نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: انتظار مادر شوهر

2819
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39899
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

انتظار مادر شوهر

باسلام. بنده چهار ساله ازدواج کردم. از شوهرم راضی ام منتهی مادر شوهرم انتظارات بیجایی ازما داره. و احساس میکنم خیلی حسودی میکنه ازینکه پسرش با منه. اینو با حرفای خودش بهم فهمونده. مثلا یبار گفته وقتی پسرم پیش توئه رابطه ما بهم میخوره. یا یبار گفته اونقد که سهم و حق منه من پسرم رو نمیبینم. در حالیکه هر مناسبتی باشه میریم پیش اونا. یا توی رفت امدهامون به خونه پدر مادرم و خونه اونا با مساوات رفتار میکنیم. اما نمیدونم چرا دنبال بهونه است فقط میخواد پسرش صبح تا شب پیش اونا باشه با اونا باشه اینم نمیشه که ما خودمون زندگی داریم. راضی نمیشه خونه مامان بابای من بریم. خیلی با کنایه باهام حرف میزنه. خیلی بد دهنی کرده و بهم توهین کرده اما فقط سکوت کردم و تو خودم شکستم. میگه تو نمیذاری پسرم بیاد خونمون. میگه وقتی با من حرف میزنه تو ناراحت میشی اما بخدا اینطور نیست. همش با پیام هاش اذیتم میکنه. متنایه کنایه آمیز میذاره همیشه، اما من جوابش رو نمیدم. شما بگین چیکار کنم من؟ بخدا تا جاییکه میتونم بهش محبت میکنم اما نمیشه که نمیشه. تنها گناه من اینه که با پسرش زندگی میکنم و بیشتر ازون میبینمش خب چیکار کنم بگم وقتتو نصف کن نصفشو با اونا باش؟ اینطوری مگه میشه؟ ذره ای محبت نمیکنه بهم فقط سعی داره منو بچزونه اما نمیدونم در جواب کدامین گناه. تو رو خدا شما یه راه حل بگین. من جوابشو بدم ندم چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : انتظار مادر شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Eli74f نمایش پست ها
    باسلام. بنده چهار ساله ازدواج کردم. از شوهرم راضی ام منتهی مادر شوهرم انتظارات بیجایی ازما داره. و احساس میکنم خیلی حسودی میکنه ازینکه پسرش با منه. اینو با حرفای خودش بهم فهمونده. مثلا یبار گفته وقتی پسرم پیش توئه رابطه ما بهم میخوره. یا یبار گفته اونقد که سهم و حق منه من پسرم رو نمیبینم. در حالیکه هر مناسبتی باشه میریم پیش اونا. یا توی رفت امدهامون به خونه پدر مادرم و خونه اونا با مساوات رفتار میکنیم. اما نمیدونم چرا دنبال بهونه است فقط میخواد پسرش صبح تا شب پیش اونا باشه با اونا باشه اینم نمیشه که ما خودمون زندگی داریم. راضی نمیشه خونه مامان بابای من بریم. خیلی با کنایه باهام حرف میزنه. خیلی بد دهنی کرده و بهم توهین کرده اما فقط سکوت کردم و تو خودم شکستم. میگه تو نمیذاری پسرم بیاد خونمون. میگه وقتی با من حرف میزنه تو ناراحت میشی اما بخدا اینطور نیست. همش با پیام هاش اذیتم میکنه. متنایه کنایه آمیز میذاره همیشه، اما من جوابش رو نمیدم. شما بگین چیکار کنم من؟ بخدا تا جاییکه میتونم بهش محبت میکنم اما نمیشه که نمیشه. تنها گناه من اینه که با پسرش زندگی میکنم و بیشتر ازون میبینمش خب چیکار کنم بگم وقتتو نصف کن نصفشو با اونا باش؟ اینطوری مگه میشه؟ ذره ای محبت نمیکنه بهم فقط سعی داره منو بچزونه اما نمیدونم در جواب کدامین گناه. تو رو خدا شما یه راه حل بگین. من جوابشو بدم ندم چیکار کنم
    سلام
    به نظرم دریه فرصت مناسب با همسرتون دراین مورد صحبت کنید وازشون بخوایید که بامادرش صحبت کنه وسوظن های مادرش رو درمورد شما رفع کنه وشما هم مسالمت آمیز با مادرشوهرتون رفتار کنید وسعی کنیدبا محبت هاتون ورفتار های خوبتون دلشوبدست بیارید و...
    امضای ایشان
    تنها چیز غیر ممکن درجهان خود کلمه غیر ممکن است.

منی که، نام شراب ازکتاب می شستم

زمانه چنان کرد،که کاتب دکان میفروش شدم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : انتظار مادر شوهر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    گاهی بعضی از مادرانی که وابستگی زیادی به فرزندانشان دارند بعد از ازدواج نیز نمی توانند شرایط متاهل بودن بودن فرزندشان را درک کنند و فکر می کنند که عروشان قصد جدا کردن فرزندشان را از آنها دارد و دیدگاه مثبتی نسبت به عروس ندارند . سعی کنید زیاد خودتان را درگیر این مدل حرفها نکنید و با یک جواب ساده مثلا این چه حرفی است مادرجون شما تاج سر ماید از این مدل بحث ها دوری کنید تا آرامش زندگی خودتان را صرف این مدل بحث ها نکنید و بابت این موضوعات به همسرتان بحث نکنید چون این موضوع اصلا به همسرتان ارتباطی ندارد و این دیدگاه مادرشان است . در کنار این موارد سعی کنید احترامشان را حفظ کنید و زمان هایی به او تلفن کنید که همسرتان کنارتان نیست چون با این کار ایشان فکر نمی کنند که به اجبار به او توجه می کنید.
    اگر همسرتان نیز به این موضوع واکنش منفی نشان می دهد و شما را مقصر می داند بهتر است به صورت حضوری به همراه همسرتان با یک روانشناس مشورت کنید تا این مشکل تاثیری بر روی زندگیتان نگذارد و باعث آسیب به زندگیتان نشود.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۸۳
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد