نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: عقده هاي گذشته همسرم

931
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15689
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

عقده هاي گذشته همسرم

با سلام به شما مشاور گرامي،
    من 20 سال است كه ازدواج كردم و يك پسر 16 ساله دارم . مادرم يك زن بسيار حساس و عصبي مي باشد و در ابتدا خيلي برام مشكلات درست كرد و من جلوش ايستادم چون همسرم رو دوست داشتم و مي خواستم زندگي كنم و از طرفي همسرم هم به اون رفتارها ايراد گرفت و بمن مي گفت من هم چون ديدگاهش را نسبت به مادرم عوض كنم و او نگاه بدي بهش نداشته باشد با او مخالفت مي كردم و جلوي او هم مي ايستادم خلاصه مثل يك ديوار جلو مادرم و همسرم خراب شدم حالا پس از گذشت چندين سال همسرم ميخواهد عقده گشايي كند و منو عذاب بده نمي دونم بايد چه كنم وقتي باهاش صحبت كردم از ناراحتي هايي كه بينمان در سالهاي قبل اتفاق افتاد گفت و فهميدم هيچكدام را از ذهنش پاك نكرد حتي درخصوص دعواهايي كه من از او عذرخواهي نيز كرده بودم و او هم بمن ميگفت باشه تمام شد ديگه ولش كن ولي حالا پس از گذشت اين همه سال مي گه شايد بخشيدم ولي فراموش نكردم . از نظر من بين زن و شوهر بايد فراموش شدن وجود داشته باشد و نبايد رفتار ناشايست را در دل مثل يك عقده نگه داشت چون منجر به يك زندگي غيرقابل تحمل ميشود مگر ممكن است بين زن و شوهر كينه وجود داشته باشد؟
    حالا با همه اين اوصاف الان چند ماهي است كه انگار ما در زندگيمان طلاق عاطفي گرفتيم و فقط بخاطر پسرمون داريم زندگي مي كنيم ولي من ديگه بريدم و خسته شدم از اينكه نه خانواده اي داشتم كه منو درك كنه ( خانواده پسر دوست ) و نه همسري كه منو بفهمه . و هم خانواده ام و هم همسرم را دوست دارم . از طرفي هم دوست ندارم ديگه زندگي كنم و از خودكشي هم مي ترسم واقعا به بن بست خوردم . لطفا منو هرچه سريعتر راهنمايي كنيد. با تشكر از شما
    ویرایش توسط zahrashemshaki : 05-18-2015 در ساعت 11:18 AM

2. کاربران زیر از zahrashemshaki بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عقده هاي گذشته همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrashemshaki نمایش پست ها
    با سلام به شما مشاور گرامي،
    من 20 سال است كه ازدواج كردم و يك پسر 16 ساله دارم . مادرم يك زن بسيار حساس و عصبي مي باشد و در ابتدا خيلي برام مشكلات درست كرد و من جلوش ايستادم چون همسرم رو دوست داشتم و مي خواستم زندگي كنم و از طرفي همسرم هم به اون رفتارها ايراد گرفت و بمن مي گفت من هم چون ديدگاهش را نسبت به مادرم عوض كنم و او نگاه بدي بهش نداشته باشد با او مخالفت مي كردم و جلوي او هم مي ايستادم خلاصه مثل يك ديوار جلو مادرم و همسرم خراب شدم حالا پس از گذشت چندين سال همسرم ميخواهد عقده گشايي كند و منو عذاب بده نمي دونم بايد چه كنم وقتي باهاش صحبت كردم از ناراحتي هايي كه بينمان در سالهاي قبل اتفاق افتاد گفت و فهميدم هيچكدام را از ذهنش پاك نكرد حتي درخصوص دعواهايي كه من از او عذرخواهي نيز كرده بودم و او هم بمن ميگفت باشه تمام شد ديگه ولش كن ولي حالا پس از گذشت اين همه سال مي گه شايد بخشيدم ولي فراموش نكردم . از نظر من بين زن و شوهر بايد فراموش شدن وجود داشته باشد و نبايد رفتار ناشايست را در دل مثل يك عقده نگه داشت چون منجر به يك زندگي غيرقابل تحمل ميشود مگر ممكن است بين زن و شوهر كينه وجود داشته باشد؟
    حالا با همه اين اوصاف الان چند ماهي است كه انگار ما در زندگيمان طلاق عاطفي گرفتيم و فقط بخاطر پسرمون داريم زندگي مي كنيم ولي من ديگه بريدم و خسته شدم از اينكه نه خانواده اي داشتم كه منو درك كنه ( خانواده پسر دوست ) و نه همسري كه منو بفهمه . و هم خانواده ام و هم همسرم را دوست دارم . از طرفي هم دوست ندارم ديگه زندگي كنم و از خودكشي هم مي ترسم واقعا به بن بست خوردم . لطفا منو هرچه سريعتر راهنمايي كنيد. با تشكر از شما
    دوست عزیز از همسرتون بخوایت تمام حرفهای دلش رو برای شما بنویسه

شما با خوندن متن ایشون میتونید بفهمید نگرانی و ناراحتیش در چه موردیه

بعد میتونید برای حل مشکلتون با فردی سوم و بی طرف مشورت کنید مثل یک مشاورروانشناس

به همین خاطر به جای این صحبت های ناامید کننده راه گفتگو با همسرتون رو در پیش بگیرید

4. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15689
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عقده هاي گذشته همسرم

با سلام به شما دوست عزيز ، من تمام حرفهاي ايشان را شنيدم و به چند مورد هم اشاره كردم و چون فكر كردم اينجا سايت مشاورين است به همين خاطر مطرح كردم و فكر كردم شايد راهنمايي شود و الا كه خودم مراكز مشاوره حضوري را بلد بودم من فقط يك مشاوره خوب مي خواستم تا اين حس را از درونم خارج كنم. بهر حال تشكر مي كنم از شما و حتما نزد يك مشاور مي روم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد