نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عدم مراجعه همسر به مشاور

873
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16963
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question عدم مراجعه همسر به مشاور

با سلام
    من معتقدم هر انسانی هر چقدر هم که با انسان دیگه ای شباهت داشته باشه باز یه مقدار ممکنه که اختلاف نظر و سلیقه با هم داشته باشن و حتی ممکن گذر زمان با توجه به شرایط زندگی روی اخلاق و رفتار ادمها تاثیر بذاره با این توضیح مختصر باید بهتون بگم که همسر من میگه تو اخلاقت عوض شده تو دیگه مثل دوران عقد و نامزدی من را دوست نداری و من هر بار این حرفش را انکار میکنم و بهش میگم که من خیلی هم دوست دارم نمی دونم شاید هم حق با اون باشه و من نمی دونم کجای کارم اشتباهه که اون همچین فکری می کنه ازش درخواست کردم بیا بریم پیش مشاور که کمکمون کنه ایرادات زندگیمون را درست کنیم ولی اون نمیاد من باید چی کار کنم ؟
    آیا میتونم خودم به تنهایی از کسی مشاوره بگیرم و کمک کنم که زندگیم بهتر بشه ؟
    آیا میتونم شوهر ایده آل همسر و پدر خوب برای پسرم باشم؟
    خودم و اطرافیانم که میگن تو آدم خوب و شادی هستی ولی همسرم میگه من تو را پیش همه محبوب کردم و ازت تعریف کردم که گنده شدی با تعریف از کسی میشه زندگی سی ساله کسی را در دید مردم نغییر داد؟
    لطفا راهنماییم کنید و من هم مورد به مورد براتون تعریف میکنم اگر بخوام همینطور بنویسم ساییتتون حجمش تموم میشه
    ممنون

2. کاربران زیر از مرد زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : عدم مراجعه همسر به مشاور

نقل قول نوشته اصلی توسط مرد زندگی نمایش پست ها
    با سلام
    من معتقدم هر انسانی هر چقدر هم که با انسان دیگه ای شباهت داشته باشه باز یه مقدار ممکنه که اختلاف نظر و سلیقه با هم داشته باشن و حتی ممکن گذر زمان با توجه به شرایط زندگی روی اخلاق و رفتار ادمها تاثیر بذاره با این توضیح مختصر باید بهتون بگم که همسر من میگه تو اخلاقت عوض شده تو دیگه مثل دوران عقد و نامزدی من را دوست نداری و من هر بار این حرفش را انکار میکنم و بهش میگم که من خیلی هم دوست دارم نمی دونم شاید هم حق با اون باشه و من نمی دونم کجای کارم اشتباهه که اون همچین فکری می کنه ازش درخواست کردم بیا بریم پیش مشاور که کمکمون کنه ایرادات زندگیمون را درست کنیم ولی اون نمیاد من باید چی کار کنم ؟
    آیا میتونم خودم به تنهایی از کسی مشاوره بگیرم و کمک کنم که زندگیم بهتر بشه ؟
    آیا میتونم شوهر ایده آل همسر و پدر خوب برای پسرم باشم؟
    خودم و اطرافیانم که میگن تو آدم خوب و شادی هستی ولی همسرم میگه من تو را پیش همه محبوب کردم و ازت تعریف کردم که گنده شدی با تعریف از کسی میشه زندگی سی ساله کسی را در دید مردم نغییر داد؟
    لطفا راهنماییم کنید و من هم مورد به مورد براتون تعریف میکنم اگر بخوام همینطور بنویسم ساییتتون حجمش تموم میشه
    ممنون
    سلام دوست عزیز

آفرین به شما که میخواین برای همسرتون عالی باشین .
    خیلی خوبه که دوست دارین برای زندگی زناشویتون تلاش کنید ، نتیجه این کار دو طرفه اس یعنی هر دو طرف هم سود میبیرین .

شما باید ببین نیاز های همسرتون دقیقاً چیه و اینا رو کشف کنید
    همه نیاز های یک فرد اون نیاز های نیست که فرد به زبون میاره ، یکسری نیاز سایده اس که شاید بهشون بی توجهی شده
    برای اینکه این نیاز ها رو پیدا کنید باید با همسرتون یک ارتباط موثر برقرار کنید و همسرتون رو کشف کنید

بعضی وقتی این نیاز ها میتونه شامل اختصاص دادن چند دقیقه صحبت کردن در روز باشه
    یا گفتن چند کلمه محبت آمیز هنگام خداحافظی ، و یا خوشروی و اشتیاق هنگام روبرو شدن
    دادن یک هدیه لازم نیست که حتماً هدیه گرون و ارزنده باشه ، میتونه یک گل باشه میتونه یک بوسه باشه و یا غیره
    بعضی وقتی برای اینکه دوست داشتنتون رو به همسرتون نشون بدین باید تو جمع از ایشون تعریف و بهشون محبت کنین
    وقتی بزارین برای بیرون رفتن باهم ، هنگام قدم زدن دستشون رو بگیرین ، صحبت کنید
    نوازشش کنید ، بهش توجه کنید ، احترام بزارین ، قبل اینکه اون یادتون بندازه بهش بگین دوستش دارین
    ووووووووووو

در روابطتون پویایی ، محبت ، توجه و . . . + تلاش مستمر داشته باشین

برای مشاوره هم ایگه ایشون نمیان میتونین خودتون تنهای فعلاً برین ، بعد که رفتین میتونید براشون تعریف ایشون رو تشویق کنید که بیان

برای اینکه یه همسر خوب باشین که هم خودتون لذت ببرین از بودن کنار همدیگه باید اول جنس مخالف رو بشناسید و به ذات و طبیعتش احترام بزارین
    یکسری کتاب های زناشوی برای بهبود روابط هست ، برین از کتابفروشی تهیه کنید بخونید خیلی مفید
    کتاب راز های در باره ی زنان از دکتر باربارا دی آنجلیس رو من بهتون پیشنهاد میکنیم بخونید که مفیده
    کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

برای داشتن یک زندیگی موفق باید تلاش مستمر کرد
    منم براتون آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16963
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اتفاقا من کتاب مردان مریخی وزنان ونوسی را خوندم به ایشون هم پیشنهاد دادم که بخونه ولی ایشون گفتن من همه چیز را خودم میدونم و نیازی به خوندن این کتابها ندارم حتی بعضی وقتها مسخره میکرد دارم این کتاب را میخونم میدونید یکی از مسایل که ایشون دارند اینه که فکر میکنند همه چی را می دونن و قبول نمیکنن که نظرات آدمها با هم فرق داره و ممکنه نظر ایشون اشتباه باشه نمونه بارز ایشون پدرشون هستند که در بحثهایی که اتفاق می افته چه در خانواده خودشون چه در فامیل فکر مکنند نظر اونها درسته ولاغیر همیشه موقع حرف زدن میگن (نه ببین اینجوریه)من هم به همین دلیل هیچوقت تو بحثهاشون شرکت نمیکنم اگر مجبور بشم فقط تایید میکنم که آره حق با شماست

5. کاربران زیر از مرد زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط مرد زندگی نمایش پست ها
    اتفاقا من کتاب مردان مریخی وزنان ونوسی را خوندم به ایشون هم پیشنهاد دادم که بخونه ولی ایشون گفتن من همه چیز را خودم میدونم و نیازی به خوندن این کتابها ندارم حتی بعضی وقتها مسخره میکرد دارم این کتاب را میخونم میدونید یکی از مسایل که ایشون دارند اینه که فکر میکنند همه چی را می دونن و قبول نمیکنن که نظرات آدمها با هم فرق داره و ممکنه نظر ایشون اشتباه باشه نمونه بارز ایشون پدرشون هستند که در بحثهایی که اتفاق می افته چه در خانواده خودشون چه در فامیل فکر مکنند نظر اونها درسته ولاغیر همیشه موقع حرف زدن میگن (نه ببین اینجوریه)من هم به همین دلیل هیچوقت تو بحثهاشون شرکت نمیکنم اگر مجبور بشم فقط تایید میکنم که آره حق با شماست
    درک میکنم ، آره منم وقتی چنین کتاب های میخونم هستن اونای که میگفتن اینا چیه بیا خودم همه چی رو بهت بگم و خودشون رو آگاه کامل میدونستن .

ایشون هم همسر شماس و شما باید به بهترین شکل ممکن که میتونید هدایتش کنید و در این راستا باید صبور و شکیبا باشین .

وقتی با چنین حرفای روبرو میشین سرریع ردش نکنین یا اینکه بهش بگین سخت در اشتباهی و ... بزارین حرفهاشون رو بزنن اما شما نا امید نشین .

بهش بگین من در عقل و دانایت شکی ندارم عزیزم اتفاقاً خیلی چیز ها ازت یاد گرفتم ، اما حتی اگه ما احساس نیاز نکنیم دلیل نمیشه مطالعه نکنیم
    بهش گین که با مطالعه است که آدم تاریخ رو تکرار نمیکنه ، بهش بیگن حتماً نباید که مشکلی داشته باشیم تا مطالعه کنیم یا پیش مشاوره بریم ، ما تلاش میکنیم تا بهترین باشیم و بیشتر از بودن با همدیگه لذت ببریم.
    براش اون قسمت از کتاب که باید بخونن رو براشون خلاصه با صدای خودتون بخونید ، تشویقش کنید
    همون متن اول کتاب دکتر باربارا که میگه هرکس بخواد اتوموبیل رانی کنه باید هم رانندگی بلد باشه هم با اتومبیل آشناشه رو بگین
    اگه زیاد اهل مطالعه نیست براش کوت های صوتی تهیه کنید
    تشویقش کنید به مشاوره حضوری و برای بهتر شدن و ازش بخواین که به خاطر شما بیاد
    و بهش بگین که اگه ازش میخواین مطالعه کنه یا به پیش مشاور بیاد دلیلش کم دانی اون یا داشتن ایرادی از اون نیست ، بهش بگین که میخواین همسرش یعنی شما رو بهتر بشناسه و لحظه های خوش تری رو بتونید براش بسازین

آفرین به شما که اینقدر اهل زندگی و خانواده هستین ، از اسم کاربریتون هم معلومه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد