نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: دوراهی ماندن یا طلاق

5195
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post دوراهی ماندن یا طلاق

سلام ..۲۶ سالمه ۸سال ازدواج کردم فرزندی ندارم همراه خانواده شوهرم زندگی میکنم شوهرم کار نمیکنه تمام این ۸ سال و بیکار بوده من تا حالا کار کردم الان چند ماه که بیکارم فشار زندگی روم خانواده از اینکه شوهرم کار میکنه خیلی شاکی هستن بین من و شوهرم هیچ احترام و اعتمادی وجود نداره اسفند سال پیش قرار بود ک کار کنه و منم ادامه بدم ولی الان مهرماه همون وضع باهاش حرف میزنم فقط میگه صبر کن ی همینم یا اینکه اگر میخوای بری برو من دنبالت نمیام و جداشو پدرش خیلی فحاشی میکنه چندین بار باهم درگیرشدیم....من هیچ حسی ندارم و کاملا سرد شدم تمام این ۸ سال از خودم بخاطر گذشتم تمام نیازاموخودم تامین میکنم هیچ حس مسولیتی نسبت به من نداره ...خانواده من از من دور وشهر غریب ازدواج کردم ..هرچی که داشتم و نداشتم و فروخته ....پدرش هیز و به من چشم داره این خیلی منو اذیت میکنه بخاطر ابرو نمیتونم حرفی بزنم ....تمام اخلاق و رفتارش شبیه پدرش شده من نمیتونم تحمل کنم واقعا موندم ....تلگرامم با چندتا دختر در ارتباط من میدونم ولی هیچ حرفی نزدم چون زیرش میزنه ...حق طلاقم دارم ولی نمیدونم باید چیکارکنم
    ویرایش توسط Nasrin1771 : 10-08-2017 در ساعت 05:54 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : دوراهی ماندن یا طلاق

سلام دوست عزیز
    خوش اومدین به سایت
    متاسفم بابت شرایطتون
    شرایط آسونی نیست
    چرا از اول ازدواج و به خصوص با گذشت این همه سال همسرتون تلاشی نکردن که شما مستقل بشید؟
    مشاوران و کاربرانی که میتونن راهنماییتون میکنن
    من چند تا از مشاوران رو به تاپیکتون دعوت میکنم که بتونن راهنماییتون کنن
    امیدوارم براتون حل بشه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام میشه بفرمایید آشنایی شما به چه صورت بوده
    و چی شد بهشون جواب مثبت دادید
    و اینکه خانواده چقدر در جریان هستند

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ببخشید میتونم بپرسم با وجود این شرایط چرا تاالان تو این زندگی موندین؟!
    مردی ک فقط ی اسم رو شناسنامه هست نه تکیه گاهی برای شماست نه محبتی به شما داره نه مسولیت پذیره
    مگه جوانیت را از سر راه اوردی ک کار کنی و خرج زندگی بدی ک برات ارزش قایل نیست و در خانه ای ک عده ای بهت بی حرمتی میکنن و امنیت روحی نداری
    با توجه به نوشته هاتون واقعا درک نمیکنم چرا این همه مدت دم نزدین و ادامه دادین!!!!
    به مشاوره حضوری برین و ی تصمیم درست بگیرین.
    به حال و حرف مردم فکر نکن به اینده فک کن.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

تعارض منشأ روانی دارد و افراد وابسته مدام بر سر دوراهی قرار می‌گیرند.

وقتی فرد دچار تعارض می‌شود با دو یا چند موقعیت مختلف روبرو می‌شود که نمی‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند.

فردی که دچار تعارض می‌شود فشار روانی زیادی را تجربه می‌کند، تعارض یا ماندن بر سر دو یا چند راهی بخش اجتناب‌ناپذیر زندگی است.

وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم و دوست داریم همزمان در رختخواب بمانیم و لذت خواب بیشتر را تجربه کنیم و از سوی دیگر ناچاریم برای رسیدن به محل کار خود آن لذت را از دست بدهیم دچار تعارض می‌شویم، تعارض‌ها به همین سادگی در زندگی اتفاق نمی‌افتند و گاهی نیز انتخاب بسیار مشکل‌تر و تاثیر عمیق‌تر است.

گاهی تعارض بین دو موقعیت کششی است مثلاً فردی که همزمان در دو رشته دانشگاهی مورد علاقه‌اش پذیرفته می‌شود و نمی‌تواند تصمیم بگیرد که کدام یک را انتخاب کند. همچنین زنان خانه‌داری که از یک سو خانه‌داری و رسیدن به امور منزل را انتخاب می‌کنند اما در ذهن خود دوست دارند ادامه تحصیل داده یا بیرون از منزل فعالیت اجتماعی و اقتصادی داشته باشند نیز ممکن است دچار تعارض شوند.

داشتن دانش و تجربه و بهره‌گیری از مشورت متخصصان حوزه سلامت روان می‌تواند فرد را در تصمیم‌گیری یاری و از بروز تعارض‌ها جلوگیری کند.

تعارض‌ها گاهی کوچک‌اند و فشار کمی بر فرد وارد می‌کند اما گاهی این تعارض‌ها آن قدر شدیدند که فرد احساس می‌کند با انتخاب یکی از آنها شرایطش نه تنها بهتر نمی‌شود بلکه بدتر نیز می‌شود.

نمونه این تعارض‌ها را در اختلافات زناشویی و تصمیم به جدایی یا ماندن می‌توان دید، فرد از یک سو در صورت ماندن زندگی مشترک خود را حفظ کرده اما ناچار به تحمل اختلافات است و در صورت جدایی نیز مشکلات به ظاهر تمام می‌شود اما زندگی زناشویی و تأهل را نیز از دست می‌دهد.

تعارض نقش عامل فشارزا را بازی می‌کند و وقتی ممتد و طولانی شود به افرادی که زمینه بروز آسیب‌های روانی را دارند کمک می‌کنند تا به اختلالات روانی مبتلا شوند تعارض به تنهایی به اختلال روانی منجر نمی‌شود.

تعارض گاهی منشاء روانی دارد و فرد از منشاء آن آگاه نیست، تعارض‌هایی که ریشه در ناخودآگاه فرد دارند خود را به صورت اضطراب نشان می‌دهند مثلاً تعارض بین وابستگی و استقلال جزء این گروه است، گاهی فرد دوست دارد در کنار خانواده خود باشد اما در این حال لازم است برای رشد مستقل شود و به شهر یا کشور دیگری برود.

افرادی که زمینه تربیتی‌شان بر اساس وابستگی است دچار تعارض در تصمیم‌گیری می‌شوند، در حالات شدید فرد نمی‌تواند برای ازدواج خود نیز تصمیم‌گیری کند و گاهی نیز شدت تعارض او را دچار وسواس و شک می‌کند.

عدم علاقه مندی به شغل و ناچاری برای کسب درآمد موجب تعارض و دوگانگی می‌شود یا ممکن است به فردی دو شغل پیشنهاد شود به هیچکدام علاقه‌مند نیست اما ناچار است یکی از آنها را انتخاب کند زیرا برای کسب درآمد ناچار به اشتغال است.

حل تعارض بستگی به ماهیت آن دارد و تفاوت‌های فردی در حل این دوگانگی‌ها موثرند، معمولاً افراد مطلق‌گرا دچار تعارض می‌شوند زیرا وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرند انتظار دارند آن موقعیت صد در صد مطابق میلشان باشد در حالی که در امور زندگی اعم از روابط بین فردی و شغلی باید نسبی‌گرا بود و قدرت انعطاف داشت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrin1771 نمایش پست ها
    سلام ..۲۶ سالمه ۸سال ازدواج کردم فرزندی ندارم همراه خانواده شوهرم زندگی میکنم شوهرم کار نمیکنه تمام این ۸ سال و بیکار بوده من تا حالا کار کردم الان چند ماه که بیکارم فشار زندگی روم خانواده از اینکه شوهرم کار میکنه خیلی شاکی هستن بین من و شوهرم هیچ احترام و اعتمادی وجود نداره اسفند سال پیش قرار بود ک کار کنه و منم ادامه بدم ولی الان مهرماه همون وضع باهاش حرف میزنم فقط میگه صبر کن ی همینم یا اینکه اگر میخوای بری برو من دنبالت نمیام و جداشو پدرش خیلی فحاشی میکنه چندین بار باهم درگیرشدیم....من هیچ حسی ندارم و کاملا سرد شدم تمام این ۸ سال از خودم بخاطر گذشتم تمام نیازاموخودم تامین میکنم هیچ حس مسولیتی نسبت به من نداره ...خانواده من از من دور وشهر غریب ازدواج کردم ..هرچی که داشتم و نداشتم و فروخته ....پدرش هیز و به من چشم داره این خیلی منو اذیت میکنه بخاطر ابرو نمیتونم حرفی بزنم ....تمام اخلاق و رفتارش شبیه پدرش شده من نمیتونم تحمل کنم واقعا موندم ....تلگرامم با چندتا دختر در ارتباط من میدونم ولی هیچ حرفی نزدم چون زیرش میزنه ...حق طلاقم دارم ولی نمیدونم باید چیکارکنم
    سلام

عزیز مطلب شما را خواندم, و متاسفم از انچه که خواندم. البته من نمیدونم نوع ازدواج شما رو و همچنین تحصیلات هر دو شما و اینکه چرا ایشون کار نمیکنند!!!! و به دنبال شغل و حرفه ای نیستند و قبل از ازدواج

با شما چه میکردند؟؟؟

ولی اگر گزارش شما درست و صحیح باشه و ایشون مسئولیتی قبول نمیکنند, فحاشی و اختلاف, نبود عشق, نبود روابط جنسی و یا بد,نبود حرمت, بعد از 8 سال فرزند هم که ندارید, اگر به رفیق بازی و یا مواد مخدر و یا مشروب و.... هم که الوده باشند دیگه نور الی نوره!!!!!؟؟

متاسفم که این رو میگم عزیز ولی این ازدواج حتما غلط بوده و در سن کم(18) سالگی شما صورت گرفته حالا نیز کارش تمومه.

استقلال مالی و کار خود را داشته باشید, اگر میتوانید از یکی از همکاران حاذق مشاور ما(خانم) در شهر خودتان مشورت بگیرید.

با ارزوی بهترینها

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنونم از حس همدردیتون
    نمیدونم شاید یه لجبازی و اشتباه بچگانه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از طریق نت
    با خودم لج بازی کردم بزرگترین اشتباه زندگیم انجام دادم
    کم و بیش میدونن از طرف خانواده خودمم بخاطر بیکاریش تو فشارم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم فکر میکردم درست میشه صبر زیاد و گذشت زیاد باعث شده الان نتونم تصمیم بگیرم همش دلم میسوزه
    بخاطر پدر مادرم و ابرو حرفی نزدم و اینکه چون خودم انتخاب کردم نمیدونستم حرفی بزنم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

هر دو دیپلم چندسال دانشگاه قبول شدم ولی نذاشت گفت زن دانشگاه نمیره
    میگه چون پدر من فرهنگی و منو میشناسن من بیرون برا کسی کارنمیکنم کلا خیلی سوسول و پرتوقعه
    رفیق اره ولی مشروب و مواد مخدر نه
    اره واقعا غلط بود بزرگترین اشتباه زندگیم بوده
    ممنونم

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از مطلب مفیدتون

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

عزیز مطلب شما را خواندم, و متاسفم از انچه که خواندم. البته من نمیدونم نوع ازدواج شما رو و همچنین تحصیلات هر دو شما و اینکه چرا ایشون کار نمیکنند!!!! و به دنبال شغل و حرفه ای نیستند و قبل از ازدواج

با شما چه میکردند؟؟؟

ولی اگر گزارش شما درست و صحیح باشه و ایشون مسئولیتی قبول نمیکنند, فحاشی و اختلاف, نبود عشق, نبود روابط جنسی و یا بد,نبود حرمت, بعد از 8 سال فرزند هم که ندارید, اگر به رفیق بازی و یا مواد مخدر و یا مشروب و.... هم که الوده باشند دیگه نور الی نوره!!!!!؟؟

متاسفم که این رو میگم عزیز ولی این ازدواج حتما غلط بوده و در سن کم(18) سالگی شما صورت گرفته حالا نیز کارش تمومه.

استقلال مالی و کار خود را داشته باشید, اگر میتوانید از یکی از همکاران حاذق مشاور ما(خانم) در شهر خودتان مشورت بگیرید.

با ارزوی بهترینها

سپاس
    دکتر
    از طریق نت
    میگه چون پدر من فرهنگی و منو میشناسن من بیرون برا کسی کارنمیکنم کلا خیلی سوسول و پرتوقعه
    ممنونم
    دوست عزیز نقل قول کنین که مخاطبتون متوجه بشه

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خوش اومدین به سایت
    متاسفم بابت شرایطتون
    شرایط آسونی نیست
    چرا از اول ازدواج و به خصوص با گذشت این همه سال همسرتون تلاشی نکردن که شما مستقل بشید؟
    مشاوران و کاربرانی که میتونن راهنماییتون میکنن
    من چند تا از مشاوران رو به تاپیکتون دعوت میکنم که بتونن راهنماییتون کنن
    امیدوارم براتون حل بشه.

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام میشه بفرمایید آشنایی شما به چه صورت بوده
    و چی شد بهشون جواب مثبت دادید
    و اینکه خانواده چقدر در جریان هستند
    از طریق نت

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید میتونم بپرسم با وجود این شرایط چرا تاالان تو این زندگی موندین؟!
    مردی ک فقط ی اسم رو شناسنامه هست نه تکیه گاهی برای شماست نه محبتی به شما داره نه مسولیت پذیره
    مگه جوانیت را از سر راه اوردی ک کار کنی و خرج زندگی بدی ک برات ارزش قایل نیست و در خانه ای ک عده ای بهت بی حرمتی میکنن و امنیت روحی نداری
    با توجه به نوشته هاتون واقعا درک نمیکنم چرا این همه مدت دم نزدین و ادامه دادین!!!!
    به مشاوره حضوری برین و ی تصمیم درست بگیرین.
    به حال و حرف مردم فکر نکن به اینده فک کن.
    ممنونم

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    تعارض منشأ روانی دارد و افراد وابسته مدام بر سر دوراهی قرار می‌گیرند.

وقتی فرد دچار تعارض می‌شود با دو یا چند موقعیت مختلف روبرو می‌شود که نمی‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند.

فردی که دچار تعارض می‌شود فشار روانی زیادی را تجربه می‌کند، تعارض یا ماندن بر سر دو یا چند راهی بخش اجتناب‌ناپذیر زندگی است.

وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم و دوست داریم همزمان در رختخواب بمانیم و لذت خواب بیشتر را تجربه کنیم و از سوی دیگر ناچاریم برای رسیدن به محل کار خود آن لذت را از دست بدهیم دچار تعارض می‌شویم، تعارض‌ها به همین سادگی در زندگی اتفاق نمی‌افتند و گاهی نیز انتخاب بسیار مشکل‌تر و تاثیر عمیق‌تر است.

گاهی تعارض بین دو موقعیت کششی است مثلاً فردی که همزمان در دو رشته دانشگاهی مورد علاقه‌اش پذیرفته می‌شود و نمی‌تواند تصمیم بگیرد که کدام یک را انتخاب کند. همچنین زنان خانه‌داری که از یک سو خانه‌داری و رسیدن به امور منزل را انتخاب می‌کنند اما در ذهن خود دوست دارند ادامه تحصیل داده یا بیرون از منزل فعالیت اجتماعی و اقتصادی داشته باشند نیز ممکن است دچار تعارض شوند.

داشتن دانش و تجربه و بهره‌گیری از مشورت متخصصان حوزه سلامت روان می‌تواند فرد را در تصمیم‌گیری یاری و از بروز تعارض‌ها جلوگیری کند.

تعارض‌ها گاهی کوچک‌اند و فشار کمی بر فرد وارد می‌کند اما گاهی این تعارض‌ها آن قدر شدیدند که فرد احساس می‌کند با انتخاب یکی از آنها شرایطش نه تنها بهتر نمی‌شود بلکه بدتر نیز می‌شود.

نمونه این تعارض‌ها را در اختلافات زناشویی و تصمیم به جدایی یا ماندن می‌توان دید، فرد از یک سو در صورت ماندن زندگی مشترک خود را حفظ کرده اما ناچار به تحمل اختلافات است و در صورت جدایی نیز مشکلات به ظاهر تمام می‌شود اما زندگی زناشویی و تأهل را نیز از دست می‌دهد.

تعارض نقش عامل فشارزا را بازی می‌کند و وقتی ممتد و طولانی شود به افرادی که زمینه بروز آسیب‌های روانی را دارند کمک می‌کنند تا به اختلالات روانی مبتلا شوند تعارض به تنهایی به اختلال روانی منجر نمی‌شود.

تعارض گاهی منشاء روانی دارد و فرد از منشاء آن آگاه نیست، تعارض‌هایی که ریشه در ناخودآگاه فرد دارند خود را به صورت اضطراب نشان می‌دهند مثلاً تعارض بین وابستگی و استقلال جزء این گروه است، گاهی فرد دوست دارد در کنار خانواده خود باشد اما در این حال لازم است برای رشد مستقل شود و به شهر یا کشور دیگری برود.

افرادی که زمینه تربیتی‌شان بر اساس وابستگی است دچار تعارض در تصمیم‌گیری می‌شوند، در حالات شدید فرد نمی‌تواند برای ازدواج خود نیز تصمیم‌گیری کند و گاهی نیز شدت تعارض او را دچار وسواس و شک می‌کند.

عدم علاقه مندی به شغل و ناچاری برای کسب درآمد موجب تعارض و دوگانگی می‌شود یا ممکن است به فردی دو شغل پیشنهاد شود به هیچکدام علاقه‌مند نیست اما ناچار است یکی از آنها را انتخاب کند زیرا برای کسب درآمد ناچار به اشتغال است.

حل تعارض بستگی به ماهیت آن دارد و تفاوت‌های فردی در حل این دوگانگی‌ها موثرند، معمولاً افراد مطلق‌گرا دچار تعارض می‌شوند زیرا وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرند انتظار دارند آن موقعیت صد در صد مطابق میلشان باشد در حالی که در امور زندگی اعم از روابط بین فردی و شغلی باید نسبی‌گرا بود و قدرت انعطاف داشت.
    ممنونم از مطلب مفیدتون

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    دوست عزیز نقل قول کنین که مخاطبتون متوجه بشه
    سلام

ممنونم از مریم خانم به خاطر توجه دادن من به پاسخ شما.

عرض کردم عزیز, روی این ازدواج نمیشه حسابی باز کرد(و شخص ایشون) چون ایشون اصلا انسان ازدواج و مسئولیت پذیر نیستند . و تغییر در ایشون با توجه به توضیحات شما یا خیلی مشکله و یا غیر ممکنه

و خود 8 سال زندگی شما نشان دهنده این امر است!!!!

توجه داشته باشید که اگر دیگرانی میگویند بچه دار شو و بچه که بیاد خودش درست میشه و........!!!! فقط از روی جهل و نادانی این حرفها رو میزنند!؟ فرزند حتما نعمتیست ولی در شرایط عادی و نسبتا مناسب

نه شرایط شما.

استقلال مالی شما خیلی خیلی با توجه به شرایطتون مهمه در جهت تصمیم گیری در ماندن و یا رفتن!

کوتاه سخن:

میپرسید امیدی به این ازدواج است؟ میگم خیلی خیلی کم

میپرسید طلاق بگیرم؟ میگم زندگی زندگی شماست و انتخاب بین بد و بدتر و نه انتخاب بین خوب و بد.

میپرسید اگر جدا بشم احتمال ازدواج مجدد هست؟ میگم هیچ کسی نمیداند

مشاوره حضوری بگیرید (مشاور حاذق خانم) و سپس تصمیم بگیرید.

با آرزوی بهترینها

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

18. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد