نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مقصر منم یا همسرم

914
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35027
    تشکـر
    8
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مقصر منم یا همسرم

چند روز پيش بين من و همسرم اختلافي پيش اومد سر اينکه چند روز ديگه عروسي برادر خانممه برادر ايشون هم زنشو و خانمم برد براي انتخاب تالار براي دومين بار من حرفي نداشتم براي رفتن اما وقتي برگشت ساعت 12 شب بود منم از ساعت 8 شب تا 12 تو خونه تنها بودم وقتي که اومد پشت آيفون بهش گفتم برو همون جا که بودي درو باز نمي کنم که ديدم برادر خانمم هم باهاش هست اومد جلو آيفون گفت برم خاک و خلش بريزم اين حرف و که زد بيشتر من عصبي شدم بلخره درو باز کردم خانمم اومد تو يه خورده حرفمون شد نا گفته نماند همسر من بارداره ماه 8 هستش با اينکه من حرف خاصي نزدم دعوا ا سر صدا بلند بشه نبود ولي مثل اينکه ايشون خيلي دلش شکسته و طوري که شب از هم جدا خوابيديم معمولا وقتي هم بحثي بين مون ميشه يکي دو روز اصلا حرف نمي زنيم ....
    فردای بحث مون من تلگرام همسرم چک کردم و دیدم که دیشب به خواهر پیام داده وبا دلی پر کلی درد دل کرده تا جایی که حتی دروغ هایی به خواهرم گفته بود گفته که من هر چی از دهنم در اومده به ایشون گفتم ، من به خانواده اش بی احترامی می کنم ، من آدم نامردی هستم و .... این پیام هارو که خوندم آتیش گرفتم که چرا و به چه دلیل این حرفها رو زده از کجا در آورده این حرفها رو خدا شاهده من تا به حال حرف زشتی یا بی احترامی نسبت به خانواده همسرم نداشتم در صورتی که بر عکس خانواده ایشون حتی سلام کردن هم بلد نیستن دیگه بماند به بعقیه کار ها...
    یکی دو روز بعد این ماجرا با خانمم نشستم به صبحت کردن اما در مورد تلگرام و پیام ها چیزی نگفتم ایشون میگفت آدم عصبانی میشه حرفی میزنه ناراحت میشه منم که باردارم بیشتر تو روحیه ام تاثیر میذاره تو هم هر چی از خانواده من می بینی به دل نگیر منم هر کاری انجام میدم به خاطر مادرم بچه ها تو خونه خیلی اذیتش می کنن حرفش گوشی نمیدن همش دعوا و ... این حرف هایی بود که همسرم زد
    اما از روزی که تلگرام همسرم چک کردم دیدم نسبت به همسرم عوض شده حس و حالم کم شده تو به خواهر من میگی که من به خانواده تو بی احترامی کردم ولی به خودم میگی از خانواده من دل گیر نباش در صورتی که میدونی من کوچکترین بی احترامی نسبت به خانواده تو نداشتم الان چیو باور کنم
    خانم من آدمیه که بین من و خانواده ش گیر کرده نه میتونه به من بگه نه نه به خانواده ش به قول خواهرم هم میخواد هوای منو داشته باشه هم خانواده ش

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مقصر منم یا همسرم

سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدین

فک میکنم قبلا هم یه همچین پستی گذاشته بودید

بهتر بود تو همون تاپیک ادامه میداد بحث رو تا صحبت ها رو جمع بندی کنین...خب بگذریم.

تو حرفاتون گفتین که خانمتون باردار هستن...این یه کمی قضیه رو سخت میکنه

چون خانما معمولا تو این دوران روحیشون حساس میشه و هرچیز کوچیکی رو بزرگ میبینن

شاید به همین دلیل حرفای رو شما رو انقدر بد تعبیر کرده

اما اینکه شما رو تنها گذاشتن خب مسلما کار درستی نیست...امکانش نبود خود شما هم باهاشون برید؟؟؟

و در مورد پیام تلگرام هم اگه میتونید با خونسردی و آرامش با همسرتون صحبت کنین

بهشون نگید که رفتید چک کردید...مثلا بگید که من میخواستم با گوشی تو به خواهرم پیام بدم که دیدم تو اینا رو گفتی

ولی اگر فک میکنید که این حرف باعث دعوا و بحث و تنش میشه بینتون بهتره که فراموشش کنین بخصوص که همسرتون باردار هم هستن...هرچی بحث کمتر بهتر!

فک کنم تو پستای قبلی گفته بودید که بیکار شدید و بخاطر حساسیتتون نمیتونید وارد هر شغلی بشید

من فک میکنم بهتره کمی رو خودتون و افکارتون تمرکز کنید

اعتماد به نفس و انتقاد پذیریتون رو ببرید بالا.

و حتما یه کار مناسب پیدا کنین

چون آدم وقتی بیکار میشه خیلی بیشتر تو ذهنش فکرا رو پرورش میده و فلسفه بافی میکنه

نه فقط شما...چه زن چه مرد...هرکسی که بیکار باشه این اتفاق براش میفته

حتی اگه شده یه متن بردارید و ترجمش کنید...ولی نذارید ذهنتون انقدر بیکار و آزاد باشه که هر فکری رو فاجعه کنه!

امیدوارم کمکی کرده باشم.

3. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35027
    تشکـر
    8
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی شما متاسفانه از همون اوایل ازدواج شرایط کاری مساعد نبود ولی خیلی بالا پایین شدم و از طرفی خوشبختانه همسرم کارمند هستش یه کمکی میرسه
    من بیشتر وقتم تو خونه هستم پای کامپیوتر سر گرم سایت ها و تلگرام هرز گاهی پی کاری که بتونم انجام بدم
    سر بحث اخری خانمم با خواهر بزگترم صبحت کرده و درد دل کرده از طرفی خواهرم با من صحبت کرد به قول معروف راهنمایم کرد هر وقت خواهر یا مادرم حرفی میزنن زود آروم میشه و یه طرفه فکر نمی کنم
    اما حرف های همسرم که تو تلگرام خوندم آتیش گرفتم که چرا در مورد من این طوری گفته البته خواهرم میگه خانومت عصبانی بوده یه حرفی زده تو هم زیاد حرف هاش فکر نکن
    معمولا وقتی که بحث مون میشه من برای آشتی کردن پا پیش میزارم همیشه همین طور بوده احساس می کنم خانمم یه غروری داره که نمیتونه بیاد جلو
    در مورد کار درسته من کار ندارم و همیشه خونه هستم اما خونه رو تمییز می کنم گردگیری می کنم جارو میزنم حیاط خونه رو میشورم بیکار ننشستم ولی خوب اون جایی که باید باشم نیستم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeeh نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما متاسفانه از همون اوایل ازدواج شرایط کاری مساعد نبود ولی خیلی بالا پایین شدم و از طرفی خوشبختانه همسرم کارمند هستش یه کمکی میرسه
    من بیشتر وقتم تو خونه هستم پای کامپیوتر سر گرم سایت ها و تلگرام هرز گاهی پی کاری که بتونم انجام بدم
    سر بحث اخری خانمم با خواهر بزگترم صبحت کرده و درد دل کرده از طرفی خواهرم با من صحبت کرد به قول معروف راهنمایم کرد هر وقت خواهر یا مادرم حرفی میزنن زود آروم میشه و یه طرفه فکر نمی کنم
    اما حرف های همسرم که تو تلگرام خوندم آتیش گرفتم که چرا در مورد من این طوری گفته البته خواهرم میگه خانومت عصبانی بوده یه حرفی زده تو هم زیاد حرف هاش فکر نکن
    معمولا وقتی که بحث مون میشه من برای آشتی کردن پا پیش میزارم همیشه همین طور بوده احساس می کنم خانمم یه غروری داره که نمیتونه بیاد جلو
    در مورد کار درسته من کار ندارم و همیشه خونه هستم اما خونه رو تمییز می کنم گردگیری می کنم جارو میزنم حیاط خونه رو میشورم بیکار ننشستم ولی خوب اون جایی که باید باشم نیستم
    منم با خواهرتون موافقم که حتما همسرتون ناراحت بوده یه چیزی گفته و زیادی شلوغش کرده

حالا اگه دوس دارین هم در این مورد بیشتر باهاش حرف بزنین که دعواها و بحثاتون رو پیش خانواده ها بازگو نکنن

اینکه شما کمک حال خانمتون هستین و کار خونه رو انجام میدید خیلی خوبه

خیلی از مردها همینو هم انجام نمیدن و همه کارا رو میذارن رو دوش همسرشون

من یه آقایی رو میشناختم که مثل شما شغل مناسبی نداشت اما حتی تو خونه هم به همسرش کمک نمیکرد

ولی خب شما حداقل اینو درک میکنین که همسرتون به کمک احتیاج داره و خب این خیلی خوبه

با همه ی تفاسیر شما اگه بتونی یه کاری بیرون خونه گیر بیاری خیلی بهتره

اگه کارای کامپیوتری و سخت افزار بلدید که بهتر میتونید برید تو خدماتی ها به راحتی کار گیر بیارید

خلاصه یه کاری باشه که شما رو دور کنه از این فضای همیشگی و یه حس جدید بهتون بده

اینجوری همسرتون هم بیشتر رو شما حساب میکنه....

ولی اینکه انتقاد پذیر نیستید و زود جوش میارید میتونه خیلی براتون مشکل ساز بشه

چون یکی از اولویت های شغلی سازش با محیط هست

رو اخلاقاتون کار کنید...و فعلا از کارهای کوچیک شروع کنین تا کارهای بزرگتر....مثلا یه کاره نیمه وقت باشه خوبه

اینجوری روحیه ی خودتون هم قوی میشه

این بحثا رو هم سعی کنین در کمال آرامش و بدون تنش صحبت کنین دربارش

چون بیشتر از هرچیزی شرایط روحی مادر هست که روی جنین تاثیر گذاره

مشکلاتتون اصلا حاد نیست که قابل حل نباشه

با کمی تامل و صبوری درست میشه

به اینم فک کنین که همونجور که شما از حرفای خواهرتون آروم میشید

برادرای خانمتون هم از ایشون آرامش میگیرن..( فک کنم اینجوری که گفتین خانمتون تک دختر باشن پس نیاز برداراشون هم بیشتره...چون خواهر دیگه ای ندارن...البته اگه من درست حدس زده باشم)

نگران نباشید...با خودخوری و ذهن خوانی فقط خودتون رو اذیت میکنین

هرکاری با آرامش بهتر حل میشه

حتی میتونین برای کمک به خانمتون خودتون هم ایشون رو برای کارای برادرش همراهی کنین

اینجوری حسن نیت خودتون رو ثابت میکنین و روابطتون بهتر میشه...دیگه خودتون هم تنها نمیمونین که اعصابتون خورد بشه.

6. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35027
    تشکـر
    8
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رزمریم خیلی ممنون که راهنمایی کردید واقعا حرف هاتون آرامم کرد تردید داشتم که من درست میگم یا همسرم
    در مورد خانمم ایشون فرزند اول هستن البته تک دختر نیستن کنار ایشون یه خواهر دیگه با 4 برادر هستن کلا نسبت به خانواده من تعدادشون بیشتره 8 نفرن ما یه خانواده 5 نفره هستیم

من هنوز درک نکردم یا نفهمیدم که با یه زن چطور باید رفتار کرد هرز گاهی از خانمم شنیدم که میگه تو درک نمی کنی قدر زحمات رو نمیدونی من سرم نمیزاره ولی میگه طوری برخورد نمی کنی که من بفهمم دوستم داری
    خدا شاهده تو طول این 8 سال زندگی مشترک فقط 3 بار همسرم برام تولد گرفت و کادو داد در صورتی که مادر خانمم هر سال روز تولد و روز مرد بهم کادو داده منم هرز گاهی حتی شده شاخه گل یا یه عطر معمولی برای خانمم خریدم

8. کاربران زیر از alizadeeh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط alizadeeh نمایش پست ها
    رزمریم خیلی ممنون که راهنمایی کردید واقعا حرف هاتون آرامم کرد تردید داشتم که من درست میگم یا همسرم
    در مورد خانمم ایشون فرزند اول هستن البته تک دختر نیستن کنار ایشون یه خواهر دیگه با 4 برادر هستن کلا نسبت به خانواده من تعدادشون بیشتره 8 نفرن ما یه خانواده 5 نفره هستیم

من هنوز درک نکردم یا نفهمیدم که با یه زن چطور باید رفتار کرد هرز گاهی از خانمم شنیدم که میگه تو درک نمی کنی قدر زحمات رو نمیدونی من سرم نمیزاره ولی میگه طوری برخورد نمی کنی که من بفهمم دوستم داری
    خدا شاهده تو طول این 8 سال زندگی مشترک فقط 3 بار همسرم برام تولد گرفت و کادو داد در صورتی که مادر خانمم هر سال روز تولد و روز مرد بهم کادو داده منم هرز گاهی حتی شده شاخه گل یا یه عطر معمولی برای خانمم خریدم
    خواهش میکنم...خدا رو شکر که کمی حالتون بهتر شد

ببینید تو زندگی مشترک اصلا نباید دنبال این باشید که کی مقصره؟ کی دروغ میگه ؟ کی راست میگه؟

چون اینجوری باعث میشید که ناخودآگاه یه حالت جبهه گیری بینتون پیش بیاد که هرکسی باید از تو سنگر خودش طرف دیگری رو به شدت بکوبه

و اینجوری خب فقط خودتون روحتون و آرامش زندگیتون رو فرسوده میکنین و نهایتا به نتیجه ای هم نمیرسین

اینکه مادرخانمتون به فکرتون هست نشون میده که شما رو دوست دارن و وجود شما براشون مهمه

و اگه این مسائل که چرا همسرتون کمتر براتون کادو گرفته ناراحتتون میکنه نباید بذارین تو دلتون بمونه

ولی منظورم این نیست که برید باهاش دعوا کنین...مثلا بهش بگید وقتی برام تولد میگیری خیلی حس خوبی بهم میده حس میکنم برات مهمم...اینجوری هم حستون رو منتقل کردین هم همسرتون رو متوجه میکنین که این کارا رو دوست دارین

خیلی از مشکلات زندگی ما ناشی از این هست که تنها از دید خودمون به مسائل نگاه میکنیم و فراموش میکنم شاید از دید طرف مقابل مسئله به گونه ای دیگر باشه

و به همین دلیل هم هست که اکثرا با این حرف شریک زندگیمون مواجه میشیم که " تو درکم نمیکنی"

بهتره کمی به اخلاق و روحیات خانمتون بیشتر توجه کنین...و به عنوان فرزند اول خانواده به خواهر و برادرش حق بدین که رو ایشون حساب بیشتری داشته باشن

و حتی باید باعث افتخارتون هم باشه که انقدر همسرتون مقبول خانوادش هست

پس بهتره به جای دروننگری کمی از هم زاویه دید خانمتون به مسائل نگاه کنین تا هم بیشتر درکش کنین و هم از ناراحتی خودتون کاسته بشه

میتونین تو اینترنت هم مقاله های زیادی بخونین که چطور میشه خانما رو بیشتر درک کرد

باور کنین کار سختی نیست...یه کمی باید ریزنگر باشید...خانما با کمترین چیزها هم نظرشون جلب میشه و خوشحال میشن

امیدوارم هرچه سریع تر یه شغل مناسب پیدا کنین و بیشتر از این ها روابطتون با خانوادتون خوب بشه

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد