نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: وابستگي زياد همسرم به خواهراش

1860
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26396
    تشکـر
    7
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy وابستگي زياد همسرم به خواهراش

سلام به همه دوستان
    من تازه ازدواج كردم و تو دوران عقد چهار ماهي هستم.
    يه برادر شوهر دارم و چهار تا خواهر شوهر
    .همه اونها ازدواج كردن و بچه داردن تنها خواهر شوهر كوچكتر كه در حال تلاق گرفتنه خونه مادر شوهرم هست.
    همسر من چون اخرين بچه اون خانواده هست تمام مشكلات و مسايل خانواده به عهده همسرم شده
    تنها حساسيت من تو اين دوران خانواده همسرم به خصوص خواهرشه
    فك ميكنم چون الان كاري نداره بعضي مواقع دخالت هايي ميكنه طوري كه وقتي با هم مثلا سه چهار ساعتي هستيم 5 يا 6 باري به بهانه هايي تماس ميگيره
    همسر من هم چون وابستگي زيادي نسبت به خواهر هاش داره همش ميخواد هر جا كه رفيتم اونها هم باشن تو هر چيزي نظر اونها خيلي براش مهمه
    فك ميكنين اين حساسيت زياد من نسبت به همسرم كه ميخوام وقتي با منه تنها باشيم حتي به تلفن هاي زيادش هم ناراحت ميشم
    خيلي اعصابم اين روزا خورده نميتونم هم چيزي بهش بگم چون دوست ندارم حساسيت يا دلخوري پيش بياد.
    پدر و مادرش خيلي من و دوست دارن شوهرم هم همينطور ولي امان از دست اين خواهر شوهر ها
    خودش هم سريحا گفته كه به زندگي ما غبته ميخوره ميگه كاش منم مثل شما بودم هر سري هم كه به هر دليل با ما بوده اخرش يه بحثي با همسرم ايجاد ميشد نميدونم چرا !!!
    خيلي به همسرم وابسطه شدم طوري كه هميشه و همه جا ميخوام باهم باشه فك ميكنين اين وابستگي زياد باعث اين همه حساسيت من شده
    لطفا راهنمايي كنيد بگيد چجور رفتاري با همسرم پيدا كنم مخصوصا خواهر شوهر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : وابستگي زياد همسرم به خواهرهاش

نقل قول نوشته اصلی توسط مائده.احمدي نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    .همه اونها ازدواج كردن و بچه داردن تنها خواهر شوهر كوچكتر كه در حال تلاق گرفتنه خونه مادر شوهرم هست.
    همسر من چون اخرين بچه اون خانواده هست تمام مشكلات و مسايل خانواده به عهده همسرم شده
    فك ميكنم چون الان كاري نداره بعضي مواقع دخالت هايي ميكنه طوري كه وقتي با هم مثلا سه چهار ساعتي هستيم 5 يا 6 باري به بهانه هايي تماس ميگيره
    همسر من هم چون وابستگي زيادي نسبت به خواهر هاش داره همش ميخواد هر جا كه رفيتم اونها هم باشن تو هر چيزي نظر اونها خيلي براش مهمه
    فك ميكنين اين حساسيت زياد من نسبت به همسرم كه ميخوام وقتي با منه تنها باشيم حتي به تلفن هاي زيادش هم ناراحت ميشم
    خيلي اعصابم اين روزا خورده نميتونم هم چيزي بهش بگم چون دوست ندارم حساسيت يا دلخوري پيش بياد.
    پدر و مادرش خيلي من و دوست دارن شوهرم هم همينطور ولي امان از دست اين خواهر شوهر ها
    خودش هم سريحا گفته كه به زندگي ما غبته ميخوره ميگه كاش منم مثل شما بودم هر سري هم كه به هر دليل با ما بوده اخرش يه بحثي با همسرم ايجاد ميشد نميدونم چرا !!!
    خيلي به همسرم وابسطه شدم طوري كه هميشه و همه جا ميخوام باهم باشه فك ميكنين اين وابستگي زياد باعث اين همه حساسيت من شده
    خيلي راحت به همسرت بگو دوست دارم وقتي كنار مني تنها باشيم هيچ كس تماس نگيره كار نداشته باشه
    غيرمستقيم بگو گوشيش رو خاموش كنه

3. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وابستگي زياد همسرم به خواهراش

نقل قول نوشته اصلی توسط مائده.احمدي نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

وابستگى هاى روحى _ روانى از ضروریات جدایى ناپذیر زندگى بشرى است از کودکى که قدرت فکر کردن ندارد گرفته تا زن و مردى که سالها زندگى کرده اند به نوعى این وابستگى را با خود همراه دارند. به نقل قول یکی از اساتید دانشگاه:«وابستگى هاى روحى _ روانى همپاى نیاز تغذیه اى یک نیاز ذاتى و ژنتیکى است. به طورى که حتى در دوران شیر خوارگى نیز شاهد این وابستگى ها هستیم. انسان با این گونه وابستگى ها به آرامش مى رسد. بنابراین ارضاى این نیاز در دوران کودکى منجر به امنیت روانى و سلامت شخصیت فرد در زمان بزرگسالى او مى شود.. این یک نیاز است اما در افراد مختلف با درجه بندى هاى متفاوت مشاهده مى شود به نحوى که در برخى خانواده ها وابستگى ها بیشتر و در برخى دیگر کمتر به چشم مى آیند. میزان وابستگى زن و شوهر در سال هاى مختلف پس از ازدواج نیز متفاوت است. معمولاً در سال هاى اول زندگى وابستگى ها زیادتر است ولى با گذشت زمان به تدریج از میزان وابستگى کم مى شود. تا جایى که اگر در خانواده ها نیاز هاى فرد وابسته توسط همسر پاسخ داده شود وابستگى به تدریج با گذشت زمان افزایش پیدا مى کند. زن یا مرد فرقى نمى کند اما به طور کلى در کشور هاى رو به توسعه به دلایل وجود برخى مسائل اجتماعى، فرهنگى و ... آسیب پذیرى زنان نسبت به مردان بیشتر است، در نتیجه براى جلو گیرى از آسیب، زنان وابسته تر تربیت مى شوند که حتى پس از ازدواج نیز این وابستگى ادامه پیدا کرده و از خانواده به سمت شوهر سوق مى گیرد. وجود وابستگى هاى روانى (در حد اعتدال) از ملزومات پیوند زناشویى است. اما گاهى وجود برخى مسائل موجب افزایش یا کاهش این وابستگى ها مى شود. انسان یک موجودیت زیستى مستقل دارد. پس بهتر است از لحاظ روانى مستقل بودن را بپذیرد. اما نه در حدى که به استقلال طلبى مطلق برسد. چرا که انسان براى بقا نیاز به یک وابستگى متعادل دارد. وابستگى در حد نرمال موجب تحکیم بنیان خانواده مى شود. و اگر شما در این رابطه همسرتان را تحت فشار قرار می دهید لازمه که با یک روانشناس صحبت کنید تا در جهت داشتن رفتار درست راهنمایی تان کند. موفق باشید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : وابستگي زياد همسرم به خواهراش

اول تبریک میگم بهتون.
    اینجور که معلومه همسر مستقل و پخته ای دارین که خانواده ش حساب ویژه ای روش باز میکنن.
    اما نگران نباشین. اینکه خواهرشوهرتون خیلی وابسته به همسر شماست یا زیاد از حد تلفن میزنه بهش و... تا حدی طبیعیه.
    دوران عقد همینجوریه. چون دختر و پسر بزودی قراره از خانواده جدا بشن و زندگی مستقلی تشکیل بدن، این مسائل خصوصا تو خانواده اقایون پیش میاد.
    انگار خانواده ها تازه حضور اون فرد رو حس کردن و دلشون نمیاد بچه شون ازشون جدا بشه. برای همین این حالت تدافعی رو نسبت به عروس یا داماد پیدا میکنن. و به چشم کسی نگاهش میکنن که میخواد بچه شونو ازشون جدا کنه و احتمالا بهش سختی بده تا کم کم روی پای خودشون وایسن.

درمورد خواهرشوهرتون هم همینطور. خصوصا به خاطر خلا عاطفی که به خاطر طلاقش پیدا کرده، سعی داره محبتی که از شوهرش ندیده، از شوهر شما طلب کنه.
    تنها کاری که شما باید بکنین، ایجاد اعتماده. برخورد بدی باهاش نداشته باشین. میدونم سخته و ترجیح میدین ساعتهایی رو با همسرتون تنها باشین ولی به خاطر خدا هم شده شرایط خواهرشوهرتونو درک کنین و بپذیرین الان بیشتر از هر زمانی به محبت و حمایت نیاز داره.
    اون هم انسانه. وقتی عشق و علاقه شمارو به همسرتون میبینه، ناخوداگاه یاد زندگی خودش میفته و غصه میخوره.
    اما نگران نباشین، بعد از ازدواج احتمالا وابستگی ها کمتر میشه و این مشکل هم حل میشه.
    فقط تلاش کنین تو مدت عقد کار به دلخوری و حساسیت نرسه.

7. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)