نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دعوا و بحث شدید پدر و مادر

1582
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34761
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دعوا و بحث شدید پدر و مادر

سلام. نمیدونم چی شد که اومدم و عضو سایت شدم اما با خودم فکر کردم شاید حالم بهتر بشه با به اشتراک گذاشتن مشکلم.
    یه دختر 15 ساله هستم تو یه خانواده 4 نفره یه خواهر دانشجو دارم، پدر و مادرم میتونم به طور قطعی بگم هیچی برام کم نذاشتن، همیشه همه چیز برام فراهم بوده. پدر و مادرم زوج عجیبی هستن گاهی خیلی باهم خوبن گاهی انقد بدن که باورم نمیشه اینا همون دونفر دو روز پیشن. دعوا نمیکنن اما وقتی میخوان دعوا کنن کل ساختمون از دعوا باخبر میشه. بدترین فش هارو به هم میدن و رفتارای زشتی میکنن. سر موضوعات مسخره دعوا میکنن همیشه شروع کننده مادرمه یه موضوع کوچیکو بزرگ میکنه، پدرم سعی میکنه خودشو کنترل کنه اما مادرم میزنه به سیم آخر و بحث کوچیکو میکشونه به یه ماجرا که 10 سال پیش اتفاق افتاده. اسم مشاور میارم دنیارو بهم میریزن خیلی خیلی لجبازن 20 ساله دارن اینطوری زندگی میکنن طلاقم نمیگیرن راحت شم از بچگیدتو دعوا بزرگ شدم خجالتم میکشم با کسی درموردش صحبت کنم چون هیچ کدوم از دوستانم از این مشکلات ندارن گاهی دلم میخواد خودم فلج باشم اما پدرومادرم انقد دعوا نکنن یه وقتایی فکر خودکشی به سرم میزنه حالم از زندگی بهم میخوره واقعن نمیدونم چیکار کنم یکم ارامش بگیرم، دلم یه زندگی آروم میخواد میشه کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دعوا و بحث شدید پدر و مادر

سلام
    فکر کنم بهتره پدر شما موقع دعوا خانه رو برای یکی دو ساعت ترک کنند
    به این شکل از محیط فاصله میگیرند و احتمال کش پیدا کردن بحث یا درگیری کمتر میشه و مادر شما وقتی میدان رو خالی ببینند کمتر به بحث روی میارند
    بهنر بگم مادر شما وقتی متوجه باشند گوش شنوایی برای غر زدن و دعوا وجود نداره این اخلاقشون به مرور کمرنگ تر میشه
    در مورد شما خودتون رو به طریقی سرگزم کنید و در دعوای انها دخالت نکنید
    اگر موقع دعوا در خانه حضور دارید هدفون بگذارید یا تلویزیون ببینید یا هر کاری که تنش برای شما کمتر جلوه دار بشه

3. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

A.s

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

در این گونه مشکلات انسان نمی تواند دست روی دست بگذارد و تلاش دارد به هر روشی که شده است آتش بگو مگو و فتنه را بخواباند و نمی تواند بی خیال و بی تفاوت باشد. شاید برای شما این سؤال مطرح بوده و یا مطرح شود که چرا مشاوران آن گونه که می خواهید نتوانسته اند این گونه مشکلات را حل کنند.در واقع در این گونه موارد نمی توان به توانایی مشاور شک کرد چون مشاوره ها انواعی دارد؛ مشاوره فردی، مشاوره زناشویی، زوج درمانی و خانواده درمانی....
    در این گونه مشکلات حداقل باید زن و شوهر برای مشاوره حاضر شوند و خود بخواهند که مشکلات را رفع کنند. حتی در دادگاه ها که زن و شوهر مجبورند که در مشاوره ها حاضر شوند بازهم کار پیش نمی رود چون در اغلب موارد به اختیار خود در مشاوره حاضر نشده اند.
    بنابراین اگر تمرکز شما براین باشد که به هر صورتی که شده آنها را راضی کنید به مشاوره بروند کار اصولی کرده اید و زودتر به نتیجه مطلوب می رسید: برای کار تلاش کنید از واسطه های امین و مورد قبول والدین مانند روحانی یا افراد باتجربه و محبوب و... در زمان آرامش ایشان کمک بگیرید.

هرگز از در نصیحت وارد نشوید. نصیحت در این گونه موارد به خصوص زمانی که آنها از نظر ذهنی آشفته اند کارایی ندارد و آنها را خشن تر می کند و به سخنان شما گوش نمی کنند. به خصوص این که هر چه باشد شما را بچه می دانند که سردی و گرمی روزگار را نچشیده اید.

در اغلب مشاجرات افراد «میل خود» را «حق خود» می دانند بنابراین نباید خیلی راحت در برابر آنها حق را به دیگری بدهید.

تا زمانی که برای مشاوره اقدام می کنند از شیوه های کم کردن اصطکاک استفاده کنید مثلا پدر را به بهانه ای بفرستید دنبال خرید چیزی برای خودتان یا کسی را به منزل دعوت کنید که والدین با او مشکل ندارند و او آرام بخش هم می تواند باشد و....هیچ کس مانند شما نمی داند چه موقع تنش ها شدید و یا کم می شود فهرستی از این موقعیت ها تهیه کنید و برای کاستن تنش کم کنید.

هر اختلافی علل ظاهری و مخفی و معنوی و متافیزیکی می تواند داشته باشد. در کشف علل دقت به خرج بدهید. گاهی علل خودخواهی، مداخله دیگران، شخصیتی، وسوسه شیطان، بی توجهی به حقوق همدیگر، تمکین خاص نداشتن زن یا سرد مزاجی مرد و...است. برای هر علل درمان خاص خود وجود دارد. گاهی خریدن کتاب یا سی دی و در دسترس قرار دادن و..می تواند کمک کننده باشد.

هرگز بی تفاوت نباشید چون دستور قرآن و ائمه است که آشتی دادن مؤمنان وظیفه دینی ما است. بله خیلی سخت و طاقت فرسا است به همین دلیل هم امام علی -ع- در وصیت خود به امام حسن و امام حسین فرموند که از جدتان شنیدم که اجر آن خیلی از یک سال نماز و روزه مستحبی بالاتر است. «فانّى سمعت جدّكما صلّى‌اللَّه‌عليه‌واله‌و سلّم يقول صلاح ذات البين افضل من عامّة الصّلاة و الصّيام»؛ در سوره حجرات می خوانیم:.إنَّما المؤمنونَ إخوةٌ فاصلحوا بين أخَوَيكم .
    مثل داستانِ خانواده مثل داستان آن عده است كه در كشتي سوارند و يكي جاي خود را سوراخ مي كرد و مي گفت كه من كاري به ديگران ندارم سهم خودم است و خود مي دانم. در چنين محيط‌هايي آرامش با رعايت همه افراد حفظ مي شود و همه بايد كمك كنند تا آرامش و نشاط به جمع بازگردد. بی تفاوت نبودن به معنی این نیست که بدون توجه به ظرافت های روان شناختی برای آرام کردن شرایط با همان هیجان منفی ای که داریم وارد میدان شویم.

این قضیه طبیعتا تاب و توان شما را کم می کند و اعصاب تان را می فرساید بنابراین باید تلاش کنید که با همان هیجان منفی وارد گود اصلاح و آشتی دادن و رفع تنش نشوید. باید به سلامت جسم و روان تان بیشتر برسید.می دانم که خواهید گفت با چه دل خوشی؟! ولی شما مانند فردی هستید که بالای کوه هستید و می خواهید کسی را که لب پرتگاه است نجات دهید باید ابتدا جای خود را محکم کنید تا بتوانید به او کمک کنید اگر جای خودتان محکم نباشد و قوی نباشید و یا گرفتار اضطراب و تشویش شوید خودتان هم پرت می شوید. بنابراین ورزش، تغذیه مناسب، تفریح، همنشینی با دوستان معنوی و همدل، دیدن فیلم های طنز و کمدی و....باید در جای خود باشد. البته هر چه قدر بتوانید والدین تان را همراه کنید در این برنامه های نشاط بخش گامی در راستای هدف خود برداشته اید.

در برخی از شهرها اورژانس اجتماعی فعال است شما می توانید با شماره تلفن 123 تماس بگیریدو از آنها برای واخله در بحران مدد بگیرید

در این گیر و دار اگر به هیچ وجه امکان حل مشکل نبود شما وظیفه خود را انجام داده اید و باید با واسطه( برادر یا خواهر یا عمو یا دایی بزرگ تر و...) کمک داد تا از هم جدا شوند. شما هم به هرحال در هر صورت باید برای انتخاب رشته تحصیلی و ازدواج زندگی خود را از این طوفان نجات بخشید. درست است که اختلافات والدین برشما اثر نامطلوبی گذاشته است ولی مراقب باشید فرصت ها را برای ازدواج از خود نگیرید. و بی جهت رد نکنید اگر برای تان گزینش همسر دشوار است از مشاوره ازدواج کمک بگیرید. کاری نکنید که بعد مجبور شوید کسی را برای ازدواج از روی بی میلی و اجبار گزینش کنید. دقت داشته باشید هرگز برای فرار از این تنش ها هم بدون مطالعه تن به ازدواج ندهید از این تلخی ها باید زندگی شیرین بسازید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

A.s

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34761
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنمایی های مفیدتون سعی میکنم بهشون عمل کنم.سپاس

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام عزیزم

چرا فکر میکنی این بحث و دعوا ها تو هیچ خانواده ای نیست

اینو. مطمعن باش بین همه خانواده ها هست حتی بدتر ولی خب دوستاتت که نمیان به شما بگن دلیلی هم نداره مشکلات خانوادگی پیش کسی گفته شه

بعضی از خصلت ها هست که دیگه نمیشه تغییر داد شما تنها کاری که میتونی کنی جو و اروم کنی بعد تو ارامش تنهایی با جفتشون صحبت کنی که رعایت کنن جلو شماها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)