نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: از مادرشوهرم متنفرم

7010
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8654
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

از مادرشوهرم متنفرم

دوران عقد که 2 سال بود بنا به خواست همسرم با مادرشوهرم در یک خانه زندگی کردیم تا عروسی الان 6ماهه جدا شدیم و خونه مستقل داریم البته طبقه بالای خونه پدرشوهرماز عروسی به این ور از مادرشوهرم متنفر شده ام . طی دوران عقد چون هم خانه بودیم خ چیزها ازش دیدم و ناراحتم کرد الان تبدیل به کینه شده. اصلا حوصله اش رو ندارم . به دیدنش نمی رم . اونم نمیاد . خ فرق بین عروس ها میذاره. چیکار کنم روندمو ادامه بدم ایا ؟ اصلا علاقه ای به دیدنش ندارم. هیچ کمک مالی نمی کنند هیچ همسرم ماهانه 400هزار اجاره میده در حالی که خودمون به زور خرجمونو می رسونیم. لطفا راهنمایی کنید در زمینه ادامه رابطه . من با مادرشوهرم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8654
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : از مادرشوهرم متنفرم

وقتی خونوادم به دیدنم میان اینم زود میاد بالا در حالی که اون مهمون داشتهب اشه من اصلا نمیرم . مریض میشم اصلا نمیاد. بهم سر نمیزنه. هیچ غذایی برام نمیاره. منم اولا می بردم دیگه نمی برم. در مراسم عروسی ا هم دعوا کردیم. از اون به بعد دلم باهاش صاف نمیشه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    تشکر شده 32 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خواهر عزیز

موضوع غیر قابل حلی نیست با تدبیر و علم کافی میتوتی مشکلت رو حل کنی یکسری
    مطالب برات میزارم انشاءالله موفق بشی توکل و تلاش مشکلات رو حل میکنه.

حساسیت‌های عروس و مادر شوهری

همیشه حساسیت هایی در روابط عروس و مادر شوهر وجود داشته؛ منشأ این حساسیت ها هم وجود داماد است که برای عروس شوهر و شریک زندگی و برای مادر پاره تن است.

رابطه بین عروس و مادرشوهر
    مادر فرزند خویش را دوست دارد و او را جگر گوشه خود می داند. مادر پسر را برای خود می خواهد و همچنان که ایثار گرانه همه مهر و محبت خویش را نثار رشد و کمال فرزندش کرده، خود نیز به مهر و محبت او در هر شرایطی نیاز دارد و این نیاز به هنگام جدایی و تنهایی، ایام پریشانی و بیماری به ویژه در دوران پیری بیشتر می شود. مادر دلواپس رابطه عروسش با دست پرورده اش است. بعضی از مادرها حتی بعد از سال ها نمی توانند نگرانی شان را از وضعیت فرزندشان پنهان کنند. حتی گاهی نگران غذای او هستند و فکر میکنند عروس شان نمی تواند غذای دلخواه پسرشان را درست کند.این حمایت های افراطی زمینه ساز مشکلاتی می شود. مادر خود را تنها حامی و دلسوز پسر می داند و با ازدواج پسر، خود را در کنار پسر نمی بیند.
    از سوی دیگر عروس هم با دنیایی از آرزوها پای به زندگی جدیدی گذاشته و می خواهد به دور از دخالت کسی زندگی اش را اداره کند. او همه توجه ،محبت و فکر همسرش را برای خود می خواهد و نمی تواند جایگاه اول همسرش را به عنوان پسر آن مادر شاهد باشد . او مایل نیست کس دیگری جز او به شوهرش چیزی بگوید، از او چیزی بخواهد و یا فکر و اندیشه او را حتی برای زمان کوتاهی در اختیار داشته باشد حتی اگر مادر شوهرش باشد.
    دخالت مستمر مادرشوهر در برنامه زندگی زوج های جوان و احضار پی در پی پسر و در اختیار گرفتن بخش قابل توجهی از اوقات او زمینه بدبینی و پیش فرض های نادرستی را در ذهن عروس ایجاد می کند.
    این مشکلات زمانی پیش می آید که عروس یا مادرشوهر، خواسته یا ناخواسته غرق در خود بینی ،خود خواهی و وابستگی های نامعقول عاطفی می شوند و فقط به تأمین خواسته های خود فکر می کنند. ریشه نگرش های منفی نسبت به عروس یا مادرشوهر در خودپرستی ها و خود خواهی ها، ضعف شخصیت، تعصبات غیر معقول و محدودیت های فکری ، بد آموزی ها و بی بهره بودن از شیوه های مطلوب تربیتی و روش های برقراری ارتباط مۆثر است.

انتظار معقول این است که مادرشوهر
    ** فکر و تلاش و رفتارش در جهت تحکیم روابط میان عروس و پسرش باشد و زمینه دوستی، مودت و محبت میان آن ها را بیشتر کند. در واقع عروس برای مادرشوهر همچون دختری عزیز و دوست داشتنی باید باشدو آرامش و راحت او را آرزوی قلبی خود بداند.
    ** به استقلال فکری و سلیقه شخصی عروس احترام بگذارد، که این تأثیر مستقیم بر آرامش زندگی زوج جوان دارد. گرمی زندگی مشترک آن ها در دور بودن از دخالت ها و اظهار نظرهای غیر لازم است.
    ** به جای زبان انتقاد و رفتار دخالت گرانه باید رفتار حمایتی همراه با تکریم شخصیت زوج جوان داشته باشد.
    ** گفتارو رفتارش به گونه ای باشد که بقیه فرزندانش(خواهر و برادر شوهر) تایید و تکریم را از او بیاموزند.
    ** پسرش را به حمایت همه جانبه از همسرش تشویق کند و از او بخواهد که همسرش را همراز خود بداند .

عروس هم باید
    ** مادر شوهر را مثل مادر خود بداند.
    ** بداند که برخلاف بسیاری از باورهای نادرست و ذهنیت های غلط، مادرشوهر از شخصیتی والا برخوردار است و وجودش منبع خیر و برکت است. سعی کند نگرش های منفی نسبت به مادرشوهر را از ذهن دور کند.
    ** از هیچ کوششی برای تکریم منزلت مادرشوهر دریغ نکند. احترام به مادر و پدر همسر از اصول مهم زندگی مشترک است.
    ** هر قدر نسبت به مادرِ همسر خود مهربان و صبور باشد، محبت را در دلِ همسر خود بیشتر می کند.

و اما داماد
    ** بیشترین مسئولیت را در تألیف قلوب مادر شوهر و عروس بر عهده دارد.
    ** باید بعد از ازدواج رابطه عاطفی را با مادر خود بیشتر کند و از تکریم شخصیت مادر غافل نماند.
    ** هرگز ذره ای از کاستی های زندگی مشترک و ضعف ها و کوتاهی های احتمالی همسرش را به مادرش انتقال ندهد، بلکه همیشه از مهر و محبت و گرمی و صمیمیت همسر خود بگوید.
    ** همین طور هرگز گله های احتمالی مادر و خواهر خود را به همسرش انتقال ندهد.
    ** اجازه ندهد که فرصتی فراهم شود تا شخصیت همسرش را مورد نقد قرار دهند.
    بنابراین شایسته است عروس و مادر شوهر در نیکی و مهربانی، گذشت و ایثار، صبوری و فداکاری از همدیگر سبقت بگیرند.

4. 3 کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست خوبم بنظرمن باید یکم سیاست زنونه به خرج بدی ببین اون مادر شوهرته باید هواشو داشته باشی تو اگه از مادر شوهرت ناراحت باشی وخوشت نیاد ازش شوهرت کم کم از تو دلخور میشه نا خدا گاه بین شما هم اختلاف ایجاد میشه به هرحال اون مادرشه دلش نمیخاد بین تو و اون یکی و انتخاب کنه و هرگز نمیتونه پشتیبانی از یه نفرتون بکنه پس تو زرنگی کن داری اونجا زندگی میکنی با این کارها فقط اوقات خودتو تلخ میکنی تو برو به مادر شوهرت سربزن باهاش خوب باش غذایی پختی یکم براش ببر همراهش باش
    ازش تعریف کن البته به جا سعی کن با رفتارخوبت و مهربونی هات شرمندش کنی اون بزرگتر یه عمر زحمت شوهرتو کشیده مطمئن باش با رفتار خوب تو اون خواه نا خواه سمت تو کشیده میشه بدون با دعوا و بی محلی هیچی درست نمیشه فقط ناراحتی از همدیگه میمونه براتون موفق باشی

6. 2 کاربران زیر از رهگذر زندگی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8014
    تشکـر
    0
    تشکر شده 33 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزيزم،اينو به خاطر داشته باش ک مادرشوهر ذاتا بد نيس فقط اخلاق هاي بدي داره مثل همه ادم هاي ديگه
    ببينم شما اونقدر تو زندگي بيکاريد ک دنبال رفتارهاي بد مادرشوهرتونين?چرا اينقدر يه نفر بايد مهم باشه ک تاثير منفي روي شما و زندگيتون داشته باشه?
    خودتو بالاترازاين حرفا و کارا بدون و سعي کن محبت کني به اندازه البته و رفتارديگران هم روت تاثير نزاره

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط marisaeed نمایش پست ها
    دوران عقد که 2 سال بود بنا به خواست همسرم با مادرشوهرم در یک خانه زندگی کردیم تا عروسی الان 6ماهه جدا شدیم و خونه مستقل داریم البته طبقه بالای خونه پدرشوهرماز عروسی به این ور از مادرشوهرم متنفر شده ام . طی دوران عقد چون هم خانه بودیم خ چیزها ازش دیدم و ناراحتم کرد الان تبدیل به کینه شده. اصلا حوصله اش رو ندارم . به دیدنش نمی رم . اونم نمیاد . خ فرق بین عروس ها میذاره. چیکار کنم روندمو ادامه بدم ایا ؟ اصلا علاقه ای به دیدنش ندارم. هیچ کمک مالی نمی کنند هیچ همسرم ماهانه 400هزار اجاره میده در حالی که خودمون به زور خرجمونو می رسونیم. لطفا راهنمایی کنید در زمینه ادامه رابطه . من با مادرشوهرم
    سلام دوست عزيز: شما فكر نمي كنيد گاهي توقعتان از حد بيشتر است شما اگر بي توقع محبت كنيد مطمئنا اثرش بيشتره و فكر نكنيد دارين معامله مي كنيد (من محبت مي كنم تا ......كسب كنم)

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30816
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اتفاقا تنها جایی که ادم باید توقع داشته باشه خانواده شوهر هست تا بفهمن که باید چه کار کنن.من این اشتباه رو کردم اونا فکر کردن من خیلی شوتم.در حالیکه وقتی جاریم توقعش رو میگه از طریق شوهرش سریع با احترامات انجام میشه.اصلا نباید ادم خودش رو کم ببینه.این حرفا که من برای ...محبت میکنم همش حرفه.اگر طرف مقابلت درک نداشته باشه تو هم نمیکنی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد