مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: دوراهی طلاق

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

دوراهی طلاق

با سلام.
    حدود5 ساله که از زندگیم میگذره که حدود 2سالش عقد بود.در مدت نامزدی که داشتم گاهی از همسرم شیطنت تلفنی و فیسبوکی میدیدم ولی با توجیه اینکه فقط کنجکاویه و بریم زیر یه سقف همه چی درست میشه متقاعدم میکرد. متاسفانه به خاطر علاقه ای که داشتم کورکورانه قبول میکردم و امیدوار بودم به درست شدنش و چون بخاطر تحصیلم در شهر دیگه ای زندگی میکردم خیلی امکان شناخت کافی این بیماری تنوع طلبی ایشون رو نداشتم.از وقتیازدواج کردیم اوضاع بدتر شد و 2 گوشی رمزدار داره که مدام در گروههای مختلط در حال چت کردنه خودش رو مجرد معرفی میکنه یا مرد متارکه کرده. یکی دو مورد هم ارتباطاتش با خانمها در فضای مجازی به شدت توی زندگیمون بحران ایجاد کرد و ما رو تا سر حد جدایی کشوند و وقتی بهش اعتراض میکنم فقط میگه به چه حقی گوشی منو چک کردی! و یا حریم خصوصی من به تو ربطی نداره و...با اینکه هردو تحصیل کرده هستیم(من دکترا و ایشون ارشد) اما بهیچ عنوان اعتقادی به مشاوره رفتن نداره و نمیدونم به چه راهی راضیش کنم. ضمن اینکه حدود یکساله که من واقعا به لحاظ روحی آسیب شدیدی دیدم و با کارهاش باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و منزوی بشم تا جایی که تحصیل دکترا در دانشگاه مطرح کشور رو نیمه راه رها کردم.راه رهایی ازین بحران چیه دوستان متخصص؟ لطفا منو راهنمایی کنید و اینکه امیدی هست به ادامه و بهبود این زندگی؟چون طلاق برام تبدیل به یه فوبیا شده.
    اطلاعات لازم:
    من 35 سالمه و ایشون 32 ساله اما به لحاظ ظاهری بسیار کمتر از ایشون دیده میشم.
    من فرزند اخر خانواده و ایشون فرزند دوم
    در ارتباطاتشون با همه جور دختر و خانمی دوست میشن کم سن و سال و بزرگتر محدودیتی نداره. ولی تا بحال فقط در حد تلفنی و چت و خیلی کم دیداری بوده و رابطه جنسی نبوده.
    ممنون میشم کمکم کنید خیلی مستاصل شدم.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.08
    تشکـر
    4,007
    تشکر شده 9,390 بار در 4,624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دوراهی طلاق

​این 8 سوال را که در سایت medisite، آورده شده از خود بپرسید و سعی کنید به آنها منطقی پاسخ دهید، فراموش نکنید طلاق عواقب سختی به دنبال دارد.

1-چرا می‌خواهم طلاق بگیرم؟
    تصمیم به طلاق معمولاً منشایی دارد و از ضعف ارتباطی میان زوجین ناشی می‌شود. در این شرایط بهتر است ابتدا به دلیلی که باعث شده به طلاق بیاندیشید فکرکنید و با گفت‌وگو با همسرتان سعی کنید مسئله را باز کرده و به یک راه حل برسید. در شرایطی که توانایی برقراری ارتباط صحیح را ندارید می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا این مسئله را حل کند.

2-آیا می‌توانم هنوز با همسرم حرف بزنم و به صحبت‌هایش گوش دهم؟
    بسیاری از زوجینی که تصمیم به طلاق می‌گیرند افرادی هستند که تمایلی به شنیدن حرف‌های طرف مقابلشان ندارند و با لجبازی مرتب حرف خود را تکرار می‌کنند و نمی‌خواهند با دیدگاه طرف مقابل آشنا شده و او را درک کنند. سعی کنید در یک رابطه کمی منطقی‌تر برخورد کنید. به نوبت حرف بزنید و با قرار دادن خود به جای دیگری سعی کنید تا حدی او را درک کنید.

3-آیا در زندگی مشترکم خوشبختم؟
    تمام افراد مجرد زندگی خود را برحسب شرایط کاری و شخصی‌شان برنامه ریزی می‌کنند اما با ازدواج، برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک تلاش می‌کنند. زوج‌هایی که احساس می‌کنند در زندگی فردی خوشبخت‌تر از زمانی بوده‌اندکه مزدوج شده‌اند منطقی است که به فکر جدایی باشند.

4-عاشق همسرم هستم؟
    دوست داشتن را با میل جنسی به همسر اشتباه نگیرید. اگر از همسرتان احساس انزجار ندارید یعنی هنوز می‌توان با گفت‌وگو مسئله را حل کرد.

5-از هم طلاق عاطفی گرفته‌اید؟
    برخی از زوج‌ها 10 یا 20 سال است که زیر یک سقف با هم زندگی می‌کنند اما علناً دیگر ارتباطی میان آنها نیست و هر یک سمت و سوی زندگی خود را یافته‌اند. در این شرایط دیگر طلاق رخ داده است. اما اگر یکی از زوجین هنوز در زندگی به ثبات روحی نرسیده یعنی می‌توان با گفت و گو مسئله را رفع کرد.

6- آیا می‌توانید از پس مسائل مالی به تنهایی برآیید؟
    آیا می‌توانید به تنهایی از پس هزینه‌های زندگی برآیید؟ در صورتی که جواب مثبت است می‌توانید طلاق بگیرید اما اگر این طور نیست بهتر است با همسرتان به توافق برسید.

7-می‌توانید با خیانت کنار بیایید؟
    گاه خیانت همسر زمینه‌ساز طلاق است. بر خلف آنچه همگان فکر می‌کنند که خیانت سبب نابودی رابطه همسران می‌شود گاه این رفتار اشتباه می‌تواند به یاد یک نفر بیاندازد که تا چه حد از از دست دادن همسرش واهمه دارد و سبب نزدیکی بیشتر زوجین به هم شود.

8-لازم است به خاطر فرزندانم تحمل کنم؟
    برخی زوج‌ها برای طلاق مصمم هستند اما به خاطر فرزندان‌شان به زندگی ادامه می‌دهند. این کار اشتباه است. آسیب ناشی از مشاجرات مکرر زوج می‌تواند سبب جراحاتی بر روان کودک شود که جبران‌ناپذیر است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

3. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

با سلام<br>ممنونم از راهنمایی شما.

4. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    35633
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.19
    تشکـر
    36
    تشکر شده 32 بار در 30 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط chem12 نمایش پست ها
    با سلام.
    حدود5 ساله که از زندگیم میگذره که حدود 2سالش عقد بود.در مدت نامزدی که داشتم گاهی از همسرم شیطنت تلفنی و فیسبوکی میدیدم ولی با توجیه اینکه فقط کنجکاویه و بریم زیر یه سقف همه چی درست میشه متقاعدم میکرد. متاسفانه به خاطر علاقه ای که داشتم کورکورانه قبول میکردم و امیدوار بودم به درست شدنش و چون بخاطر تحصیلم در شهر دیگه ای زندگی میکردم خیلی امکان شناخت کافی این بیماری تنوع طلبی ایشون رو نداشتم.از وقتیازدواج کردیم اوضاع بدتر شد و 2 گوشی رمزدار داره که مدام در گروههای مختلط در حال چت کردنه خودش رو مجرد معرفی میکنه یا مرد متارکه کرده. یکی دو مورد هم ارتباطاتش با خانمها در فضای مجازی به شدت توی زندگیمون بحران ایجاد کرد و ما رو تا سر حد جدایی کشوند و وقتی بهش اعتراض میکنم فقط میگه به چه حقی گوشی منو چک کردی! و یا حریم خصوصی من به تو ربطی نداره و...با اینکه هردو تحصیل کرده هستیم(من دکترا و ایشون ارشد) اما بهیچ عنوان اعتقادی به مشاوره رفتن نداره و نمیدونم به چه راهی راضیش کنم. ضمن اینکه حدود یکساله که من واقعا به لحاظ روحی آسیب شدیدی دیدم و با کارهاش باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و منزوی بشم تا جایی که تحصیل دکترا در دانشگاه مطرح کشور رو نیمه راه رها کردم.راه رهایی ازین بحران چیه دوستان متخصص؟ لطفا منو راهنمایی کنید و اینکه امیدی هست به ادامه و بهبود این زندگی؟چون طلاق برام تبدیل به یه فوبیا شده.
    اطلاعات لازم:
    من 35 سالمه و ایشون 32 ساله اما به لحاظ ظاهری بسیار کمتر از ایشون دیده میشم.
    من فرزند اخر خانواده و ایشون فرزند دوم
    در ارتباطاتشون با همه جور دختر و خانمی دوست میشن کم سن و سال و بزرگتر محدودیتی نداره. ولی تا بحال فقط در حد تلفنی و چت و خیلی کم دیداری بوده و رابطه جنسی نبوده.
    ممنون میشم کمکم کنید خیلی مستاصل شدم.
    یه چیزی بگم این جور آدما عوض بشو نیستن تصمیم با خودت

5. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیای نامردی نمایش پست ها
    یه چیزی بگم این جور آدما عوض بشو نیستن تصمیم با خودت
    ممنونم

6. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

دوستان کسی نیست کمکم کنه نظری بده خیلی درمونده شدم از بهبود وضعیت زندگیم
    به نظر شما برای من راهی جز جدایی نیست؟

7. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    35633
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.19
    تشکـر
    36
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

دوستان کسی نیست کمکم کنه نظری بده خیلی درمونده شدم از بهبود وضعیت زندگیم
    به نظر شما برای من راهی جز جدایی نیست؟
    اگه بخوای باهاش ادامه بدی اون عوض نمیشه باید خودت کوتاه بیای و تنوع طلبیش رو تحمل کنی که واقعا سخته

8. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

اگه بخوای باهاش ادامه بدی اون عوض نمیشه باید خودت کوتاه بیای و تنوع طلبیش رو تحمل کنی که واقعا سخته
    یعنی حتی با تهدید به طلاق هم ممکن نیست تلنگر بخوره و درست بشه و یا راضی به بیاد روانپزشک به امید درست شدن؟

9. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    35633
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.19
    تشکـر
    36
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

یعنی حتی با تهدید به طلاق هم ممکن نیست تلنگر بخوره و درست بشه و یا راضی به بیاد روانپزشک به امید درست شدن؟
    ن بابا من موردایی رو دیدم که نه تنها تهدید به طلاق ونه اجرا گذاشتن مهریه باعث نشددرست بشن حتی جلوشون قرص خوردن به قصد خودکشی هم کاری از پیش نبرده

10. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    17751
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.03
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

ن بابا من موردایی رو دیدم که نه تنها تهدید به طلاق ونه اجرا گذاشتن مهریه باعث نشددرست بشن حتی جلوشون قرص خوردن به قصد خودکشی هم کاری از پیش نبرده
    عجب دردیه این مرض تنوع طلبی
    آخه من میگم اگه قراره اینجوری زندگی کنند اصلا چرا یک نفر دیگه رو میارن توی زندگی و به این روزها میرسوننش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

دوراهی قپان,  دوراهی قلهک,  دوراهی عشق,  دوراهی زندگی,  دوراهی امیرعظیمی,  دوراهی عشق و هوس,  دوراهی عقل و احساس,  دوراهی ابی,  دوراهی قپان کجاست,  دوراهی محسن یگانه,  دوراهی طلاق,  دوراهی طلاق و زندگی,  دوراهی طلاق یا زندگی,  بر سر دوراهی طلاق,  فرزند,  فرزندان رهبر,  فرزندان دکتر خدادوست,  فرزندان قاسم سليماني,  فرزند عارف لرستانی,  فرزندان محمدباقر قالیباف,  فرزندان خامنه ای,  فرزندان حضرت محمد,  فرزند پسر,  فرزندان حضرت علی,  فضای مجازی,  فضای مجازی چیست,  فضای مجازی به انگلیسی,  فضای مجازی در ایران,  فضای مجازی و انتخابات,  فضای مجازی و خانواده,  فضای مجازی انتخابات,  فضای مجازی رایگان,  فضای مجازی در کلام رهبری,  فضای مجازی سراج,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)