نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: قهر کردنهای پی در پی همسر

1674
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28138
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

قهر کردنهای پی در پی همسر

سلام.دلم خیلی خیلی گرفته.انقدر که دیگه خودمم تو کارم موندم.نمیدونم چه باید بکنم.29 سالمه.دو ساله که عروسی کردم.یکسال هم با رعایت مسائل شرعی نامزد بودم.اون زمان نامزدم رو به تمام فامیل نشون دادم که اگه من متوجه مشکلات اخلاقیش نشدم اونا بفهمن و بهم بگن.اما همه اونو به عنوان بهترین مرد خونواده می شناسن.خوش اخلاق و خوش برخورد.همیشه خندان و با استعداد.واقعا هم تا دو ماه بعد عروسیمون همین بود.مادرشون زیاد تو سر من میزد.شاید به قول بابام برا اینکه نمیخواست من یوقت احساس برتری جوئی کنم که البته تو خون من نیست از این کارها.چون می دونم ارزش آدما رو خدا تعیین می کنه. نه سطح تحصیلات و درآمدشون. من فوق لیسانس دارم.همسرم دیپلم فنی هستن.اما دستشون تو جیب خودشونه.اهل دختربازی نبودن.اهل سیگار و قلیون و مشروب و رفیق بازی نبودن.اما حتی حاضر نیستن از تجربیات دیگران استفاده کنن.وقتی یه مشکلی براشون پیش میاد و من دلم میخواد بهشون بهترین کمک رو بکنم ازم بشدت ناراحت میشن و قهر و داد و دعوا.و هر دفعه قهرشون تا یک هفته و گاهی ده روز طول میکشه.بازم محبت من قطع نمیشه.مادری نمیکنم براشون.اما وظایف زنانه م ایجاب می کنه اگه جاییشون زخمی شد حداقل بتادین و پنبه بیارم یا نه؟حتی در این حد محبت رو ازمن نمی پذیرن.بدشون میاد.با اینگه تمام فامیلمو بهشون نشون دادم بازم الان دارن ایراد میگیرن که فاملیت اینطور و اونطور.من تو این دو سال یک بار هم اجازه نداشتم فامیلم رو دعوت کنم.همه فامیلم ازم بریدن.هیچ کدوم هم نمیدونن مشکل من چیه.سر پدر مادرشون داد میزنن وقتی من ازشون خواهش و تمنا می کنم احترام این دو بزرگوار رو نگه دارن میگه به تو ربطی نداره.خانواده خودمن.اما حتی از حرفای خودمونی بین پدر مادر من که بی ریا جلو ایشون حرف میزنن ایراد میگیرن. و همه اینا رو تو سر من میزنن.با اینکه شرط من ادامه تحصیل بود،مخالفت کردن با درس خوندنم و من بخاطر حفظ زندگیم پذیرفتم.همیشه هر طور دوست داشته باشن رفتار می کنن.با وجود بیماری پوستی که دارن و مادرشون مرتب من رو به باد توهین میگیرن بابت اینکه نمیبرم ایشون رو برای درمان باز هم راضی به درمان نمیشن.یه جور لجبازی که مادرشونم میدونن.بداخلاقی که خانوادشون هم میدونن.به پدر شوهرم یک بار گفتم کمک کنن بتونم شرایط زندگیمو درست کنم اما ایشون با خونسردی تمام گفتن تمام وظیفه ی من حضور در مراسم خواستگاری شما بوده.این حرفها به من ربط نداره.شوهرم مرتب قهر میکنه و این باعث شده من بشدت با بچه دار شدن مخالف باشم.وحشتزده ام.چون خیلی داشتم از شاگردام که به خاطر این مسائل بین پدر مادرشون تو سن 14 سالگی بدبخت ترین آدم رو زمین می دونستن خودشونو.من چکار کنم؟کجا برم؟اون که راضی نمیشه بیاد مشاوره.من خودم وقت مشاور خانواده گرفتم اما از شما کمک می خوام.برنامه شما رو نگاه می کنه.کاش روش اثر بذاره.کاش خدا یه راهی برام باز کنه.به خدا دستم به جایی بند نیست.ندارم کسی رو که کمکم کنه.دعا کنید خدا معجزه کنه.نمی خوام زندگیم رو بذارم و برگردم خونه بابام.خیلی حالم خرابه.کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : با قهر کردنهای پی در پی همسرم چه کنم؟

تا حالا منطقی باهاشون حرف زدین و بهشون گفتین بهتره به جای قهر روش دیگه ای رو برای نشون دادن اعتراضشون به کار ببرن؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

چرا افراد به جای صحبت درباره مشکل یا ناراحتی شان، قهر می کنند؟
    همان طور که می دانیم رفتارها در دوران کودکی بیشتر با مشاهده رفتار والدین آموخته می شوند. اگر در الگوهای رفتاری والدین این افراد دقت کنید یعنی از آن ها سوال شود که وقتی پدر و مادرتان با هم دچار مشکل می شدند نتیجه نهایی بحث آنان چه می شد، بیشتر آن ها این طور جواب می دهند که مثلاً پدر یا مادر قهر می کرد و موقعیت را ترک می کرد! همچنین این باور در این خانواده ها ایجاد و تقویت می شود که در بحث و صحبت درباره یک مشکل، همیشه باید یک نفر پیروز شود. در صورتی که در بحث و صحبت کردن درباره مشکلات پیش آمده، برد و باختی وجود ندارد؛ یعنی ممکن است دو نفر مدت ها درباره آن موضوع با هم بحث کنند و در نهایت به نتیجه مشخصی هم نرسند. پس این سوال پیش می آید که هدف این بحث کردن چیست؟ هدف اصلی صحبت کردن درباره یک مشکل، گفتن از احساسات و ناراحتی ها به جای نادیده گرفتن آن هاست.

گفت وگو کنید
    همیشه سعی کنید درباره مشکلی که با همسرتان دارید، با او صحبت کنید حتی اگر ظاهراً به حرف شما گوش نمی کند. می توانید برای او یادداشتی بگذارید یا پیامکی بفرستید. در ضمن از مردها در بیشتر مواقع انتظار جواب نداشته باشید چون مردها به ندرت به اشتباه خود اعتراف می کنند. شاید علت این که همسر شما قهر می کند این است که فکر می کند نمی تواند در صحبت با شما پیروز شود یا به نتیجه دلخواهش برسد.

برای این که بتوانید همسرتان را برای صحبت کردن با خودتان درباره مشکلات قانع کنید ابتدا سعی کنید به طور کامل به صحبت های او گوش کنید. در این مرحله از خودتان هیچ دفاعی نکنید یعنی سعی نکنید قضیه را توضیح دهید یا حتی نخواهید از ناراحتی همسرتان با این توضیحات کم کنید. از ناراحت شدن همسرتان نترسید، او هم حق دارد گاهی، حتی به اشتباه ناراحت شود. ابتدا همسرتان باید متوجه شود که شما به حرف های او گوش می کنید. خود این کار یعنی گوش کردن، هنر بزرگی است که افراد کمی قادر به انجام آن هستند. وقتی صحبت های همسرتان تمام شد بهتر است در همان موقعیت چیزی در دفاع از خودتان یا برای حل قضیه نگویید و آن را به موقعیت دیگری موکول کنید و اگر نمی توانید تا آن موقع صبر کنید از همسرتان بپرسید که آیا دوست دارد شما در جواب حرف هایش چیزی بگویید یا نه. اگر خواست برایش توضیح دهید.

نترسید از این که گاهی در بحث ها محکوم شوید یا همسرتان حرف شما را درست متوجه نشود. باز هم در آینده فرصت این را خواهید یافت که درباره آن حرف بزنید شاید وقتی که هیچ کدامتان عصبانی یا ناراحت نیستید و می توانید خوب به حرف های هم گوش بدهید.

نشانه اعتماد به نفس پایین
    اگر همسرتان قهر می کند، زود رنج و حساس است یعنی ممکن است رفتاری که بقیه را ناراحت نمی کند او را آزرده خاطرکند چون همیشه در رفتار دیگران به دنبال علایم بی ارزش سازی می گردد یعنی فلانی که این رفتار را انجام داد هدفش توهین به من بود و از این قبیل نتیجه گیری ها و استدلال ها
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28138
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.بله.بارها.با آرامش.من خودم خیلی آرومم.خوب می تونم خودمو کنترل کنم تو عصبانیت.اما شوهرم دو روش بیشتر نمیشناسه.اول داد زدن تا به نتیجه دلخواهش برسه و اگرم نرسید قهر می کنه.وقتی واقعا حرفها مشکل دارن یا اصن اون کاری که می خواد شدنی نیست چطور باید آرومش کرد.با این وجود بازم من خیلی وقتا کنار میام اما بازم مختوم به قهر میشه.حتی گاهی تا یک ماه هم طول کشیده.همسرم زود عصبانی میشه.این قهر و داد مختص به من نمیشه.با خانواده ش هم همینطوره.اما بیرون از جمع خانوادگی خیلی خوب و خوشبرخورده.آروم و متین و خنده رو.اما زندگ تو این شرایط واقعا سخته.ایرادهای همسر من واقعا اساسی نیستن.نه سر ولخرجیه چون من خیلی قانعم و حتی برای ضروری ترین احتیاجاتم بازم از خودش نظر میخوام.نه سر پوششمه چون ما هر دو پوشیدگی رو می پسندیم. و .... نمی دونم به خدا.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : قهر کردنهای پی در پی همسر

سلام عزیزم آروم باش مشکلت اونقدر حاد نیست که احساس بدبختی کنی
    مشکل شما و همسرت فقط ضعف در برقراری ارتباطتتون هست
    چند نکته تو حرفات متوجه شدم
    1.اینکه احساس میکنم به شوهرت حس مردونگی نمیدی و دوست داری راهنماییش کنی مردا متنفرن ازینکه راهنماییشون کنی یا حتی بهشون بگی از کسی کمک بگیر!!!همیشه باید این اعتماد بنفس رو بهش بدی که بهترینه و خودش میتونه مشکلات رو حل کنه شما هم راهنماییت رو بگو اما لحن بیانت خیلی مهمه
    جوری راهنماییش نکن که انگار داری پسرت رو راهنمایی میکنی بهش مشورت بده نه راهنمایی مثلا موقع رانندگی حتی اگر همسرت راه رو گم کرد نیازی نیست بگی از کسی سوال کن یا اینوری برو اونوری برو بلکه باید با خیال راحت بشینی و بهش بگی منکه میدونم مرد زندگیم راهو پیدا میکنه و اصلا هم نگران نیستم!!! سیاست داشته باش یکم!!

2.اینکه یعنی چی که واسه رابطش با خانوادش بهش تذکر میدی؟
    چرا سعی میکنی مادرش باشی اون شوهرته اولا به شما ربطی نداره به اون تذکر بدی درباره خانواده خودش دوما اگر خواستی مخالفتت رو اعلام کنی باسیاااست
    مثلا نگی چرا با مادرت اینجوری حرف زدی
    بگی مادرت خیلی تورو دوست داره فکر کنم کمتر ناراحت میشد اگر این رو میگفتی البته اینم تو اوج عصبانیتش نباید بگی باید بزاری اروم بشه بعد بگی تو اون لحظه که داره با خانوادش بد صحبت میکنه فقط باهاش همدلی کن
    فراموش نکن همدلی به معنی تایید کارش نیست
    همدلی یعنی خودت رو بزاری جا اون قضاوت نکنی و حق رو به کسی ندی فقط احساسش رو درک کنی نگی اون پدرته نباید ناراحت بشی نگی برادرته ناراحت نشو
    فقط بگی
    من احساست رو میفهمم شاید منم اگر جای تو بودم ناراحت میشدم اروم باش عزیزم
    همین
    وقتی شوهرت عصبانی لطفا تذکر و این چنین کارهارو نکن فقط درکش کن

3.نیازی نیست همسرتو مجبور به رفتن مشاوره کنی شما فعلا روی خودت تمرکز کن سعی کن اطلاعاتت راجب مردها بالا ببری
    راجب گفت و گو کردن اقتدار مردتو از بین نبر
    اگر اقتدار شوهرتو بیشتر ازین از بین ببری شوهر فرشتت تبدیل به دیو میشه عزیزم

4.وقتی از همسرت ناراحتی بهش زمان بده مدام بهش محبت نکن کار اشتباهیه ازش دور شو و این به معنی قهر کردن نیست به خودت برس باهاش حرف بزن اما کمتر و محبتت رو قطع کن ! یه فرقی بزار بین روزهایی که ازش ناراحتی و روزهایی که باهاش خوبی!
    فراموش نکن شیرین ترین شیرینی هارم اگر بزور بزاری تو دهن همسرت یروز زده میشه ازش
    ولی اگر تو همسرت رو ناراحت کردی عذرخواهی کن اما به دست و پاش نیفت بهش زمان بده تا اروم بشه

مقالاتی دارم راجب شناخت مردها و نحوه صحیح برخورد با اقایون
    در ادامه برات میزارم
    اینم بدون بشینی و غصه بخوری معجزه ای نخواهد شد
    پس اول
    غر زدن ممنوع
    تذکر و نصیحت ممنوع
    گریه ممنوع

تمرکزت رو بزار روی خودت اقتدار همسرت رو تقویت کن قول میدم همسرت فوق العاده میشه
    فراموش نکن کمتر پیش میاده رابطه ای از عدم علاقه از بین بره بیشتر رابطه ها به جهت عدم برقراری ارتباط صحیح از بین میره

امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

6. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28138
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : قهر کردنهای پی در پی همسر

سلام.از انتقاد فوق العاده تون ممنون.اما یه چیزایی رو اشتباه برداشت کردید.بر قراری ارتباط دو طرفه ست.هر دو باید بخوان که حرف بزنن.وقتی رفتار بد همسرم با مادرش میشه رفتار بسیار بدتر مادرشون با من، شما میتونید بگید بی خیال این قضیه باشم؟از بیرون گود نگاه کردن خیلی آسونه.شوهرم و مادرشون با هم خیلی اختلاف نظر دارن و این باعث مشاجرات پی در پی اونا میشه.و بد تر اینکه مادرشون با اینکه اخلاق پسر رو می دونن تلافی اون رفتارها رو با من می کنن.این طبیعیه.اما باید همسرم بخواد این مسائل حل بشن تا من هم بتونم با آرامش کنارشون زندگی کنم.اصل مشکلات زندگی من با مشکلات همسرم با مادرشون شروع شد و اصلا ربطی به من نداشت.در جمع خانوادگیشون هم محاله که من بخوام تو دعوا ها یک سر قضیه رو بگیرم.من فقط سکوت می کنم.حتی اگه طرف توهین شونده من باشم.حتی وقتی سر فحش رو بهم میکشن من ساکتم. و احترام نگه دار شوهرم و خانوادشون.اما بازم صبر آدم تمام میشه.وضیفه آدم احترام به پدر مادرشه.موقع کار هم من هرگز به همسرم دستور نمیدم.حتی نظر هم نمیدم چون می گم خودش تنها بهتر می تونه کار رو انجام بده.فقط کارایی که میگه انجام میدم.که خدا رو شکر نه تنها من بلکه پدرشون هم نیتونن ایشون رو در این موارد راضی نگه دارن.آدم وقتی زیادی حساس بشه این مسائل پیش میاد.باید ریلکس باشه.منم راهش رو می خوام بدونم.خانواده ش هم می دونن همسر من تنخو و عصبی مزاجه.اگه حرف بزنه می فهمم چی می خواد.اما عادت نداره برا کسی توضیح بده که چی می خواد.برا همین مشکل پیش میاد.چون هیچ کس نمیدونه تو ذهنش ایده آل چیه.چون از ایده آلهاش تعریف نمیکنه برات.من باید بدونم چطور همسرم رو به حرف بیارم تا آرامش به زندگیم برگرده.حتی برنامه های تی وی هم تا به حال کمکی به ما نکرده.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28138
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.توضیحاتتون کاملا درست هستند اما تمام اینها راه های رفته و به نتیجه نرسیده از طرف منه.من هم سعی می کنم با همسرم شروع به گفت و گوکنم اما مشکلاتی هست احتمالا که من ازشون خبر ندارم و باعث شدن که همسرم راهی برای گفتگو باز نکنه.ریشه ی اصلی مشکلات زندگی ما همین حرف نزدن و به جای اون قهر و دعوا ست که شما دقیقا منبع اون رو شناسایی کردید.بله.این مسئله در زندگی خانوادگی ایشون بود وهست و بعد از ازدواج خودش رو نشون داده.حالا شاید ایراد از من بوده که تو مدت نامزدی نفهمیدم.اما من واقعا می خوام این مسائل حل بشن و به فرزند من منتقل نشه.نمی خوام عروس یا داماد آینده ی من هم از همین مسائل رنج ببرن و .... . من اگه بتونم ایرادات خودم رو بفهمم تو رابطه با همسرم مطمئننا خیلی بهتر از اینه که من هم با یه کوله بار از مشکل باشم و تمام این مسائل روز به روز بدتر از قبل بشه.از راهنمائیهاتون باز هم استفاده خواهم کردد و لطفا در این مقال حتما بهم کمک کنید تا بتونم بهتر باشم.به امید خدا اگر این مسئله حل بشه به نظر من نه فقط من و همسرم بلکه نسل بعد از ما هم نجات پیدا می کنه
    ویرایش توسط نغمه جان : 05-17-2016 در ساعت 08:27 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)