نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: همسری با تربیت بد در دوران کودکی

855
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29524
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question همسری با تربیت بد در دوران کودکی

نحوه آشنایی و ازدواج من و همسرم بی نهایت پیچیده و به خودی خود بد بود. هر دو در کوتاه ترین فاصله زمانی فکر کردیم ناجی هم هستیم.اما به نظر اینطور نیست. پس از یکسال ازدواج و بارداری موندم که با این رفتارها چه کنم؟!!!
    بسیار بدبین هست و به هرچیزی شک میکنه. منو با وجود مرتبه خوب اجتماعی و تحصیلی به رابطه با نانوا هم متهم میکنه. مادر ایشون هم منو به رابطه جنسی با پدر خودم متهم کرد و دلیلش رو حرف شنوی و علاقه من بیان کرد.
    همسرم میگه دوستتو خیلی دوست داری پس باهاش رابطه همجنسگرایانه ای داشتی!
    در دوران بارداری نمیتونم ازش کمک بخوام چون فکر میکنه بانه کردم تا از زیر کار در برم.عین نه ماه رو دارم کار میکنم و وزن هم اضافه نکردم.
    تفکرش اینه که درخانه بمونم و خودش به تفریح با دوستاش و ورزش برسه و من بچه داری کنم و اینو متاثر از مادرشه.
    بااینکه مسایل اخلاقی فاحشی در اطراف دیده میشه اما مدام منو به علاقه به مرد دیگه یا اگه گوشی دستم باشه و با خانوادم حرف بزنم به رابطه پنهانی متهم میکنن... خسته شدم و به مرز جنون کشیده شدم. همسرم پس اندازی کرده و از قضا منم بهش گفتم برای خرید بریم بیرون خبر نداشت منم پولی دارم چنان داد و بیداد کرد و خانوادشو کشید تو خونه که نجاتم بدید زنم میخاد پولمو بالا بکشه!!!
    خانوادش از من میخواستن خرید برم. آشپزی کنم. بچه داری کنم. کار کنم و با پولم واسش همه چی بخرم و هیچی نگم تا این مرد لذت دنیاشو ببره. البته من بشدت مخالفت کردم و با استقامت زیاد جلوشون ایستادم اونم با چند سکه مهریه و آزار جسمی شوهر و مادر شوهرم...
    هربار اعتراضی کنم میگه طلاق و بچه بدنیا نیومده رو هم ازت میگیرم.مدام توهینای رکیک و بد میکنه بهم ...
    آیا ادامه این زندگی شرایط رو بهتر میکنه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : همسری با تربیت بد در دوران کودکی

عزیزم مشکل شما پیچیده تر از اونی هست که افراد عادی بتونن کمکی بکنن من فقط می تونم بگم متاسفم و باهاتون همدردی می کنم اما شما باید به یه مشاور مراجعه کنید تا مشکلتون حل شه و از اونجایی که مسبب این مشکلات همسرتون هستن هم ایشون هم باید تو مشاوره حضور داشته باشن.
    موفق باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : همسری با تربیت بد در دوران کودکی

بدبینی به همسر اشکال متفاوتی دارد
    خیلی از زوجین بدبینی‌های بیمارگونه خود را نوعی رفتار طبیعی تلقی می‌کنند و آن‌را با عناوینی همچون غیرت و تعصب و مراقبت توجیه می‌کنند، حال آن‌ که واقعیت چیز دیگری است.
    اساسا بدبینی به همسر در ۳ حالت کلی بروز می‌کند:

۱ – گروه اول افرادی هستند که بدبینی در ذاتشان است. این افراد را از همان ابتدای زندگی براحتی می‌توان شناخت؛ آن زمان که نسبت به هر موضوعی نیمه خالی لیوان را می‌بینند و در رابطه با پیرامون خود نوعی نگاه منفی دارند.

۲ – گروه دوم افرادی هستند که نوعی وسواس نیز در بدبینی‌هایشان نهفته است. این دسته از زوجین نسبت به برخی رفتارها و واکنش‌های همسر خود به جنس مخالف، حال در محیط کاری باشد، نوعی وسواس فکری دارند که در پاره‌ای اوقات همراه با بدبینی به وی است که البته در این فرم باز هم اختلاف بین زوجین خیلی پدیدار نمی‌شود.

۳ – گروه سوم که در حقیقت روزگاری جزو گروه‌های یک و دو بودند بشدت در معرض خطرند، چرا که مبتلا به اختلالات پارانوئیدال می‌شوند به این معنا که با کنار هم گذاشتن برخی پارامترهای خیالی به این نتیجه می‌رسند که همسرشان قطعا در حال خیانت به وی است و این فکر همچون خوره جسم و روح فرد را نابود می‌کند و اگر خوشبین باشیم که اتفاق ناگواری در این بین نیفتد، طلاق و جدایی بین زوجین مسالمت آمیز ترین اتفاق است.

ریشه‌های بدبینی به همسر
    _ خیلی اوقات بدبینی و شک بین زوجین از علاقه و عشق زیاد به یکدیگر نشات می‌گیرد. خانم همسرش را تنها متعلق به خود می‌داند و طبیعتا هر نوع رفتار خارج از منزل برایش سخت و غیر قابل هضم است. بتدریج این عشق و علاقه به نوعی احساس شکست از دیدگاه خودش تبدیل می‌شود و هر آن فکر می‌کند که زندگی اش در حال فروپاشی است.
    _ عدم شناخت کافی از همسر، اساس بدبینی و شک به وی است. وقتی مرد از همسر آینده‌اش تصویری دیگر را در ذهن می‌پرورانده با ورود به زندگی مشترک متوجه می‌شود که درانتخابش اشتباه کرده و این خود نوعی نفرت و انزجار را در وی نسبت به همسرش ایجاد می‌کند و طبیعتا این موضوع مهم‌ترین دلیل می‌شود برای پیدایش بهانه گیری‌ها و بدبینی‌های بیمار گونه.
    _ فرزندان والدین بدبین و شکاک در طول زندگی یاد می‌گیرند که در آینده نیز نسبت به همسرشان و اطرافیان خود بدبین و شکاک باشند. این موضوع نقش تربیت خانواده را براحتی روشن می‌کند، این‌گونه که فرزندتان از شما بدبینی و شک به همسرش را یاد می‌گیرد.
    _ مراقبت از خانواده در مقابل سنگ اندازی و حسادت‌های دشمنان خانوادگی که عموما به شکل یک دوست وارد زندگی می‌شوند نیز اساس خیلی از بدبینی‌ها و سوءتفاهم‌هاست. دوست شما به زندگیتان حسادت می‌کند و بر همین اساس پروژه‌ای را پیاده می‌کند که اطمینان شما را به همسرتان سلب کند.

چه باید کرد؟
    ۱ – همیشه سعی کنید در هر موضوعی با همسر خود صادق باشید
    ریشه بسیاری از بدبینی‌ها عدم صداقت در ابتدای زندگی است. زن یا مرد رازی را در زندگی دارد که می‌کوشد آن را از همسرش پنهان کند که البته در بیشتر مواقع موفق نمی‌شود و خود این پنهانکاری نقطه شروع بدبینی‌ها می‌شود.
    ۲ – نسبت به قول و قرار خود با همسرتان خیلی حساس باشید
    این موضوع برای مردها باید بیشتر رعایت شود، چرا که خانم‌ها هر نوع تاخیر را در رسیدن به قرار مثبت نگاه نمی‌کنند و طبیعتا افکار منفی در آنها شکل می‌گیرد.
    ۳ – در مراودات اجتماعی خود خیلی مراقب باشید بویژه اگر طرف شما جنس مخالف باشد
    هر نوع صحبت غیرکاری، تماس‌های بی‌مورد و روابط آزاد در محیط‌های کاری نتیجه‌ای شوم در بردارد که اگر شما هم فکری در سر نداشته باشید، همسرتان جور دیگری برداشت می‌کند.
    ۴ – از غافلگیری‌های احساسی که نیازمند پروژه‌ای پیچیده باشد، پرهیز کنید
    مثلا برای سالگرد ازدواجتان بخواهید همسرتان را غافلگیر کنید و نوعی پنهانکاری داشته باشید. دیده شده که بسیاری از زوجین به این نوع کارها با بدبینی نگاه می‌کنند که اگر هم به خیر و خوشی ختم شود، گمان می‌کنند که پایان خوش کار هم در حقیقت قسمتی از یک پروژه خطرناک برای خیانت به وی بوده است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)