نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مشکل با همسرم

1045
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22879
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با همسرم

با سلام و روز بخیر
    ببخشید اگه متنم یکم طولانی میشه چون میخوام بصورت کامل توضیح بدم. من سی ساله هستم و دو بار ازدواج ناموفق داشتم. یکی که عروسی کرده بودم و بخاطر خیانتش جدا شدم و بعدی یکماه عقد که فهمیدم اهل مشروب و مواد هستند. بلافاصله جدا شدم. بعد از پنج سال با یکی از همکلاسیهام که شمالی هستند آشنا شدم و بعد از خواستگاری و ... الان شش ماهه ازدواج و در خانه خودمان زندگی میکنیم. مشکل حاد و خاصی با هم نداریم. فقط ایشون در مواقع بحث و دعوا بیش از حد عصبانی میشه. به خودزنی و فحش و .... دست میزنه. یا تهدید میکنه که میره یا با چاقو خودشو میزنه. وقتی خوب و آرومه بسیار خوب و مهربونه. ولی اصلاً تحمل بحث رو نداره . کوچکترین بحثی رو به جاهای باریک میکشونه. البته خیلی هم منطقیه و واقعاً شاید هشتاد درصد مواقع صبور نبودن و دل کوچیک بودن من باعث خیلی ازین بحثا میشه. من خیلی حساسم. همه سعیمو دارم میکنم که بهتر بشم. بمن میگه تو مردونگی منو ندیده میگیری. همیشه نظر نظر تو هست چون خودم میخوام ولی جنبشو نداری یا اینکه بمن میگه تو وزنه عصبی زندگی منی. البته تو عصبانیت میگه. اوضاع کارش بهم ریخته است. مهندس کامپیوتره ولی شرکتشون در حال ورشکستگی و درآمد چندانی نداره. خانواده دلسوز و مهربونی هم نداره. عیب خانوادشو میدونه و همیشه و در همه حال هم پشت من می ایسته. جاری بزرگم خیلی سعی میکنه برامون مشکل سازی کنه از حرف و حدیث پشت سر گرفته تا رفتارهای پر از عقده و خودبزرگ بینی ها و تحویل نگرفتن های جلوی خانواده. خیلی وقتا عصبی میشم ولی تو خودم میریزم. ولی اگه حتی یکبار هم بگم و گلایه کنم به دعوا و مرافعه و داد و فحش و خودزنی میرسه. خیلی دوستش دارم و میدوم خیلی دوستم داره ولی میگه خسته شدم ازین زندگی. تحمل و توان این بحثا رو دیگه ندارم. دلش میخواد حتی اگه حرفش اشتباهه من سکوت کنم. و منم متأسفانه نمیتونم . یعنی احساس سرشکستگی خیلی زیادی میکنم. شرایطم خیلی بده. از ازدواجم اینجور موقعا خیلی پشیمون میشم. ولی همه ترسم از جدایی و سرشکستگی دوباره است. اینبار دیگه توان ایستادن ندارم. پدرم فوت کرده و فقط یه مادر پیر دارم که همه کاری برامون میکنه. و یه خواهر که یه استان دیگه زندگی میکنه. کلاً آدمیه که اشتباهات دیگران رو برای خودش و من خیلی پررنگ میکنه. اگر خانواده من اشتباهی کنند قدرت گذشت نداره و مدام سرکوفت میزنه به من . اما اگه من از اشتباهات خانواده اش گلایه کنم بمن میگه تو عقده ای و توان گذشت نداری. دیگه نمیدونم چطور باش برخورد کنم. لطفاً بهم یه راهکار رفتاری بدید. در ضمن ایشون سه سال از من کوچکتره اما اصلاً معلوم نیست در قیافه و اخلاقش. یعنی اصلا بچگانه نیست رفتاراش. فقط این عصبی بودن و حساس بودنش خیلی خیلی داغون و پشیمون و سرشکسته ام کرده. توانایی مالی و وقت مشاوره حضوری ندارم فعلاً . لطفاً اگه ممکنه بهم راهکار رفتاری بدید. ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل با همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط maermia نمایش پست ها
    با سلام و روز بخیر
    ببخشید اگه متنم یکم طولانی میشه چون میخوام بصورت کامل توضیح بدم. من سی ساله هستم و دو بار ازدواج ناموفق داشتم. یکی که عروسی کرده بودم و بخاطر خیانتش جدا شدم و بعدی یکماه عقد که فهمیدم اهل مشروب و مواد هستند. بلافاصله جدا شدم. بعد از پنج سال با یکی از همکلاسیهام که شمالی هستند آشنا شدم و بعد از خواستگاری و ... الان شش ماهه ازدواج و در خانه خودمان زندگی میکنیم. مشکل حاد و خاصی با هم نداریم. فقط ایشون در مواقع بحث و دعوا بیش از حد عصبانی میشه. به خودزنی و فحش و .... دست میزنه. یا تهدید میکنه که میره یا با چاقو خودشو میزنه. وقتی خوب و آرومه بسیار خوب و مهربونه. ولی اصلاً تحمل بحث رو نداره . کوچکترین بحثی رو به جاهای باریک میکشونه. البته خیلی هم منطقیه و واقعاً شاید هشتاد درصد مواقع صبور نبودن و دل کوچیک بودن من باعث خیلی ازین بحثا میشه. من خیلی حساسم. همه سعیمو دارم میکنم که بهتر بشم. بمن میگه تو مردونگی منو ندیده میگیری. همیشه نظر نظر تو هست چون خودم میخوام ولی جنبشو نداری یا اینکه بمن میگه تو وزنه عصبی زندگی منی. البته تو عصبانیت میگه. اوضاع کارش بهم ریخته است. مهندس کامپیوتره ولی شرکتشون در حال ورشکستگی و درآمد چندانی نداره. خانواده دلسوز و مهربونی هم نداره. عیب خانوادشو میدونه و همیشه و در همه حال هم پشت من می ایسته. جاری بزرگم خیلی سعی میکنه برامون مشکل سازی کنه از حرف و حدیث پشت سر گرفته تا رفتارهای پر از عقده و خودبزرگ بینی ها و تحویل نگرفتن های جلوی خانواده. خیلی وقتا عصبی میشم ولی تو خودم میریزم. ولی اگه حتی یکبار هم بگم و گلایه کنم به دعوا و مرافعه و داد و فحش و خودزنی میرسه. خیلی دوستش دارم و میدوم خیلی دوستم داره ولی میگه خسته شدم ازین زندگی. تحمل و توان این بحثا رو دیگه ندارم. دلش میخواد حتی اگه حرفش اشتباهه من سکوت کنم. و منم متأسفانه نمیتونم . یعنی احساس سرشکستگی خیلی زیادی میکنم. شرایطم خیلی بده. از ازدواجم اینجور موقعا خیلی پشیمون میشم. ولی همه ترسم از جدایی و سرشکستگی دوباره است. اینبار دیگه توان ایستادن ندارم. پدرم فوت کرده و فقط یه مادر پیر دارم که همه کاری برامون میکنه. و یه خواهر که یه استان دیگه زندگی میکنه. کلاً آدمیه که اشتباهات دیگران رو برای خودش و من خیلی پررنگ میکنه. اگر خانواده من اشتباهی کنند قدرت گذشت نداره و مدام سرکوفت میزنه به من . اما اگه من از اشتباهات خانواده اش گلایه کنم بمن میگه تو عقده ای و توان گذشت نداری. دیگه نمیدونم چطور باش برخورد کنم. لطفاً بهم یه راهکار رفتاری بدید. در ضمن ایشون سه سال از من کوچکتره اما اصلاً معلوم نیست در قیافه و اخلاقش. یعنی اصلا بچگانه نیست رفتاراش. فقط این عصبی بودن و حساس بودنش خیلی خیلی داغون و پشیمون و سرشکسته ام کرده. توانایی مالی و وقت مشاوره حضوری ندارم فعلاً . لطفاً اگه ممکنه بهم راهکار رفتاری بدید. ممنون

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

همسر ما جزیی از وجود و هویت ماست. اینکه در دین ما طلاق حلال است، به هیچ وجه مجوزی برای اقدام به جدایی با دیدن اولین مشکلات و ناهنجاری ها نیست؛ بلکه طلاق آخرین راه حل است، وقتی تمام مسیرها را رفته و به بن بست رسیده ایم.

وقتی شما کاربران عزیز پنجره از ما می خواهید در مورد برخی مشکلات، راه حل های پیشنهادی خود را ارائه دهیم، جای خوشحالی است که برای مسئله زندگی تان به دنبال راه حل می گردید و نمی خواهید صورت مسئله را پاک کنید.

در این مقاله ما حرف های درگوشی را با برخی خانم ها مطرح می کنیم .برای آنها که می خواهند زندگی شان بهتر شود و به همسرشان کمک کنند تا در جهت رفع مشکلات رفتاری و بهبود ارتباط در خانه گام بر دارد. البته فراموش نکنید که گام اول مخصوص خود شماست. شمایی که می خواهید همسرتان تغییر کند، اگر خودتان هیچ تغییری در منش و رفتارتان ندهید، به او الهام نخواهد شد که عصبانیتش در خانه آزاردهنده است و یا بهتر است کمی به وضع ظاهر خود برسد و یا اگر به حرف های شما گوش دهد، زندگی تان شیرین تر می شود. این شما هستید که خواهان تغییرید پس باید دست به کار شوید.

دنیای زنانه و مردانه به خاطر تفاوت های طبیعی که دارد، ممکن است برای هر کدام از زن و مرد، مشکل ساز شود. بسیاری از رفتارهایی که ما زن ها نامطلوب می دانیم، برای مردان طبیعی است و بر عکس. زمان می برد تا به این تفاوت ها عادت کنیم و بپذیریم که او مثل ما نیست و بجز این موضوع، تفاوت های فردی هم اثرگذار است.

اگر قصد دارید مشکلی را در همسرتان اصلاح کنید، خوب توجه داشته باشید که شاید رفتار شوهرتان غیرمعمول نیست و حساسیت بیش از حد شما یا عدم شناخت تان از روان شناسی جنس مخالف، باعث شده تا آن عادت رفتاری، به نظرتان نامناسب بیاید.

اما گاهی رفتاری از حد معمول خارج شده و آرامش زندگی را مختل می کند؛ یکی از این رفتارها که در مردها بیشتر مشاهده می شود، خشونت و عصبانی بودن است.

مشکل خشونت در خانواده از آنجا بسیار آسیب زاست که بچه ها هم در چنین محیطی رفتار نامناسب والد خود را آموخته و رفتارهای عصبی از خود نشان می دهند. علاوه بر این خود فرد خشن نیز آسیب های زیادی را می بیند و برای بسیاری از بیماری ها مستعد خواهد بود. پس اگر شوهر عصبانی دارید، به دنبال راه حلی مناسب برای رفع این رفتار در او باشید.

مثل تمام مشکلات زندگی، نیم نگاهی به علت آن بیاندازید.کمک می کند تا نگاه جامع تری به مشکل تان پیدا کنید. با خودتان بگویید: چرا همسرم عصبانی است؟

هر رفتاری از ما انسان ها سر می زند، علتی دارد که با شناخت درست آن، می توان از آن جلوگیری کرد. چطور وقتی دل درد داریم به دنبال علتش می گردیم تا داروی مناسبش را پیدا کنیم؟ برای درمان مشکلات رفتاری نیز باید چنین کنیم.

تربیت خانوادگی او را بررسی کنید. تجاربی که قبل از ازدواج داشته، مشاهداتی که از رفتار والدینش انجام داده است و کمبودها و مشکلاتی که در زندگی با آن رو برو شده است. البته وقتی به دنبال علت رفتار نامناسب او هستید، مراقب باشید تا باعث تحقیر و تخریبش نشوید.

تأثیر مشکلات را شوخی نگیرید. گاهی شکست ها و مشکلات زندگی، تأثیر زیادی بر روحیه فرد می گذارد. مخصوصاً اگر عصبانیتش همیشگی نبوده و به تازگی بیشتر شده باشد. ممکن است یک مشکل شغلی دارد که نمی تواند با شما مطرح کند. این روزها مرد بودن سخت است! سعی کنید بفهمید پشت این رفتار نامناسب چه چیزی نهفته است.

گاهی میزان خشونت مرد به حدی بالاست که باید از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید. اگر همسرتان راضی شد با شما به مشاور مراجعه کند، کارتان ساده تر می شود. در غیر این صورت باید تنها مراجعه کنید و راهکارهایش را انجام دهید. گاهی عصبانیت افراد بخاطر کمبود ویتامین یا کم و زیاد شدن هورمون های بدن است که با دارو درمان می شود.

اما به طور معمول سبک زندگی نامناسب و الگوگیری غلط، باعث بروز خشونت رفتاری و کلامی است. اگر همسرتان در کودکی یاد گرفته فریاد بزند یا اگر بخاطر مشکلات، زودرنج شده، شما در مقابلش انعطاف بیشتری بخرج دهید.

برای برخورد با یک شوهر عصبانی فراموش نکنید که درجه صبر و تحمل خود را بالا ببرید. در هر صورت طرف مقابل شما آستانه تحمل پایینی دارد، پس اگر شما هم اینگونه باشید، انفجار در خانه تان حتمی خواهد بود.

بهتر است مطمئن شوید که مقصر شما نیستید. شاید لجبازی، نحوه حرف زدن و یا رفتارهای تان، او را عصبی می کند. شاید تغییر در برخی رفتارهای تان کمک کند تا او نیز آرام تر شود.

می توانید در زمان آرامش او، کمی در این باره صحبت کنید. البته مراقب باشید که نحوه گفتگوی تان به صورتی نباشد که فکر کند محاکمه می شود وگرنه بیشتر عصبی شده و به نتیجه ای نمی رسید. بگذارید حس کند وارد یک گفتگوی دوطرفه شده است. بگذارید او هم مشکلات شما را بیان کند و صادقانه گوش دهید. زمانی که نوبت به شما رسید، در مورد رفتار همراه با خشونت او حرف بزنید. آثار رفتارش را به او گوشزد کنید. نمونه هایی را به او یادآوری کنید که بخاطر عصبانیت، پشیمان شده و ضرر کرده است.

با محبت از او بخواهید آرام تر باشد و با عصبانیت خود، باعث کم شدن محبت تان نشود. به او بگویید که چقدر دوستش دارید.انسان های عصبانی بخاطر ظاهر خشن خود، محبت کم تری دریافت می کنند؛ در حالی که نیاز آنها به محبت، بیشتر است. گاهی یک چرخه معبوب درست می شود. خشونت بیشتر، روابط را تخریب می کند و عاطفه کمتر، به عصبانیت می انجامد.

وقتی همسرتان از عشق شما مطلع شود، سعی بیشتری برای تغییر رفتار خواهد داشت؛ اما به یاد داشته باشید روزی سه وعده؛ صبح، ظهر و شب قرص صبر بخورید!

برای اینکه شما آرام باشید و در برنامه تان موفق تر شوید، به نکات مثبت او فکر کنید. به زمان هایی که عصبی نیست و کارهایی که برای شما انجام داده است. از خداوند کمک بگیرید و به این ترتیب، با صبر و مقاومت خود، آرام ارام او را تغییر دهید.

می شود یک برنامه کنترل خشم در خانه پیاده کرد. قرارهای ساده ای که می تواند فضا را آرام کند. مثلاً از همسرتان بخواهید هر گاه ازرفتار شما عصبانی شد و خواست فریاد بزند، اتاق را ترک کند و مدتی را تنها باشد تا خشمش فرو بنشیند.

شما هم موقعیت «بگو مگو» را در خانه ایجاد نکنید. شاید اگر سکوت کنید او هم بعد از چند فریاد، شرمنده شود! در اینصورت بازی به نفع شما پایان می یابد.

قصد ما به هیچ وجه تبرئه کردن مرد عصبانی که فریاد می زند و یا دشنام می دهد، نیست. او باید رفتارش را کنترل کند، اما بدانید که خداوند به زن ها قدرتی داده که می توانند اثرگذاری عاطفی بالایی داشته باشند. از این قدرت استفاده کنید.

اما باز هم تکرار می کنم که برخی از انواع خشونت که بیش از حد هستند نیاز به بررسی متخصص دارند و تلاش شما ممکن است اثرگذار باشد، اما مشکل به طور کامل رفع نمی شود.

در هر صورت این مشکلی است که که باید آن را برطرف کنید. کوتاه نیایید و برای آرام شدن زندگی تان تلاش کنید. افق زندگی تان از این پنجره روشن خواهد شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26807
    تشکـر
    25
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلت تا حدودی شبیه مشکل من هست.
    امیدوارم زودتر برطرف بشه
    اما فعلا کاری جز صبر و آرامش از دست من و شما ساخته نیست.
    به قول دوستان مشکلات مالی مردها رو داغون میکنه، البته در اینکه ایشون تحملشون کمه و کنترل خشم ندارم شکی نیست اما الان زمان اصلاح این رفتار ایشون نیست.
    بهتره این تنش رو پشت سر بگذارید و بعد از به آرامش رسیدن کم کم از همسرتون بخواهید روی نقاط ضعفش کار کنه.

5. 2 کاربران زیر از Nedaee بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

ببین عزیزم در موقع دعوا با اینجور آدمها باید صبور باشی اون نمی تونه روی خشمش کنترل داشته باشه اما شما می تونید به همین دلیل باید سکوت کنی منم همین مشکل رو اوایل ازدواجم داشتم ، همسر من هم تقریبا همین طوریه ، منم خیلی وقتها اولا که نمی دونستم چطوری باید رفتار کنم کوتاه نمی اومدم، اما بعد کلی تحقیق و مشورت با مشاور من خودم رو کنترل کردم وقتی که عصبانی میشد من فقط سکوت می کردم بعدم خب من قهر می کردم چون منم خیلی عصابی می شدم اما اون اخلاقش اینطوری بود که درجه عصبانیتش مثلا می رفت رو 100 بعد 5 دقیقه آرومه آروم می شد. خب بعد می اومد منت کشی که اشتباه کردم و از این حرفها بعدم مشاور به من گفت که بعدشم که اومد واسه آشتی دیگه حرفی از دعوا و اینا نزنم و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده ، خب منم سعی کردم که اینکار رو بکنم البته اونم رفت مشاور و تا حدودی الان می تونه به خشمش کنترل داشته باشه ، ولی چارش فقط بی محلیه انگار که چیزی نمی شنوی بی خیال شو و کارات رو انجام بده به چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه بعدشم وقتی اون هی از خانوادت ایراد می گیره فقط یه کلمه بهش بگو ، بگو من می دونم که خانوادم فلان ایراد رو دارن اما شما به خاطر من ببخششون و شما آقایی و از این حرفا سریع همه چی تموم می شه بعدم مثلا می تونی بگی ببین فلان موقع هم مامان تو این حرف رو زد اما من حتی به تو هم نگفتم اینا خانواده ما هستن و ما باید بی خیال بشیم، خودتم از خانوادش ایراد نگیر اونکه کاری از دستش بر نمی اد می خواد چی کار کنه ، بره باهاشون دعوا کنه ، هر چی می گن بی خیال شو. فکر کن که خانواده خودت یه حرفی بهت زدن.
    عزیزم با کمی صبر مشکلت حل می شه مطمئن باش اصلا به جدایی و این چیزا فکر نکن فقط سعی کن به همسرت محبت کنی تا یکم از این مشاجرات فاصله بگیرید بعد ببین زندگی چقدر شیرینه
    امیدوارم که مشکلاتتون حل شه

7. 4 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22879
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستای گلم ممنون از راهنماییتون. به حرفاتون عمل میکنم. تمام سعیم رو میکنم ولی خیلی سخته. واقعاً اینکه بتونم سکوت کنم و حرفی نزنم بعضی مواقع برام سخته چون میخوام از خودم دفاع کنم. ضمن اینکه این کارم امتحان کردم دو سه بار. وقتی سکوت میکنم فایده اش اینه که به اون حد خشم نمیرسه که خودزنی کنه و .... یکم غر میزنه و بعدش اونم سکوت میکنه. ولی اگه من نرم و حرف نزنم باش و اوضاع رو عادی کنم تا چند روزم میتونه این وضعیت رو ثابت نگهداره و حرف نزنه و یه جنگ سکوت راه بندازه.
    خیلی زیاد باش صحبت کردم در مواقع آرامشش و واقعاً بعضی وقتا خودش اقرار میکنه که بیش از حد عصبیه. بخاطر مشکلات خانوادگیش توی مجردی و حتی همین الان و مشکلات مالی و کاریش بخصوص .
    و بهم گفته سعی خودمو میکنم خودمو کنترل کنم و آرامش داشته باشم.

ولی متأسفانه انقدر خشم نهفته توی وجودش داره که اجازه نمیده به قولش عمل کنه. باور کنید خیلی وقتا همش میترسم ازینکه بلایی سر خودش بیاره توی عصبانیت. منم مدام و همیشه این ترس توی وجودمه که اگه ایندفعه مشکلی برای زندگیم به وجود بیاد تمام زندگی و آبرو و همه چیزم از بین میره.

برام دعا کنید و لطفاً راهنماییم کنید که چطور جلوی خشمم رو بگیرم و صبوری کنم که در موقع عصبانیتش حرفی نزم. چون واقعاً بعضی وقتا انقدر حرفش یا رفتارش بهم زور میاره که هر کاری میکنم از حرف زدن خودداری کنم ، نمیشه.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

دوستای گلم ممنون از راهنماییتون. به حرفاتون عمل میکنم. تمام سعیم رو میکنم ولی خیلی سخته. واقعاً اینکه بتونم سکوت کنم و حرفی نزنم بعضی مواقع برام سخته چون میخوام از خودم دفاع کنم. ضمن اینکه این کارم امتحان کردم دو سه بار. وقتی سکوت میکنم فایده اش اینه که به اون حد خشم نمیرسه که خودزنی کنه و .... یکم غر میزنه و بعدش اونم سکوت میکنه. ولی اگه من نرم و حرف نزنم باش و اوضاع رو عادی کنم تا چند روزم میتونه این وضعیت رو ثابت نگهداره و حرف نزنه و یه جنگ سکوت راه بندازه.
    خیلی زیاد باش صحبت کردم در مواقع آرامشش و واقعاً بعضی وقتا خودش اقرار میکنه که بیش از حد عصبیه. بخاطر مشکلات خانوادگیش توی مجردی و حتی همین الان و مشکلات مالی و کاریش بخصوص .
    و بهم گفته سعی خودمو میکنم خودمو کنترل کنم و آرامش داشته باشم.

ولی متأسفانه انقدر خشم نهفته توی وجودش داره که اجازه نمیده به قولش عمل کنه. باور کنید خیلی وقتا همش میترسم ازینکه بلایی سر خودش بیاره توی عصبانیت. منم مدام و همیشه این ترس توی وجودمه که اگه ایندفعه مشکلی برای زندگیم به وجود بیاد تمام زندگی و آبرو و همه چیزم از بین میره.

برام دعا کنید و لطفاً راهنماییم کنید که چطور جلوی خشمم رو بگیرم و صبوری کنم که در موقع عصبانیتش حرفی نزم. چون واقعاً بعضی وقتا انقدر حرفش یا رفتارش بهم زور میاره که هر کاری میکنم از حرف زدن خودداری کنم ، نمیشه.
    جواب سوالتون یک راهکار ساده است !!!!: فقط هر بار به ایک فکر کنید که شما دو بار در زندگی شکست خردید واین اخرین فرصت شما برای زندگی و داشتن خانواده است .تمام .

حالا سکوت نمی ارزه ؟؟؟ا

10. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    تشکر شده 216 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست خوبم
    شوهر منم وقتی باهاش بحث کنم به مرز عصبانیت شدیدی میرسه منم اوایل میگفتمنمیتونم جوابشو ندم
    اما مشاورم گفت چهار تا کارو وقتی مردا عصبانی ان به هیچ عنوان نکن
    1-غر زدن
    2-بحث کردن
    3-داد زدن
    4-گریه کردن
    خیلی سخته اما انجامش بده نتیجه رو میبینی
    بزار وقتی داد میزنه فکر کنه برنده شده سکوت کن
    بعدش پشیمون میشه

12. 3 کاربران زیر از ژوان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22879
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وااااقعاً ممنونم از همه دلسوزی ها و راهنماییاتون.

چشم سعی میکنم به همه حرفاتون عمل کنم.

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

وااااقعاً ممنونم از همه دلسوزی ها و راهنماییاتون.

چشم سعی میکنم به همه حرفاتون عمل کنم.
    شما گلایه جاری بزرگت رو به همسرت می کنی .

آخه رفتار جاری چه ربطی به همسر شما داره .حتی اگر مادر وخواهر ایشون هم باشن اگر حرفی زدن با احترام باهاشون برخورد کن .

فکر میکنی اگر جاری شما شما رو تو جمع تحویل نگیره چی میشه.اتفاقی میافته ؟

شما با اخلاق خوبت همه رو شرمنده کن .باعث افتخار همسرت باش .

شما که میدونی عصبیه چرا بحث رو شروع می کنی .

اگر احیانا ایشون شروع کننده بودن بنا به گفته دوستان عزیز شما کوتاه بیا .سکوت کن .به خدا هیچ اتفاقی نمیافته .

تو اینجور مواقع یه لیوان اب یا نوشیدنی خنک براش بیار آروم میشه .

نمیخوای که این دفعه هم کارت به جدایی بکشه .

پس بیشتر بهش محبت کن .

جلوی خانوادش بهش احترام بزار .

چرا ایشون میگه شما مردونگی من رو زیر سوال بردی .؟

حتما یه کاری انجام دادی که ایشون این حرف رو به زبون اورده .

مثلا جلوی خانوادش کوچیکش کردی . اهمیت براش قایل نیستی .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

15. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد