نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عدم مسولیت پذیری همسرم و فکر جدایی

954
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15755
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم مسولیت پذیری همسرم و فکر جدایی

سلام
    من این تاپیک ایجاد کردم که بتونم با مشاوره گرفتن و استفاده از تجربیات دیگران بهترین تصمیم بگیرم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15755
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم مسولیت پذیری همسرم و فکر جدایی

من زنی 32 ساله هستم که هفت سال پیش به صورتی کاملا سنتی با همسرم آشنا شدم و خانواده ها هم دیگه رو میشناختن و با توجه به مقبولیت خانواده و این که پسری سالم بود یک ماه بعد از خواستگاری عقد کردیم
    همسرم یک سال از من بزرگتر ،موقع عقد هر دو دانشجو بودیم و چون وضعیت مالی همسرم به یاری خانواده اش خوب بود و یک سری مسایلی بیان کرد (عشق به تحصیل و تلاش و پشتکار کاری) که من قکر می کردم به کمک هم می تونیم بهترین زندگی ذاشته باشیم و واقعا احساس خوبی داشتم.
    متاسفنه تو دوران عقد متوجه شدم که همسرم تو تحصیلش مشکل داره وعلی رغم ادعایی کرده بود درسش به خوبی نمیخونه و داره درجا میزنه .
    تو عقد رفتارهای کودکانه زیاد میدیدم مثل شوخی بیجا ،ادعا هایی که اصلا در توانش نبود..ولی اینکه هیچ پیشرفتی تو تحصیلش نداشت شبها باهاش درس می خوندم تشویقش میکردم ولی فایذه ای نداشت
    تو دو سال عقد من درسم تمام شد و مقطع ارشد شروع کردم ولی همسرم همچنان دست و پا میزد که درس بخونه من همزمان با تحصیل کار میکردم و همسرم اشتباه های مالی پشت سر هم
    خوب همش به من می گفتن اینا درست میشه البته اول خیلی از مشکلاتم پنهان می کردم چون از شکست متنفر بودم و جدایی شکست تلقی می کردم.
    خوب مراسم عروسی گرفتیم و زندگی مشترک شروع کردیم ولی اختلاف ها و دعواهای ما تمامی نداشت واینکه دیگه از تحصیل همسر نا امید شدم و علی رغم میل باطنی دیگه اصرار به درس خوندنش نکردم..
    گفتمش فکر کار کن ولی باز هم ضعیف عمل می کرد یه کار کامل و بی نقص نمیتونست انجام بده همه کارها نیمه تمام رها میشد.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15755
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب من تو دید جامعه و خانواده یک آدم موفقم چه در مسال کاری و چه رفتارهای اجتماعی با خانواده همسرم هیچ وقت بحث نکردم ولی غر میزدم که با رفتار های همسرم چه کنم و اونا هم هی می گفتن صبر منم واقعا صبوری کردم اشتباهای مالی همسرم و بی حساب و کتاب بودنش باعث شد داشته ها مون از دست بدیم همسرم به مشاوره کسی گوش نمیده وبیشتر بی فکر کاری انجام میده،من مدام تو زمینه حرفه ای موفق تر میشم و بی تدبیری همسرم بیشتر من و کلافه می کنه.
    چندین بار مشاوره رفتیم و همسرم هم استقبال می کرد ،مشاوره میگفتن همسرت به شدتشخصیتی وابسته داره و خودم به شدت مستقل من هیچ وقت نمیتونم به همسرم تکیه کنم چون ضعیف میبینمش.
    بیکاری ،بدخلقی های بچگانه ،وابستگی بیش از حد برای هر تصمیمی ،عدم توانایی در اتمام هر کاری،توقغات بی جا از من (هم کار بیرون از خونه هم خونه داری ) و اینکه یه هیچ وجه امیدی به آینده موفقی با همسرم ندارم باعث شده به جدایی فکر کنم واقعا از اینکه همه مسولیت زندگی به دوش بکشم خسته شدم.
    با اینکه خانواده همسرم و همسر اصرار به بچه دار شدن کردن اصلا زیر بار این موضوع نرفتم و از این بابت خیلی راضیم.
    و متاسفانه وقتی به جدایی فکر میکنم دلم برای همسرم میسوزه و تنها موردی که تا الان مانعم شده همینه حس میکنم من ولش کنم خیلی صدمه میبینه ولی وقتی به خودم فکر میکنم می بینم که 7 سال زندگی مشترک ناموفقی داشتم و اون موقع است که دلم به حال خودم میسوزه ...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15755
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من یک ماه پیش بهش گفتم که به فکر جدایی هستم و کلی با هم گریه کردیم ،الان حدود یک ماه به واسطه دوستان خانوادگی تو یه شرکت شروع به کار کرده یه کار سطح پایین ولی باز هم تشویقش کردم که بمونه تا شاید تو یه کار موفق بشه ولی چنان ناکامی دیدم از کارهاش که امیدی به این کارشم ندارم ....

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود خوش اومدین - خب جای احساسی عمل کردن واینکه خودتون رو ادمی موفق و مستقل میدونید و اینهمه مدت صبر و تاهل حاصل پیشرفت شما چی شد؟ ایشون به باد داد؟ میتونید بازم مجاب به مشاوره و راه حل ریشه ایی پیدا کنید نه پنهان کردن مشکل وپاک کردن مسئله.
    دوراه دارید که با خانواده و خودش درکمال ارامش مطرح و حرف بزنید و زندگیتون رو سروسامان بدید .
    میگید که از نظر مالی وحمایت خانواده برخورداره خب استفاده کنید و ی خونه مستقل کوچک بگیرید وکم کم با کمک هم وزمان و فرصت درروند بهبودی شخصیت ایشون و وابستگی و مسئولیت نداشتنش تلاش کنید .

راه دوم که واقعا نمیتونید ادامه بدید خب بادرنظرگرفتن همه موارد نقاط قوت وضعف و پیامدهاش جدا بشید که عواقب خودشوداره-
    شما هم بنوعی الان دارید حمایتش میکنید واین درروند کندی و درجازدنش نقش داشته عین خانواده خودش .
    بدونید دلسوزی ومحبت بیجا وهم سکوت گاهی باعث میشه ادمی ازاهدافش دوربشه - به مشاوره حضوری برید بار دیگر و همه جوانب روبسنجید وتصمیم بگیرید مواردی دیگر هست درخدمتم و هم من نظر شخصی خودمو گفتم .
    صبور باشید دوستان ومشاورین دیگر هم تاپیکتونو جواب و به یک جمع بندی مناسب برسید یاحق

6. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15755
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون ،قبول دارم حمایتهای بی جای من نقش منفی تری داشتن تا مثبت . و الان هم به هیچ وجه قدر تحمل و حمایت های من و نمیدونه ،و چون خونه و ماشین داریم فکر میکنه زندگیمون مشکلی نداره..

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)