نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: بد رفتاری های خانواده شوهرم

2173
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بد رفتاری های خانواده شوهرم

دوستان سلام
    من 30 سالمه و دو ساله همسرمو از دست دادم 8 سال با هم زندگی کردیم با همسرم مشکلی نداشتم ولی با خانواده اش همیشه مشکل داشتم یه جور خاصی بودن همیشه می خواستن همه چیز زیر نظر خودشون باشه راجع به همه چیز تو زندگیمون نظر میدادن و ما رو مجبور میکردن که انجام بدیم و ما مدام در حال پنهون کاری بودیم خداییش هیچ وقت بهشون بی احترامی نکردم و همیشه چون از همشون کوچیک تر بودم به معنای واقعی کلمه کوچیکی شونو کردم تا اینکه دو سال پیش این اتفاق افتاد از اون روز رفتار هاشون با من و خونواده ام عوض شد و این در حالی بود که هیچ کس دلیل این همه بی احترامی رو نمی دونست مدام تو همون حال بد ازم می پرسیدن که حالا می خوای چی کار کنی ؟ کجا زندگی کنی ؟ من با وجودی که اصلا تو حال خودم نبودم ولی دلداریشون میدادم . تا اینکه بعد از چند روز سر یه موضوع بی اهمیت سر حرفو باز کردن و هر دلخوری ای که از روز اول عقدمون پیش اومده رو به رخم کشیدن و بهم گفتن تو به زودی همه چیز یادت میره و ... آخرش هم به این ختم شد که بچه رو ازت میگیریم پسرم 5 سالش بود اون موقع . خلاصه من با ناراحتی و هزار فکر و خیال به خونه پدرم برگشتم . باورم نمی شد که تو این شرایط اینجوری باهام رفتار میکنن خلاصه اینکه توی مراسم های بعدی هم رفتار هاشون ادامه داشت تا اینکه من تصمیم گرفتم برای همیشه ترکشون کنم البته خیالم هم راحت شده بود که از لحاظ قانونی کاری نمی تونن بکنن اتفاقا چون خودشون هم اینو فهمیدن حرفشونو عوض کردن و زدن زیر همه چیز . حالا مشکلم اینه که با همه بدی هایی که کردن پیش مردم اینقدر خودشونو مهربون جلوه میدن که همه رو تحت تاثیر قرار میدن مدام میگن منو دوست دارن و می خوان با من رابطه داشته باشن ولی من بیخودی ترکشون کردم! و چون علی الظاهر هم همه چیز به نفع اوناست من همیشه محکومم حتی پیش فامیل هام . و این در حالیه که من می دونم دوست داشتنی در کار نیست صرفا می خوان بدونن که الان چه جوری دارم زندگی می کنم و با پولهام چه کار می کنم ولی هیچ کس حال منو نمی فهمه ....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : من باید چه کار کنم ؟

من شما رو خوب درک میکنم خانواده شوهر من دقیقا همین رفتار رو نسبت به من دارند اولای ازدواجمون خیلی زجر میکشیدک که باید جواب همه رو بدم وباید به همه بفهمونم که مقصر خودشونند متاسفانه بعضی افراد که خودشون مشکل دارند دنبال حساسیتهای افراد دیگر میگردند و برای اینکه خودشون رو خوب جلوه دهند یکی دیگر رو خراب میکنند ولی بعد از یک مدت به خودم گفتم نظر مثبت یا منفی دیگران چه نقشی در خوشبختی من دارد بگذار همه فکر کنند من بدم انها خوب بالاخره حقیقت افراد یک روزی مشخص میشه من هیچ احتیاجی به نظر ویا خود دیگران ندارم من میتوانم روی پای خودم بایستم و حالا خیلی راحت تر زندگی میکنم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

برام مهم نیست که دیگران چی میگن این موضوع وقتی برام مهم میشه که مامانم هم احساساتی میشه و نظرش بر این میشه که رابطه قطع نشه اینجاست که شک می کنم به کاری که کردم از طرفی عقلم می گه که من با این جماعت نمی تونم زندگی کنم ولی مامانم می گه باید در دهن مردمو بست ولی آخه به چه قیمتی؟ در ضمن نظر مامانم خیلی زود روی همه خانواده اثر می کنه من نمی دونم کارم درسته یا غلط نمی دونم باید همچنان پافشاری کنم بر تصمیمم یا به پیشنهاد مامانم فکر کنم لطفا راهنماییم کنید .

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

لطفا بهم بگید با آدمهای دو رو چطور باید رفتار کنم ؟ آدمهایی که هر کاری که بخوان انجام میدن و بعد به اسم دست داشتن و مهربونی می خوان که همه چیزو تموم کنن و دوباره به کار هاشون ادامه بدن خواهش می کنم کمک کنید از این حال خلاص شم .

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

[replacer_img] نوشته اصلی توسط شیلا [replacer_a]
    لطفا بهم بگید با آدمهای دو رو چطور باید رفتار کنم ؟ آدمهایی که هر کاری که بخوان انجام میدن و بعد به اسم دست داشتن و مهربونی می خوان که همه چیزو تموم کنن و دوباره به کار هاشون ادامه بدن خواهش می کنم کمک کنید از این حال خلاص شم .
    با ادم دورو و دورغگو باید طوری رفتار کنی که اصلا" متوجه نشه که شما از کارش سردرآوردی ...

مثلا" وقتی کسی دروغ بهتون میگه اگه به روش بیارید بعد از اون دیگه چیزی برای ازدست دادن نداره

و تمام تلاششو میکنه تا شمارو شکست بده ...

در این موردم اگه حرفی بزنن و شما بخوای بشینی از این واسشون بگی که من خیلی واسشون کار کردم ..

و یا اینکه خیلی هواشونو داشتم کسی به حرفت گش نمیده و فقط اعصابتو خراب میکنی ...

در این مواقع بیخیال بودن و دفع کردن حرفای این افراد با شوخی و طنزه که حسابی میتونه طرف رو ادب کنه ...

ویرایش توسط Bita moein : 08-15-2014 در ساعت 03:00 AM

6. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب دوست عزیز خیلی سخته که در اون شرایط این رفتارو کرده باشن ...

ولی خب بعضی از واقعیت ها رو باید پذیرفت ... اینکه چرا مردم این رفتارو از خودشون بروز میدن امر طبیعیه

اونا از سالهای خیلی قبل منتظر این بودن که ازتون گله و شکایت بکنن و حالا که دیگه کسی هم نبود که دفاع کنه ...

تمام تلاش خودشونو کردن تا تلافی دربیارن ... در این مواقع باید صبور بود چون زمان حلال خوبیه واسه مشکلات
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط شیلا نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من 30 سالمه و دو ساله همسرمو از دست دادم 8 سال با هم زندگی کردیم با همسرم مشکلی نداشتم ولی با خانواده اش همیشه مشکل داشتم یه جور خاصی بودن همیشه می خواستن همه چیز زیر نظر خودشون باشه راجع به همه چیز تو زندگیمون نظر میدادن و ما رو مجبور میکردن که انجام بدیم و ما مدام در حال پنهون کاری بودیم خداییش هیچ وقت بهشون بی احترامی نکردم و همیشه چون از همشون کوچیک تر بودم به معنای واقعی کلمه کوچیکی شونو کردم تا اینکه دو سال پیش این اتفاق افتاد از اون روز رفتار هاشون با من و خونواده ام عوض شد و این در حالی بود که هیچ کس دلیل این همه بی احترامی رو نمی دونست مدام تو همون حال بد ازم می پرسیدن که حالا می خوای چی کار کنی ؟ کجا زندگی کنی ؟ من با وجودی که اصلا تو حال خودم نبودم ولی دلداریشون میدادم . تا اینکه بعد از چند روز سر یه موضوع بی اهمیت سر حرفو باز کردن و هر دلخوری ای که از روز اول عقدمون پیش اومده رو به رخم کشیدن و بهم گفتن تو به زودی همه چیز یادت میره و ... آخرش هم به این ختم شد که بچه رو ازت میگیریم پسرم 5 سالش بود اون موقع . خلاصه من با ناراحتی و هزار فکر و خیال به خونه پدرم برگشتم . باورم نمی شد که تو این شرایط اینجوری باهام رفتار میکنن خلاصه اینکه توی مراسم های بعدی هم رفتار هاشون ادامه داشت تا اینکه من تصمیم گرفتم برای همیشه ترکشون کنم البته خیالم هم راحت شده بود که از لحاظ قانونی کاری نمی تونن بکنن اتفاقا چون خودشون هم اینو فهمیدن حرفشونو عوض کردن و زدن زیر همه چیز . حالا مشکلم اینه که با همه بدی هایی که کردن پیش مردم اینقدر خودشونو مهربون جلوه میدن که همه رو تحت تاثیر قرار میدن مدام میگن منو دوست دارن و می خوان با من رابطه داشته باشن ولی من بیخودی ترکشون کردم! و چون علی الظاهر هم همه چیز به نفع اوناست من همیشه محکومم حتی پیش فامیل هام . و این در حالیه که من می دونم دوست داشتنی در کار نیست صرفا می خوان بدونن که الان چه جوری دارم زندگی می کنم و با پولهام چه کار می کنم ولی هیچ کس حال منو نمی فهمه ....
    اصلا اهميت نده به كوچولوت فكركن به آينده اش بذار هر كي هرچي دلش ميخاد فكر كنه اصلا برات مهم نباشه اتفاقيه كه افتاده خدا بيامرزتش ولي به فرزندت فكر كن و گوشتو به اين حرفا نده

10. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

من می خوام که بی اهمیت باشم به رفتار هاشون ولی وقتی با دورویی شون علی الظاهر اینقدر محبت می کنن که همه رو تحت تاثیر قرار میدن دیگه نمی شه بی خیالشون شد به این فکر می کنم که جواب پسرمو چی باید بدم ؟ اون فقط اینو می بینه که اونا دارن محبت می کنن و من دارم اونا رو از خودم دور می کنم می دونم که محبتشون دروغیه ولی هیشکی اینو نمی فهمه . ترسم از اینه که این همه سختی تو این دنیا کشیدم که بی خیال حرف مردم همه رو تحمل کنم که خدا داره می بینه ولی بعدا ببینم که اون دنیا هم گیرم و محکوم به اینکه باید جواب محبت هاشونو میدادم . ولی به همون خدا قسم که دیگه تحملشونو ندارم خیلی رفتار هاشون غیر عادیه دیگه نمی کشم .

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

گاهی برای اینکه بدونی فن طرفت چیه باید طبق قانون خودش بازی کنی ...

خب پس اول باید خودتو از دورن برای این کار اماده کنی ...

و باهاشون مثل خودشون رفتار کنی ...

این مثل همون داستان پیامبره که فردی وارد شد و سلام رو طوری گفت که معنی مرگ داشه

پیامبرم همون رو در جواب گفتن ... هم جواب طرف رو دادن و هم با زبان خودش بهش جواب داده بود
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام مشکلی توی زندگیم داشتم که سالها چشمام رو روش بستم و سعی کردم باهاش کنار بیام اما این چند وقتها تحملم سر اومده ازتون خواهش میکنم راهنمائیم کنید همسرم به دلایلی که خیلی وقتها من نمیدونم چیند از دست من ناراحت میشه و ناراحتیش رو فقط با سکوت و قهر وبیمحلی به من نشون میده مثلا اگه رفتیم با هم جایی و از اونجا خوشش نیومد هیچی نمیکه فقط یک روز طولانی با من حرف نمیزند اینقدر اعصابم بهم میریزد که نمیدانم چکار کنم چونکه به خاطر فرزندم مجبورم بخندم وبروی خودم نیاورم اگه ازش بپرسم چی شده نه ها میگه نه نه ایشون کلا اصلا با من حرف نمیزنه و اگر حرفی هم بزند مسائل خیلی مهم که مجبور به سوال است مثلا برای خرید چیزی نیاز نداری در ضمن اگه من حدود یک ساعت هم باهاش حرف بزنم دقیقا مثل دیوار سکوت میکنه این اواخر بهش اعتراض کردم ولی ایشون بازم نا ها میگه نه اینکه نه دارم داغون میشم یک بار ازش خواستم بیا با هم بریم مشاوره ایشون حتی قبول ندارند که باید برای بهتر شدن رابطمون تلاش کنیم یک جورایی حس میکنم داره کنترلم میکنه و ازش بیشتر دلخور میشم نگران اینده فرزندم هستم به خاطر اون سعی میکنم روابطم رو زیاد کنم و توی جامعه باشم اما متاسفانه اخم وتخم ایشون داره از پا درم میاره به نظر شما با مرد متعصبی که حتی حاضر نیست علت عصبیتش را بگوید و به طریقی انتقام میگیرد که هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشی چه کار باید کرد

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام شیلا جان . عزیزم اول از همه بهت تسلیت میگم و تو صبوری تحسینت میکنم .
    شما تا اینجا هم صبور بودی و خوب تحمل کردی ولی کاری که باید بکنی اینه که به قول آقا فرخ توهم مثل خودشون رفتار کن حتی وقتی با مادرت راجع به اون خانواده حرف میزنی زیاد جبهه نگیر شاید یجور دیگه منظورت و متوجه بشن و به حرفه مردم اصلآ اهمیت نده و خوشحال باش که تو انقدر آدمه مهمی تو ذهنه دیگرانی که راجع به تو حرف میزنن باز هم صبوری کن و خودت و حرص نده و با سیاست رفتار کن.

" نسبت به کسانی که پشت سرت حرف میزنند بی اعتنا باش ... آنها به همانجا تعلق دارند دقیقأ "پشت سرت" "
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

16. 2 کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همه دوستان ممنون از اینکه محبت کردین و به من مشاوره دادین . یه خورده اوضاع بهتر شده یعنی از وقتی که تصمیم گرفتم آدم دیگه ای بشم و با سیاست و حساب شده باهاشون رفتار کنم ! خونشون رفتم چون می خواستم به اونا و همه اون آدم های بیکاری که خودشونو موظف می دونن که تو کار مردم دخالت کنن ثابت کنم که از نظر من همه چی تموم شده و نیازی نیست که با منت کشی های مسخره شون که باز هم بوی خود خواهی میداد روانمو آزار بدن ولی با هیچ کس جز حرفای خشک و سر بالا حرف دیگه ای نزدم چون احساس کردم یه کم اگه کوتاه بیام دوباره قضیه تکرار میشه نمی دونم قدم بعدی رو چطور بر میدارن ولی حد اقل با این حرکت خودم حالم بهتره .

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6023
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شیلا نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان ممنون از اینکه محبت کردین و به من مشاوره دادین . یه خورده اوضاع بهتر شده یعنی از وقتی که تصمیم گرفتم آدم دیگه ای بشم و با سیاست و حساب شده باهاشون رفتار کنم ! خونشون رفتم چون می خواستم به اونا و همه اون آدم های بیکاری که خودشونو موظف می دونن که تو کار مردم دخالت کنن ثابت کنم که از نظر من همه چی تموم شده و نیازی نیست که با منت کشی های مسخره شون که باز هم بوی خود خواهی میداد روانمو آزار بدن ولی با هیچ کس جز حرفای خشک و سر بالا حرف دیگه ای نزدم چون احساس کردم یه کم اگه کوتاه بیام دوباره قضیه تکرار میشه نمی دونم قدم بعدی رو چطور بر میدارن ولی حد اقل با این حرکت خودم حالم بهتره .
    سلام
    نگاهی به لینک زیر بندازین و مطالبش رو بخونید
    موفقیت نامحدود - 10 راه براي تغيير طرز تفکر و دگرگون کردن زندگي
    و بهش اعتقاد داشته باشین و انجام بدین مطمئنا نتیجه خوبی می گیرید
    امیدوارم همیشه به خوبی و خوشی زندگی کنین

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون جالب بود ان شالله که همه اونایی که مشکل دارند بتونن بهترین رفتار رو توی موقعیتشون داشته باشند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد