نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: همسر چشم چران

1008
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30075
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

همسر چشم چران

همسر من وقتی پشت فرمون یا تو خیابون هست هر خانوم مانتویی و فشن که تو خیابون هست رو نگاه میکنه البته نیتی نداره ولی این کار منو عذاب میده البته من خودم چادری هستم و همسرم رو حجاب من حساسه که مثلا ساق دست دستت کن و جوراب نازک نپوش و از این حرفا که البته بعضی از وقتها فکر میکنم الکیه
    منم خیلی دوست داره ولی نمیدونم چرا این کارو میکنه
    چند بارم بهش گفتم که گفته حواسم نیست
    خواهشا کمک کنید
    دیگه نمیدونم چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : همسر چشم چران

در ابتدا بايد درباره موضوع مورد نظر مطمئن شويد، شايد در اين زمينه دچار حساسيت بيش از حد شده باشید، به هر حال در گام اول بايد در اين زمينه اطمينان پيدا كنيد. رفتار هر انسانى متأثر از ويژگیهاى شخصيتى او است، اگر روح تقوا بر شخصيت فردى حاكم باشد، رفتار او نيز رنگ معنوى اخلاقى دارد و نگاه كردن از اين قاعده مستثنا نيست بنابراين كنترل چشم تابعى از روح تقوا است كه اگر در آدمى پديدار شد، به تبع آن كنترل چشم نيز به دنبال آن خواهد آمد. راهى كه گناه نكردن را در طول زندگى تضمين كند، براى افراد عادى بشر سهل نيست؛ زيرا انسان موجودى مختار و داراى تمايلات گوناگون است. در عين حال با عزمى آهنين و مبارزه‏اى دائمى و تدريجى با نفس، مى‏توان به چنين جايگاه رفيعى دست يافت. شرايط محيطي نيز تأثير زيادي در رفتارهاي انساني دارد. قطعا حضور همسر شما در كشوري اسلامي با ظاهري مقيدتر به آموزه‌هاي دين، رفتاري متفاوت از آنچه در كشور غير اسلامي است را درپي دارد.
    اين نكته اساسي‌ را بايد در نظر داشته باشيد كه با اين فرض كه نگاه او، شهوت آلود باشد (كه اين مطلب براي شما هم ثابت نيست) شما در جايگاه آمر به معروف و ناهي از منكر هستيد؛ نه كسي كه بخاطر گناه ديگري، سوهاني باشد براي از بين بردن توان روحي و جسمي خود و طرف مقابل. نهي از منكر نيز داري مراحل خاص خود است. شما ابراز ناخشنودي خود را از اين امر هم با ناراحتي و هم با تذكرات رفتاري و كلامي ابراز داشته‌ايد. پس بايد چه كنيد:

1. هرگز در اين مورد در مقابل ديگران با او صحبت نكنيد و تذكر ندهيد.
    2. اين مطلب را با نزديكان خود درميان نگذاريد، مگر افراد رازداري و آگاهي كه بتوانند روي همسر شما تاثير داشته باشند و او را از اين رفتار بازدارند؛ آنهم بصورتي كه نفهمد شما با نفر سوم صحبت كرده‌ايد.
    3. وظايف خود را به عنوان همسر به خوبي انجام دهيد.
    4. رابطه عاطفي خود را با همسرتان گسترش دهيد.
    5. به ظاهر خود در خانه و هنگام حضور او برسيد. آنگونه آرايش كنيد و لباس بپوشيد كه او دوست دارد.6. در موقعيت‌هاي مناسب عاطفي، با لحني آرام به او تذكر دهيد و هرگز در اين مورد با او مشاجره نكنيد.
    7. احتمالا مجالسي مذهبي هم وجود دارد كه بتوانيد در انها حضور يابيد. اگر همسرتان امتناع مي نمايد مي‌توانيد از مسوولين چنين مجالسي بخواهيد كه به بهانه كمك در موقعيتي كه همسرتان در آن تبحر دارد يا علاقمند است، او را به چنين محافلي بكشانند.
    8. او را تشويق به مطالعه پيوسته در عوالم پس از مرگ و احوال برزخ و قيامت نماييد.
    9. او را به انجام فرايض ديني (بويژه نماز) ترغيب نماييد.
    10. سعي كنيد ارتباط جنسي خود را متنوع و بيشتر نماييد.
    11. خود شما نيز مراقب ارتباطات كلامي و بصري خود در مقابل نامحرم باشيد تا بهانه‌اي براي او نباشد.
    13. نصب تصاوير معنوي در خانه نيز (در صورتي كه به تنش با او نمي‌انجامد) مفيد است.
    14. در روايتى از امام عسكرى(ع) آمده است: «برگرداندن صاحب عادت از عادتش مانند معجزه است»

3. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30075
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : همسر چشم چران

ممنون از راهنمایی مفیدتون
    من اکثر مورد هایی که فرمودید رو رعایت میکنم تا حالا به کسی حرفی نزدم،خداروشکر رابطه عاطفی و جنسی خوبی داریم که هر دو طرف راضی هستیم، در خانه هم به خودم میرسم هم از لحاظ لباس هم آرایش
    فقط تنها مشکل بزرگی که هست اینه که همسرم کاهل نمازه ۱۰بار باید بگم تا بخونه

5. کاربران زیر از سحر۲۲ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد