نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: همسرم بااین توهم زندگی میکنه که مامانم ازش خوشش نمیادو میخواد حالشو بگیره!

1510
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    99
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy همسرم بااین توهم زندگی میکنه که مامانم ازش خوشش نمیادو میخواد حالشو بگیره!

سلام.من حدود 11ماهه که ازدواج کردم.تو این مدت هم هیچ مشکلی با همسرم نداشتم.بالاخره بگومگو بوده ولی نه چیزی که ناراحتم کنه.تا دیشب!
    چند وقت پیشا تولدش بود.من هم سورپرایز واسش جشن تولد گرفتم.طبقه پایین خونه بابام اینا خالی بود.اونجارو مرتب کردیم و خلاصه...
    دیشب برگشته بهم میگه مامانت گفته :ببخشید به سینا گفته بودم کاغذ کادو بگیره فراموش کرده بود.
    منم بخاطر اینکه لال نباشم گفتم: نه بابا چه ایرادی داره!سیناست دیگه!فراموشکاره!
    مامانتم برگشته گفته:فراموشکار نیست.بیخودی سر خودشو شلوغ میکنه!
    خلاصه همسرم اینو به دل گرفته بود.من هم خواستم بهش توضیح بدم که بابا اشتباه میکنی.مامان منظوری نداشته، پاشو کرده بود تو یه کفش که نه منظورش این بوده بخاطر این برنامه ی تولد که کار بیخودیه سرش شلوغ بوده.
    بهم گفت:تو مامانت اون روز اصلا کمکی بهت نکرد.اجازه هم نداده بهت که برین بالا!
    گفتم اتفاقا مامان اصرار داشت بریم بالا من مایل نبودم.
    بهم گفت:دروغ نگو سینا.تو یک سره به من دروغ میگی چون حوصله دعوا نداری!
    در صورتیکه اصلا اینطوری نیست!مامانم خیلی همسرمو دوس داره.همش تعریفشو میکنه و اینا...
    ولی همسرم این توهم براش ایجاد شده که کلا خانواده من خوششون از اون نمیاد.نمیدونم چرا!اصرار که کردم بجز این موضوع برخورد دیگه ای بوده یا نه؟گفت نه دیگه هیچی نبوده.
    خواهش میکنم راهنماییم کنین.من واقعا نه حوصله نه اعصاب این قضیه هارو دارم که آی مامانت چی گفت،آی بابات چی گفت!
    از همه ی اینا بدتر این برام سنگین بود که بهم میگه به من دروغ نگو!

2. 3 کاربران زیر از sina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : همسرم بااین توهم زندگی میکنه که مامانم ازش خوشش نمیادو میخواد حالشو بگیره!

نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
    سلام.من حدود 11ماهه که ازدواج کردم.تو این مدت هم هیچ مشکلی با همسرم نداشتم.بالاخره بگومگو بوده ولی نه چیزی که ناراحتم کنه.تا دیشب!
    چند وقت پیشا تولدش بود.من هم سورپرایز واسش جشن تولد گرفتم.طبقه پایین خونه بابام اینا خالی بود.اونجارو مرتب کردیم و خلاصه...
    دیشب برگشته بهم میگه مامانت گفته :ببخشید به سینا گفته بودم کاغذ کادو بگیره فراموش کرده بود.
    منم بخاطر اینکه لال نباشم گفتم: نه بابا چه ایرادی داره!سیناست دیگه!فراموشکاره!
    مامانتم برگشته گفته:فراموشکار نیست.بیخودی سر خودشو شلوغ میکنه!
    خلاصه همسرم اینو به دل گرفته بود.من هم خواستم بهش توضیح بدم که بابا اشتباه میکنی.مامان منظوری نداشته، پاشو کرده بود تو یه کفش که نه منظورش این بوده بخاطر این برنامه ی تولد که کار بیخودیه سرش شلوغ بوده.
    بهم گفت:تو مامانت اون روز اصلا کمکی بهت نکرد.اجازه هم نداده بهت که برین بالا!
    گفتم اتفاقا مامان اصرار داشت بریم بالا من مایل نبودم.
    بهم گفت:دروغ نگو سینا.تو یک سره به من دروغ میگی چون حوصله دعوا نداری!
    در صورتیکه اصلا اینطوری نیست!مامانم خیلی همسرمو دوس داره.همش تعریفشو میکنه و اینا...
    ولی همسرم این توهم براش ایجاد شده که کلا خانواده من خوششون از اون نمیاد.نمیدونم چرا!اصرار که کردم بجز این موضوع برخورد دیگه ای بوده یا نه؟گفت نه دیگه هیچی نبوده.
    خواهش میکنم راهنماییم کنین.من واقعا نه حوصله نه اعصاب این قضیه هارو دارم که آی مامانت چی گفت،آی بابات چی گفت!
    از همه ی اینا بدتر این برام سنگین بود که بهم میگه به من دروغ نگو!
    سلام
    به مشاور خوش اومدين
    درباره حرفاتون بايد بگم كه خودتون اشاره اى داشتيد كه ١١ ماهه يه زندگى مشترك رو شروع كردين و توى اين مدت خداروشكر مشكلى نداشتيد تا اون شب...
    پس با توجه به اين مسئله و باتوجه به اينكه من فكر ميكنم شما بدون اطلاع از اينكه توهم چيه، توى موضوع پستتون از اين كلمه استفاده كردين، چون در غير اينصورت اگه اطلاع داشتين هيچوقت اونو بكار نميبردين و خدارو هم شكر ميكردين كه همسرتون همچين مشكلى نداره
    ببينيد نكته اى كه قابل توجهه اينه كه رابطه ى مادرشوهر و عروس از قديم و در اكثر موارد رابطه ى چندان دلچسبى نبوده، و درضمن يك زن بدليل احساسات و عشقى كه نسبت به شوهرش داره ممكنه روى برخى رفتارها حساس بشه و اين چيزى نيست جز نشان از علاقه بسيار يك زن به شوهرش
    پس اين موارد طبيعيه و كارى كه شما لازمه بكنيد اينه كه در اين بين روابط رو مديريت كنيد و بدونيد كه در حال حاضر مسئوليت اصلى شما پس از تأهل گرم نگه داشتن زندگى مشتركتون و توجه به همسرتونه و ارتباط با خانواده پدرى درصورتيكه لطمه اى به زندگى شما وارد نكنه در اولويتهاى بعدى قرار ميگيره
    بنابراين با رفتارهاتون به همسرتون نشون بدين كه چقدر براتون مهمه و چقدر دوسش دارين، تا اينطورى هم غيرمستقيم از حساسيت به ظاهر بى مورد ايشون كاسته باشيد و هم درصورت وجود خلأيى كه شايد همسرتون اينگونه با بهانه گيريهاى مختلف در پى پركردن اونه، با صميميت شما با هم پر شود و اينطورى انرژى اى كه صرف اين موضوعات ميشده از اين پس به مسائل مهمترى اختصاص يابد

4. 3 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    99
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : همسرم بااین توهم زندگی میکنه که مامانم ازش خوشش نمیادو میخواد حالشو بگیره!

سلام.
    100%منظورم از توهم اونی نبود که شما بعنوان یک واژه ی علمی میشناسید. این لغت رو فقط در معنی کاملا عامیانش به کار بردم که این روزا جوونا خیلی به هم میگن
    مرسی از راهنماییتون.

6. 2 کاربران زیر از sina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
    سلام.
    100%منظورم از توهم اونی نبود که شما بعنوان یک واژه ی علمی میشناسید. این لغت رو فقط در معنی کاملا عامیانش به کار بردم که این روزا جوونا خیلی به هم میگن
    مرسی از راهنماییتون.
    سلام
    بله، ما هم منظور شما رو متوجه شدیم، اما خواستیم یادآور بشیم که همسر شما علیرغم تمام اختلاف سلائق و اختلاف در فرهنگ بزرگ شدن، باز م نعمتی بسیار بزرگ و از آن مهمتر شیرین ترین اتفاق زندگی شما هست و بانوانی هستند که از توهم واقعی رنج میبرند و همسرانشان با جان و دل خم به ابرو نمی آورند
    ما هم مطمئنیم شما هم از آن دسته مردانی هستید که برای همسرتان ارزش فوق العاده ای قائلید که افکار ایشون برایتان مهم هست و برایش اقدام به مشاوره کرده اید و از این بابت خدمتتون تبریک عرض میکنیم
    از اینکه تونستیم به شما کمکی کرده باشیم خوشحالیم
    شاد و موفق و پیروز باشید ...

8. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2719
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش منم مثل خانم شما هستم و درکش میکنم .فرق من با اون اینه که شما به دنبال پیدا کردن مشکلتون هستید و میخوایید رفعش کنید ولی همسره من منو مقصر میدونه که حساسم.شما چون مادرتون هستن اگر حرفیم بزنن به دل نمیگیرید همینطور ما خانوما که اگه حرفی از پدر مادرمون بشنویم ناراحتم بشیم فراموش میکنیم ولی به نظرم همسرتون حق هم دارن منم بودم ناراحت میشدم.برای اینکه همسرتون مثله من هرشب زیره پتو گریه نکنه و عصبی نشه بهتره درکش کنید و پشتش باشید تا بدونه یکی هست که براش مهمه نه مثه من که از بس بهم گفتن بیخود ناراحت میشی همش فک میکنم مشکل دارمو بداخلاق .

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

در اینجور موارد که اصولا برای شما اقایون عادی ولی ما خانوما رو ازار میده بهتر این کار این است با مهربانی بدون نظر دادن فقط با اذای بعضی کلمات مثل اوم به همسرتون نشون بدین که عمیقا به حرفهایش گوش میدهید و در اخر اونو در اغوش بگیرید وبهش بگید که برام خیلی مهمی ناراحت نباش همشه باهاتم هیچ وقت تنهات نمیگذارم وقتی اروم شد کم کم حساسیتش کم میشه ا همسرتون شمارو مقصر نمیدونه بلکه به حمایت شما نیاز داره بهش بفهمونین هواش رو دارین امیدوارم همیشه خوشبخت باشید

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6825
    تشکـر
    23
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.همسرتون حق دارن چون تولد ايشون يه قضيه الكي اي نيستش خوب

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6825
    تشکـر
    23
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مادر همسر من هم همش جلو همسرم از من تعريف ميكنه ولي به موقعش حال منو ميگيره.دليل اين كارش هم اينه كه اگه مشكلي پيش اومد مقصر من باشم و آدم خوبه اون باشه

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6798
    تشکـر
    1
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سعی کنید خودتون رو توی تیم همسرتون قرار بدید ، حتی ظاهرا، مثلا بگید حق با توست ، مادرم نباید این حرف رو میزد ولی، ولی قصد ازار تو رو نداشته،
    اگه همش طرف مادرتون رو بگیرید اون از مادرتون بدش میاد، از شما هم بدش میاد،

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)