نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: دخالت های خانواده شوهر

3611
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت های خانواده شوهر

من چند ماهه که عقد کردم. خواهر شوهری دارم که ادعا میکنه بدون برادرش نمیتونه زندگی کنه و همیشه از مشکلات زندگیش برای شوهرم میگه و تمام وقتی رو که شوهرم می تونه برای بهتر شدن رابطه خودمون صرف کنه ،صرف خواهرش و دخترش میکنه. چند وقت پیش خواهرشوهرم به شوهرم پیشنهاد مسافرت داده بود و گفته بود که باهم بریم،اما دوتایی برای خودشون برنامه ریزی کرده بودن و اصلا هم به من خبر ندادن تا چند روز مونده به سفر،و به شوهرم گفته بود که اگر تو نیای شوهر من نمیاد و من نمی تونم برم مسافرت. وقتی که شوهرم به من گفت اول با خانواد ام در میان گذاشتم ولی اونها موافقت نکردند و شوهرم سر این موضوع با من قهر کرد اما دلیلش نیامدن من نبود دلیلش خواهرش بود که باید تنها می رفت و شوهرم این رو به زبون آورد. هر چقدر هم توضیح دادم که ما باید خودمون دوتا برنامه ریزی کنیم و یا اینکه باید همون اول به من خبر میدادی زیر بار نرفت. چطور می تونم نفوذ و دخالت های خواهر شوهرم رو از بین ببرم. میگه چون خواهرم شرایط زندگیش خاصه نمی تونم درخدمتش نباشم آیا باید از من و خواسته هام بخاطر زندگی خواهرش بگذره؟ نمیخوام که اون رو نادیده بگیره اما من هم هستم .

2. 2 کاربران زیر از یکتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خواهر شوهر طاووس من

سلام .شرایطتون سخته .با یک متن چند سطری نمیشه مشکل رو پیدا وحل کرد.پیشنهاد من به شما اینه .به اتفاق همسرتون به یک مشاور مناسب مراجعه کنید. این همسرتونه که نیاز به کمک داره نه شما

4. کاربران زیر از نازل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط یکتا نمایش پست ها
    من چند ماهه که عقد کردم. خواهر شوهری دارم که ادعا میکنه بدون برادرش نمیتونه زندگی کنه و همیشه از مشکلات زندگیش برای شوهرم میگه و تمام وقتی رو که شوهرم می تونه برای بهتر شدن رابطه خودمون صرف کنه ،صرف خواهرش و دخترش میکنه. چند وقت پیش خواهرشوهرم به شوهرم پیشنهاد مسافرت داده بود و گفته بود که باهم بریم،اما دوتایی برای خودشون برنامه ریزی کرده بودن و اصلا هم به من خبر ندادن تا چند روز مونده به سفر،و به شوهرم گفته بود که اگر تو نیای شوهر من نمیاد و من نمی تونم برم مسافرت. وقتی که شوهرم به من گفت اول با خانواد ام در میان گذاشتم ولی اونها موافقت نکردند و شوهرم سر این موضوع با من قهر کرد اما دلیلش نیامدن من نبود دلیلش خواهرش بود که باید تنها می رفت و شوهرم این رو به زبون آورد. هر چقدر هم توضیح دادم که ما باید خودمون دوتا برنامه ریزی کنیم و یا اینکه باید همون اول به من خبر میدادی زیر بار نرفت. چطور می تونم نفوذ و دخالت های خواهر شوهرم رو از بین ببرم. میگه چون خواهرم شرایط زندگیش خاصه نمی تونم درخدمتش نباشم آیا باید از من و خواسته هام بخاطر زندگی خواهرش بگذره؟ نمیخوام که اون رو نادیده بگیره اما من هم هستم .

شاید شما بیش از اندازه حساس هستید ؟ به هرحال اگه میتونستید به مسافرت برید باید همراه شوهرتون میرفتید ...

حالا هر دلیلی که میتونست باشه ، ولی شما باید در هر حالی در کنارش باشید ...

خب وقتی در این موارد حضورتون کمرنگ میشه خب چه انتظاری دارید که شوهرتون سمت شما جذب بشه ...

پس بهتره از این به بعد همیشه در کنارش باشید تا به بودنتون عادت کنه ...

به هرحال وقتی زندگی مشترک خودتون رو رسما" شروع کنید ، این وابستگی کمتر هم میشه ...

باید بتونید صبوری کنید و از حساسیت بی مورد دست بکشید ... چون این حساسیت میتونه به شوهرتون هم منتقل بشه ...

و ممکنه گاهی که دعوا میکنید بر علیه شما به کار گرفته بشه ...

پس بهتره کاملا" ریلکس و رها باشید و جنبه خوب حوادث رو در نظر بگیرید ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

[replacer_img] خب این اصطلاح طاووس رو نمیدونم از کجا آوردی ...؟

ولی به هر حال خیلی از خواهرا وقتی برادرشون ازدواج میکنه ، بازم یه جورایی نسبت به اون احساس وابستگی میکنن ...

چون در زندگی مجردی همیشه در کنار هم بودن و این موضوع تا سالهای بعد از ازدواج هم براشون هست ...

ولی منم فکر میکنم باید حضورتو در کنار همسرت بیشتر کنی ، تا بتونی جای خودتو در زندگی آینده اش بیشتر باز کنی ...

اینکه شما بخوای با قهر و دعوا مسیر این روابط رو عوض کنی باید بگم سخت در اشتباهی ... و ممکنه به اخلاق بد هم متهم بشی ...

پس گاهی باید در عین بیخیالی در کنار شوهرت باشی و سعی کنی با محبت شوهرتو به سمت خودت بکشونی ...

ولی به هرحال ایشون هم خواهرشوهرشماست و دور کردنش نه امکان پذیره و نه انصاف ...

فقط شما باید شرایط رو بپذیرید تا بتونید تغییرش بدید ... منظور از تغییر مدیریت رفتارهای خودتون و شوهرتون در اداره کردن زندگیه ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

در روان شناسی به کسی که خودش رو بدبخت و بیچاره نشون میده تا توجه دیگران را به خودش جلب کنه طاوس گفته می شود

9. 2 کاربران زیر از یکتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

در ضمن خانواده شوهرم خیلی دخترشون را بزرگ و عاقل نشون میدهند در صورتیکه خیلی حسوده و همیشه سعی داره بین من و شوهرم اختلاف بوجود بیاره و شیوه زندگی خودش رو برای ما اجرا کنه ، مرد برای خودش زن برای خودش، واقعا ناامید شدم ، اصلا خوشبخت نیستم

11. 2 کاربران زیر از یکتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

در ضمن خانواده شوهرم خیلی دخترشون را بزرگ و عاقل نشون میدهند در صورتیکه خیلی حسوده و همیشه سعی داره بین من و شوهرم اختلاف بوجود بیاره و شیوه زندگی خودش رو برای ما اجرا کنه ، مرد برای خودش زن برای خودش، واقعا ناامید شدم ، اصلا خوشبخت نیستم

دوست عزیز خیلی از ماها فکر میکنیم که باید اتفاقات خوب در زندگی مون بیفته تا احساس خوشبختی بکنیم ...

د صورتیکه خوشبختی در اینه که ما در اتفاقات بد زندگی بتونیم راهی برای برون رفت مشکلمون پیدا کنیم ...

پس این احساس خوشبختی و زندگی رو شما باید در خودتون ایجاد کنید ....

وقتی اینطور ناراحت و نگران هستید مسلم بدونید در جذب کردن این حالتها دخیل هستید ...

بهتره خوب نگاه کنید ...شاید برای دور کردن کسی از خانواده باید باهاش دوست شد و راه و روش اونو کامل بدست اورد

چون در این حالته که میتونید با تدبیر خودش باهاش مقابله کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    میزان امتیاز
    11

عزیزم این مشکل بزرگی هست ولی قفلیه که باید کلیدی داشته باشه ...

به مشاوره مراجعه کن و در مورد خودت حرف بزن ... نباید حساسیت در تو اونقدر زیاد بشه که زندگی و سلامتت رو به خطر بندازه ...

گاهی وقتا خوبه با کنترل اوضاع کمی هم به خودمون برسیم و تمرکز کنیم ...

از دوستای منم این مشکل رو داشتن و تونستن حلش کنن ... البته به شکل خود طرف درومدن و با حربه خودش به جنگ خودش رفتن ...

راستش گاهی راه حل ها دم دسته ولی ما اونارو نمیبینم ...

اینکه ما بخوایم مردی رو از خانواده اش جدا کنیم و بارش توضیح بدیم که چی درسته و چی غلط که عمرموت تموم شده ...

ولی من اینو به همه میگم وقتی نمیتونید در شرایط بد بمونید ازش خارج بشید ...
    امضای ایشان
    كنارت هستم اي تنها...

15. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیقا هر کاری را که خانوادش درنظر دارند انجام میده ،قبل از ازدواج پسرشون را مستقل نشون می دادند اما الان تا جایی پیش رفتند که حتی اگه اونها نخوان نمیاد من رو ببینه و میگه بذار ببینم چی میشه و بعد نمیاد و خودش رو سرگرم انجام کارهای خانوادش میکنه ،آیا واقعا این درسته که با من این رفتار را داشته باشند؟ تابحال حتی کوچکترین بی احترامی بهشون نکردم ،وقتیکه هنوز عروسی نکردیم تا این حد دخالت دارند آیا بعد از ازدواج هم اینطوره؟

17. کاربران زیر از یکتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

چطور مثل خودش رفتار کنم وقتی که تمام حرف ها و برنامه های من رو زودتر به خانوادش اطلاع میده تا نکنه ضرر کنه ،از نظر شوهرم فقط حرف درست رو خانواده خودش می زنن

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    عزیزم پیشنهاده من به شما اینکه یه مدت رفتارایی شبیه خواهر شوهرتون با همسرتون و خانوادش نشون بدید چون که ادعا دارن دخترشون عاقله و به حرفش ارزش قائلن بهتر بچه گانه رفتار نکنی اینکه میگی شوهرت حرفاتو زودتر به خانوادش میزنه تا ضرر نکنه واسه اینکه شاید اعتماده لازمو نسبت به خودت جذب نکردی بهتر خودتو به شوهرت و خانوادش ثابت کنی تا در مقابلت جبهه نگیرن تو تیمه خودشون باش و کم کم خواسته ها و نظراته خودتو عملی کن البته با مشورته شوهرت..
    و پشته سر اونها اصلأ با شوهرت بحث نکن که بهت اعتماد نکنه.
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

20. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

از قبل ازدواج اینطور بوده و حالا هم تا یه چیزی میشه میگه زن ها اینطورین و اونطورین ،علنا من رو به همه میفروشه تا بقیه ناراحت نشن

22. کاربران زیر از یکتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

خب گفتن بعضی از حرفا خیلی سخته ولی خراب کردن یک رابطه خیلی ساده است ...

و برعکس برای نگه داشتنش خیلی سختی باید کشید ... درست مثل بدست گرفتن یک ماهی می مونه ...

هر لحظه ممکنه از دستتون لیز بخوره ... در مورد شمام باید بگم بهتره قبل از هر کاری مشاوره حضوری برید ...

و در نهایت با خانواده در این مورد مشورت کنید ... البته باید ببینید حرف ایشون چیه ؟

آیا میتونه خودشو برای شروع زندگی آینده اماده بکنه یا خیر ؟

به هرحال ممکنه ایشون در زندگی آینده خیلی تغییر بکنن و البته ممکنم هست که هیچ اتفاقی نیفته ....

متاسفانه نوع رفتارهای خونواده ها طوری شده که خیلی از فرزندان وابسته کامل هستن ...

و این مشکلات بدنبالش به وجود میاد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    میزان امتیاز
    11

دقیقا هر کاری را که خانوادش درنظر دارند انجام میده ،قبل از ازدواج پسرشون را مستقل نشون می دادند اما الان تا جایی پیش رفتند که حتی اگه اونها نخوان نمیاد من رو ببینه و میگه بذار ببینم چی میشه و بعد نمیاد و خودش رو سرگرم انجام کارهای خانوادش میکنه ،آیا واقعا این درسته که با من این رفتار را داشته باشند؟ تابحال حتی کوچکترین بی احترامی بهشون نکردم ،وقتیکه هنوز عروسی نکردیم تا این حد دخالت دارند آیا بعد از ازدواج هم اینطوره؟
    منم فکر میکنم ایشون چنان وابسته شده که جدا کردنش کار سختی باشه ...

وابستگی زیادم بد نیست ولی اینکه حرفا و تصمیمات شمارو زودتر به اطلاع میرسونه دیگه از بدترین خصلت هاست ...

من فکر میکنم ما دخترا برای آبروی خانواده و ترس ازقضاوت مردم تن به خیلی از این زندگی های بیهوده میدیم ...

در صورتی که اگه هیچوقت ازدواج نکنیم خیلی بهتره تا اینکه ازدواج بدی رو تجربه کنیم ... منم فکر میکنم مشورت کنی ...

حالا از مشاوره شروع کن و بعد با خانواده و این آقا ... هر چند به قول آقایون نمیشه اعتمادی کرد ...

خصوصا" که از اول با دروغ شروع کرده
    امضای ایشان
    كنارت هستم اي تنها...

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4248
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

تحصیلکرده هستم و با بسیاری از مشکلات زندگی قبل از ازدواج آشنایی داشتم اما این خانواده برایم نقش بازی کردند، همه چیز رو طور دیگه ای وانمود کردند، اگر الان به شوهرم بگویم که قبلا اینطور نگفته بودی میگه مشکلات تا بوجود نیان نمی فهمیم، اما اینها چیزی نیستند که تازه بوجود آمده باشند، اینکه شوهرم نمی تونه به من اعتماد کنه و یا از من حمایت کنه به دلیل جو سازی های خانواده است ذهنش رو خراب کردند، چرا برای من نباید وقت داشته باشه اما ساعتها وقتش رو مثل راننده ها منتظر بمونه تا بقیه کاراشون رو انجام بدن؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد