نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: چگونه جلوی خشم و عصبانیت نامزدم رو بگیرم.؟

1492
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15607
    تشکـر
    1,907
    تشکر شده 458 بار در 284 پست
    میزان امتیاز
    9

چگونه جلوی خشم و عصبانیت نامزدم رو بگیرم.؟

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

نامزدم یا خانمم یه مشکل بدی داره اونم اینه که

خیلی زود جوشی میشه خیلی زود با کوچکترین حرفی عصبانی میشه
    مثلا اگه بیرون باشیم من یه حرفی بزنم که شایدم ید نباشه و ناراحت بشه ول میکنه میره
    لجبازی میکنه با خودش اون موقع واقفا نمیتونم کنترلش کنم تو اون لحظه فقط و فقط میخواد تنها باشه
    ولی خوب یه خوبیشم اینه که خیلی زود خشمش میخوابه بعداز 1 ساعت شایدم کمتر.
    مثلا من بهش میگم عزیزم چرا فلان کارو کردی
    اون درجا عصبی میشه و یه چیز کوچیک رو بزرگ میکنه
    من هرچقدر با آرومی بهش میگم منظورم اونی نبود که شما فک میکنی ولی بازم جوشی میشه
    من خودم مردی هستم که تا اونجای که میتونم
    ناراحتیم رو بروز نمیدم که اون ناراحت نشه
    همیشه سعی میکنم با آرامش زندگیمو پیش ببرم
    تا با جنگ
    آرامش اون برام از هرچیزی مهمتره
    البته اینم بگم نا چند ماه پیش انقد عصبی و زود جوش نبود الان اینجوری شده.

من خیلی دوستش دارم نمیخوام که از دستش بدم
    اونم نمیخواد و واقعا دوستم داره .
    دوس دارم بهش کمک کنم تا انقد عصبی نشه زود.

لطفا اگه راحلی دارید بهم بگید ممنونم که وقت میذارید

2. 2 کاربران زیر از ramesh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : چگونه جلوی خشم و عصبانیت نامزدم رو بگیرم.؟

سلام نامزدتون دوباره برگشته پیشتون؟
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

4. کاربران زیر از کیانا94 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15607
    تشکـر
    1,907
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانا94 نمایش پست ها
    سلام نامزدتون دوباره برگشته پیشتون؟
    سلام آره اون از من فرصت خواست که فکر کنه

منم بهش فرصت دادم و برگشت متوجه شدم که دوستم داره و خودش گفت جز من باکسی نمیخواد
    ازدواج کنه
    از اینکه کنارشم خوشحاله ولی
    تنها مشکل الانمون اینکه زود عصبی میشه
    قبلا اینجوری نبود قبلا صبور بود و زود جوشی نمیشد.
    من خودم احساس میکنم شاید این مدت که باهم درگیر بودیم عصبیش کرده .
    دوس دارم همه تلاشم رو کنم که آروم باشه
    باور کنید خیلی با آرومی حرف میزنم باهاش
    مشکلی پیش بیاد با خنده شوخی ردش میکنم.
    ..

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ramesh نمایش پست ها
    سلام آره اون از من فرصت خواست که فکر کنه

منم بهش فرصت دادم و برگشت متوجه شدم که دوستم داره و خودش گفت جز من باکسی نمیخواد
    ازدواج کنه
    از اینکه کنارشم خوشحاله ولی
    تنها مشکل الانمون اینکه زود عصبی میشه
    قبلا اینجوری نبود قبلا صبور بود و زود جوشی نمیشد.
    من خودم احساس میکنم شاید این مدت که باهم درگیر بودیم عصبیش کرده .
    دوس دارم همه تلاشم رو کنم که آروم باشه
    باور کنید خیلی با آرومی حرف میزنم باهاش
    مشکلی پیش بیاد با خنده شوخی ردش میکنم.
    ..
    خیلی خوشحال شدم رامش خان که نامزدتون برگشته

ولی برای عصبانی شدنش یه فکری بکنید هر چقدر از موقعیتهای تنش زا فاصله داشته باشه عصبانی شدنش هم کمتر میشه
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15607
    تشکـر
    1,907
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط کیانا94 نمایش پست ها
    خیلی خوشحال شدم رامش خان که نامزدتون برگشته

ولی برای عصبانی شدنش یه فکری بکنید هر چقدر از موقعیتهای تنش زا فاصله داشته باشه عصبانی شدنش هم کمتر میشه
    ممنونم واسه خوشحالیت برا من.

خیلی حساس شده متاسفانه

از این نظر که دوستم داره شکی ندارم

به اینم شک ندارم که منو میخواد

خدای من شاهده که از ناراحتی خودم میزنم که

اون ناراحت نباشه.

هرکاری میکنم که فشار فکری یا غصه چیزی رو نخوره.

ولی کافیه فقط من یه چیزی بگم ....

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ramesh نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

نامزدم یا خانمم یه مشکل بدی داره اونم اینه که

خیلی زود جوشی میشه خیلی زود با کوچکترین حرفی عصبانی میشه
    مثلا اگه بیرون باشیم من یه حرفی بزنم که شایدم ید نباشه و ناراحت بشه ول میکنه میره
    لجبازی میکنه با خودش اون موقع واقفا نمیتونم کنترلش کنم تو اون لحظه فقط و فقط میخواد تنها باشه
    ولی خوب یه خوبیشم اینه که خیلی زود خشمش میخوابه بعداز 1 ساعت شایدم کمتر.
    مثلا من بهش میگم عزیزم چرا فلان کارو کردی
    اون درجا عصبی میشه و یه چیز کوچیک رو بزرگ میکنه
    من هرچقدر با آرومی بهش میگم منظورم اونی نبود که شما فک میکنی ولی بازم جوشی میشه
    من خودم مردی هستم که تا اونجای که میتونم
    ناراحتیم رو بروز نمیدم که اون ناراحت نشه
    همیشه سعی میکنم با آرامش زندگیمو پیش ببرم
    تا با جنگ
    آرامش اون برام از هرچیزی مهمتره
    البته اینم بگم نا چند ماه پیش انقد عصبی و زود جوش نبود الان اینجوری شده.

من خیلی دوستش دارم نمیخوام که از دستش بدم
    اونم نمیخواد و واقعا دوستم داره .
    دوس دارم بهش کمک کنم تا انقد عصبی نشه زود.

لطفا اگه راحلی دارید بهم بگید ممنونم که وقت میذارید

اختلاف نظر بین دو نفر طبیعی است. طبیعی‌تر از آن اختلاف نظر میان دو جنس مخالف است. درست است که همسران اغلب به تصور داشتن تفاهم با هم ازدواج می‌کنند ولی این تفاهم به معنای هم عقیده بودن در همه جریانات زندگی نیست.
    خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسئله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات این عصبانیت ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود و‌گاه زود به پایان می‌رسد اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی‌تر گرفتار نشویم.

۱- علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید: زمانی‌هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.
    گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.
    در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بد‌تر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را‌‌ رها نخواهد کرد.

۲- آرام باشید: عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بد‌تر از پیش خواهد کرد.
    در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

۳- احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید: خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

۴- با همسرتان همدردی کنید: اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش آمده بی‌تفاوت است، خشم‌اش بیشتر می‌شود.

۵- برای صلح پیش قدم شوید: وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

۶- از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید: غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح برقرار شود. حال شما از‌‌ همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.
    عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

۷- تکنیک مه آلود: این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.
    به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

9. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15607
    تشکـر
    1,907
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita moein نمایش پست ها
    اختلاف نظر بین دو نفر طبیعی است. طبیعی‌تر از آن اختلاف نظر میان دو جنس مخالف است. درست است که همسران اغلب به تصور داشتن تفاهم با هم ازدواج می‌کنند ولی این تفاهم به معنای هم عقیده بودن در همه جریانات زندگی نیست.
    خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسئله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات این عصبانیت ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود و‌گاه زود به پایان می‌رسد اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی‌تر گرفتار نشویم.

۱- علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید: زمانی‌هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.
    گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.
    در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بد‌تر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را‌‌ رها نخواهد کرد.

۲- آرام باشید: عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بد‌تر از پیش خواهد کرد.
    در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

۳- احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید: خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

۴- با همسرتان همدردی کنید: اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش آمده بی‌تفاوت است، خشم‌اش بیشتر می‌شود.

۵- برای صلح پیش قدم شوید: وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

۶- از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید: غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح برقرار شود. حال شما از‌‌ همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.
    عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

۷- تکنیک مه آلود: این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.
    به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    ممنونم ازتون که وقت گذاشتید .

کامل خوندم خیلی مفید بود دوست من

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21436
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

بهترین راه حل اینه که اگه می تونی حتما دونفره برید مشا.وره روانشناسی خانم شما باید مهارت کنترل خشم را یاد بگیرد هر چند که با این چند خطی که نوشته اید نمی توان دقیقا علت این خشم و زودرنجی رو تشخیص داد.
    بازهم می گم حتما مشاوره بروید اگه همدیگر رو دوست دارید . بهتر ازدواج رو برای بعد از رفع این مشکل برگزار کنید. اگر بخواهید هم می تونید از لینک زیر مجموعه مهارت های کنترل خشم دکتر هلاکویی رو خریداری اینترنتی کنید و سعی کنید با مقداری هزینه به مشکل غالب بشید.
    [replacer_a]
    ویرایش توسط hraha97 : 09-05-2015 در ساعت 11:56 PM
    امضای ایشان
    مهکام : آموزش خانواده - ازدواج - همسرداری - فرزندپروری

mehcom.com

https://mehcom.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d8%b2%d9%86%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d9%87%d9%84%d8%a7%da%a9%d9%88%db%8c/

12. کاربران زیر از hraha97 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15607
    تشکـر
    1,907
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط hraha97 نمایش پست ها
    بهترین راه حل اینه که اگه می تونی حتما دونفره برید مشا.وره روانشناسی خانم شما باید مهارت کنترل خشم را یاد بگیرد هر چند که با این چند خطی که نوشته اید نمی توان دقیقا علت این خشم و زودرنجی رو تشخیص داد.
    بازهم می گم حتما مشاوره بروید اگه همدیگر رو دوست دارید . بهتر ازدواج رو برای بعد از رفع این مشکل برگزار کنید. اگر بخواهید هم می تونید از لینک زیر مجموعه مهارت های کنترل خشم دکتر هلاکویی رو خریداری اینترنتی کنید و سعی کنید با مقداری هزینه به مشکل غالب بشید.
    [replacer_a]
    مرسی دوست عزیز .

تصمیم گرفتم با این شرایط ازدواج نکنم

یا شاید فعلا ازدواج نکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)