نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چگونه همسرم به عنوان تفریح قلیون نکشد؟

7652
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15315
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چگونه همسرم به عنوان تفریح قلیون نکشد؟

من خانمی هستم 26 ساله ساکن آمل. نزدیک به 6ماه است که عقد کردم . همسرم از همه لحاظ هم تحصیلی و شغلی و جسمی ایده ال هست .
    مشکلی که دارم این که از ابتدا گفت من نه سیگار میکشم نه هیچی دیگه اما گاهی تفریحی قلیون میکشم . من گفتم باید سعی کنی دیگه نکشی . اما هراز چند گاهی در مسافرت یا کوه رفتن یا در خود شهر میکشد و میگوید من تفریحی این کار را میکنم و مشگلی نیست بخواهم نمیکشم . و این خیلی من رو ازار میده چند بار گریه کردم و خواهش کردم گفت من حقیقت را به تو میگویم . کاری که میکنم نمیتونم بگم نمیکنم .
    من خیلی از سیگار و قلیون و همه این چیزا بدم میاد .شاید دیگران تحمل کنن و براشون مهم نباشه ولی برای خیلی مهمه و از کسایی که دنبال این کار میرن حس بدی پیدا میکنم.
    چیکار کنم که همسرم بفهمه عملش هم منو ناراحت میکنه هم برای خوش مضرره کلا بزاره کنار .
    ممنون میشم راهکاری رو جلوم بزارین و منو راهنمایی کنین .
    باتشکر فراوان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14164
    تشکـر
    8
    تشکر شده 40 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چگونه همسرم به عنوان تفریح قلیون نکشد؟

هر چند وقت یه بار میکشه ؟و مطمئنید به جز اون موقع هایی که خودش میگه دیگه نمیکشه ؟

من خودم هفته ای 4 یا 5 پایه قلیون رو میکشم ...این اطمینان رو بهتون میدم که قلیون مثل دروازه برای ورود به بقیه مواد مخدر عمل نمیکنه ... و بحث سیگار با قلیون کاملا جداس ..

با توجه به این که مستقیبا و با گریه بهش گفتید که از این کار خوشتون نمیاد ولی باز هم انجام میده باید گفت که شاید از سر بیکاری قلیون میکشه ...

عوامل روحی هم بی تاثیر نیست شاید مشکل یا غمی داره که سعی میکنه هر چند وقت یه بار خودشو با کشیدن قلیون ریلکس کنه .(برای هر کسی متفاوته..)
    امکان بعدی شاید وجود رفیق هایی که نمیشه گفت ناباب ولی بسیار صمیمی باعث میشه که هر از گاهی با هم برن قهوه خونه ...
    این درست همون جوره که چندین دختر که با هم دوستن بعد یه مدت که همو میبینن میرن کافی شاپ رستوران با کوه...

امکان بعدی ()شما گفتید که شیش ماهه عقد کردید شاید ایشون مثلا چند سالی هست قلیون کشیدن رو شروع کردن و بدنشون شرطی شده مثلا هر دو هفته ای یه بار قلیون بکشن .که خب در این مورد پیچیده تره ولی حل کردنش اسون تر ...میتونین با مشغول کردن ایشون در روز هایی که میدونین ایشون بیکارن و امکان داره برن سراغ قلیون ایشون رو از این کار منع کنید و وقت لازم رو به ایشون ندید ...

اگه بیشتر از چند ماهه که قلیون میکشن به احتمال بالای نود درصد تا حالا مشکلات از قبیل تنگی نفس گرفتار شدن و مشکلات ریوی براشون پیش اومده از همین در وارد شید و کمی نصیحتشون کنید که امکان داره در اینده به سرطان ریه و مری دچار بشن ...

تنباکوی قلیان هم مثل تنباکوهای معمولی حاوی نیکوتین است. در واقع، در یک جلسه 60 دقیقه‌ای قلیان، فرد در معرض حجم دودی 100 تا 200 مرتبه بیشتر از یک سیگار قرار می‌گیرد....

در سایت های اموزشی بگردید و عکس ها و مطالب علمی که در مورد ضرر قلیون میبینید به ایشون نشون بدید ...

با عرض پوزش از چشم هاتون که خسته شد
    امضای ایشان
    ●خر● تا هَنگ کرد ⇦ادعاے ♢فرهنگ♢کرد

3. کاربران زیر از RaDo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط marieh نمایش پست ها
    من خانمی هستم 26 ساله ساکن آمل. نزدیک به 6ماه است که عقد کردم . همسرم از همه لحاظ هم تحصیلی و شغلی و جسمی ایده ال هست .
    مشکلی که دارم این که از ابتدا گفت من نه سیگار میکشم نه هیچی دیگه اما گاهی تفریحی قلیون میکشم . من گفتم باید سعی کنی دیگه نکشی . اما هراز چند گاهی در مسافرت یا کوه رفتن یا در خود شهر میکشد و میگوید من تفریحی این کار را میکنم و مشگلی نیست بخواهم نمیکشم . و این خیلی من رو ازار میده چند بار گریه کردم و خواهش کردم گفت من حقیقت را به تو میگویم . کاری که میکنم نمیتونم بگم نمیکنم .
    من خیلی از سیگار و قلیون و همه این چیزا بدم میاد .شاید دیگران تحمل کنن و براشون مهم نباشه ولی برای خیلی مهمه و از کسایی که دنبال این کار میرن حس بدی پیدا میکنم.
    چیکار کنم که همسرم بفهمه عملش هم منو ناراحت میکنه هم برای خوش مضرره کلا بزاره کنار .
    ممنون میشم راهکاری رو جلوم بزارین و منو راهنمایی کنین .
    باتشکر فراوان
    خودتون بهتر میدونید که اگر کسی اراده ای از خودش نشون نده نمیتونه از میزان وابستگیش کم کنه

تا وقتی دوستانی داره که هر وقت تنها میشن قلیون و ... استفاده میکنن ، کاری از شما ساخته نیست ...

با شوهرتون در فضایی آرام صحبت کنید و میزان حساسیت و ناراحتی خودتون رو برای ایشون معلوم کنید

در ضمن حساسیت و ناراحتی شما در حدی نباشه که باعث فراری شدن و پنهان کاری ایشون برای کشیدن یک قلیون ساده بشه

چون ممکنه خطرات دیگه ای در این مورد به وجود بیاد

5. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    9

دوستان سلام
    منم با این دوستم همدردم . ولی متاسفانه منم نتونستم کاری از پیش ببرم .سیگار رو که ترک نکرد هیج منم از سر لج بازی باهاش گهگاهی قلیون می کشم. دوستم فقط کار منو تکرار نکن ولااقل خودت سعی کن طرفش نری از سر لج بازی

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15342
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درود
    به نظرم کاری از دست شما بر نمیاد
    خودشون باید بخوان
    اما سعی کنید گردش هایی که به قلیون ختم میشه رو فراهم نکنید.
    اینجوری راحت تر جلوش گرفته می شه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12485
    تشکـر
    210
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

منم مشکل تو رو دارم دوستم متاسفانه همسرم ماهی یکبار قلیون میکشه و اگه تو مسافرت باشیم هر روز
    منم گریه کردم ومقابله به مثل گاهی اوقات خودمم کشیدم تا از رو بره ولی جواب نداد
    پیشنهادم اینه از کسایی که اهل قلیونن دوری کنید و بازم از مضراتش بگید اگر دیدید جواب نمیده از طریق خانوادتون وارد بشید بگید پدرم فهمیده و ناراحته
    شما تا ازدواج نکردید بهتر میتونید از سرش بندازید
    امضای ایشان
    در مقایسه با انسانهای سخت و روزهای سخت
    این
    انسانهای سختن که میمونن
    نه روزهای سخت

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود متاسفانه بایدبگم محیط ووباورها ی رایج غلط درجامعه فرافکنی شده وموثره تفریجی کشیدن سرگمی کاهش اضظراب وفراموش کردن مشکلات و....
    اینها بهانه هایی هست برای تجربه وکنجکاوی یک مرحله از این نوع ابستگی جدید و ناخواسته دردامش گرفتار میشوند واگرم ما واکنش نشون بدیم دلایلی میاورند وقانع نمیشوند بهترین راه کار ارام صحبت کردن وجوری فضاروسالم کردن ودرمعرض گذاشتن عوارض ناخوشایند وعاقبت این رو ب نمایش دربیاوریم.
    وتا خود فرد ب این باور وخواست نرسه ازکسی کاری برنمیاد دوستان حالا قلیان وسیگاردرمرحله اول وبعد خدانکند جلوتر بره چون هرچیز تکراری ودیگر تسکینش نده چیز جدیدرا تجربه میکنند- یا تایمشو بیشتر بهتره مجادله ومقابله نکنیم وعلمی برخورد کنیم مسافرت دونفره تلقین مثبت و مشاوره .
    من یه سری کتب گذاشتم ک دوستان توجهی نکردن مثل این:

موضوع: چگونه از عادات بد رهایی یابیم

دانلود

[replacer_a]

اگر شما قلیانی قهاری نیستید و تنها روزی چند بار قلیان می کشید، مطمئن باشید که ترک قلیان راحت و بدون دردسری خواهید داشت. برای ترک قلیان تنها نیاز به تحولی روحی و روانی دارید تا خود را وادار به شروع ترک کنید.
    می توانید پس از ترک قلیان، مزه غذاها را بهتر درک کنید، زندگی را شفاف ببینید و از وقت و پول خود بهتر استفاده کنید. با ترک قلیان، قلیانی نشدن فرزندانتان را تا حد زیادی تضمین می کنید و بالاخره اینکه زود نمی میرید و کودکان و همسرتان به جای از دست دادن شما، فردی مصمم، با اعتماد به نفس بالا و شجاع را به عنوان یار و پشتوانه خود، خواهند داشت.
    با ترک قلیان بوی بد دهان، سرفه، تنگی نفس، سردرد، دندان های زرد و کثیف، پوست تیره و چروکیده با شما خداحافظی می کنند.
    پیش از ترک قلیان چه کنیم؟
    ۱-پیش از ترک کامل قلیان، سعی کنید مکان هایی را به عنوان مکان های ممنوعه برای استعمال قلیان قلمداد کنید، سپس در این مکان ها مثلاً منزل، محل کار و یا اماکن عمومی، به هیچ عنوان قلیان نکشید. همسر و فرزندان فرد قلیانی، افراد بسیار مناسبی برای کمک به ترک هستند.
    استفاده از این دو اهرم، هنگام ترک قلیان، بسیار کمک کننده و مفید است. اولین فکری که به ذهن افراد قلیانی خطور می کند، این است که چرا باید قلیان را ترک کنم؟ دلایل شما برای ترک قلیان نقش مهمی را در ادامه روند ترک، برعهده دارند. در جواب باید گفت با ترک قلیان خطر عوارض قلیان به تدریج از شما فاصله گرفته و شما شخصیتی مقبول و معقول در میان اطرافیان خود به دست خواهیدآورد.
    ۲- برای ترک قلیان باید ایجاد انگیزه کرد. انگیزه یعنی تلاش برای رسیدن فرد قلیانی به اینکه خود بخواهد نه دیگران،. به عبارت دیگر اطرافیان تنها می توانند در ایجاد انگیزه، کمک کننده باشند و این خود فرد است که باید انگیزه را در خود ایجاد کند.
    ۳- لیستی از معایب و فواید قلیان را تهیه کنید. آن را منصفانه بخوانید. با توجه به کلیه جزییات، اگر تمایل به ترک قلیان پیدا کردید، آن را عقب نیندازید و حتماً شروع کنید.
    ۴- زمان و نوع کاری را که با آن قلیان می کشید، مشخص کنید و به دلایل قلیان کشی خود در آن زمان، و احساسی که بعد از مصرف قلیان داشته اید، فکر کنید.
    ۵- در پایان هر روز، الگوی قلیان کشیدن خود را مرور کرده ببینید که چه چیزی شما را وادار به قلیان کشیدن می کند؟ کار سخت؟ عصبانیت؟ کسالت؟ تفریح و تفنن؟ بی کاری و یا موقعیت های خاص دیگر؟ بعد از شناخت آن، روش های دیگری را برای رو به رو شدن با احساسات و شرایط خود جستجو کنید.

طلب یاری از دوستان

درترک قلیان، از دوستان خود یاری بطلبید. درست مانند هنگامی که کار یا مشکلی دارید و از دوستان خود کمک می خواهید، در این زمینه هم از دوستان خود طلب یاری کنید زیرا وقتی بار مسوولیت کاری را با دوستان تقسیم می کنید، راحت تر مشکل حل می شود. اگر هم زمان با دوستی دیگر ترک می کنید، به تقویت انگیزه خود کمک کنید، یکدیگر را درک کرده و در لحظات سخت با یکدیگر هم صحبتی و همفکری کنید. با نقل وانتقال تجربیات خود و دیگران به یکدیگر، در راه ترک قلیان قدم های محکم و موثری بردارید.

ترک قلیان را آسان نگیرید

همان گونه گه گفته شد، ترک قلیان را نباید ساده و سهل پنداشت. برعکس تصور عام که بر این عقیده اند که با مشکل دانستن یک کار، تمایل فرد به انجام آن کار کمتر می شود و از ترس سختی آن کار، تن به آن نمی دهد، باید گفت که اگر اطرافیان فرد و خود فرد این کار را بزرگ بدانند، هم با آمادگی بیشتری پیش می روند و هم برای انجام کار بزرگ تر تشویق شده و از اعتماد به نفس فزاینده ای برخوردار می شوند.
    چه بسا با ادامه روند ترک قلیان و علم به اینکه این کار بزرگ را انجام داده اند، اعتماد به نفس بالا و بالاتری پیدا کرده و در نتیجه قدم های بعدی را موثرتر بر می دارند. این موضوع سبب می شود که اگر یک بار موفق نشدند، ناامید نگردند و باز هم دلگرم باشند چرا که حتی تلاش برای انجام کاری سخت و مقاومت نسبی در برابر آن، خود نوعی پیروزی است. مانند مساوی با شکست در مسابقات با گل کمتر، در مقابل حریفی قدرتمند.

یک سوال

دراینجا این سوال پیش می آید که چرا شروع ترک قلیان سخت است؟ اصولاً انسان ها از هر تغییری در زندگی خود هراسان هستند چرا که هر تغییری، انرژی و وقت آنان را به طور مضاعف گرفته و نیاز به تلاش و حرکتی فزاینده را بیشتر می کند، پس انسان ها از هرگونه تغییری در ابتدا گریزان اند. این اصل در همه اجزای دنیا حکم فرماست بنابراین عیب محسوب نمی شود. چه بسا ماشینی که در حال هل دادن آن هستیم،در چند ثانیه اول حرکت، انرژی و وقت بیشتری را می طلبد.
    به عبارت دیگر هر حرکت و تغییری در ابتدا سخت و انرژی گیر است. با این شناخت، بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری جلو می رویم. از خطاها و کندی ابتدایی حرکت خود دلسرد نمی شویم بلکه با گذشت هر لحظه، این امید را تقویت می کنیم که هر لحظه از لحظه قبل آسان تر خواهد بود و با این امید پیش می رویم.

حقایق را نمی شود کتمان کرد

پیش نیاز ترک قلیان این است که ابتدا با خود صادق بوده متعهد و آماده برای تلاشی مضاعف باشید. شما قلیان را ترک می کنید؛ چون قاطعانه معتقدید قلیان کشنده و مرگبار است. اگر تزلزلی در این فکر به وجود آید و مجدد وسوسه شوید که قلیان بکشید، در رخداد این حقیقت هیچ گونه خللی ایجاد نشده و این اتفاق، یعنی مرگ ناگهانی در اثر قلیان، حتی با یک قلیان نیز می تواند به وقوع بپیوندد.

اگر مفید بود مقالات وراهنمایی های بیشتری بدم استارتر تاپیک ودوستی که گفتند همین مشکل رودارند تاپیکو جواب بدید من درخدمتم

10. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)