نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: یکبار خیانت را ببخشم یا نه

3803
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7723
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یکبار خیانت را ببخشم یا نه

سلام
    من زنی سی ساله هستم که به مدت 3 سال با همسرم عقد و نامزد بودیم و دو سال و نیم است که ازدواج کردیم.توی این مدت زندگی خیلی عاشقانه ای داشتیم و من با تموم وجودم از هر لحاظ تا الان مایه گذاشتم و حتی دو جا کار کردم و از لحاظ خانوادگی خیلی بالاترم .تا اینکه چند روز پیش فهمیدم همسرم به مدت سه روز هست که گوشی مخفی داره و با یه دختر 2 بار قرار گذاشت.چون قبلا هیچ مشکلی نداشتیم شوکه شدم و نمیتونم تصمیم درست بگیرم .پشیمونه ولی چه اطمینانی هست دیگه تکرار نشه .
    بهش گفتم یه مدت جدا زتدگی کنیم می گه نمی تونم از طرفی حرف طلاق پیش کشیدم میگه اگه نمی تونی فراموش کنی و هر شب گریه کنی باشه.
    نمیدونم خواهش می کنم کمکم کنید .دارم دیونه میشم
    خودش می گه نمیدونم چرا اینکار و کردم.ولی دیگه نه دوستش دارم نه اطمینان دارم بهش و چون بچه نداریم دلیلی برای ادامه نمیبینم.میخوام تنبیه بشه
    ویرایش توسط b.rahimi : 10-21-2014 در ساعت 09:50 AM

2. کاربران زیر از b.rahimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : یکبار خیانت را ببخشم یا نه

خوب فکر کنید به خاطر یک تنبیه که میخواد بکنید 5سال عمر ارزشمندتون که باهاش گذروندین رو هدر ندین .

فاصله گرفتن ازش هم فقط مشکلو بدتر میکنه ، از حرفاتون معلومه خودتونم میخواید ببخشید ، پس تسلیم نشید .

نظر منه امیدوارم موفق باشید.

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    تشکر شده 53 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط b.rahimi نمایش پست ها
    سلام
    من زنی سی ساله هستم که به مدت 3 سال با همسرم عقد و نامزد بودیم و دو سال و نیم است که ازدواج کردیم.توی این مدت زندگی خیلی عاشقانه ای داشتیم و من با تموم وجودم از هر لحاظ تا الان مایه گذاشتم و حتی دو جا کار کردم و از لحاظ خانوادگی خیلی بالاترم .تا اینکه چند روز پیش فهمیدم همسرم به مدت سه روز هست که گوشی مخفی داره و با یه دختر 2 بار قرار گذاشت.چون قبلا هیچ مشکلی نداشتیم شوکه شدم و نمیتونم تصمیم درست بگیرم .پشیمونه ولی چه اطمینانی هست دیگه تکرار نشه .
    بهش گفتم یه مدت جدا زتدگی کنیم می گه نمی تونم از طرفی حرف طلاق پیش کشیدم میگه اگه نمی تونی فراموش کنی و هر شب گریه کنی باشه.
    نمیدونم خواهش می کنم کمکم کنید .دارم دیونه میشم
    خودش می گه نمیدونم چرا اینکار و کردم.ولی دیگه نه دوستش دارم نه اطمینان دارم بهش و چون بچه نداریم دلیلی برای ادامه نمیبینم.میخوام تنبیه بشه
    سلام

خیلی متاسفم , اگر میتوانید ببخشید و در شک و تردید زندگی رو ادامه ندهید(بخشش به مانند خدا وقتی که بنده ای رو میبخشد) خوب بسیار عالیست.

وگرنه بهتره که جدا بشید.

موفق باشید

6. کاربران زیر از khobam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7723
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

راهی پیشنهاد می کنید که با رفتارم یا در خواست چیزی تنبیه بشه .چون هیچوقت توقع اضافی نداشتم فکر می کنم ازم سو استفاده شده .چه جوری می تونم با این موضوع کنار بیام و فراموش کنم ؟طبق گفته خودش فقط دوبار دیدش تو ماشین و حرف زدن.همین

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7729
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.... به نظر من اگرم خواستید ببخشید به این راحتیا نبخشید...البته طلاق بنظرم اصلا کار درستی نیست الان...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7723
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پس چطور ببخشم ؟فکر کنم ترک خونه هم اشتباهه.خواستم حق طلاق هم بگیرم میگه در ازای بخشیدن مهریه .نمیدونم چه شرطی برای بخشش بزارم چون لجبازه در کل. ولی توی این چند روز هم دریغ از خریدن یه شاخه گل یا منت کشی اضافی.فقط در حد دو سه بار معذرت خواهی کرد.همین

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7723
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پس چطور ببخشم ؟فکر کنم ترک خونه هم اشتباهه.خواستم حق طلاق هم بگیرم میگه در ازای بخشیدن مهریه .نمیدونم چه شرطی برای بخشش بزارم چون لجبازه در کل. ولی توی این چند روز هم دریغ از خریدن یه شاخه گل یا منت کشی اضافی.فقط در حد دو سه بار معذرت خواهی کرد.همین

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

یا بعد از خیانت می توان رابطه را از سر گرفت؟

تعاریف اعتماد:
    ·داشتن اطمینان به چیزی یا کسی
    ·تکیه: براساس تجارب قبلی
    ·اجازه دادن بدون ترس
    ·باور داشتن
    ·اعتقاد داشتن به صداقت و قابلیت اطمینان یک فرد
    ·امید: انتظار داشتن و آرزو کردن
    ·ایمان: اطمینان کامل به چیزی یا کسی
    ·اطمینان: یک رابطه مطمئن

اعتماد یعنی چه؟ تعاریفی که در بالا ذکر شد معانی لغت نامه ای اعتماد بود. آن مفهومی که بیشتر به بحث خیانت نزدیک است، "اجازه دادن بدون ترس و واهمه" است.
    دروغ اعتماد را از بین می برد و اصلاً هم فکر نکنید که چون فقط بخشی از حقیقت را می گویید، دروغ نگفته اید. اگر چیزی را به طرفتان بگویید که دوست دارد بشنود، یا شما دوست دارید بشنود، حتی اگر کمی از حقیقت رادر خود داشته باشد، اکر حقیقت کامل نباشد، یک دروغ است.
    خیانت اعتماد را از بین می برد. خیانت بزرگترین نابودکننده اعتماد بین افراد است که برگشت از آن بسیار دشوار یا غیرممکن است. چون خیانت نه تنها دروغ است بلکه سوءاستفاده کامل از اطمینان و اعتماد طرف مقابل است.
    خیانت معمولاً با دروغ هم همراه است—پس گناه دوچندان می شود، چون فرد نه تنها خیانت میکند، بلکه برای پوشاندن خیانتش، دروغ هم می گوید. و رفته رفته این دروغ ها بزرگتر می شوند و سوءاستفاده از اعتماد طرف مقابل بیشتر می شود و به همین ترتیب است که برگشتن از خیانت را دشوار یا غیرممکن می کند و دیگر شانسی برای "اجازه دادن بدون ترس و واهمه" نیست.
    اگر طرفتان به شما خیانت کرده باشد، دوست دارید از آن مطلع شوید؟ آیا ناآگاهی در این یک مورد خاص بهتر نیست؟ آیا بعد از اینکه فهمیدید طرفتان خیانت کرده است می توانید دوباره به همان صورت قبل به رابطه تان نگاه کنید و دوباره اعتماد کنید؟ آیا خاطراتتان دوباره همانطور خواهند بود؟
    در خیانت این نفس خیانت نیست که آسیب می رساند، این نابود شدن اعتماد بین طرفین، از دست رفتن اطمینان، و تغییر دیدگاه فرد نسبت به طرف خود است که قلب او را می شکند و خشم را در او به وجود می آورد.
    در این زمانهاست که خاطرات خوبتان از شما دور می شود چون حقیقت دیدگاه شما را تغییر می دهد. این خیانت نیست که شما را داغان می کند، این از بین رفتن رویاها، از دست رفتن اطمینان، و از دست رفتن اعتماد سات؛ این دیدن طرفتان از زاویه ای جدید است که باعث می شود از او متنفر شوید.
    متنفر شدن از کسی کمتر از اینکه بگویید، "دیگه دوستت ندارم"، کمتر از اینکه بگویید، "من بهت اعتماد داشتم ولی دیگه ندارم" اذیتتان می کند.
    دوستی دارم که درمورد مساول فلسفی زندگی با او حرف می زنم...همیشه با حرفهای او موافق نیستم اما واقعاً به نظراتش احترام می گذارم حتی اگر مخالف با نظر خود من باشد. امروز صبح درمورد اعتماد با این دوستم صحبت می کردم. میگفت لازم نیست برای تصمیمگیری همه واقعیت را بدانیم. در واقعیت وقتی می فهمید که طرفتان به شما خیانت کرده، فکر می کنید که باید براساس اطلاعاتی که به دست آورده اید تصمیمگیری کنید: یعنی رابطه را قطع کرده و به راه خودتان ادامه دهید.
    برای دوستم درمورد درس گرفتن از اشتباهم حرف زدم.
    از من پرسید که اشتباهم چه بوده و من گفتم، "اعتماد کردن دوباره".
    او گفت که اعتماد کردن دوباره اشتباه تو نبوده، اینکه آدم باید وقتی وارد هر رابطه می شود اعتمادش را وسعت بدهد و مهم نیست که اینکار چه خطراتی را به دنبال داشته باشد. می گفت که اگر اعتماد نمی کردم اشتباه کرده بودم.
    حق با اوست. وقتی کسی به آدم خیانت می کند نمی توانی ببینی که خودت چه اشتباهی کرده ای.
    هیچکاری نیست که اینقدر اشتباه بوده باشد که باعث شود طرف مقابل به آدم خیانت کند. اگر رابطه تان بد است، اگر کار اشتباهی انجام داده باشید، آنوقت طرف مقابل باید بیاید و با شما حرف بزند و اگر به هیچ نتیجه ای نرسیدید و وضع همینطور بد و بدتر شد، آنوقت باید رابطه را قطع کند، نه اینکه خیانت کند.
    خیانت کردن اشتباه فرد خائن است نه اشتباه شما. کار شما هیچوقت اینقدر بد نبوده که مستحق خیانت کردن باشد. حتی اگر اشتباهاتی در رابطه مرتکب شده باشید، حتی اگر از صمیمیت طی رابطه مضایقه کرده باشید، حتی اگر شب و روز با هم دعوا کرده باشید، به هیچ طریق نمی توان خیانت طرف مقابل را توجیه کرد.
    طرف مقابل می توان شمار ا ترک کند، تقاضای طلاق کند، یا خیلی کارهای دیگر اما خیانت هیچوقت راه حل قابل قبولی نیست.
    اما سوالی که باید پرسی این است که آیا می توان بعد از خیانت رابطه را از سر گرفت؟ آیا می توان از دست رفتن اعتماد را جبران کرد و دوباره اطمینان را در رابطه به وجود آورد؟
    من فکر نمی کنم که بتوان، حداقل با همان فرد خاص. اما نمی توان با اشتباهیکه یک نفر مرتکب شده، درمورد همه مردم قضاوت کرد. این عادلانه نیست.
    یک ضرب المثل معروف می گوید، "اگر یکبار خیانت کرد، کمک بخواه، اگر دوبار خیانت کرد، بگذار برو".
    توصیه بدی نیست چون گاهی اوقات پیش می آید که یک نفر اشتباه کند و زود پی به اشتباه خود ببرد و شروع به جبران آن کند. در این مواقع رابطهاز سر گرفته شده می تواند حتی از رابطه قبلی هم قوی تر شود.
    اما اگر فرد خائن دوباره خیانت کند، دیگر وقتش رسیده که رابطه را رها کنید و دنبال رابطه های بهتر باشید. هیچ اعتمادی بدون وفاداری نیست، هیچ اعتمادی بدون دروغ نیست، هیچ اعتمادی بدون خیانت نیست، و وقتی هیچ اعتمادی نباشد، دیگر رابطه ممکن نخواهد بود.

12. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    تشکر شده 53 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

پس چطور ببخشم ؟فکر کنم ترک خونه هم اشتباهه.خواستم حق طلاق هم بگیرم میگه در ازای بخشیدن مهریه .نمیدونم چه شرطی برای بخشش بزارم چون لجبازه در کل
    عزیز بخشش واقعی مثل توبه نستوه میمونه یعنی میبخشید بدون شک و نگاه به گذشته انگار هیچ اتفاقی نیفتاده. البته کار هر کس نیست و بسیار مشکله.

تنبیه هم که تو این سن و سال مسخره است.

بهتره به یک مشاور برید و از ایشان کمک بگیرید.

ببخشید ولی سوالی از من داشتید لطفا نقل قول کنید.

موفق باشید

14. کاربران زیر از khobam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

برای بخشیدن آدم دلیل یا چیزی بجاش نمیخواد ، بخشش واقعی باید از ته دل باشه وگرنه اون بخشش ناپایداره .

اگه خواستین ببخشینش در ازای بخششتون چیزی تلب نکنید ، و کاملاً فراموشش کنید ، سعی کنین برگردین سر زندگی عادیتون و مثل گذشته بهش عشق بورزین .

مهم نیست چجوری زندگی میکنیم فقط تا وقتی که آدمیم نباید وقتمونو هدر بدیم .

16. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

راستش رو بخوای با این حرفات که گفتی: لجبازه ، فقط چند بار عذر خواهی خشک و خالی و ساده کرده، میگه اگه هرشب میخوای گریه کنی طلاق بگیر یا اینکه در ازای حق طلاق مهریه رو ببخش؛

به نظرم همسرت مایل به جدا شدنه. اما با این حال تو یه شانس و فرصت دیگه به خودتون بده. اگه بازم اشتباه کرد و تکرار شد دیگه طلاق بگیر. اگه الان به خودت و زندگیتون فرصت ندی بعدها خودت رو مقصر میدونی. بذار اگه خدای ناکرده یه روزی جدا شدی مقصر اون باشه نه تو. تو عذاب وجدان نداشته باشی.

از ته قلبم آرزو میکنم زندگیت مثل روزای اول عاشقیتون بشه و کنار هم با خوشحالی و خوشبختی زندگی کنید.

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7737
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام خدمت تمام دوستان
    بنده هم تقریبا همچین مشکلی دارم میخواستم ببینم تو کدوم قسمت از سایت باید مطرحش کنم؟
    در ادامه ی همین قسمت بنویسم؟
    بنده تازه عضو شدم زیاد وارد نیستم

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط EBI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت تمام دوستان
    بنده هم تقریبا همچین مشکلی دارم میخواستم ببینم تو کدوم قسمت از سایت باید مطرحش کنم؟
    در ادامه ی همین قسمت بنویسم؟
    بنده تازه عضو شدم زیاد وارد نیستم
    در قسمت:
    مرکز مشاوره روانشناسی
    - میتوانید در این قسمت مشکلات خودتان را مطرح کنید، لطفا سوال خود را در انجمن مربوط به آن مطرح نمایید تا پاسخ کاملتری دریافت نمایید.
    [replacer_a]

• با توجه به موضوع مشکلتون یک پست جدید ایجاد کنید و براش یک عنوان مناسب اتنخاب کرده و موضوع رو شرح دهید .

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8129
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من 3 بار بخشیدم ولی توبه گرگ مرگه باید رهاش کرد

21. کاربران زیر از فرشاد ش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد