نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: همسرم قهر کرده چکار کنم

2654
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

همسرم قهر کرده چکار کنم

سلام ..من ۳۰ سالمه و یک فرزند ۳ ساله پسر داریم همسرم بیخود وبیجهت قهر کرده رفته و میگه دیگه نمیام من اوایل خیلی بهش پیام میدادن ولی اعلان ۲ هفته است اصلا نه زنگ زدم کنه پیام دادم و رفتم بچم اوردم من خیلی همسرم دوست دارم و هیچوقت طلاقت نمیدم نمیدونم چکار کنم که برگرده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : همسرم قهر کرده چکار کنم

سلام

خب چرا قهر کردن؟

بی دلیل که نمیشه!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بخدا بی دلیل میگه دیگه دوست ندارم مشکل داشتیم ولی نه در حدی که اگر خودت قهر بکنه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ی واسطه بفرس تا ببینید مشگلش چیه اگه جواب نداد
    ازش شکایت کن .عدم تمکین

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

میگه کسی بیات دنبالم نمیام...زشته بخوام شکایت همسرم بکنم هرچی باشه مادر بچمه زشته

6. کاربران زیر از Mo3tafa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    ی واسطه بفرس تا ببینید مشگلش چیه اگه جواب نداد
    ازش شکایت کن .عدم تمکین

چه زود میری سر راه حل آخر

8. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo3tafa نمایش پست ها
    بخدا بی دلیل میگه دیگه دوست ندارم مشکل داشتیم ولی نه در حدی که اگر خودت قهر بکنه
    خب میشه یه کم از این مشکلاتتون رو تا حد امکان بگید چی بودن؟

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

والا مشکل جدی نداشتیم نمیدونم چرا این کارها را میکنه ولی میدونم حتما یکی داره گوشش پر میکنه

12. کاربران زیر از Mo3tafa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

والا مشکل جدی نداشتیم نمیدونم چرا این کارها را میکنه ولی میدونم حتما یکی داره گوشش پر میکنه
    خب دوست عزیز ما اینجوری نمیتونیم بهتون کمک کنیم

مثه یه بیماری که نمیدونیم چیه و چه دارویی به دردش میخوره

شما اول باید بدونی مشکل چیه...و چی باعث این قهر شده بعد دنبال راه حل باشی

بهرحال باید چیزی هرچند کوچک هم بوده باشه که باعث آزردگی همسرتون شده باشه

یه کم فک کنین به روزای قبل

اگه چیزی به ذهنتون میرسه بگید که کمک کننده رفع مشکلتون باشه

اگه ممکن هم هست سن همسرتون

چن وقته ازدواج کردین

تحصیلات هر دو

و نحوه ی آشنایی تون رو هم بگید

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    چه زود میری سر راه حل آخر
    گفتم ک واسطه بفرسته و اگه نشد عدم تمکین بگیره
    نگفتم خدایی نکرده طلاق بدن ک

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من ۳۰ سالمه همسرم۲۷ساله جفتمون زیر دیپلم...نحوه اشنای ازدواجمان خواهر دوستم بود وبه صورت سنتی ازدواج کردیم...بهش میگم خوب مشکلت چیه میگه دیگه دوست ندارم میگم که این نشد دلیل ما بچه داریم ولی سر حرفش است میگه دیگه نمیام چرا ما هم مثل همه جر بحثهای کوچکی داشتیم ولی بحثی نداشتیم که بخوات این کار بکنه..خدایش زن خوب و مهربون وبساز بود من میترسم بخوات بهم خیانت بکنه کیه دیگه را دوست داشته باش ولی زود قضاوت نمیکنم...یک فکر دیگه هم میکنم خواهر زنم تازه نامزادی کرده و میگم شوهرش پولدار شاید خانواده روشون نشد بکن من دامادشان هستم یا چون من آدم رکی هستم گفتم یک سوال میکنن من راست میگم چون خواهر زنم آدم درستی نیست ولی بازم زود قضاوت نمیکنم..فعلا هیچ کاری نمیتونم بکنم بجز صبر

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    گفتم ک واسطه بفرسته و اگه نشد عدم تمکین بگیره
    نگفتم خدایی نکرده طلاق بدن ک

خب اصلا مشخص نیست مشکلشون چیه که بخواد عدم تمکین بگیره

شاید این آقا نادانسته رفتاری داشته که باعث رنجش شده و البته خودشم نمیدونه

و خانم هم نگفته و فک کرده که خودش میدونه

اول بهتره مشخص بشه بین خودشون و رفع سوءتفاهم بشه...تا بعد اگه لازم شد خانواده ها واسطه بشن

من ۳۰ سالمه همسرم۲۷ساله جفتمون زیر دیپلم...نحوه اشنای ازدواجمان خواهر دوستم بود وبه صورت سنتی ازدواج کردیم...بهش میگم خوب مشکلت چیه میگه دیگه دوست ندارم میگم که این نشد دلیل ما بچه داریم ولی سر حرفش است میگه دیگه نمیام چرا ما هم مثل همه جر بحثهای کوچکی داشتیم ولی بحثی نداشتیم که بخوات این کار بکنه..خدایش زن خوب و مهربون وبساز بود من میترسم بخوات بهم خیانت بکنه کیه دیگه را دوست داشته باش ولی زود قضاوت نمیکنم...یک فکر دیگه هم میکنم خواهر زنم تازه نامزادی کرده و میگم شوهرش پولدار شاید خانواده روشون نشد بکن من دامادشان هستم یا چون من آدم رکی هستم گفتم یک سوال میکنن من راست میگم چون خواهر زنم آدم درستی نیست ولی بازم زود قضاوت نمیکنم..فعلا هیچ کاری نمیتونم بکنم بجز صبر
    خب با این حساب شاید بخوان شما رو یه کم دور نگه دارن از محیط خانواده شون که حرفی به داماد جدید نزنین

و اینکه همسرتون باید شما رو همینجوری که هستین بپذیرن و کنارتون باشن

نمیشه که بخاطر پول آدم همسرش رو کنار بذاره

بهتره از راه نرمی و محبت با همسرتون حرف بزنین

با آرامش و قاطعانه بگید مشکل واقعیش چیه

حالا منتظر نظر مشاوران سایت هم باشید...آنلاین بشن جوابتون رو میده
    ویرایش توسط رزمریم : 07-05-2017 در ساعت 06:08 PM

17. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

ابتدای زندگی به هم علاقه داشتین؟

آخه یک دفعه که نمیشه کسی رو که باهاش زندگی می کنی و بچه هم ازش داری دوست نداشت

به نظرم اول باید مشکلو پیدا کنید بعد برید دنبال راه حل
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اره علاقه داشتیم خیلی هم زیاد رفت خونه پدرش تولد رفت اومد اخلاقش کلا عوض شد

20. کاربران زیر از Mo3tafa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    حتما یه مشکلی بوده که باعث شده این اتفاقق بیفته یا همسرتون مشکل روحی روانی داشتن یا یکسری رفتار های ناخواسته شما باعث ناراحتی شده
    با توجه به کامت هاتون مشخصه برای زندگیتون ارززش قائلید و متوجه شدید به ضرب قانون نمیشه عشق ایجاد کرد و ینفرو به زور نگه داشت مشکلات باید ریشه یابی و حل بشن.
    گاهی رفتار ناخواسته و بدون منظور به اقتضای روحیه همسر میتونه ناراحت کنند باشه که با صحبت و مشاوره میشه حلش کرد.
    حتما پس از یه مشاوره حضوری کمک بگیرین

22. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

«قهر» يکي از مهلک ترين آسيب هاي يک رابطه است!
    قهر، يک رفتار کودکانه است. اين اولين چيزي است که بايد درباره قهر بدانيم. پس هر کدام از ما که از اين حربه به عنوان يک رفتار دفاعي يا رفتاري براي آزار دادن همسرمان يا به هر نيت ديگري استفاده مي کنيم بايد بپذيريم که اصلا به عنوان يک فرد عاقل و بالغ ظاهر نشده ايم! حتي کودکان گاهي پس از قهرهاي شديد با دوستانشان پس از چند دقيقه يا چند ساعت آشتي مي کنند و دوباره بازي پرنشاط خود را از سرمي گيرند، گويي به بي اهميتي قهر پي مي برند اما خيلي از آدم بزرگ ها همچنان در رفتار کودکانه خود باقي مي مانند!البته ناراحت شدن و به اصطلاح «سرسنگين بودن» با همسر زماني که از دست او ناراحت هستيم، هميشه «بد» نيست، حتي مي تواند در شرايطي به عنوان راهي و نشانه اي براي آگاه کردن او از رفتار اشتباهش موثر هم باشد ولي در برخي شرايط و نه هميشه و نه براي مدتي طولاني!

وقتي قهر کردن نازکشيدن را به دنبال ندارد!
    متاسفانه قهر کردن بيشتر در بانوان ديده مي شود و تا وقتي همسر آن ها پا پيش نگذارد، عذرخواهي نکند و به اصطلاح «منت کشي» نکند، آن ها از چهارپاي شيطان پايين نمي آيند! البته طرح اين مسئله درباره خانم ها اين موضوع را نفي نمي کند که بسياري از مردان نيز به اين آسيب مبتلا هستند. در مواردي که خطاي همسر به صورت عمد و به دفعات تکرار مي شود و راه حل هاي ساده احتمالي موثر واقع نمي شود، استفاده از قهر تا سطحي مجاز است. ولي تکرار آن يا طولاني شدن مدت آن، براي رابطه زناشويي بسيار مضر است.

چرا همسران قهر مي کنند؟
    ، روان شناس باليني و کارشناس خانواده، چند دليل احتمالي را براي قهر همسران بيان مي کند: گاهي زوجين نمي توانند منظور و پيام خود را به يکديگر منتقل کنند؛ بنابراين يکي از زوجين احساس ناکامي مي کند و گمان مي کند مورد بي توجهي همسرش قرار گرفته است. بنابراين دچار دلخوري و خشم مي شود و تصميم به قطع رابطه کوتاه مدت يا همان قهر مي گيرد، البته عمق و ميزان قطع رابطه به اهميت پيام بستگي دارد و ممکن است از چند ساعت تا چند روز هم طول بکشد.

فقط خودت را مي بيني
    دليل دوم باز هم در رابطه با گفت وگوي ناموفق زوجين مطرح است، گاهي يکي از طرفين خودمحورانه صحبت مي کند يعني مطالب خود را با تصورات و با توجه به نيازهاي خودش مطرح مي کند و تصورات و نيازهاي طرف مقابل را در نظر نمي گيرد که اين خودمحوري باعث دلخوري و قطع رابطه طرف مقابل مي شود؛ زيرا در اين جا مسئله تفاوت نگاه و نگرش وجود دارد و احساس نااميدي و يأس جزئي در فرد، ايجاد مي شود.

وقتي نمي شود گفت بالاي چشمت ابروست!
    دليل سوم مربوط به بعد شخصيتي يا درون فردي است. ممکن است شخص، عزت نفس پايين يا آسيب ديده اي داشته باشد که در اين صورت وقتي در شرايط يا در معرض اختلاف عقيده يا سليقه با ديگران قرار مي گيرد، راهي جز قهر کردن برايش باقي نمي ماند.
    در همين مواقع است که اصطلاحا مردم مي گويند: «به فلاني زود برمي خوره» يا «نمي شه بهش گفت بالاي چشمت ابروست».اين کارشناس خانواده تاکيد مي کند: قهر کردن مانند ريختن زباله ها زير فرش خانه است، مشکل با قهرکردن حل نمي شود زيرا افراد بعد از چند دقيقه، چند ساعت يا چند روز سعي مي کنند دوباره با هم ارتباط برقرار کنند ولي مشکل به جاي خود باقي است.

از همسرتان باج نگيريد!
    دليل بعدي با عنوان «بازيابي عاطفي» مطرح مي شود: اگر دليل قبلي ناآگاهانه بروز مي کند، اين دليل کمي آگاهانه است، يعني فرد در فرآيند شکل گيري شخصيت اش از کودکي تا بزرگسالي راهي را براي رسيدن به هدف انتخاب مي کند که نوعي «باج گيري عاطفي» از ديگران است.
    کودکي که براي رسيدن به خواسته اش بهانه گيري مي کند يا روي نقطه ضعف والدينش انگشت مي گذارد و از اين طريق به هدفش مي رسد، ممکن است در بزرگسالي هم اين کار را انجام دهد، براين اساس با همسرش قهر مي کند و با خود مي گويد مي توانم با حرف نزدن و قهر کردن با همسرم به هدفم برسم.

عوارض قهر
    خود فرد، بيش از همه در معرض پيامدهاي منفي قهر است.
    اين روان شناس در تشريح آثار قهر با بيان اين جمله ادامه مي دهد: وقتي قهر رخ مي دهد، نشان مي دهد که فشار زيادي روي فرد است زيرا مي خواهد خودش را حفظ کند، او در حال تجربه تهديد است و با قهر، انرژي رواني زيادي را از دست مي دهد.
    قهر موجب ايجاد فاصله عاطفي و شناختي بين دو طرف مي شود، قهر کردن هاي زياد و طولاني مدت به مرور زمان موجب دلسردي مي شود. حتي فضايي که براي عشق ورزيدن به هم وجود دارد،ميگنا دات آي آر مي تواند به فضاي هم زيستي محض تبديل شود و زوجين به جاي مراوده هاي عاطفي و رواني که به آن نياز دارند تنها به وظايف خود عمل مي کنند تا رابطه باقي بماند.

رفتارهاي جايگزين قهر
    اين کارشناس خانواده در ادامه توصيه هايي به زوجين نيز دارد:
    ۱ - راهکار پايدارتر اين است که زوجين آگاه باشند که قهر، رفتاري ناکارآمد است و اگر زماني در کودکي فايده اي برايشان داشته، ديگر در شرايط فعلي فايده اي براي آن ها ندارد، بلکه بايد به دنبال يافتن راه حل باشند.
    ۲ - زوجين در نظر داشته باشند رفتار ناکارآمدتر براي مدت زمان محدود آن ها را به اهدافشان مي رساند. چون سرانجام طرف مقابل در برابر اين رفتار مي ايستد و ديگر باج نمي دهد.
    ۳ - زوجين مهارت هاي ارتباط موثر را ياد بگيرند و حتي در سخت ترين شرايط هم به هم فرصت بدهند و بدانند وقتي احساس ناکامي دارند، دچار خشم و هيجان و خستگي مي شوند و نمي توانند استدلال منطقي داشته باشند پس بايد به هم فرصت بدهند و صحبت کنند. آن ها بايد با موضوع و مشکل خود روبه رو شوند و راه حل پيدا کنند.
    گاهي افراد موضوع اصلي را ناديده مي گيرند و پشت سر مي اندازند ولي اين موضوع يک روز ظهور مي کند و خود را نشان مي دهد، پس زوجين قهر را با بي توجهي به مسئله و مشکل اصلي تمام نکنند و با هم صحبت کنند اگر بار اول دعوايشان شد، بار دوم صحبت کنند، اگر باز هم دعوا کردند بار سوم صحبت کنند و اگر مي توانند از مشاوره متخصص و متعهد کمک بگيرند تا اين مشکل پيشرفت نکند!
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    چطوری همسرم راضی بکنم بیات بریم مشاوره خانواده چون جوابم نمیده و میگه من فقط طلاق میخوام نمیام مشاوره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد