نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: عدم همکاری شوهر در کارهای خانه

6548
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم همکاری شوهر در کارهای خانه

سلام
    من 29 سال سن دارم و یک دختر یک ساله. همسرم کمتر به خواسته های من توجه میکنه . من خواسته های زیادی ندارم فقط میخوام بعضی وقت ها تو کار خونه بهم کمک کنه ولی اون این کار رو نمیکنه اوایل کمک می کرد اما وقتی مادرش ناراحت شد دیگه به من کمک نمیکنه. فقط میشینه پای تلوزیون و مرتب از من خوراکی می خواد گاهی حس کلفت بودن رو توی خونه میکنم با اینکه دوسش دارم ولی گاهی اونقدر خسته میشم که سرش داد میکشم و به خودش و خانوادش بد و بیراه میگم اما اون بی تفاوته و فقط میخنده من نمی دونم چطور باید احساساتم رو بهش بگم که بهشون اهمیت بده. یبارم روی کاغذ براش نوشتم ولی اصلاً به روی خودش نیاورد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : همکاری نکردن در کار خانه

اکثر ادم ها از بچگی باید بهشون یاد بدین که تو کار خونه کمک کنند

مثلا مادرم ازبچگی به من یاد داده که خونه باید همیشه تمییز باشه . از 7 سالگی بهم جارو برقی ، شیشه پاک کردن ، گرد گیری و ... بادم داد طوری که اکثر دوستان و اشناها مسخرم میکنن

طوری که الان 23 سال دارم و بدون اینکه مادرم بگه خونه رو همیشه تمییز میکنم .
    اما پدرم و برادرم بالکل شلخته هستن و اصلا به تمیزی اهمیت نمیدن . چون کسی بهشون یاد نداده

شوهرشما هم همین موارد روشامل حالش میشه . ازبچگی بهش نقشی محول نشده

توصیه : در جمع خانوادگی این شلختگی و بی مسئولتی رو به دوستانش گوشزد کنید . طوری که بهش بربخوره و ناراحت بشه .
    از مردان دیگرخانواده تعریف کنید که چقدر ادم کارکن و بامسئولیتی هست . (به خودش بیاد )

99 درصد مردان وقتی در جمع ازکارشون ایراد بگیری ، بهشون برمیخوره و سعی میکنن خودشون رو اصلاح کنن

اگه این کارا هم جواب نداد شما هم لج کنید خونه رو تمیز نکنیدتا به خودش بیاد
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13215
    تشکـر
    370
    تشکر شده 500 بار در 226 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست خوبم..این مشکلوکمابیش همه داریم چون ماهمه ی کاراروانجام میدیم اونافکرمیکنن خب کاری نمونده پس هیچی..
    امایه مدت مثل خودش رفتارکنیدتابدونه که کارشاچقدربارزش بوده البته لجبازی نکنیدچون لجازی اصلادرست نیس
    یه مدت نقش بازی کنین که انگاردیگه نمیتونین اونکاروانجام بدین وازش بخواین بهتون کمک کنه ووقتی که اینکاروکردازش تشکرکنین تاخوشحال بشه
    البتهممکنه چندبارال بگه بمن چه امااگه ببینه واعاکمک یخو.این میدبهتونکمک میکنه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12792
    تشکـر
    149
    تشکر شده 154 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    10

راه حلي كه مدنظر منه شما بايد تنبل بشيد خونه كثيف بشه مثلا شما اشغال نذار دم در بهش بگو نكرد بزار انقدر بمونه تا بو بگيره اگر كسي اومد خونتون گفت چه بويي اومده خونتون بگو اشغالا سنگينه نمي تونم بزارم بيرون جلوي شوهرت بگووچيزهاي ديگر

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم همکاری شوهر در کارهای خانه

نقل قول نوشته اصلی توسط هستی جان نمایش پست ها
    سلام
    من 29 سال سن دارم و یک دختر یک ساله. همسرم کمتر به خواسته های من توجه میکنه . من خواسته های زیادی ندارم فقط میخوام بعضی وقت ها تو کار خونه بهم کمک کنه ولی اون این کار رو نمیکنه اوایل کمک می کرد اما وقتی مادرش ناراحت شد دیگه به من کمک نمیکنه. فقط میشینه پای تلوزیون و مرتب از من خوراکی می خواد گاهی حس کلفت بودن رو توی خونه میکنم با اینکه دوسش دارم ولی گاهی اونقدر خسته میشم که سرش داد میکشم و به خودش و خانوادش بد و بیراه میگم اما اون بی تفاوته و فقط میخنده من نمی دونم چطور باید احساساتم رو بهش بگم که بهشون اهمیت بده. یبارم روی کاغذ براش نوشتم ولی اصلاً به روی خودش نیاورد.

دوست عزیز ؛ سلام

در ورزش دو ؛ که شامل دو سرعت و دو استقامت هست ؛ یک دونده نمی تونه هم در دو سرعت وهم در دو استقامت پیروز بشه ؛ چون بطور کلی عضلات ورزشکارها به دو گروه تیره وروشن تقسیم میشه ( یعنی تفاوتهای فردی ومنحصر به فرد )

در زندگی ودوندگی اون هم اگه قرار باشه هردو نفر عضلات تیره یا روشن داشته باشن ؛ خود بخود نقش تکمیل کننده زن ومرد از بین میره

بعضا" مشاهده میکنید مردهائی روکه به دلیل شغل پردرآمد همسرشون قبول کردن که کارهای خونه رو اونا انجام بدن و حضرت رسول هم در تقسیم کار فرمودند کار بیرون با علی و کار منزل با ح فاطمه ؛ وخدا هم در قرآن امر به اطاعت از قرآن و سنت پیامبر (ص)میکنه

بطور کلی فیزیولوژی و ساختار مرد برای جنگاوری ؛ رشادت ؛ و درگیری با مسائل سخت وحمایت کننده ( فاعلی ) هست و برعکس زن دارای فیزیولوژی و ساختار عاطفی تحت حمایت ( مفعولی ) هست

حالا اگر مثل دونده سرعت که باید حتما" عضلات روشن داشته باشه ؛ شما اصرار کنید که یک نفر باعضلات تیره ؛ وارد مسابقه بشه ؛ پیشاپیش خودتونو باخته حساب کنید

پس با فیزیولوژی شوهرتون ؛ اگه درآمد کافی برای یک زندگی آبرومند رو فراهم میکنه ؛ کنار بیاید و زندگیتونو بی خودی به چالش نکشید و اونو مجبور به موضع گیری و واکنش نکنید .

در همین سایت ببینید چه مسائل ومشکلاتی وجود داره و برید خداتونو شکر کنید که شوهرتون سالم و کاری و نون در آره و پای زندگی شما ایستاده .

متاسفانه نمی دونم چرا وقتی در این سایت درخواست مشاوره میشه خیلیها فکر میکنن زود باید برخلاف گفته ی مشاوره جو نظر بدن و توجه نمی کنن که شاید خود مشاوره جو دچار اشتباهه و کافییه کمکش کنیم تا با یه دستمال تمیز چشماشو پاک بکنه و زندگیشو درستتر ببینه .

اگه آبجی موفق شدم تا ذره ای کمکتون کنم لطفا خیر اموات خودتون 10 صلوات ختم کنید و یک فاتحه نثارشون کنید .

6. 3 کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش من تو جمع فامیل گوشزد کردم ولی جواب که نداد بدترهم شد و اصلاً ادمی نیست که اینا براش مهم باشه. درمورد تنبل بودن هم من خودم وقتی بهم ریختگی رو میبینم عصبی میشم و دلم میگیره و واسه همین زود همه چی رو جمع میکنم ولی دست راستم تقریبا همیشه درد میکنه و با کوچکترین حرکت ناگهانی درد شدیدی میگیره و چیزی که دستم هست رو ول میکنم و اون اینا رو میبینه و میگه باید بیشتر ورزش کنی تا دستت قوی شه و اصلاً به روی خودش نمیاره. در امدشم طوری نیست که یه زندگی راحت داشته باشیم و من همیشه از تمام خواسته هام گذشتم با این وجود باید چی کار کنم؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط هستی جان نمایش پست ها
    راستش من تو جمع فامیل گوشزد کردم ولی جواب که نداد بدترهم شد و اصلاً ادمی نیست که اینا براش مهم باشه. درمورد تنبل بودن هم من خودم وقتی بهم ریختگی رو میبینم عصبی میشم و دلم میگیره و واسه همین زود همه چی رو جمع میکنم ولی دست راستم تقریبا همیشه درد میکنه و با کوچکترین حرکت ناگهانی درد شدیدی میگیره و چیزی که دستم هست رو ول میکنم و اون اینا رو میبینه و میگه باید بیشتر ورزش کنی تا دستت قوی شه و اصلاً به روی خودش نمیاره. در امدشم طوری نیست که یه زندگی راحت داشته باشیم و من همیشه از تمام خواسته هام گذشتم با این وجود باید چی کار کنم؟
    سلام
    به نظرمن شوهرشمایخورده زورگوهه اصنم این وضعی که براتون درست کرده رواشتباه نمیدونه...
    حالا این شمایین که بایدتصمیم بگیرین چیکارکنید بااین قضیه کناربیاین وبریزین توخودتون تازندگیتون اروم بمونه یاتغییرش بدین
    فقط بایدیادتون باشه شوهرشماپدربچتونم هست پدربودنم یعنی حس مسئولیت یعنی گذشت ، یعنی به خاطریکی دیگه ازراحتی خودت بگذری ،یعنی ازازاردیدن کسی که بهت وابستست وبهت احتیاج داره مردونه ناراحت بشی وغیرت به خرج بدی حالاشوهرشمااین خصوصیتارودارن؟؟؟؟
    به نظرمن که اگه بگذرین وجلوشونونگیرین روز به روز راحت طلب تر وخودمحورترمیشن شماام اگه تحمل کنیدیه روزی بچتونم بااین موضوع مشکل پیدامیکنه....
    حالااگه بخاین مث خیلی اززنای دیگه فقط سازش کنید وزندگیتونوازهر تلاطمی حفظ کنیدکه هیچ ولی اگه تصمیمتون این باشه که اوضاعوعوض کنیدبدونیدکه شایدزیادم اسون نباشه بایداولش خودتونوبرای اتفاقایی که شایدبیفته اماده کنید مثلایکم ناراحتی ودعوا وتنش واین چیزا....فقط مهم اینه بتونیدمدیریتش کنید مثلااگه یکم دادوبیدادوبی احترامی وایناشدپانشین برین قهر بلکه بمونیدیادتون باشه هدفتون فقط اسایش خودتونوبچتونه واینکه میخاین شوهرتونومجبورکنیدرفتارشون وعوض کنن...
    به نظرمن هرکاری هزارتاراه داره ولی همه راهاروی همه ی ادماجواب نمیده شمابایدببینید روی شوهرتون چی تاثیرمیذاره بایدنقطه ضعفاشوپیداکنید مثلااگه ادم بیخیالی باشن کثیف موندن خونه وضایع کردنشون جلوبقیه فایده ای نداره بایدببنیدروی چی حساسن ازهمون استفاده کنید
    مثلاخیلی ازمردابسیاربسیارشکموووووا ن اگه شوهرشمام اینطوریه هروقت اذیتتوون کرد تنبیهش کنید وبراش غذادرس نکنید
    اصن خدامرداروشکم پرست افریده که مازنابتونیم به وقتش حقمونوازشون بگیریم خیلیم شیک ومجلسی اصنم دادوبیدادوفحش واینالازم نمیشه....
    یامثلابعضی مرداروی گریه زناشون حساسن دیگه خودتون میدونیدبایدچیکارکنید
    خلاصه نسبت به شناختی که ازشون دارین براش یه نقشه خوب بکشین .
    اصلنم ناراحت نباشین که رفتارتون شایداشتباه باشه چون ادم کسیوکه کتکش میزنه که نازنمیکنه....
    یه چیز دیگه :وقتی به کسی اذیتتون میکنه اصلن فک نکنیدکه اونه که مقصره چون مقصرواقعی شمایین که این اجازه روبهشون دادین . پس به جای اینکه اشتباهای اونومرورکنیدبرین ببینیدخودتون چه کوتاهی کردین که فک کرده میتونه باهاتون این برخوردوبکنه وشمام اعتراض نکنید

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12792
    تشکـر
    149
    تشکر شده 154 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    10

البته تو غذا جواب نميده تانپختي مي رن از بيرون مي گيرن تنهايي مي هئرن وتو كشنه مي موني

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17503
    تشکـر
    36
    تشکر شده 70 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر من وقتی به شوهرتون میگین پاشو این کارو بکن و اون انجام نمیده و شما شروع میکنین به غر زدن در واقع اونو ترغیب میکنین که دیگه کمکتون نکنه.چون شمارو لایق این نمیدونه که کمکتون کنه(از نظر شوهرتون)چون شما زبان تشکر ندارین چون فقط وقتی ازش تشکر میکنین که کاری براتون بکنه در غیر اینصورت ارزشی نداره پیش شما.نوع کمک خواستنتنونو عوض کنین.اول اینکه با حالت دستوری نگین و تقاضا کنین ازش.دوم اگه دیدین دوباره توجهی نکرد خودتون بدون اینکه غر بزنید یا عصبانی شید یه نگاهی تو چشماش بکنین و کارو خودتون انجام بدین.سری بعد دوباره کمک بخواین این سری احتمالا غر بزنه و کار رو براتون انجام بده.این پروسه رو تکرار کنین تا شوهرتون شرطی شه.به هیچ عنوان غر نزنید و سرکوفت نزنید بهش.نامه ای که بهش نوشتید روش خوبیه.در قبال کاری که براتون انجام میده تشکر کنید حتی اگه کوچیک باشه.مردا تشنه قدرتن و وقتی شما ازش تشکر کنین خودشون رو در موضع قدرت میبینن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد