نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شوهر بد اخلاق

1407
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13130
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر بد اخلاق

با عرض سلام و ادب 25 سال دارم و یک سال است که ازدواج کرده ام شوهرم بد اخلاق است و حرفهای تحقیر کننده می زند. وقتی که بددهنی می کند انتظار دارد هیچ حرفی نزنم و اگر کتک هم خوردم نباید جوابی به او بدهم . می گوید اگر در عصبانیت او حرفی نزنم خودش هنوز یک ساعت نشده پشیمان می شود و سراغم می آید ولی این رفتار بسیار آزار دهنده است. خیلی زود از مسائلی که پیش می آید عصبانی می شود و اگر با قهر به اتاق دیگری بروم می آید و من را با کتک بیرون میاورد . لطفا مرا راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شوهر بد اخلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط نارنج نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب 25 سال دارم و یک سال است که ازدواج کرده ام شوهرم بد اخلاق است و حرفهای تحقیر کننده می زند. وقتی که بددهنی می کند انتظار دارد هیچ حرفی نزنم و اگر کتک هم خوردم نباید جوابی به او بدهم . می گوید اگر در عصبانیت او حرفی نزنم خودش هنوز یک ساعت نشده پشیمان می شود و سراغم می آید ولی این رفتار بسیار آزار دهنده است. خیلی زود از مسائلی که پیش می آید عصبانی می شود و اگر با قهر به اتاق دیگری بروم می آید و من را با کتک بیرون میاورد . لطفا مرا راهنمایی کنید
    رفتار با شوهر بداخلاق، کار ساده‌ای نیست. مردان بیشتر کلامی هستند و به همین خاطر باید اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند. درحالی که زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می‌دارند و با گریستن آن را نشان می‌دهند. درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود چون او نزدیک‌ترین فرد به شوهرش می‌باشد.

خشمی که از طرف شوهرتان سر می‌زند، مستقیماً شما را هدف قرار نمی‌دهد. در این شرایط شما به اندازه کافی به احساساتی شدن گرایش دارید. اندیشیدن به شوهرتان که همیشه با خشم برخورد می‌کند، باعث می‌گردد احساس فرومایگی کنید و این امری کاملاً طبیعی است. شما باید یک قدم به عقب بردارید و عملاً به آنچه رخ داده است بیندیشید و دلیلی که در پس این رفتار وجود دارد را بیابید.

استرس، ناامیدی و ترس، مردان را عصبانی می‌کند. می‌توانید به همسرتان بگویید که با اینکه می‌دانید او این روز‌ها چه استرس فراوانی دارد و این مسئله او را عصبی کرده است، اما این موضوع باعث شده که رابطه زناشوییتان نیز تحت تأثیر قرار گیرد. با همسرتان شفاف و روشن گفت‌و‌گو کنید و او را بدون قید و شرط حمایت کنید.

۶ نکته برای آرام کردن شوهران خشمگین

۱ - نگذارید همسرتان درگیر خشم خود گردد. اگر دیدید عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می‌کنید که مسئله خاصی باعث عصبانیت همسرتان می‌شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید.

۲ - عصبانیت به آسیب‌های فیزیکی و عاطفی می‌انجامد. با شوهرتان لجبازی نکنید. در عوض سعی کنید راه‌هایی برای درک و حمایت او بیابید.

۳ - شما باید درون خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. غر نزنید، زیرا نتیجه‌ای جز انفجار عصبانیت و بد‌تر شدن شرایط ندارد.

۴ - طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند. شما می‌توانید انفجار خشم همسرتان را با برقراری ارتباطی درست با وی، خنثی کنید. گفت‌و‌گو با همسرتان به هیچ وجه او را ناراحت نخواهد کرد. پس از اینکه با او گفت‌و‌گو کردید، درخواهید یافت که همه چیز به حالت عادی بازگشته است. این زمان مناسبی است تا با شریک زندگی خود روبه رو شوید.

۵ - شوهرتان را درک کنید. درک شما از او طغیان خشمش را کمتر می‌کند. در ضمن شنونده خوبی باشید.

۶ - اگر متوجه شده‌اید که شوهرتان بیش از اندازه عصبانی می‌شود، می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. از او بخواهید که خود را متعهد به انجام برنامه‌های مدیریت خشم نماید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8679
    تشکـر
    36
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شوهر بد اخلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط نارنج نمایش پست ها
    شوهر منم همینطور بود درکت میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)