مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 47

موضوع: پسر 18 ساله ام رو کتک زدم

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    تشکر شده 1,813 بار در 999 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پسر 18 ساله ام رو کتک زدم

سلام خدمت همه بزرگواران
    من یک پدر 38 ساله هستم و دارای دو فرزند پسرو دختر هستم.رابطه ما در خانواده خوب هست بالاخص با همسرم و دخترم.رابطه من و پسرم با وجودعلاقه ای که به او دارم چندان رضایت بخش نیست.
    تا آنجایی که چندروز قبل تر برای کار نافرم و اشتباه پسرم او را به شدت کتک زدم و از این بابت بسیار ناراحتم.همسرم و دخترم منزل نبودند و من روی برخوردم کنترل نداشتم با کمربند به شدت کتکش زدم بطوری که زیر دست و پاهای من افتاده بود گریه میکرد میگفت بابا غلط کردم.از یادآوریش اعصابم داغون میشود خیلی عصبانی بودم.
    از آن روز کمتر با من و مادرش صحبت میکند خصوصا با من اصلا توی صورتم نگاه نمیکند وقت غذا خوردن با ما یا خودش رو سرگرم میکند یا سریع غذایش را میخورد و میز را ترک میکند.البته پسرم بچه بسیار خوبیست سالم و پر انرژی مربیگری شنا انجام میدهد.
    از قبل سر یک مواردی مشکلات داشته با من و مادرش یکی این بود میخواست سربازی برود ما نپذیرفتیم و خواستیم ادامه تحصیل بده.رتبه بسیار خوبی هم در کنکور آورده فراتر از انتظارمان چون بیشتر ورزش میکرد تا اینکه سرش توی کتاب و درس و مشق باشد.
    الان از این فاصله گرفتن فرزندم از من دلگیر شدم و میخواهم حالتش عادی باشد مثل سابق.
    البته قبلا پیش آمده بود تنبیهش کنم ولی نه به این شدت ایندفعه زیاده روی کردم.کار درستی نکردم لطفا سرزنشم نفرمایید فقط راهکار بدهید چکاری بهتر است انجام دهم.
    همسرم از این بابت از من دلخور است.من در همه این سالها هرچه در توان داشتم برای خانواده ام کم نگذاشته ام و توانستم رفاه خوبی برای آنها تهیه کنم بطوری که مثال برای دیگران شدیم.حالا در این مشکل و کارهای پسرم مانده ام.
    ویرایش توسط siavash_en : 07-13-2017 در ساعت 10:08 PM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.45
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,086 بار در 2,141 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : پسر 18 ساله ام رو کتک زدم

سلام

خوشحالم که رابطتون با همسرتون و دخترتون و پسرتون خوب هست و یه خانواده ی صمیمی هستید .

اینکه با پسرتون به مشکل برخوردید طبیعیه .

پسرا تو این سن یکم غد هستن که اگه یه کنترل گر بالا سرشون حس نکنن میتازونن و توی بعضی از موارد از حد خارج میشن ، اونوقت دیگه برگردوندنشون به راه اصلی خیلی دشوارتر میشه یا حتی دیگه برنمیگردن و زندگیه آیندشون هم تحت تاثیر قرار میگیره .

قطعا تنبیه بدنی اصلا و ابدا و به هیچ وجه تائید نمیشه از طرفی هم نگفتید این مسئله که باعث شد پسرتون رو تنبیه کنید چی هست ولی اگه مسئله ای بود که آینده ی پسرتون رو تحت الشعاع قرار میداد و اون رو از راه اصلی منحرف میکرد چندبار با تذکر دادن و گفت و گو باید تلاش میکردید اون رو متوجه اشتباهش کنید .

الانم اشکال نداره و خودتون رو سرزنش نکنید شاید اگه این کتک رو نمیخورد به بیراهه میرفت اونوقت خودش هم شاید عذاب میکشید و بعدها میگفت ای کاش پدرم سیلی تو گوشم میزد که من به این روز نیفتم ( بازم میگم بستگی به شدت اون مشکل داره )

ولی برای اینکه دوباره این یخ آب بشه و صمیمی بشید شما میتونید پیش قدم بشید ، مثلا با هم دوتایی شنا برید ، یا پیاده روی برید ، یا یه تفریح پدر و پسری داشته باشید و باهاش صحبت کنید ( حرفای عادی ) تا دوباره همه چیز عادی بشه .

سعی کنید بیشتر خودتون رو بهش نزدیک کنید تا فکر نکنه پدرش دشمنشه و هی بیشتر ازتون فاصله بگیره .

باید حس کنه این صمیمیت بینتون رو .

سعی کنید این کتک زدنه به بار دوم نکشه و عصبانیتتون رو کنترل کنید دیگه ... حیفه شما که انقدر مهربون و دلسوز خانوادتون و همینطور پسرتون هستید و تلاش زیادی برای رفاهشون میکنید بعدا که بزرگ شد بیاد کتکایی که بهش زدید رو یادآوری کنه و تعریف کنه .

خیلی هم به اون لحظه فکر نکنید که اعصابتون بیشتر از این بهم نریزه .

پ ن : هر پسری تو زندگیش باید یه بار ازین کتکا از باباش بخوره تا آب بندی بشه و آیندش تضمین بشه
    ویرایش توسط love : 09-09-2016 در ساعت 04:07 PM

3. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    سلام

خوشحالم که رابطتون با همسرتون و دخترتون و پسرتون خوب هست و یه خانواده ی صمیمی هستید .

پسرا تو این سن یکم غد هستن که اگه یه کنترل گر بالا سرشون حس نکنن میتازونن و توی بعضی از موارد از حد خارج میشن ، اونوقت دیگه برگردوندنشون به راه اصلی خیلی دشوارتر میشه یا حتی دیگه برنمیگردن و زندگیه آیندشون هم تحت تاثیر قرار میگیره .

قطعا تنبیه بدنی اصلا و ابدا و به هیچ وجه تائید نمیشه از طرفی هم نگفتید این مسئله که باعث شد پسرتون رو تنبیه کنید چی هست ولی اگه مسئله ای بود که آینده ی پسرتون رو تحت الشعاع قرار میداد و اون رو از راه اصلی منحرف میکرد چندبار با تذکر دادن و گفت و گو باید تلاش میکردید اون رو متوجه اشتباهش کنید .

الانم اشکال نداره و خودتون رو سرزنش نکنید شاید اگه این کتک رو نمیخورد به بیراهه میرفت اونوقت خودش هم شاید عذاب میکشید و بعدها میگفت ای کاش پدرم سیلی تو گوشم میزد که من به این روز نیفتم ( بازم میگم بستگی به شدت اون مشکل داره )

ولی برای اینکه دوباره این یخ آب بشه و صمیمی بشید شما میتونید پیش قدم بشید ، مثلا با هم دوتایی شنا برید ، یا پیاده روی برید ، یا یه تفریح پدر و پسری داشته باشید و باهاش صحبت کنید ( حرفای عادی ) تا دوباره همه چیز عادی بشه .

سعی کنید بیشتر خودتون رو بهش نزدیک کنید تا فکر نکنه پدرش دشمنشه و هی بیشتر ازتون فاصله بگیره .

سعی کنید این کتک زدنه به بار دوم نکشه و عصبانیتتون رو کنترل کنید دیگه ... حیفه شما که انقدر مهربون و دلسوز خانوادتون و همینطور پسرتون هستید و تلاش زیادی برای رفاهشون میکنید بعدا که بزرگ شد بیاد کتکایی که بهش زدید رو یادآوری کنه و تعریف کنه .

پ ن : هر پسری تو زندگیش باید یه بار ازین کتکا از باباش بخوره تا آب بندی بشه و آیندش تضمین بشه

سلام با سپاس از شما بزرگوار
    من هم مثل شما فکرمیکنم تنبیه بدنی حتی الامکان نباشد ولی با گذشته خودم الان پسرم رو مقایسه میکنم شاید این طرز مقایسه اشتباه باشد اما من همسن او بودم با همسرم آشنا شدیم و چند وقت بعد ازدواج کردیم .بچه نیست که دنبال مسخره بازی برود علت کتک زدنم این بود مدتی هست در یک جمع هایی شرکت میکرد من و مادرش برایش مضر میدانستیم مادرش نگران میشد البته جمع ناسالم نبود ولی از یک سری جهت ها جمع های درستی نبودندو چندمرتبه گوشزد کرده بودم دست بردارد.من رو مجبور کرد همچین رفتاری کنم.

5. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    تشکر شده 468 بار در 268 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام خدمت همه بزرگواران
    من یک پدر 38 ساله هستم و دارای دو فرزند پسر 18 و دختر 10 ساله.رابطه ما در خانواده خوب هست بالاخص با همسرم و دخترم.رابطه من و پسرم با وجودعلاقه ای که به او دارم چندان رضایت بخش نیست.
    تا آنجایی که چندروز قبل تر برای کار نافرم و اشتباه پسرم او را به شدت کتک زدم و از این بابت بسیار ناراحتم.همسرم و دخترم منزل نبودند و من روی برخوردم کنترل نداشتم با کمربند به شدت کتکش زدم بطوری که زیر دست و پاهای من افتاده بود گریه میکرد میگفت بابا غلط کردم.از یادآوریش اعصابم داغون میشود خیلی عصبانی بودم.
    از آن روز کمتر با من و مادرش صحبت میکند خصوصا با من اصلا توی صورتم نگاه نمیکند وقت غذا خوردن با ما یا خودش رو سرگرم میکند یا سریع غذایش را میخورد و میز را ترک میکند.البته پسرم بچه بسیار خوبیست سالم و پر انرژی مربیگری شنا انجام میدهد.
    از قبل سر یک مواردی مشکلات داشته با من و مادرش یکی این بود میخواست سربازی برود ما نپذیرفتیم و خواستیم ادامه تحصیل بده.رتبه بسیار خوبی هم در کنکور آورده فراتر از انتظارمان چون بیشتر ورزش میکرد تا اینکه سرش توی کتاب و درس و مشق باشد.
    الان از این فاصله گرفتن فرزندم از من دلگیر شدم و میخواهم حالتش عادی باشد مثل سابق.
    البته قبلا پیش آمده بود تنبیهش کنم ولی نه به این شدت ایندفعه زیاده روی کردم.کار درستی نکردم لطفا سرزنشم نفرمایید فقط راهکار بدهید چکاری بهتر است انجام دهم.
    همسرم از این بابت از من دلخور است.من در همه این سالها هرچه در توان داشتم برای خانواده ام کم نگذاشته ام و توانستم رفاه خوبی برای آنها تهیه کنم بطوری که مثال برای دیگران شدیم.حالا در این مشکل و کارهای پسرم مانده ام.
    خدا پدرم و مادرمو حفظ کنه تا قیامت.... همچنین شما رو

عجب پدر خوبی دارم من.... بعهضی موقع متاسفانه از شدت عصبانیت توهین هم می کردم اما اون خیلی با من خوب برخورد می کنه. اهل بگو بخند و شوخی و جوک و لطیفه و تقلید صدا و ... بچه بودم هم خیلی خوب بود... می پریدم رو کولش اینور اونور می رفتم ... خخخخخخ

از مادرم چوب می خوردم اما هر چی بیشتر چوب می خوردم سمج تر می شدم... تازه اون موقع خپل هم بودم... اون موقع منظورم موقعیه که سنم زیر 16 بود.

من 18 سالمه...

ولا تا اینجا به مشکل شما ربط نداشت... اما شما نوع خانوادتون رو بگید...

مذهبی هستید؟

بچه تهرانید؟

خانواده رسمی هستید؟ ینی مثل خانواده های مذهبی تهرانی اصیل که نحوه صحبت کردنشون یه جور رسمیه؟

بچتون روحیه اش چطوره؟

دوستانش؟

تو صحبتاش مثل بعضی از جوونای امروزی صحبت می کنه؟ ینی مثلا دمت گرم... خیلی باحالی و ...

شما به این سوالات جواب بدید من یه تصوری از خودتون و پسرتون داشته باشم بعد بتونم راهنماییتون کنم

7. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.45
    تشکـر
    6,908
    سیستم عامل و مرورگر

من هم مثل شما فکرمیکنم تنبیه بدنی حتی الامکان نباشد ولی با گذشته خودم الان پسرم رو مقایسه میکنم شاید این طرز مقایسه اشتباه باشد اما من همسن او بودم با همسرم آشنا شدیم و چند وقت بعد ازدواج کردیم .بچه نیست که دنبال مسخره بازی برود علت کتک زدنم این بود مدتی هست در یک جمع هایی شرکت میکرد من و مادرش برایش مضر میدانستیم مادرش نگران میشد البته جمع ناسالم نبود ولی از یک سری جهت ها جمع های درستی نبودندو چندمرتبه گوشزد کرده بودم دست بردارد.من رو مجبور کرد همچین رفتاری کنم.
    خب خودتون هم گفتید مقایسه ی 18 سالگی خودتون با پسرتون اشتباست و اصلا بچه های اونموقع با الان خیلی فرق دارن

نگرانی شما و همسرتون هم بجاست و باید حواستون باشه که خدای نکرده آیندشو تحت تاثیر قرار نده و منحرف نشه از مسیر اصلی

ولی الان هم کاریه که شده خودتون رو سرزنش نکنید ، از الان به بعد تلاش کنید با حرف مانعش بشید که خودسری نکنه و اونو از عواقب کاری که میخواد بکنه آگاه کنید .

9. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

سلام

خانوم لاو خواهشا یکم بیشتر مطالعه کن بچت پسره بزرگ میشه همش اینطوری نیستا.... تازه مواظبش باش دهه نودیه خطرناکه.

ولی جدا چرا من با همه فرق دارم؟

من با پدرم یه جوری صحبت می کنم... از بچگی اینطوری بودم.... مثل بچه خپلایی که یکم قد هستن و از طرفی بچه هم هستن... الآن درسته خپل نیستم اما کمی اینطوری صحبت می کنم. بعضی موقع عصبانی میشم توهین می کنم... دست خودم نیست. اون هم با من مثل بچگیام صحبت میکنه (نه این که مثل بچه ها صحبت کنه ها... منظورم اینه که تقریبا همیشه یجور صحبت می کردیم.) ... اصلا با بقیه فرق داره... تا الآن نه مثل خودم و نه مثل پدرم ندیدم... من یکم تند تر رفتار میکنم البته تو دلم هیچی نیست اما انتظارم در خانواده یکم زیاده و زودتر عصبی میشم.... بازم بگما من همیشه سعی می کنم پدر و مادرم رو خوشحال کنم و افتخاری برای اونا باشم و این عصبانیت ها معلوم نیست چیه... البته بچه با ادبی هستم در اجتماع و ... فحش های بد هم که خیلیا میدن نمیدم و در حد گاو و خر فحشای من.

الآن یه نتیجه ای که گرفتم اینه که اصلا نباید تو زندگی دیگران رو نگاه کرد چرا که هر کس یجور تربیت میشه و همونجور زندگیشو پیش می بره.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 09-09-2016 در ساعت 04:43 PM

11. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    خدا پدرم و مادرمو حفظ کنه تا قیامت.... همچنین شما رو

عجب پدر خوبی دارم من.... بعهضی موقع متاسفانه از شدت عصبانیت توهین هم می کردم اما اون خیلی با من خوب برخورد می کنه. اهل بگو بخند و شوخی و جوک و لطیفه و تقلید صدا و ... بچه بودم هم خیلی خوب بود... می پریدم رو کولش اینور اونور می رفتم ... خخخخخخ

از مادرم چوب می خوردم اما هر چی بیشتر چوب می خوردم سمج تر می شدم... تازه اون موقع خپل هم بودم... اون موقع منظورم موقعیه که سنم زیر 16 بود.

من 18 سالمه...

ولا تا اینجا به مشکل شما ربط نداشت... اما شما نوع خانوادتون رو بگید...

مذهبی هستید؟

بچه تهرانید؟

خانواده رسمی هستید؟ ینی مثل خانواده های مذهبی تهرانی اصیل که نحوه صحبت کردنشون یه جور رسمیه؟

بچتون روحیه اش چطوره؟

دوستانش؟

تو صحبتاش مثل بعضی از جوونای امروزی صحبت می کنه؟ ینی مثلا دمت گرم... خیلی باحالی و ...

شما به این سوالات جواب بدید من یه تصوری از خودتون و پسرتون داشته باشم بعد بتونم راهنماییتون کنم

سلام آقا محسن گل خوبی
    بسیارخوشحالم همسن پسرم هستید شاید بتونید از نگاه اون من رو روشن بفرمایید

مذهبی نیستیم عادی هستیم یعنی نه مذهبی نه لامذهب. بله تهران هستیم.من ومادرش آدمهای خیلی سختگیری نیستیم ولی روی یک سری اصول و ضوابط حساسیم. بله همان حرفهای همسن های شما رو میزند تیپش امروزی هست و موهایش هر روز یک مدل است.هرلباسی بخواهد سریع بابا پول بده لباس میخواهم پول بده کلاس و ... مشکلی ندارم دوستدارم راحت باشد و حسرت چیزی رو نخورد تا جایی که در توانم باشد مثل هر پدر دیگری.
    روحیه خوبی دارد البته با مادرش صمیمی است با من خیلی صمیمی نیست اما بچه بود دقیقا همیشه روی کتف و کولم بود و همه جا میبردمش.رفتار عادی و محبت آمیز.وقتی درس میخواندم در دانشگاه توی بغلم یا روی کولم بود راه میرفتم توی یک دستم کتاب بود توی یک دستم پسرم چون از بغلم پایین نمی آمد.

13. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.45
    تشکـر
    6,908
    سیستم عامل و مرورگر

خانوم لاو خواهشا یکم بیشتر مطالعه کن بچت پسره بزرگ میشه همش اینطوری نیستا.... تازه مواظبش باش دهه نودیه خطرناکه.

ولی جدا چرا من با همه فرق دارم؟

من با پدرم یه جوری صحبت می کنم... از بچگی اینطوری بودم.... مثل بچه خپلایی که یکم قد هستن و از طرفی بچه هم هستن... الآن درسته خپل نیستم اما کمی اینطوری صحبت می کنم. بعضی موقع عصبانی میشم توهین می کنم... دست خودم نیست. اون هم با من مثل بچگیام صحبت میکنه (نه این که مثل بچه ها صحبت کنه ها... منظورم اینه که تقریبا همیشه یجور صحبت می کردیم.) ... اصلا با بقیه فرق داره... تا الآن نه مثل خودم و نه مثل پدرم ندیدم... من یکم تند تر رفتار میکنم البته تو دلم هیچی نیست اما انتظارم در خانواده یکم زیاده و زودتر عصبی میشم.... بازم بگما من همیشه سعی می کنم پدر و مادرم رو خوشحال کنم و افتخاری برای اونا باشم و این عصبانیت ها معلوم نیست چیه... البته بچه با ادبی هستم در اجتماع و ... فحش های بد هم که خیلیا میدن نمیدم و در حد گاو و خر فحشای من.

الآن یه نتیجه ای که گرفتم اینه که اصلا نباید تو زندگی دیگران رو نگاه کرد چرا که هر کس یجور تربیت میشه و همونجور زندگیشو پیش می بره.
    آقا محسن چی گفتم که میگی بیشتر مطالعه کن ؟ یعنی باید میگفتم بزنش یا نزنش ؟

آره دیگه اوندفه هم گفتی مواظب دهه نودیا باشم

ولی من در مورد بچه ها و رفتار پدر مادر ، اصلا توهین و بی احترامی به پدر مادر در مخیلم نمیگنجه !!

اصلا نمیتونم تصور کنم یه بچه به پدر مادرش بی احترامی یا توهین کنه چون خودمون بچه هایی بودیم که نه این اجازه رو به خودمون دادیم که به بابا مامان توهین یا بی احترامی کنیم نه اونا روزی کتکمون زدن یا توهین یا کوچکترین فوحش .

من هنوز که هنوزه نتونستم یکبار به مامانم بگم " تو " .

الانم که باهاش صحبت میکنم میگم شما اینکارو کن یا شما ...

ولی اینو دیدم تو این چندساله و اطرافم که گاهی بچه ها حتی فوحش هم میدن به مامانشون متاسفانه .

تمام تلاشم اینه که بچه هامم هیچوقت از جاده ی ادب و احترام خارج نشن و همچنین خودم .

ولی این رو فهمیدم بچه های الان خیلی خودسر شدن .

امکان داره خدای نکرده یه کارایی کنن یا یه رفتارایی انجام بدن که کل آیندشون رو تباه کنن .

الان نگرانیه استارتر رو هم درک میکنم و میدونم درسته اون لحظه کارشون اشتباه بوده که کتک زدن ولی حتما از سر ناچاری بوده چون نخواسته آینده ی فرزندش تباه بشه

همیشه میگم با حرف میشه یه مشکل رو حل کرد

الان هم این پدر محترم باید انقدر صمیمی باشه با پسرش که پسرشون حس کنه این صمیمیت رو که در برابر نصیحتها و حرفای پدرش مقاومت نکنه و گارد نگیره .

بهشون هم گفتم سعی کنن این کتک و تنبیه به بار دوم نکشه چون بار دوم دیگه پسرشون جری میشه و ازشون کینه به دل میگیره و دیگه یه دیوار میکشه بین خودش و پدرش .
    ویرایش توسط love : 09-09-2016 در ساعت 04:58 PM

15. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

سلام آقا محسن گل خوبی

مذهبی نیستیم عادی هستیم یعنی نه مذهبی نه لامذهب. بله تهران هستیم.من ومادرش آدمهای خیلی سختگیری نیستیم ولی روی یک سری اصول و ضوابط حساسیم. بله همان حرفهای همسن های شما رو میزند تیپش امروزی هست و موهایش هر روز یک مدل است.هرلباسی بخواهد سریع بابا پول بده لباس میخواهم پول بده کلاس و ... مشکلی ندارم دوستدارم راحت باشد و حسرت چیزی رو نخورد تا جایی که در توانم باشد مثل هر پدر دیگری.
    روحیه خوبی دارد البته با مادرش صمیمی است با من خیلی صمیمی نیست اما بچه بود دقیقا همیشه روی کتف و کولم بود و همه جا میبردمش.رفتار عادی و محبت آمیز.وقتی درس میخواندم در دانشگاه توی بغلم یا روی کولم بود راه میرفتم توی یک دستم کتاب بود توی یک دستم پسرم چون از بغلم پایین نمی آمد.
    خخخخخخخخ

پس فهمیدم چطوریه...

خوب این جور بچه ها تو رفیقای من هستن... مثل امیرعلی رفیقمه... پدر اون هم مثل شما دقت می کنه رو همچین مسائلی زیاد و اهل مشاوره و ... هست...

اینا از پدرشون حساب می برن کمی...

به نظر من اگه زیاد ناراحت هم شده باشه... اگه دوباره خوب ادامه بدید درست میشه... خب میترسه دیگه... منم بودم میترسیدم یا از روی خجالتی کتکی که خوردم نگاه نمی کردم شما رو... به نظرم عادی رفتار کنید و رفتارتون رو مثل قبل خوب ادامه بدید...

صمیمی بودن با مادر و پدر همه جا اینطوره... من مادرم رو بیشتر در جریان مشکلات و درس و ... میذارم تا پدرم...

همیشه همینه... فردا پسرتون زن بخواد به شما نمیگه میره به مادرش میگه...

مثل قبل عادی و خوب ادامه بدید یا یکم بهش بیشتر پول بدید و چیزای دیگه درست میشه...

اگه خواستید من برم از رفیقم بپرسم که پدرش بعد این که دعواش کرد تا چند روز چطور رفتار می کنه؟

البته بگما خود ما خانوادمون فرق داره با همه... من در عین حال که در خونه یه آدم بچه ام در اجتماع بزرگم و در عین حال که در خونه یکم زود عصبی میشم و کنترلم رو از دست میدم در اجتماع خیلی ریلکسم... تو اجتماع هم شاخ و شونه کلامی می کشم اما هر وقت که حقم خورده شه

17. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

آقا محسن چی گفتم که میگی بیشتر مطالعه کن ؟ یعنی باید میگفتم بزنش یا نزنش ؟

آره دیگه اوندفه هم گفتی مواظب دهه نودیا باشم

ولی من در مورد بچه ها و رفتار پدر مادر ، اصلا توهین و بی احترامی به پدر مادر در مخیلم نمیگنجه !!

اصلا نمیتونم تصور کنم یه بچه به پدر مادرش بی احترامی یا توهین کنه چون خودمون بچه هایی بودیم که نه این اجازه رو به خودمون دادیم که به بابا مامان توهین یا بی احترامی کنیم نه اونا روزی کتکمون زدن یا توهین یا کوچکترین فوحش .

من هنوز که هنوزه نتونستم یکبار به مامانم بگم " تو " .

الانم که باهاش صحبت میکنم میگم شما اینکارو کن یا شما ...

وای اینو دیدم تو این چندساله و اطرافم که گاهی بچه ها حتی فوحش هم میدن به مامانشون متاسفانه .

تمام تلاشم اینه که بچه هامم هیچوقت از جاده ی ادب و احترام خارج نشن و همچنین خودم .

ولی این رو فهمیدم بچه های الان خیلی خودسر شدن .

امکان داره خدای نکرده یه کارایی کنن یا یه رفتارایی انجام بدن که کل آیندشون رو تباه کنن .

الان نگرانیه استارتر رو هم درک میکنم و میدونم درسته اون لحظه کارشون اشتباه بوده که کتک زدن ولی حتما از سر ناچاری بوده چون نخواسته آینده ی فرزندش تباه بشه

همیشه میگم با حرف میشه یه مشکل رو حل کرد

الان هم این پدر محترم باید انقدر صمیمی باشه با پسرش که پسرشون حس کنه این صمیمیت رو که در برابر نصیحتها و حرفای پدرش مقاومت نکنه و گارد نگیره .

بهشون هم گفتم سعی کنن این کتک و تنبیه به بار دوم نکشه چون بار دوم دیگه پسرشون جری میشه و ازشون کینه به دل میگیره و دیگه یه دیوار میکشه بین خودش و پدرش .
    همه پسرا تو این سن غد نیستن

پسرا بیشتر اهل رفیق بازی هستن تا این که با پدرشون برن تفریح و ... پدرا هم زیاد اهل این سوسول بازیا نیستن... پدر و پسر بیشتر با پول کار می کنن... بابائه پول میده به پسره... پسره حال می کنه میره واسه خودش خرج می کنه و ...

خب میکم ما خانوادمون خاصه... ما میگیم "تو" اما خوب هستیم...

دو نوع بی احترامی داریم... یه موقع خود فرد می خواد یه موقع نمی خواد... در نوع اول فرد نفرت داره از یه رفتاری و با اختیار بی احترامی می کنه اما در مورد نوع دو فرد عصبی میشه و کنترل نمی تونه بکنه خودش رو ...

19. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

خب خودتون هم گفتید مقایسه ی 18 سالگی خودتون با پسرتون اشتباست و اصلا بچه های اونموقع با الان خیلی فرق دارن

نگرانی شما و همسرتون هم بجاست و باید حواستون باشه که خدای نکرده آیندشو تحت تاثیر قرار نده و منحرف نشه از مسیر اصلی

ولی الان هم کاریه که شده خودتون رو سرزنش نکنید ، از الان به بعد تلاش کنید با حرف مانعش بشید که خودسری نکنه و اونو از عواقب کاری که میخواد بکنه آگاه کنید .

بله فرمایش شما متین هست.اگر بتوانم با صحبت قانعش کنم کلا وقتی حرف میزنیم تنها جمله ای که میگوید حواسم هست خودم حواسم هست.اگر حواست هست این گاف ها چیه پس؟
    همسرم هم احساسی برخوردمیکند از طرفی به من فشار میاورد جلویش رو بگیر از طرفی بعد از این جریان با من دعوا کرد چرا دست رویش بلند کردی.

21. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.45
    تشکـر
    6,908
    سیستم عامل و مرورگر

همه پسرا تو این سن غد نیستن

پسرا بیشتر اهل رفیق بازی هستن تا این که با پدرشون برن تفریح و ... پدرا هم زیاد اهل این سوسول بازیا نیستن... پدر و پسر بیشتر با پول کار می کنن... بابائه پول میده به پسره... پسره حال می کنه میره واسه خودش خرج می کنه و ...

خب میکم ما خانوادمون خاصه... ما میگیم "تو" اما خوب هستیم...

دو نوع بی احترامی داریم... یه موقع خود فرد می خواد یه موقع نمی خواد... در نوع اول فرد نفرت داره از یه رفتاری و با اختیار بی احترامی می کنه اما در مورد نوع دو فرد عصبی میشه و کنترل نمی تونه بکنه خودش رو ...
    درمورد اینکه میگی دو نوع بی احترامی داریم درست . ولی خب بهتره که آدم خودش رو کنترل کته .

ولی درمورد رابطه ی پدر پسری ، موافق نیستم که میگی پدر و پسر با پول کار میکنن .

پسر رو نباید منع کرد از بودن با دوستهاش و تفریحاتش ( البته سالم ) ولی هم پسر هم دختر به وجود پدر و مادر نیاز دارن .

یعنی یه پسر باید وجود پدرش رو هم حس کنه ، صمیمیت با پدرش رو حس کنه ، همین صمیمیت بهش احساس آرامش میده ، از نظر روحی آرومش میکنه که پدرم باهام دوسته و هوامو داره . پدرم فقط مشغول کارای خودش نیست ، واسه منم وقت میزاره حتما براش مهمم .
    ویرایش توسط love : 09-09-2016 در ساعت 05:26 PM

23. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

خخخخخخخخ

پس فهمیدم چطوریه...

خوب این جور بچه ها تو رفیقای من هستن... مثل امیرعلی رفیقمه... پدر اون هم مثل شما دقت می کنه رو همچین مسائلی زیاد و اهل مشاوره و ... هست...

اینا از پدرشون حساب می برن کمی...

به نظر من اگه زیاد ناراحت هم شده باشه... اگه دوباره خوب ادامه بدید درست میشه... خب میترسه دیگه... منم بودم میترسیدم یا از روی خجالتی کتکی که خوردم نگاه نمی کردم شما رو... به نظرم عادی رفتار کنید و رفتارتون رو مثل قبل خوب ادامه بدید...

صمیمی بودن با مادر و پدر همه جا اینطوره... من مادرم رو بیشتر در جریان مشکلات و درس و ... میذارم تا پدرم...

همیشه همینه... فردا پسرتون زن بخواد به شما نمیگه میره به مادرش میگه...

مثل قبل عادی و خوب ادامه بدید یا یکم بهش بیشتر پول بدید و چیزای دیگه درست میشه...

اگه خواستید من برم از رفیقم بپرسم که پدرش بعد این که دعواش کرد تا چند روز چطور رفتار می کنه؟

البته بگما خود ما خانوادمون فرق داره با همه... من در عین حال که در خونه یه آدم بچه ام در اجتماع بزرگم و در عین حال که در خونه یکم زود عصبی میشم و کنترلم رو از دست میدم در اجتماع خیلی ریلکسم... تو اجتماع هم شاخ و شونه کلامی می کشم اما هر وقت که حقم خورده شه

شما از سن تون توی اجتماع بیشتر و بهتر رفتار میکنی خدا برای پدرو مادرت حفظت کنه پسرم.
    بله اگر تونستی و پرسیدی ممنون خواهم شد.هرچند هر بچه ای خصوصیت منحصر به فرد خودش رو دارد.توی خانه بچه باشی مشکلی نیست بچه عزیز پدرومادرش هست مهم بیرون از خانه هست باید بتونید خودتون رو جمع کنید اونقدر حرص ندید ما رو.

25. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.45
    تشکـر
    6,908
    سیستم عامل و مرورگر

بله فرمایش شما متین هست.اگر بتوانم با صحبت قانعش کنم کلا وقتی حرف میزنیم تنها جمله ای که میگوید حواسم هست خودم حواسم هست.اگر حواست هست این گاف ها چیه پس؟
    همسرم هم احساسی برخوردمیکند از طرفی به من فشار میاورد جلویش رو بگیر از طرفی بعد از این جریان با من دعوا کرد چرا دست رویش بلند کردی.
    خب میدونید حتما خیلی بد کتکش زدید واسه همین خانمتون باهاتون دعوا کرده

مادرا دلشون کباب میشه وقتی میبینن پسرشون کتک خورده حالا هرچند کار اشتباهی هم کرده باشه پسرشون ( همون احساسی برخورد کردن )

ولی کاری که شما باید بکنید اینه که بیشتر با پسرتون در مورد عواقب کاراش صحبت کنید .

کسایی که این راه رو رفتن و زندگیشون نابود شده .

کسایی که مسیر زندگیشون عوض شده .

و ...

ولی اصلا نزارید رابطتون سرد بشه ، چون دیگه سخت میشه به حالت قبل برش گردوند .
    ویرایش توسط love : 09-09-2016 در ساعت 05:37 PM

27. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.56
    تشکـر
    2,857
    تشکر شده 2,790 بار در 1,445 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام.متاسف شدم از این اشتباهی که انجام دادید! همیشه همه چیز طبق اون روندی که شما میخواهید پیش نمیره پس نمیتونید توقع داشته باشید پسرتون مثل کامپیوتر حافظه اش رو پاک کنه و مثل سابق بشه. زخمی که زدید تو وجودش نقش بسته وذهن انسان هیچ وقت نمیتونه خاطراتی که عذاب اور بودن رو فراموش کنه اما توانایی این رو داره که اونارو خیلی کم رنگ کنه شانس اوردید پسرتون پزشک قانونی نرفته وگرنه باید کلی دیه میپرداختید .شما فقط میتونید کاری کنید که این خاطره کم رنگ بشه میتونید در این زمینه از یه مشاور حضوری استفاده کنید تا به شما راهکار های مفید ارائه کنه.

29. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. Top | #16

دلنوشته کاربر
    گذشته در گذشته و فردا نیز ناپیداست در حال زندگی کن
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.19
    تشکـر
    72
    تشکر شده 1,259 بار در 718 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام خدمت همه بزرگواران
    من یک پدر 38 ساله هستم و دارای دو فرزند پسر 18 و دختر 10 ساله.رابطه ما در خانواده خوب هست بالاخص با همسرم و دخترم.رابطه من و پسرم با وجودعلاقه ای که به او دارم چندان رضایت بخش نیست.
    سلام آقا محسن گل خوبی

شما از سن تون توی اجتماع بیشتر و بهتر رفتار میکنی خدا برای پدرو مادرت حفظت کنه پسرم.
    بله اگر تونستی و پرسیدی ممنون خواهم شد.هرچند هر بچه ای خصوصیت منحصر به فرد خودش رو دارد.توی خانه بچه باشی مشکلی نیست بچه عزیز پدرومادرش هست مهم بیرون از خانه هست باید بتونید خودتون رو جمع کنید اونقدر حرص ندید ما رو.
    سلام

خیلی خیلللللللللللللللللی متاسفم از آنچه که خواندم ولی مقصر خود شما و همسر گرامیتان هستید که خیال مبکنید میشه با تنبیه فیزیکی و کنترل به شرایط مطلوب رسید!!!!؟؟؟

عزیز تنبیه فیزیکی نه تنها مفید نیست بلکه خانمان براندازه!!!؟؟ فرزند شما حتما به علت عدم آشنایی شما با مسائل و قواعد تربیتی آسیب دیده همانطور که خود شما دیده اید(در دوران کودکی و نوجوانی) والا

اینقدر خشمگین و عصبانی نبودید و دلبند خود را به باد کتک نمیگرفتید!!!؟؟ ولی خوب خدا رو شکر پسرتون باهوشه و ورزشکار درس نمیخوانه خوب باید علتش رو جویا شد شاید عدم تمرکز و توجه داره پیش فعالی و یا........؟؟؟ معتاد و جنیاتکار و دزد و..... که نیست!!!؟؟

و این رو بدانید که والدین بعد از 18 سالگی حتی 1% هم در زندگی فرزندانشان دخیل نیستند که اگر هم باشند با خواست خود آنها میتونه باشه!

کوتاه سخن:

تا حالا همه چی رو خراب کرده اید

تنها راه چاره اینه که از پسرتون بخواهید به همراه شما با هم به یکی از مشاورین همکار حاذق ما(مرد) در شهر خودتون رجوع کند

اگر ایشون نیامدند خودتان رجوع کنید و اجازه بدید همکار ما تصمیم بگیرد و شاید از پسرتون دعوت به عمل اورد

دوستی و یاوری همیشه .تنبیه فیزیکی هرگز.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

31. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

درمورد اینکه میگی دو نوع بی احترامی داریم درست . ولی خب بهتره که آدم خودش رو کنترل کته .

ولی درمورد رابطه ی پدر پسری ، موافق نیستم که میگی پدر و پسر با پول کار میکنن .

پسر رو نباید منع کرد از بودن با دوستهاش و تفریحاتش ( البته سالم ) ولی هم پسر هم دختر به وجود پدر و مادر نیاز دارن .

یعنی یه پسر باید وجود پدرش رو هم حس کنه ، صمیمیت با پدرش رو حس کنه ، همین صمیمیت بهش احساس آرامش میده ، از نظر روحی آرومش میکنه که پدرم باهام دوسته و هوامو داره . پدرم فقط مشغول کارای خودش نیست ، واسه منم وقت میزاره حتما براش مهمم .
    منم میدونم هوامو داره و ... منظورمو نگرفتی ... ولی اینطور نیست که مثل فیلما با هم برن استخر و بیلیارد و ... هر کسی متناسب با سن خودش عمل می کنه....

33. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

اره بعضیا باید چوب بالا سرشون باشه بعضی موقع... مثلا یه رفیق دارم خیلی شیطونه و اگه از پدرش حساب نمی برد تا الآن معلوم نبود چی میشد اما الآن رتبه 200 کنکور شده... خیلی باهوشه و بچه باحالی هم هست.

ببینم چطور میتونم ازش بپرسم... بهش بگم پدرت تو رو میزنه بعد چند روز چه رفتاری رو از خودش نشون میده؟؟؟ اینطوری بگم ناراحت میشه پسره همیشه که چوب نمی خوره بعضی موقع سالی یه بار مثلا ... سالی یه بار رو هم از خودم ساختم ولی کلا منظورم اینه که از پدرش حساب می بره و فقط از دوستان شنیدم که چوب هم می خوره.

35. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.99
    تشکـر
    498
    سیستم عامل و مرورگر

خب میدونید حتما خیلی بد کتکش زدید واسه همین خانمتون باهاتون دعوا کرده

مادرا دلشون کباب میشه وقتی میبینن پسرشون کتک خورده حالا هرچند کار اشتباهی هم کرده باشه پسرشون ( همون احساسی برخورد کردن )

ولی کاری که شما باید بکنید اینه که بیشتر با پسرتون در مورد عواقب کاراش صحبت کنید .

کسایی که این راه رو رفتن و زندگیشون نابود شده .

کسایی که مسیر زندگیشون عوض شده .

و ...

ولی اصلا نزارید رابطتون سرد بشه ، چون دیگه سخت میشه به حالت قبل برش گردوند .
    مادرا خودشون کتک میزنن دلشون کباب نمیشه البته بعدش پشیمون میشن...

کسی نامرد.

گفتم به نظر من مثل قبل رفتار کنه و کمی بهتر... حله... کم کم از یادش میره... البته این روش تو بچگیا جواب میداد... تو بچگی انقدر چوب خوردیم هیچ کدوم یادمون نمیاد یا اگه یادمون بیاد میخندیم بهش یا حداقل میفهمیم یا اشتباه از ما بود یا اشتباه از پدر و مادر اما قصد و غرضی این وسط نبوده.

37. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.17
    تشکـر
    1,137
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام.متاسف شدم از این اشتباهی که انجام دادید! همیشه همه چیز طبق اون روندی که شما میخواهید پیش نمیره پس نمیتونید توقع داشته باشید پسرتون مثل کامپیوتر حافظه اش رو پاک کنه و مثل سابق بشه. زخمی که زدید تو وجودش نقش بسته وذهن انسان هیچ وقت نمیتونه خاطراتی که عذاب اور بودن رو فراموش کنه اما توانایی این رو داره که اونارو خیلی کم رنگ کنه شانس اوردید پسرتون پزشک قانونی نرفته وگرنه باید کلی دیه میپرداختید .شما فقط میتونید کاری کنید که این خاطره کم رنگ بشه میتونید در این زمینه از یه مشاور حضوری استفاده کنید تا به شما راهکار های مفید ارائه کنه.

سلام.بله من هم توقع ندارم فراموش کند انسان هیچ چیزی رو فراموش نمیکند ولی یک نگاهی باید به اطرافیانش بندازد حداقل زندگیش رو مقایسه کند.وقتی من همه جوانی و خوشی هایم رو کنار گذاشتم تا زندگی خوبی برایش مهیا کنم باید جایی که میداند حرف حساب میزنم حرفم رو گوش بده.مثل خیلی از بچه های دیگر که وقتی میبینند پدر یا مادر برای کاری نهی میکنند می پذیرند.حداقل به عواقبش فکرکند ببیند من حق دارم مادرش حق دارد نگرانش باشد یا خیر.نه اینکه بعد از همه کارهایی که برایش انجام دادیم توی روی ما بگوید باشد پشت سر ما جایی که نباید برود شال و کلاه کند و برود.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)