مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 63

موضوع: پشيماني از گناه

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.41
    تشکـر
    148
    تشکر شده 265 بار در 156 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : پشيماني از گناه

راستش نمیخواستم نظر بدم چون مشاور نیستم تا بتونم راهکار بدم و فکر میکنم اصلا راهکاری وجود نداره و سرزنش هم نمیخوام بکنم چون قطعا من تو موقعیت ایشون نبودم

اما تاکید میکنم که خیانت هیچ توجیهی نداره اونم کاری که ایشون کردن ۶ سال شما با یه مرد دیگه عملا یه زندگی داشتید و همه جور رابطه داشتید و حالا از ایشون باردار هم هستید !!!!!!!!!!!

واقعا سرم داره سوت میکشه که چقدر راحت راجبه این مسایل صحبت میکنید ..... !!!!!

من تعجبم شوهره شما چجوری در عرض ۶ سال متوجه این قضیه نشده یا شما خیلی تیزی یا ببخشید ایشون خیلی خنگه !!!!!

چیزی که منو دست به کیبورد کرد این اپن مایندی و طرز فکر یه سری از دوستان هست که متاسفانه از اونور بوم افتادن یه جوری راهنمایی میکنن و میگن سرزنش نکنین که انگار یه مشکل عادی

ساده اتفاق افتاده و خیلی راحت در مورد عمل زنا اونم یه زن شوهردار با یه مرد زن دار صجبت میکنن و همچین یه بارداری حرام .... اصلا متاسفانه قبح اینکار ریخته شده.

دوست عزیز این عملی که اتفاق افتاده یکی از بزرگترین گناهان دین ما هستش و جدا از دین ما در هیچ دینی و در هیچ کشوره دیگه ای پذیرفته نیست و توجیهی نداره

یه نکته هم در جواب دوست عزیزمون آقای تجربه در اینکه شوهر ایشون باید بهشون محبت میکردن و کم گذاشتن شکی نیست اما این اصلا توجیه مناسبی برای این عمل نیست

حتی اگر شوهر ایشون شمرم بود به گفته دین ما ایشون باید صبر پیشه میکردن ثوابش رو خدا اون دنیا بهشون میداد یا اگر آدم مذهبی نبودن میتونستن طلاق بگیرن برن با هرکی دوست دارن

ازدواج کنن. دوست عزیز با این استدلال شما که شوهرشون مقصره پس حق دارن سنگ رو سنگ بند نمیشه و همه توجیح برای خودشون میارن و مجوز خیانت به خودشون میدن

اینقدری که یه عده راحت راجبه این موضوع حرف میزنن و حق میدن من به شخصه اصلا دیگه فکر اقدام به ازدواج رو از سرم بیرون کردم چون طبیعتا آدم ایده آلی نیستم و ممکنه با کوچکترین کم محبتی یا

... که به همسرم بکنم مجوز خیانت به خودش میده و یه عده مثل این دوستان آپن مایندمون حق بهش میدن و سرنوشتم مثل شوهره این خانم بشه

خواهشم اینه یه دقیقه فقط یه دقیقه خودتونو جای شوهره این خانم بزارید بازم اینقدر راحت حق میدادید؟؟؟؟ دوست داشتید این قضیه برای شما پیش بیاد؟؟؟؟؟مطمین باشید با این روندی که داریم پیش

میریم در آینده ای نردیک ممکنه برای شما هم پیش بیاد میخوام بدونم اونموقع هم همینقدر شیک و مجلسی همه جیو قبول میکنین .....؟؟؟؟ !!!!!!

یه نکته هم در مورد این جو فمینیسمی که تو انجمن راه افتاده اگه الان یه آقا بود و یه موضوع ارتباط ساده با یه خانم رو مطرح میکرد همه جوره متهم به خیانت و تنوع طلبی هوس پرستی و ...

میشد و همه سرزنشش میکردن و میگفتن خانمش هرجورم باشه حق نداره خیانت کنه ولی تاپیکهایی که مربوط به خیانت خانمهاست همه خیلی شیک و اپن مایند میشن و شوهر اون خانم رو

مقسر میدونن دوستان خیانت کاره درستی نیست و هیچ توجیهی نداره چه برای آقایون چه برای خانمها .....

با این چیز هایی که این روزها چه در دنیای واقعی در دفتر مشاوره و چه در دنیای مجازی میبینم واقعا متاسفم برای دختران سرزمینم که همیشه طلبکارند که مردای جامعه فلان و فلان و با اینگونه

توجیهات هر کاری میخوان میکنن و متاسفانه خانمها دیگه هیچگونه تعهدی ندارند نسل مادران ما کجا و اینها کجا !!!! این عده معدود خانمهای خوبم بد نام میکنن و باعث بدبینی جامعه میشن منکه به

شخصه دیگه به هیچ دختری اعتماد ندارم
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 7 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    تشکر شده 1,406 بار در 912 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    شاید چیزی که مینویسم کمی هضمش سخت باشه ولی به نظرم بهترین کار جدایی از همسرتان و ازدواج با اون آقاست
    البته این رو هم در نظر بگیرید شاید ایشون اصلا خیال جدایی از همسرش رو نداشته باشه و شما بایست شرابطش رو بپذیرید
    در واقع شما زندگی مشترک با شوهرتون ندارید و الان جدا بشید خیلی بهتره تا اینکه همسر شما بی اطلاع از همه جا اون بچه رو فرزند خودش بدونه ..ممکنه در آینده با برملا شدن این راز عواقب جبران ناپذیری بوجود بیادش
    این کار رو با همسرتون و اون طفل معصوم نکنید
    این درصورتیکه می خواهید بچه رو نگه دارید
    یک سئوال دارم شما وقتی این کار رو انجام دادید و برای بچه دار شدن برنامه ریزی کردید ،اصلا" فکر کردید؟

نمیدونم برداشتتون از ازدواج چیه، باید در نظر داشته باشین اون آقا دیگه براشون برای همیشه حرام شده و ازدواجشون مجاز نیست، تازه اگه تمایلی داشته باشه.

جدا شدن و طلاق به این سادگیا نیست، وقتی بچه دنیا بیاد شوهرش بچه رو ازش میگیره اونوقت یا باید بچه رو که مال شوهرش نیست بهش بده یا باید همه چیزو آشکار کنه و عواقبشو بپزیره، برای همین مسکوت گذاشتن این قضیه از هر کاری بهتره.

4. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

دوستان خواهشاً نظراتی ندین که وضعیتو از چیزی که هست بدتر کنه و غیرتی شدنهای نامعقول رو برا خودتون نگه دارین

نظراتی بدین که ایشون بتونن هم توبه ای که کردن و هم بچشونو حفظ کنن و هم بتونن بعد تولد بچه باهاش بمونن و اوضاع خراب نشه

5. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    راستش نمیخواستم نظر بدم ...

نخیر قبح زنا از بین نرفته، چیزی که من بهش توجه میکنم و شما توجه نمیکنید اولاً حفظ آبرو هست و دوماً محافظت از بچه.

یه روانشناسی گفته بود آدمای مریض خودشون پیش ما نمیان، فقط آدمایی پیش ما میان که توسط اون مریضهای واقعی زندگیشون خراب شده.

شوهر این خانم اگه بلد بود محبت بورزه این اتفاقات نمیفتاد، اسم خودشو گذاشته شوهر اما نمیتونه یا نمیخواد دو کلمه بگه دوستت دارم.

اگرم استنادتون به دین هست باید بگم دین اینجور احساساتی شدنها و سرزنش کردنها رو تایید نمیکنه، دین به آبروی آدما ارزش قائله و از هر جا که توبه بشه خدا قبول داره هر چند انسانها نتونن درک کنن.
    ویرایش توسط تجربه : 01-05-2018 در ساعت 08:48 AM

6. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    2,088
    تشکر شده 1,694 بار در 876 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    نخیر قبح زنا از بین نرفته، چیزی که من بهش توجه میکنم و شما توجه نمیکنید اولاً حفظ آبرو هست و دوماً محافظت از بچه.

یه روانشناسی گفته بود آدمای مریض خودشون پیش ما نمیان، فقط آدمایی پیش ما میان که توسط اون مریضهای واقعی زندگیشون خراب شده.

شوهر این خانم اگه بلد بود محبت بورزه این اتفاقات نمیفتاد، اسم خودشو گذاشته شوهر اما نمیتونه یا نمیخواد دو کلمه بگه دوستت دارم.

اگرم استنادتون به دین هست باید بگم دین اینجور احساساتی شدنها و سرزنش کردنها رو تایید نمیکنه، دین به آبروی آدما ارزش قائله و از هر جا که توبه بشه خدا قبول داره هر چند انسانها نتونن درک کنن.
    این که خدا میبخشه حرفی نیست ولی مشکل اینه که چرا ما مسلمونا فلسفمون این شده که هر گناهی که کردم خدا میبخشه پس بزار انسان نباشیم بعدا انسانانه رفتار میکنیم
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

7. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    تشکر شده 1,814 بار در 999 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نمیدونم برداشتتون از ازدواج چیه، باید در نظر داشته باشین اون آقا دیگه براشون برای همیشه حرام شده و ازدواجشون مجاز نیست، تازه اگه تمایلی داشته باشه.

جدا شدن و طلاق به این سادگیا نیست، وقتی بچه دنیا بیاد شوهرش بچه رو ازش میگیره اونوقت یا باید بچه رو که مال شوهرش نیست بهش بده یا باید همه چیزو آشکار کنه و عواقبشو بپزیره، برای همین مسکوت گذاشتن این قضیه از هر کاری بهتره.
    ببینید دوست عزیز کار ایشون هیچ توجیحی نداره و ایشون به گفته خودشان همسر اول خیلی بهشون از نظر مالی رسیدگی میکرده .اگر از نظر احساسی و جنسی کمبود داشتن و تا این اندازه در فشار بودن چرا جدا نشدند؟
    متاسفانه ایشون ساپورت مالی و جنسی و احساسی رو باهم میخواستن و شوهر و اون آقا رو بازیچه کردن.چطوری میشه آدم ناخواسته باردار بشه؟
    برای یه خانم متاهل ده تا راه جلوگیری هستش شما مجردی شاید خیلی اطلاع نداشته باشید.
    برفرض هم ناخواسته بوده ایشون با تصمیم به نگه داشتن بچه اصلا به این فکر نکردند که چه آینده ای رو دارن واسش رقم مبزنند.
    ربطی به غیزتی شدن نداره اگر از نظر دینی هم بخواهید به این قضیه نگاه کنید ایشون با خیانت کردن به شوهرشون هم حرام شدن.
    ما که نمیخواهیم فتوا صادر کنیم باید دید کمترین آسیبی که به این بچه میرسه چی هستش.
    متاسفانه همه رو با خودخواهی بازیچه دستشون کردن هرچقدرهم طلاق سخت باشه از زندگی دوم داشتن به مدت شش سال و پنهانی با یکی دیگه بودن و بچه دارشدن از نفر دوم سخت تر نیستش.
    چطوری و با چه جراتی یه آدم میتونه همچین کاری کنه من که مرد هستم تنم لرزید.
    اون آقا هم از بی آبرویی و دردسری که واسش داره جا زده پس ایشون الان تصمیم گیرنده اصلی هستش.
    مخفی کردن این موضوع در حالیکه میخوان بچه رو نگه دارند بدترین کاری هست که میتونن انجام بدن.
    طالع بخت مرا هیچ منجم نشناخت
    یا رب
    ز مادر گیتی به چه طالع زادم !

9. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

اضافه کنم توبه وقتی هست که خودت هستی و خدای خودت که اون هم به نظر من توبه برای هرگناهی نیست.الان پای زندگی یه انسان دیگه در میان هستش.مگه فیلم تورکیه ای هست که مخفی کنه بعد بچه بزرگ شد دم مرگ بگه فرزند تو بچه یکی دیگه هستی و پدرت فلانیه!!
    به این فکر کنید اگر روزی بچه متوجه بشه که پدرش کسی دیگه است ممکنه حتی به خودکشی رو بیاره یا اگر همسر ایشون متوجه بشن بچه ای که بزرگ کردند برای اون نیست شاید بلایی سر این خانم یا بچه بیاورند.شما که تشویق میکنید مخفی کنند به عواقبش فکر کردید؟
    یا رب

11. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

من نظرمو در مورد این تاپیک بصورت روشن گفتم و خود شروع کننده تاپیک باید نظراتو بخونه و تصمیم بگیره.

13. Top | #29

دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.74
    تشکـر
    1,390
    تشکر شده 1,356 بار در 738 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ
    كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 14854

ودليل آن هم روشن است، چون اولا: « سرزنش وملامت » ديگران در دين محكوم است ولو اينكه سرزنش تو از گناه باشد!

وثانيا : امر به معروف لازم و واجب است ولي كسي نمي تواند شخص مرتكب منكر را ملامت كند بلكه عمل شخص منكر بوده لذا بايد فعل منكر را تقبيح كرد نه عامل به منكر را !

پيامبر صلى الله عليه وآله مي فرمايند : اَلذَّنبُ شومٌ عَلى غَيرِ فاعِلِهِ اِن عَيَّرَهُ ابتُلِىَ بِهِ وَ اِن اَغتابَهُ أَثِمَ وَ اِن رَضىَ بِهِ شارَكَهُ؛ گناه براى غير گناهكار نيز شوم است، اگر گنهكار را سرزنش كند به آن مبتلا مى‏شود، اگر از او غيبت كند گنهكار شود و اگر به گناه او راضى باشد، شريك وى است. نهج الفصاحه، ح 1623

بنابراين به نظر مي رسد كه بايستي اورا از اين كار،بدون اينكه اورا ملامت كند بازدارد وعواقب گناه را براي شخص بازگوكند بدون اينكه شخص را سرزنش بر كرده اش بكند بلكه كاري كند كه خود شخص از كرده اش پشيمان شود!

با گناهكار چگونه برخورد كنيم؟
    اينكه در روايات، ملامت وسرزنش گناهكار به خاطر گناهش نهي شده است شايد دليلش اين باشد كه گناه بيماري است و گناهكار بيمار؛

و همان طور كه ملامت كردن بيمار به خاطر بيماري اش صحيح نيست و به جاي آن بايد به درمانش توجه كرد، توبيخ گناهكار نيز به خاطر گناهش درست نيست و بايد با استفاده از راههاي درماني كه ذكر شد به درمان او پرداخت.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم مطابق حديثي فرمود: «اذا زنت خادم أحدكم فليجلدها الحد و لا يعيرها» (4) اگر حتی زني كه خدمتكار شما است زنا كرد بايد او را به وسيله ي حاكم شرع حد بزنيد [و كيفر قانوني را درباره ي او اجرا كنيد]، ولي او را سرزنش و ملامت نكنيد.
    __________________________________________________ ______________________________

من موقع خوندن این تاپیک وقتی رسیدم به اونجایی که استارتر یهویی گفت ۶ سال رابطه داشتم و الان باردار شدم٬ یک لحظه واقعا یکه خوردم؛

اون لحظه بی اختیار داشتم این خانومو قضاوت میکردم و میخواستم نظر تندی براش بنویسم٬

توی یه لحظه سریع از تاپیک و کلا از سایت اومدم بیرون استغفار کردم و از خدا خواستم منو ببخشه.

آرومتر که شدم با خودم فک کردم که چنین اتفاقی چقد میتونه سنگین و هولناک باشه ؛

اما ایشون گفتن پشیمونن و الان درخواست کمک دارن از دیگران.

لطفا بدون قضاوت و اظهار نظرهای شخصی راجع به استارتر راه حلهایی که به نظرتون میاد رو ارائه بدین.
    ویرایش توسط رامونا : 01-05-2018 در ساعت 12:42 PM

14. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    2,088
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ
    كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 14854

ودليل آن هم روشن است، چون اولا: « سرزنش وملامت » ديگران در دين محكوم است ولو اينكه سرزنش تو از گناه باشد!

وثانيا : امر به معروف لازم و واجب است ولي كسي نمي تواند شخص مرتكب منكر را ملامت كند بلكه عمل شخص منكر بوده لذا بايد فعل منكر را تقبيح كرد نه عامل به منكر را !

پيامبر صلى الله عليه وآله مي فرمايند : اَلذَّنبُ شومٌ عَلى غَيرِ فاعِلِهِ اِن عَيَّرَهُ ابتُلِىَ بِهِ وَ اِن اَغتابَهُ أَثِمَ وَ اِن رَضىَ بِهِ شارَكَهُ؛ گناه براى غير گناهكار نيز شوم است، اگر گنهكار را سرزنش كند به آن مبتلا مى‏شود، اگر از او غيبت كند گنهكار شود و اگر به گناه او راضى باشد، شريك وى است. نهج الفصاحه، ح 1623

بنابراين به نظر مي رسد كه بايستي اورا از اين كار،بدون اينكه اورا ملامت كند بازدارد وعواقب گناه را براي شخص بازگوكند بدون اينكه شخص را سرزنش بر كرده اش بكند بلكه كاري كند كه خود شخص از كرده اش پشيمان شود!

با گناهكار چگونه برخورد كنيم؟
    اينكه در روايات، ملامت وسرزنش گناهكار به خاطر گناهش نهي شده است شايد دليلش اين باشد كه گناه بيماري است و گناهكار بيمار؛

و همان طور كه ملامت كردن بيمار به خاطر بيماري اش صحيح نيست و به جاي آن بايد به درمانش توجه كرد، توبيخ گناهكار نيز به خاطر گناهش درست نيست و بايد با استفاده از راههاي درماني كه ذكر شد به درمان او پرداخت.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم مطابق حديثي فرمود: «اذا زنت خادم أحدكم فليجلدها الحد و لا يعيرها» (4) اگر حتی زني كه خدمتكار شما است زنا كرد بايد او را به وسيله ي حاكم شرع حد بزنيد [و كيفر قانوني را درباره ي او اجرا كنيد]، ولي او را سرزنش و ملامت نكنيد.
    __________________________________________________ ______________________________

من موقع خوندن این تاپیک وقتی رسیدم به اونجایی که استارتر یهویی گفت ۶ سال رابطه داشتم و الان باردار شدم٬ یک لحظه واقعا یکه خوردم؛

اون لحظه بی اختیار داشتم این خانومو قضاوت میکردم و میخواستم نظر تندی براش بنویسم٬

توی یه لحظه سریع از تاپیک و کلا از سایت اومدم بیرون استغفار کردم و از خدا خواستم منو ببخشه.

آرومتر که شدم با خودم فک کردم که چنین اتفاقی چقد میتونه سنگین و هولناک باشه ؛

اما ایشون گفتن پشیمونن و الان درخواست کمک دارن از دیگران.

لطفا بدون قضاوت و اظهار نظرهای شخصی راجع به استارتر راه حلهایی که به نظرتون میاد رو ارائه بدین.
    با توجه به اینکه این سایتی نیست که مشاور اصلی بیاد نظر بده و اکثر کاربران که تخصصی روی این زمینه ندارن این تاپیکو میخونن پس دو جور برخورد میکنن
    یکی اینکه میگن اگر بخوایم این موضوع رو عادی بگیریم و جواب بدیم خب یه نفر از بیرون این موضوع رو بخونه و برخورد عادی کاربرانو ببینه پس فکر میکنه اگر همچین گناهی انجام بده پس خدا میبخشه در نتیجه جواب های احساسی و سرزنش کننده میدن تا دیگران این موضوع رو عادی نبینن

و درثانی باتوجه به اون صحبت امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُكسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 1
    ازینم میترسن که نکنه قضاوت کنن که خدای نکرده همچین اتفاقی برای خودشون بیفته

خلاصه علته همه ی این تنش های ایجاد شده همینه
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

16. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

اصلا" موضوع قضاوت کردن نیست همانطور که حق قضاوت نداریم حق طرفداری بی جهت رو هم نداریم
    موضوع فقط این بین اون بچه هستش و الا چند تا انسان بزرگسال خود مسئول رفتارشون هستند

ایشون یا باید بچه رو نگه دارند و عواقبش رو بپذیرند
    یا باید بچه رو نگه دارند و یک عمر به اون بچه و همسرشون و همه ذروغ بگن و مخفی کنند
    یا اون بچه رو از بین ببرند

حق اون بچه اون وسط چی میشه ؟ کی میخواهد پاسخگو باشه
    وظایف اخلاقی و انسانی ما این بین چی میشه؟
    فقط میخواهم بدانم یک زن باید به چه درجه ای برسه که راحت عنوان کنه بچه یه مرد دیگه رو میخواهم نگه دارم و همزمان زندگیم رو داشته باشم و مخفی کنم. من که مرد هستم بمیرم هم چنین کاری رو نمیکنم. واقعا" متاسفم
    یا رب

18. 5 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

اصلا" موضوع قضاوت کردن نیست همانطور که حق قضاوت نداریم حق طرفداری بی جهت رو هم نداریم
    موضوع فقط این بین اون بچه هستش و الا چند تا انسان بزرگسال خود مسئول رفتارشون هستند

ایشون یا باید بچه رو نگه دارند و عواقبش رو بپذیرند
    یا باید بچه رو نگه دارند و یک عمر به اون بچه و همسرشون و همه ذروغ بگن و مخفی کنند
    یا اون بچه رو از بین ببرند

حق اون بچه اون وسط چی میشه ؟ کی میخواهد پاسخگو باشه
    وظایف اخلاقی و انسانی ما این بین چی میشه؟
    فقط میخواهم بدانم یک زن باید به چه درجه ای برسه که راحت عنوان کنه بچه یه مرد دیگه رو میخواهم نگه دارم و همزمان زندگیم رو داشته باشم و مخفی کنم. من که مرد هستم بمیرم هم چنین کاری رو نمیکنم. واقعا" متاسفم
    وظیفه اخلاقی و انسانی ما صادر کردن حکم قتل یه بچه است بخاطر مشکلات احتمالی و خیالی که در ذهنمون برا آیندش تصور میکنیم؟

20. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

وظیفه اخلاقی و انسانی ما صادر کردن حکم قتل یه بچه است بخاطر مشکلات احتمالی و خیالی که در ذهنمون برا آیندش تصور میکنیم؟

سلام
    شاید چیزی که مینویسم کمی هضمش سخت باشه ولی به نظرم بهترین کار جدایی از همسرتان و ازدواج با اون آقاست
    البته این رو هم در نظر بگیرید شاید ایشون اصلا خیال جدایی از همسرش رو نداشته باشه و شما بایست شرابطش رو بپذیرید
    در واقع شما زندگی مشترک با شوهرتون ندارید و الان جدا بشید خیلی بهتره تا اینکه همسر شما بی اطلاع از همه جا اون بچه رو فرزند خودش بدونه ..ممکنه در آینده با برملا شدن این راز عواقب جبران ناپذیری بوجود بیادش
    این کار رو با همسرتون و اون طفل معصوم نکنید
    این درصورتیکه می خواهید بچه رو نگه دارید
    جناب تجربه این پاسخ اولیه من بوده
    کسی حرف از کشتن بچه نزده است این تصور شماست
    راهکار شما این هستش بچه رو نگه داره و یک عمر دروغ بگن و مخفی کنند؟ یک لحظه خودتون رو جای اون بچه بگذارید یا جای همسر این خانم. دوست دارید یک عمر همچین دروغی بشنوید؟
    پاسخ من واضحه اگر میخوان بچه رو نگه دارند نباید پدر بچه رو مخفی کنند همین.. فکر نمیکنم حرف غیر منطقی باشه
    به نظر شما با توبه کردن و مخفی کردن همه چیز درست میشه؟ هویت بچه تغییر پبدا میکنه؟
    من میگم اگر قصد نگه داشتن بچه رو دارند باید روشن کنند این موضوع رو و هرکی کاری که انجام میده باید عواقبش رو هم بپذیره
    ما همه اینجا نظر میدهیم و ایشون باید تصمیم بگیرند کدام راه رو انتخاب کنند
    یا رب

21. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

جناب تجربه این پاسخ اولیه من بوده
    کسی حرف از کشتن بچه نزده است این تصور شماست
    راهکار شما این هستش بچه رو نگه داره و یک عمر دروغ بگن و مخفی کنند؟ یک لحظه خودتون رو جای اون بچه بگذارید یا جای همسر این خانم. دوست دارید یک عمر همچین دروغی بشنوید؟
    پاسخ من واضحه اگر میخوان بچه رو نگه دارند نباید پدر بچه رو مخفی کنند همین.. فکر نمیکنم حرف غیر منطقی باشه
    به نظر شما با توبه کردن و مخفی کردن همه چیز درست میشه؟ هویت بچه تغییر پبدا میکنه؟
    من میگم اگر قصد نگه داشتن بچه رو دارند باید روشن کنند این موضوع رو و هرکی کاری که انجام میده باید عواقبش رو هم بپذیره
    ما همه اینجا نظر میدهیم و ایشون باید تصمیم بگیرند کدام راه رو انتخاب کنند
    خب الان پدر بچه رو مشخص کنن که چی بشه، غیر از بهم زدن زندگیا چه اتفاق دیگه ای میفته؟

شما بجای حل مشکل دارید مشکلو بزرگترش میکنید.

اینجور مسائل با گذشت زمان در وقت مناسب آشکار میشه و تا اون موقع سکوت بهترین کاره و به وقتش پدر واقعی بچه مشخص میشه.

سکوت کردن در این مورد و تلاش برا بزرگ کردن این بچه باعث میشه این خانم توبشونو حفظ کنن و دیگه چنین گناهی نکنن و برگردن سر زندگی با شوهرشون.

همیشه که همه چیزو راستشو نمیگن، حرف راست زدن همه جا خوب نیست، مشکلات رو باید مدیریت کرد و خسارتها رو به حداقل رسوند.

صداقتی که زندگی چندین نفرو خراب میکنه چه ارزشی داره؟ اصلاً ارزش نداره یه نوع دیوانگیه.

آدم که نباید خودش و خانوادشو مضحکه مردم بکنه.

23. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

خب الان پدر بچه رو مشخص کنن که چی بشه، غیر از بهم زدن زندگیا چه اتفاق دیگه ای میفته؟

شما بجای حل مشکل دارید مشکلو بزرگترش میکنید.

اینجور مسائل با گذشت زمان در وقت مناسب آشکار میشه و تا اون موقع سکوت بهترین کاره و به وقتش پدر واقعی بچه مشخص میشه.

سکوت کردن در این مورد و تلاش برا بزرگ کردن این بچه باعث میشه این خانم توبشونو حفظ کنن و دیگه چنین گناهی نکنن و برگردن سر زندگی با شوهرشون.

همیشه که همه چیزو راستشو نمیگن، حرف راست زدن همه جا خوب نیست، مشکلات رو باید مدیریت کرد و خسارتها رو به حداقل رسوند.

صداقتی که زندگی چندین نفرو خراب میکنه چه ارزشی داره؟ اصلاً ارزش نداره یه نوع دیوانگیه.

آدم که نباید خودش و خانوادشو مضحکه مردم بکنه.

وقتی دو نفر از هم بچه دارمیشن اگر اون علاقه بین مرد و زن مثلا 40 باشه به 80 مبرسه هرچی باشه شدت علاقه و وابستگی دو برابر میشه. شما تضمین میکنید با بچه دار شدن ایشون به شوهر و زندگیشون بیشتر علاقمند میشن؟
    من برعکس شما فکر میکنم
    الان ایشون همه رو مضحکه خودشون کردن شوهر و بچه و همه رو این ها مهم نیست؟
    الان کجای این زندگی آباد هستش که قرار هست خراب بشه؟ وقتش کی هست ؟
    اصلا علت جبهه گیری شما رو متوجه نمیشم. چرا اجازه نمیدید ایشون با توجه به پاسخ های اولیه اعضا تصمیم بگیرند؟
    فرار نیست که در این تایپیک نظراتمون رو به رخ هم بکشیم و بحث رو منحرف کنیم.
    یا رب

24. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. Top | #36

دلنوشته کاربر
    قوی باش،مثل درخت مرده ای که کویربعد از مدتا هنوز نتونسته تنه ی خشکشو به زمین بزنه
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.81
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,973 بار در 1,490 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badjens

منم با نظر اقای siavash_en موافقم. بحث توبه و گناه و ثوابش و بعد دینیش شاید انقدری مهم نباشه که اخلاق این وسط مهمه.
    هم کشتن بچه هم دروغ گفتن و مخفی کاری از همسر و بچشون هم حتی زندگی کردن با مردی که دوسش ندارند دور از اخلاقه.
    به نظرم این که این رابطه رو به سرانجام برسونند و برند با همون اقایی که دوسشون دارند زندگی کنند سخت ترینه ولی درست ترین کاره.
    فقط به خاطر بچه حتی طلاق گرفتنم سخت میشه
    پاک کردن اسم سایت منبع از توی مقاله ها دزدی حساب میشه
    تازه این کارو بدون توضیح دادن به ادم میکنید اونم وقتی من ازتون سوال کردم
    خیلی خیلی خیلی کاراتون زشته رسما به همه کاربرا توهین میکنید انقدر که ارزشی برای کسی قائل نیستید

26. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. Top | #37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    46
    تشکر شده 122 بار در 95 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

من بازم میگم سقط کنه،گناهش گردن من، این خانم اگه به زندگی و شوهرش علاقه مند بود که بعد یک سال با یکی دیگه رابطه برقرار نمیکرد!از کدوم دوست داشتن دارید حرف می زنید؟!الات این جور رابطه به نفع این خانم و اون آقاست هم تامین میشن هم خیلی فواید دیگه،این وسط با این بچه همه چی بهم میخوره و صدر در صد اون آقا ترکش میکنه، و اون موقع این خانم با یه بچه از یکی دیگه و یه شوهری که نمیتونه تحملش کنه،تو این شرایط چه اتفاقی قرار سر این بدبختی که تو راهه میاد؟!یکمی منطقی باشید

28. Top | #38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    2,088
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    من بازم میگم سقط کنه،گناهش گردن من، این خانم اگه به زندگی و شوهرش علاقه مند بود که بعد یک سال با یکی دیگه رابطه برقرار نمیکرد!از کدوم دوست داشتن دارید حرف می زنید؟!الات این جور رابطه به نفع این خانم و اون آقاست هم تامین میشن هم خیلی فواید دیگه،این وسط با این بچه همه چی بهم میخوره و صدر در صد اون آقا ترکش میکنه، و اون موقع این خانم با یه بچه از یکی دیگه و یه شوهری که نمیتونه تحملش کنه،تو این شرایط چه اتفاقی قرار سر این بدبختی که تو راهه میاد؟!یکمی منطقی باشید
    یعنی بچه رو سقط کنه و بعدش هم با شوهر اولش بمونه و هم با این مرده دومیو؟؟؟
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

29. Top | #39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    46
    تشکر شده 122 بار در 95 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    یعنی بچه رو سقط کنه و بعدش هم با شوهر اولش بمونه و هم با این مرده دومیو؟؟؟
    بله چون اگه سقط نکنه مرده ترکش می کنه اونوقت این بچه زیر دست مادری بزرگ میشه که هزارتا نارحتی روانی و.. داره!

30. Top | #40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.66
    تشکـر
    2,836
    سیستم عامل و مرورگر

وقتی دو نفر از هم بچه دارمیشن اگر اون علاقه بین مرد و زن مثلا 40 باشه به 80 مبرسه هرچی باشه شدت علاقه و وابستگی دو برابر میشه. شما تضمین میکنید با بچه دار شدن ایشون به شوهر و زندگیشون بیشتر علاقمند میشن؟
    من برعکس شما فکر میکنم
    الان ایشون همه رو مضحکه خودشون کردن شوهر و بچه و همه رو این ها مهم نیست؟
    الان کجای این زندگی آباد هستش که قرار هست خراب بشه؟ وقتش کی هست ؟
    اصلا علت جبهه گیری شما رو متوجه نمیشم. چرا اجازه نمیدید ایشون با توجه به پاسخ های اولیه اعضا تصمیم بگیرند؟
    فرار نیست که در این تایپیک نظراتمون رو به رخ هم بکشیم و بحث رو منحرف کنیم.

من نگفتم به شوهرش علاقمند میشه، گفتم دست از گناه میکشه بخاطر بچش.

متوجه نیستین الان هیچکس این موضوعو نمیدونه، یعنی هیچ آبرویی از کسی نرفته، اگه کار به دادگاه و طلاق بکشه ممکنه سر حضانت بچه قضیه رو بشه و اونوقت آبروریزی میشه برا شوهرش.

من میگم بچه مهمه شمایید که اصرار دارید به هر شکلی باید قال قضیه کنده بشه.

همین که هنوز آبرویی از خودش و شوهرش نرفته و سوژه ای برای سرزنش مردم نشدن، خیلیه.

البته این شمایید که جبهه گرفتید و میخواین قضیه آشکار بشه.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
پشيماني از گناه,  پشيماني صدف طاهريان,  پشيماني سودي ندارد,  پشيماني در ازدواج,  پشيماني يزيد,  پشيماني بعد از خيانت,  پشيماني بعد از سقط جنين,  پشيماني سودي نداره,  پشيماني ابوبكر,  پشيماني از ازدواج,  پشيماني از گناه,  پشيماني از ازدواج,  پشيماني از مهاجرت,  پشيماني از خيانت,  پشيماني در ازدواج,  پشيماني بعد از خيانت,  پشيماني بعد از سقط جنين,  پشيماني بعد از گناه,  پشيماني بعد از طلاق,  پشيماني بعد از ازدواج,  كمبود محبت چيست,  كمبود محبت در خانواده,  كمبود محبت,  كمبود محبت به انگليسي,  درمان كمبود محبت,  جبران كمبود محبت,  احساس كمبود محبت,  بيماري كمبود محبت,  نشانه هاي كمبود محبت,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)