نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشكل با همسر

1363
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13550
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشكل با همسر

با سلام
    من خانمي هستم كه حدود يك سال قبل نامزد شدم و ماه پيش مراسم عروسي برگزار شد و سر خونه و زندگي خود رفتم از لحاظ كار هم هر دو كارمند هستيم ولي مشكل من با همسرم اينه كه احساس مي كنم اون رابطه و علاقه اي كه بايد اول زندگي باشه را نداريم با اينكه شاغلم از همون روزهاي اول سعي كردم به محض اينكه از سركار رسيدم خونه غذا درست كنم و خونه رو مرتب مي كنم ولي هيچ ابراز احساسا تي از طرف همسرم دريافت نمي كنم.وقتي هم خونه هست همش جلوي تلويزيون در حال تماشاي فيلمه يا در حال كار با كامپيوتره اصلا به من توجه نميكنه. چون شاغلم و توقع مالي ازش ندارم ولي در مسائل مالي خونه و مسائل داخلي مثل هم اتاقي هاي خوابگاهي توقع داره تو همه هزينه ها شريكي حساب كنيم اولش فكر مي كردم شايد چون بعد عروسي هزينه ها بهش فشار اورده اين رفتار طبيعيه ولي مي بينم كه براي خواهراش و بچه هاي اونا چندين برابر قبل داره عيدي ميده ولي وقتي ميگم بريم براي من لباس بخريم آنچنان با اخم و ناراحتي مياد بازار و هر چي پسند مي كنم ميزنه تو ذوقم كه پشيمون ميشم كه چرا اومدم بيرون . در حالي كه براي خانواده خودش با كله هزينه مي كنه.يا تو بعضي تصيميم گيريها براي بيرون و تفريح رفتن اصلا از من سوالي نميپرسه و خودش با خانواده اش تصميم ميگيره فقط به من اعلام مي كنه. ديگه از اين وضعيت خسته شدم با اينكه مدت زيادي نيس كه با هميم ولي واقعا خسته شدم. احساس ميكنم هر حرفي كه قبلا در مورد تفاهم و همكاري و عشق و دوستي ميگفت دروغ بود..با اينكه خانواده من از لحاظ مالي خيلي بالاتر از خانواده اينها هست پدر و مادرم اصلا توقع نداشت كه ايشون خيلي تو دوران نامزدي براي من هزينه كنه و هميشه به من مي گفتند دركش كنم و هزينه اضافي نكنم به طوري كه در دروان نامزدي فقط يك بار براي من اون هم براي عيد لباس خريد اون هم چند تيكه جزيي.... واقعا ناراحتم و از ازدواجم پشيمون ..لطفا كمكم كنيد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشكل با همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz123 نمایش پست ها
    با سلام
    من خانمي هستم كه حدود يك سال قبل نامزد شدم و ماه پيش مراسم عروسي برگزار شد و سر خونه و زندگي خود رفتم از لحاظ كار هم هر دو كارمند هستيم ولي مشكل من با همسرم اينه كه احساس مي كنم اون رابطه و علاقه اي كه بايد اول زندگي باشه را نداريم با اينكه شاغلم از همون روزهاي اول سعي كردم به محض اينكه از سركار رسيدم خونه غذا درست كنم و خونه رو مرتب مي كنم ولي هيچ ابراز احساسا تي از طرف همسرم دريافت نمي كنم.وقتي هم خونه هست همش جلوي تلويزيون در حال تماشاي فيلمه يا در حال كار با كامپيوتره اصلا به من توجه نميكنه. چون شاغلم و توقع مالي ازش ندارم ولي در مسائل مالي خونه و مسائل داخلي مثل هم اتاقي هاي خوابگاهي توقع داره تو همه هزينه ها شريكي حساب كنيم اولش فكر مي كردم شايد چون بعد عروسي هزينه ها بهش فشار اورده اين رفتار طبيعيه ولي مي بينم كه براي خواهراش و بچه هاي اونا چندين برابر قبل داره عيدي ميده ولي وقتي ميگم بريم براي من لباس بخريم آنچنان با اخم و ناراحتي مياد بازار و هر چي پسند مي كنم ميزنه تو ذوقم كه پشيمون ميشم كه چرا اومدم بيرون . در حالي كه براي خانواده خودش با كله هزينه مي كنه.يا تو بعضي تصيميم گيريها براي بيرون و تفريح رفتن اصلا از من سوالي نميپرسه و خودش با خانواده اش تصميم ميگيره فقط به من اعلام مي كنه. ديگه از اين وضعيت خسته شدم با اينكه مدت زيادي نيس كه با هميم ولي واقعا خسته شدم. احساس ميكنم هر حرفي كه قبلا در مورد تفاهم و همكاري و عشق و دوستي ميگفت دروغ بود..با اينكه خانواده من از لحاظ مالي خيلي بالاتر از خانواده اينها هست پدر و مادرم اصلا توقع نداشت كه ايشون خيلي تو دوران نامزدي براي من هزينه كنه و هميشه به من مي گفتند دركش كنم و هزينه اضافي نكنم به طوري كه در دروان نامزدي فقط يك بار براي من اون هم براي عيد لباس خريد اون هم چند تيكه جزيي.... واقعا ناراحتم و از ازدواجم پشيمون ..لطفا كمكم كنيد
    تا در ابتدای راه هستید تکلیفتون رو با درآمد خودتون مشخص کنید

دادن حقوق به شوهرتون درسته کار خوبی از نظر شما به حساب میاد ولی توقع ایشون رو بالا میبره و باعث تنبلی خواهد شد

پس در زندگی مشترک هر فردی باید حریم خصوصی خودش رو مشخص کنه تا از بروز چنین رفتارهایی جلوگیری بشه

درسته باید کمک حال هم باشید ولی باید حریم خودتون رو هم رعایت کنید

اگر روز اول چنین حریمی رو رعایت کرده بودید امروز برای اجراش دچار سختی نمیشدید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. 4 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13550
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرتون چي كار بايد بكنم؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz123 نمایش پست ها
    بنظرتون چي كار بايد بكنم؟
    بهتره در وقتی مناسب با شوهرتون مفصل صحبت کنید و حدود زندگی رو مشخص کنید

برای درامد خودتون برنامه جداگانه ای طرح کنید ... و در مورد تمام مسایل که باعث ناراحتی شما شده صحبت کنید

اگر بتونید مراجعه حضوری و دونفره به مشاوری مجرب و آگاه داشته باشید مسلما" تاثیر بهتری رو شاهد خواهید بود

خوبی این قاطع بودن و گفتن تمام حرفاتون اینه که تا اول زندگی هستید تکلیفتون روشن میشه

این قاطعیت برای زندگی شما تاثیر مثبت خواهد داشت و اگر در ایشون تمایلی برای تغییر باشه نتیجه خواهد داد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد