گاهی بدون توجه به نظر او کار خودتان را انجام دهید و خودآگاهی او را تاحدودی بالا ببرید. شما می توانید برخی از رفتارهای فرد خودشیفته را که موجب آزارتانمی شود به او یادآوری کنید اما مراقب باشید کل شخصیت فرد خودشیفته را زیر سوالنبرید!
    ۲)حد و مرزهایی برای رفتارهای پرخاشگرانه و تحقیر کننده اشتعیین کنید:معمولا یک فرد خودشیفته هنگامی که احساس می کند هویت شکننده اش موردتهدید واقع شده است، رفتارهای پرخاشگرانه ای از خود بروز می دهد. قاطعانه و به طورمشخص به او بگویید که در ارتباط با شما از انجام رفتارهای تحقیر کننده کلامی و غیرکلامی اجتناب کند. در صورت رعایت نکردن حد و مرزهای تعیین شده، تا مدتی او را تنهابگذارید و اشتباهش را متذکر شوید.
    ۳)رفتارهای مثبت او را تشویق کنید:همواره به یاد داشتهباشید که فرد خودشیفته در سطح هیجانی، همچون یک کودک احساس ناامنی می کند ونیازمند توجه است. به همین دلیل یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهیداین است که بدون در نظر گرفتن شرایطی خاص به او و کارهای مثبتش توجه کنید.
    ۴)از ویژگی های مثبت فرد خودشیفته استفاده کنید:توصیه میکنم طوری با او صحبت کنید که به جای ایجاد جو تعارض، منفعتی نیز از او ببرید. بهطور مثال به او بگویید: ?عزیزم چقدر خوب است که به بچه ها توجه می کنی. هیچ کس بهاندازه تو نمی تواند دلسوز بچه ها باشد? به طور حتم در این زمان او تمام تلاش خودرا به کار می گیرد تا درستی حرف شما را به اثبات برساند و در واقع مورد تاییدتانقرار گیرد. به علاوه با استفاده از این روش فرد خودشیفته را از توجه و تمرکز صرفبه خود به سمت توجه به دیگری هدایت می کنید.
    ۵)دانش خود را افزایش دهید:درک موقعیت های منجر بهخودشیفتگی و ریشه یابی وقوع این حالت، به شما در شناسایی ضعف و محدودیت های فردخودشیفته و تعدیل انتظارات وی کمک می کند. شاید اگر واقعا بدانید که افرادخودشیفته به همان اندازه که سر و صدا دارند آسیب پذیر نیز هستند بهتر بتوانید اینافراد را تحمل و به آن ها برای تغییر کمک کنید.
    ۶)برخی نیاز به تحسین دارند اما خودشیفته نیستند: فراموشنکنید که برخی افراد بیشتر از این که خودشیفته باشند نیازمند تحسین از جانبهمسرشان هستند. در واقع آن ها دوست دارند از زاویه نگاه همسرشان خودشان را ارزیابیکنند و تحسین و تمجید شما از آن ها، مشوقی است برای پیمودن هر چه موفق تر مسیرشان.

مهمترین مشخصات افراد خودشیفته چیست؟

خودبزرگ پنداری، نداشتن همدلی با دیگران، استفاده ازدیگران برای رسیدن به مقاصد، درک نداشتن، نداشتن دلسوزی و همدلی، نداشتن عذابوجدان، ادعای زیاد، مردد و همیشه مشکوک بودن، داشتن سوءظن و نگرش منفی به زندگی ونداشتن رضایتمندی از آن، همیشه راه خود را دنبال کردن، ضعف در برقراری ارتباططولانی مدت، علاقه مند بودن به مسائل خود، توجه نکردن به توانایی های دیگران وسرزنش و عیب جویی از آن ها از مهم ترین ویژگی های افراد خودشیفته است که در هر کسیبر اساس میزان خودشیفتگی و عوامل ایجاد کننده آن متفاوت است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد