نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: همسر لجباز

621
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34695
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

همسر لجباز

سلام
    خسته نباشین
    من ۳ سال با که ازدواج کردم
    ازین ۳سال ۲سالشو در حال خدمت بودم
    ۱سال تازه ازاد شدم و کار میکنم
    خانومم اصفهانیه خودم ابادان باهم فامیلیم اما دور
    از همون اول خانومم از اینجا خوشش نمی امد همش با بدبینی از شهرو ادمای اینجا حرف میزدو میزنه
    خیلی به ندرت باهام میاد بیرون هرچی اسرارش میکنم که بریم قدم بزنیم تاب بخوریم میگه کجا بریم اینجا هیچجارو نداره و همهجاش خرابستاو...
    تصمیم گرفتیم از اینجا بریم اما شرایط جور نشد
    من کارم اینجاست درامدم به نسبت شرایط بیکاریو اقتصادی کشور خوبه
    تا ۳ یا ۴ سال دیگه با برنامه ریزیه خوب میتونم خونه بخرم
    اما زنم از عید تا حالا شروع کرده به لجبازیو بهونه گرفتنو کج خلقی هروز دعوا و عصاب خوردی داریم
    میگه اینجا نمیمونم و ....
    ۱هفتست رازی شده بمونیم اما برام شرط گذاشته که باید برام ماشین بخری و یه خونه تو بهترین جای شهر کرایه کنی
    اما من در حال حاضر همچین پولی ندارم شاید تا ۱سال دیگه هم نتونم اینجا کرایه ها و پول پیش خیلی بالاست مخصوصا اونجایی که ایشون میخواد
    ۶۰ میلیون با ۱ تا ۱۵۰۰ این نرخ متوسطشه
    میگم ندارم،میگه به من چه برو جور کن،یه وقتیم تعین کرده که اگه تا اون موقع جور نکنی میرم و ازین حرفا...
    نمیدونم چکار باید بکنم
    چه تصمیمی باید بگیرم..
    کارم نمیخوام ول کنم تو این اوضای نا بسامان
    نمیخوام محتاج کسی بشم..
    لطفا کمکم کنید راهنماییم کنید
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : همسر لجباز

دوست عزیز اگر قراره برا اینده برنامه ریزی کنید و این زندگی دوام داشته باشه باید با ایشون گفتگویی قاطع داشته باشید

چون اگر با این وضعیت پیش برید مسلما به هیچکدام از خواسته هایی که مدنظر شما و همسرشماست نخواهید رسید

زندگی مشترک باید همه چیزش مشترک باشه و تک روی ممنوعه ... این موضوع رو باید همسر شما به خوبی درک کنه

به همین خاطر باید روش سازگاریو در زندگی مشترک در پیش بگیره

بهانه جویی و ناسازگاری میان برخی زوجین،از عارضه هایی به شمار می رود که استمرار آن به تدریج به بروز مشکلات و چالش های عمیق تری منتهی می شود.

کارشناسان و مشاوران امور خانواده معتقدند،اساسا هر رفتار غیر عادی،علتی دارد که باید ریشه یابی شود و ناسازگاری و یا بهانه جویی زن یا شوهر جوان در زندگی مشترک نیز مشمول این قاعده می شود.

برخلاف تصور عده ای که گمان می کنند بهانه جویی های روزمره،موضوعی گذرا و غیر قابل اهمیت محسوب می شود،اما انباشت چنین رفتارهای به اصطلاح مقطعی و زودگذر در دراز مدت می تواند منجر به مشکلات و آسیب های جدی و قابل توجهی شود.

برای پیشگیری از تحمیل و ایجاد مشکلات هر چه بیشتر،باید در ابتدا نارسایی رفتاری مورداشاره ریشه یابی یا علت یابی شود و سپس نسبت به مهار،کنترل و رفع آن اقدام نمود.

در برخی موارد،بهانه جویی ها و ناسازگاری های اینچنینی،تابع عواملی دیگر است که نمود خارجی آن،به اشکال و طرق مختلف ظهور و بروز پیدا می کند.

بی توجهی به علت و ریشه نارضایتی می تواند این ذهنیت را برای طرف مقابل ایجاد کند که همسر او نسبت به تغییر رفتارهای وی،توجه نداشته و با بی تفاوتی از آن عبور نمی کند.

نشان دادن توجه کافی به همسر بهانه جو،یکی از راهکارهای موثری است که باعث تسلی خاطر و آرامش او می شود و در چنین فضا و شرایطی امکان تعامل،گفت و گوی سازنده و رفع سوء تفاهمات میسر خواهد شد.

راهکارهای موثر در مدیریت و مهار چنین عارضه ای باید گفت : بعضا برخی از زوجین در چنین مواقع و شرایطی به مقابله به مثل اقدام می کنند که این روش،پیش پا افتاده ترین و مخرب ترین رویه برای مدیریت معضل و نارسایی رفتاری مذکور محسوب می شود.

در اکثریت قریب به اتفاق مواقع،در شرایط ناسازگاری رفتاری،تقابل نه به عنوان یک روش سازنده،بلکه به عنوان اقدامی مخرب باعث تیره تر شدن رفتارها و ارتباطات می شود.

عوامل و دلایل بسیار زیادی را می توان به عنوان ریشه اصلی چنین رفتارهایی مطرح کرد که البته به فراخور شخصیت و شرایط روحی و روانی افراد و همچنین محیط و بستر زیست او در گذشته و حال می توان به تحلیل و بررسی چنین عارضه رفتاری پرداخت.

طبیعتا بدون آگاهی از ریشه اصلی ناسازگاری رفتاری و بهانه جویی ها،نمی توان به ارائه راهکار قطعی برای برون رفت از چنین وضعیتی مبادرت ورزید،لذا اتخاذ برخی از اقدامات و رویکرد ها در شرایط اینچنینی بسیار موثر و راهگشا خواهد بود.

سکوت و پرهیز از هر گونه جدل از اقدامات مثبت و سازنده ای است که باعث حفظ آرامش در فضای خانواده می شود و در چنین شرایطی با گذر زمان،زمینه رفع مشکلات و سوء تفاهمات ایجاد خواهد شد.

برخی از زوجین در چنین شرایطی تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان ممکن،مشکل را رفع کنند و به دلیل عدم خویشتن داری و ناتوانی در حفظ آرامش درونی خویش،استدلالات خود را به نحوی بیان می کنند که همین امر باعث بروز چالش های جدی و عمیق تری می شود.

سعه صدر،صبوری و تلاش برای رفع مشکلات به نحوی هوشمندانه و مدیریت شده از نکات ظریف و حائز اهمیتی است که به کارگیری آن نقش بسزایی در مرتفع کردن اختلافات ایفا می کند و قطعا با چنین رویکرد و رویه ای از بروز تنش ها و اختلافات جدی تر،پیشگیری خواهد شد.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد