نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

23118
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40
    تشکـر
    2
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

Question چگونه با مادر شوهرم رفتار کنم؟

سلام من الان 5ساله که ازدواج کردم.اوایل ازدواج و مخصوصا در دوران عقد مادر شوهرم توی کوچکترین کارهای ما دخالت میکرد تا اینکه عروسی کردیم.بعد از عروسی هم به اینکاراش ادامه میداد.خودش کارشو دخالت نمی دونست و فکر میکرد بهترین مادر شوهر دنیاست.منو مثل هووی خودش میدونه و خیلی بهم حسادت میکنه.اما من دیگه تحمل کاراشو نداشتم و باعث دعوای خیلی سختی بین من و شوهرم شد و شوهرم کم کم متوجه شد که داره اشتباه میکنه و کمی دست از بچه ننه بازی برداشت.ما در اصفهان زندگی میکنیم و متاسفانه اینجا خیلی اهل تجملات هستن.الان من هفت ماهه باردارم و اینجا رسمه که توی ماه هفتم باید سیسمونی چیده بشه.خواهر شوهرم تک دختره و نه جهاز و نه سیسمونی خوبی داشت و چندین بار هم سر این موضوع با شوهرش و مادر شوهر من بحث و دعوا داشتن.از اونجایی که خانواده من از سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خانواده شوهرم قرار دارن خوشبختانه برام سنگ تمام گذاشتن و وقتی دعوتشون کردم برای مهمونی سیسمونی اعلام کرد که اینا همه اش تجملاته و کوچکترین نگاهی به وسایل اتاق بچه نکرد.من از کارش خیلی ناراحت شدم چون به هرحال خانواده من زحمت کشیده بودن و مطمئنم که اگر کمبودی داشت مادر شوهرم سریع اعلام میکرد که فلان چیزو نداری.الان 1 ماهه که خونشون نرفتم و اصلا دلم نمیخواد باهاش روبرو بشم.من اصلا اهل جواب دادن یا جرو بحث با خانواده شوهر نیستم اما اینبار خیلی بهم برخورد.چون سر جهیزیه خیلی بهم ارد میداد که چی بخرم و چیکار کنم.
    در ضمن تا بحال کاری هم برای همسرم نکردن نه کار،نه خونه نه خرج عروسی و شوهرم کاملا روی پای خودشه.امامادرشوهرم هرجا میشینه میگه خرج عروسی پسرمو ما دادیم.
    بهم بگید چطور رفتار صحیح با مادر شوهر م داشته باشم؟بهتر نیست به کم محلی ادامه بدم؟از طرفی میگم بهتره حرفشو به روش بیارم که شنیدم و بفهمه که چرا ناراحتم.دیگه دارم کلافه میشم از دستش

توضیحات :مطالب زیر می توانند در این فروم مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرند.
    رفتار با خانواده شوهر تا چه حد بر زندگی مشترک تأثیر می گذارد؟
    آیا جواب دادن به مادر شوهر درست است؟
    رفتار درست و یا رفتار مناسب با مادر شوهر چگونه است؟

2. 3 کاربران زیر از negar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : با مادر شوهرم چطوری رفتار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negar نمایش پست ها
    سلام من الان 5ساله که ازدواج کردم.اوایل ازدواج و مخصوصا در دوران عقد مادر شوهرم توی کوچکترین کارهای ما دخالت میکرد تا اینکه عروسی کردیم.بعد از عروسی هم به اینکاراش ادامه میداد.خودش کارشو دخالت نمی دونست و فکر میکرد بهترین مادر شوهر دنیاست.منو مثل هووی خودش میدونه و خیلی بهم حسادت میکنه.اما من دیگه تحمل کاراشو نداشتم و باعث دعوای خیلی سختی بین من و شوهرم شد و شوهرم کم کم متوجه شد که داره اشتباه میکنه و کمی دست از بچه ننه بازی برداشت.ما در اصفهان زندگی میکنیم و متاسفانه اینجا خیلی اهل تجملات هستن.الان من هفت ماهه باردارم و اینجا رسمه که توی ماه هفتم باید سیسمونی چیده بشه.خواهر شوهرم تک دختره و نه جهاز و نه سیسمونی خوبی داشت و چندین بار هم سر این موضوع با شوهرش و مادر شوهر من بحث و دعوا داشتن.از اونجایی که خانواده من از سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خانواده شوهرم قرار دارن خوشبختانه برام سنگ تمام گذاشتن و وقتی دعوتشون کردم برای مهمونی سیسمونی اعلام کرد که اینا همه اش تجملاته و کوچکترین نگاهی به وسایل اتاق بچه نکرد.من از کارش خیلی ناراحت شدم چون به هرحال خانواده من زحمت کشیده بودن و مطمئنم که اگر کمبودی داشت مادر شوهرم سریع اعلام میکرد که فلان چیزو نداری.الان 1 ماهه که خونشون نرفتم و اصلا دلم نمیخواد باهاش روبرو بشم.من اصلا اهل جواب دادن یا جرو بحث با خانواده شوهر نیستم اما اینبار خیلی بهم برخورد.چون سر جهیزیه خیلی بهم ارد میداد که چی بخرم و چیکار کنم.
    در ضمن تا بحال کاری هم برای همسرم نکردن نه کار،نه خونه نه خرج عروسی و شوهرم کاملا روی پای خودشه.امامادرشوهرم هرجا میشینه میگه خرج عروسی پسرمو ما دادیم.
    بهم بگید باهاش چطور رفتار کنم؟بهتر نیست به کم محلی ادامه بدم؟از طرفی میگم بهتره حرفشو به روش بیارم که شنیدم و بفهمه که چرا ناراحتم.دیگه دارم کلافه میشم از دستش

باسلام
    به مشاور خوش آمدید.
    مطلبتون رو مطالعه کردم. توی صحبتهاتون گفتین که دخالتهای مادرشوهرتون در اوایل ازدواج باعث درگیری سختی بین شما و همستون شد و بعد از اون شوهرتون متوجه اشتباهش شد.
    مسئله ای که در حال حاضر مهمه و میتونه توی این مسئله تأثیرگذار باشه کیفیت رابطه تون با همسرتون و میزان احترام و حمایت ایشون از شماست
    که بهتره در این مورد بیشتر برامون توضیح بدین...

4. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40
    تشکـر
    2
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از اینکه وقت گذاشتید.
    راستش اوایل هیچوقت از من حمایت نمیکرد و اگه حق هم با من بود باز از مادرش دفاع میکرد و حقو به مادرش میداد اما الان که باردارم بیشتر هوای منو داره و اگه چیزی بهم بگن که ناراحت بشم بهشون میگه البته نه در حضور من بلکه تلفنی و بعد به من میگه که مثلا گفتم مامان این حرفوچرا زدی یا چرا اینکارو کردی.
    اما گله اصلی من از اینه که با وجود این مادر شوهرم دست از رفتاراش بر نمیداره 1 مدت خوبه و باز روز از نو روزی از نو.
    جالب اینه که اگه کسی کوچکترین حرفی به خودش یا دخترش بزنه چنان شری درست میکنه و کاری میکنه که طرف به غلط کردم بیافته اما وقتی رفتاری با من میکنه میگه منظوری نداشتم یا متوجه نشدم و من همیشه میگم چطور برای من متوجه نمیشن اما اگه بقیه به خودشون چیزی بگن خوب میفهمن.واقعا از دستش کلافه ام.اصلا دلم نمیخواد برم خونشون یا توی مهمونی ببینمشون از طرفی هم دلم برای همسرم میسوزه

6. 2 کاربران زیر از negar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط negar نمایش پست ها
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید.
    راستش اوایل هیچوقت از من حمایت نمیکرد و اگه حق هم با من بود باز از مادرش دفاع میکرد و حقو به مادرش میداد اما الان که باردارم بیشتر هوای منو داره و اگه چیزی بهم بگن که ناراحت بشم بهشون میگه البته نه در حضور من بلکه تلفنی و بعد به من میگه که مثلا گفتم مامان این حرفوچرا زدی یا چرا اینکارو کردی.
    اما گله اصلی من از اینه که با وجود این مادر شوهرم دست از رفتاراش بر نمیداره 1 مدت خوبه و باز روز از نو روزی از نو.
    جالب اینه که اگه کسی کوچکترین حرفی به خودش یا دخترش بزنه چنان شری درست میکنه و کاری میکنه که طرف به غلط کردم بیافته اما وقتی رفتاری با من میکنه میگه منظوری نداشتم یا متوجه نشدم و من همیشه میگم چطور برای من متوجه نمیشن اما اگه بقیه به خودشون چیزی بگن خوب میفهمن.واقعا از دستش کلافه ام.اصلا دلم نمیخواد برم خونشون یا توی مهمونی ببینمشون از طرفی هم دلم برای همسرم میسوزه
    باسلام
    درباره صحبتهاتون باید بگم که این نشونه ی خیلی خوبیه که همسرتون برخلاف گذشته خیلی بهتون توجه میکنه و هواتونو داره و درواقع به اشتباهاتش پی برده و با اینکارش سعی در جبرانش داره
    و اما در ارتباط با خانواده ها و روابطتون با اونها باید بگم که با ازدواج شما و شوهرتون با هم در واقع دو خانواده با هم وصلت کردن و شما با انتخابتون شوهرتون رو با خانواده ش پذیرفتین ، همونطور که ایشون شما رو
    و نکته ای که هست اینه که ما در جامعه ای با افرادی با نظرات و عقاید و سلایق گوناگون زندگی میکنیم و برای زندگی کردن ناچار به ارتباط با آنها هستیم و نمیتونیم آدمها رو تغییر بدیم یا انتظار داشته باشیم هرکس اونطور که ما دوست داریم رفتار کنه
    بنابراین مهمترین مسئله در زندگی مشترک ارتباط همدلانه زوجین با هم و حفظ اون ارتباط و تلاش در جهت هرچه بهترشدن اونه
    فکر کردن به رفتارهای مادرشوهرتون نه تنها مشکلی رو حل نمیکنه بلکه بیشتر فکر و ذهن شما رو مشغول میکنه و شما رو حساستر میکنه و همین مسائل میتونه تو روابط شما و همسرتون تأثیرگذار باشه
    پس توصیه ما به شما اینه که خودتون رو در موضع تقابل با مادرشوهرتون قرار ندین یعنی طوری نباشه که شوهرتون احساس کنه که شما و مادرشوهرتون در یک جایگاه هستید، چرا که ناخودآگاه در فکرش این ذهنیت ایجاد میشه که به قول معروف دو سلطان در یک ملک نگنجند و در نتیجه حتی خیرخواهی های شما رو نیز به حساب حسادت زنانه خواهد گذاشت
    و اینکه بیشتر به روابط خودتون اهمیت بدین و کمتر به مسائل دیگه توجه کنین و بدونید که شما هر چی بیشتر حساس باشید و حساسیت نشون بدید نسبت به رفتارهای اونها، اونها بیشتر به رفتارهاشون ادامه میدن، اما اگه براتون مهم نباشه و بجای اینکه انرژیتونو صرف فکر کردن به کارهای اونا بکنید روی روابط خودتون سرمایه گذاری بکنید بدونید زندگی موفقی خواهید داشت
    ویرایش توسط Ravanshenas : 08-15-2013 در ساعت 11:01 PM

8. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40
    تشکـر
    2
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از راهنمایی خوب و مفیدتون.

10. 2 کاربران زیر از negar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد